Amniopunkcja - tak, ale... po co? - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-05-20, 14:12   #61
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Amniopunkcja - tak, ale... po co?

Cytat:
Napisane przez orenda Pokaż wiadomość
u mnie było naprawde nieciekawie, ale lekarze bardzo unikali tego typu stwierdzen..

co do nowej metody antykoncepcji - ja mam to samo, tak sie boje, ze w drugiej ciazy moze sie wszystko powtorzyc, ze juz zapowiedzialam synkowi, ze jedynakiem bedzie (a wizje wczesniej mialam trojki dzieciakow)
no ja tez trojke planowalam wczesniej, a teraz obawiam sie, ze sie nie wyrobie... chyba ze wszystko pojdzie wedlug planu i druga ciaza bedzie blizniacza ale strasznie bym sie bala... marzyly mi sie blizniaki, ale jednak w klinice kardiologicznej sporo blizniat widzialam. czasem tylko jeden cos mial, czasem oboje... jednak ryzyko wieksze. wiec niech juz bedzie pojedyncza ciaza, zdrowe dziecko i ja, majaca sile na wychowanie obydwu dzieciakow
cloche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-20, 16:28   #62
Marika_1987
Rozeznanie
 
Avatar Marika_1987
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: w swoim świecie
Wiadomości: 879
Dot.: Amniopunkcja - tak, ale... po co?

cloche juz wyjaśniam. Trafilam do szpitala, bo nie czulam ruchów w 35 tygodniu. Ktg w porządku, w USG nie bardzo ( wedlug lekarki). Co najdziwniejsze USG robila mi studentka, trwalo ponad godzinę. Uslyszalam, ze przeplywy w sercu są dobre, ale nie mogą znaleźć przeplywow w mózgu. Mieli powtórzyć badanie po 6 godzinach jednak lekarka stwierdzi la, ze chce zrobić ręcznie rozwarcie ( mialam juz 5 cm). Ksazala wejść na fotel w gabinecie i "w ziela się za robotę, bo niby musialam urodzić natychmiast". W czasie kiedy przygotowywala się córka zaczela fikac koziolki. Zglosilam na co uslyszalam "Nie mam teraz czasu na kolejne USG ( poprzedniego mi nie robi la)". Zaczela mnie badać i poczulam potworny bol i zobaczylam krew. Doslownie zeskoczylam z fotela, a przy okazji ja kopnelam. Do dam, ze nie wyrazilam zgody na wywolanie porodu, bo nie uslyszalam konkretow tylko luźno rzucone "Dziecko będzie prawdopodobnie martwe lub ciężko upośledzone" ( na korytarzu, w przelocie). Wypisalam się ze szpitala na wlasna odpowiedzialność. 10 dni później w tym są mam szpitalu ( pojechalam tam bo mialam blyskawiczna akcje po rodową i byli najbliżej) urodzilam zdrowa corke. Dzień po porodzie na wizytę poranna przyszla wspomniana pani doktor i kiedy zobaczy la mnie z dzieckiem nie wiedziala gdzie podziac wzrok, na co ja powiedzialam "Witam panią doktor ja i moje dziecko, które mialo być martwe lub upośledzone, a tutaj jak widać córka zdrowa i silna. I zrobilam to przy ordynatorze i studentach
__________________
Tylko człowiek mądry, nigdy nie przestaje się dziwić. Dla ludzi głupich jest to zbyt trudne, przyzwyczajeni do szarości dnia nie zauważają kolorów, jakie daje świat

Moje maluchy

większy maluch
Dawid ur. 28.09.2008 g. 7:58, 56/3030

mniejszy maluch
Liliana ur. 06.10.2012 g. 01:25, 48/2560

Marika_1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-20, 16:57   #63
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Amniopunkcja - tak, ale... po co?

Marika, to brawo za glowe na karku dobrze, ze lekarce tak powiedzialas przy innych. niech wie, ze nie pracuje na targu warzywnym, a w szpitalu, i odpowiada za ludzkie zycie!
cloche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-20, 17:19   #64
201607211724
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 109
Dot.: Amniopunkcja - tak, ale... po co?

Marika - masakra ja miałam zagrozona ciaze i problemy od 25 tygodnia, potwierdzone i monitorowane przez kilku lekarzy, w szpitalu lezalam non stop i zaden lekarz, zaden nie rzucił mi takiego tekstu (sugerowali ale żaden w ten sposob)...
201607211724 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-20, 20:09   #65
Marika_1987
Rozeznanie
 
Avatar Marika_1987
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: w swoim świecie
Wiadomości: 879
Dot.: Amniopunkcja - tak, ale... po co?

Orenda niestety czasem trafia się na lekarza chama, co zrobić.

Cloche zobaczyć mine lekarki w tym momencie - bezcenne teraz Liliana na 19 miesięcy i prócz astmy, alergii i malej plagiocefalii ( zbagatelizowanej przez pediatre , a można byli skorygować) jest zdrowa. Choć ostatnio przezylam masakre , bo lekarz nie wykryl zapalenia pluc i trafika w dość kiepskim stanie do szpitala z zapaleniem pluc i oskrzeli ( ja widzialam, ze cos jest nie tak, lekarz nie). Tydzień na tlenie, antybiotykach, inhalacjach i sterydach
__________________
Tylko człowiek mądry, nigdy nie przestaje się dziwić. Dla ludzi głupich jest to zbyt trudne, przyzwyczajeni do szarości dnia nie zauważają kolorów, jakie daje świat

Moje maluchy

większy maluch
Dawid ur. 28.09.2008 g. 7:58, 56/3030

mniejszy maluch
Liliana ur. 06.10.2012 g. 01:25, 48/2560

Marika_1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-20 21:09:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:16.