wyciskanie- czym przemyć "rankę"? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-08-21, 19:28   #1
Ligiya
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 204

wyciskanie- czym przemyć "rankę"?


Czym przemyć miejsce po wyciśnięciu pryszcza?
Do tej pory zawsze przemywałam spirytusem salicylowym. Jakiś czas temu usłyszałam że to podobno źle bo alkohol wysusza to miejsce i zamyka ujście bakteriom które szukają ujścia obok i pojawia się nowy pryszcz. Sama nie wiem, jak dobrze pomyślę to wydaje mi się że faktycznie nawet jak dobrze wycisnęłam to często następnego dnia pojawiało się coś w sąsiedztwie ale do tej pory myślałam że to zbieg okoliczności albo się rozniosło (chociaż uważam na to bardzo). Czy to wszystko prawda? Co stosować takim razie? Wodę utlenioną? Kremy punktowe (po wyciśnięciu? tez wysuszą)
Czy w ogóle można coś stosować o działaniu antybakteryjnym czy to też źle? Zostawić tak jak jest też źle...

Tak wiem nie można wyciskać, robię to rzadko ale pytam mimo wszystko.
Ligiya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-21, 20:25   #2
Esmerald
Raczkowanie
 
Avatar Esmerald
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 256
Dot.: wyciskanie- czym przemyć "rankę"?

Ja zawsze wtedy stosuje na to tonik antybakteryjny a potem smaruje sudocremem. Dziewczyny polecają też do wysuszania żel Benzacne. Jak niczym nie przecierasz/przecierasz nieantybakteryjnym to tylko roznosisz bakterie po twarzy i nic dziwnego, że Ci wychodzą nowe wypryski. Jak "wyciśniesz" wszystko to możesz spokojnie użyć coś do wysuszenia syfka, wtedy szybciej zejdzie z twarzy.
Esmerald jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-22, 08:53   #3
sliwka90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 41
Dot.: wyciskanie- czym przemyć "rankę"?

wydaje mi się, że powinno się przetrzeć czymś co odkazi "rane" potem dobrze posmarować mascią cynkową albo alantanem. W zależności od tego na jakim efekcie nam zalezy
sliwka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-22, 12:58   #4
w kropki
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 26
Dot.: wyciskanie- czym przemyć "rankę"?

sudocrem nie zapycha tego miejsca? jakoś nie wyobrażam sobie, żeby nim smarować miejsce po ekhm niedoskonałościach, bo mam wrażenie że jest za ciężki na coś takiego..
w kropki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-22, 13:59   #5
Esmerald
Raczkowanie
 
Avatar Esmerald
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 256
Dot.: wyciskanie- czym przemyć "rankę"?

Cytat:
Napisane przez w kropki Pokaż wiadomość
sudocrem nie zapycha tego miejsca? jakoś nie wyobrażam sobie, żeby nim smarować miejsce po ekhm niedoskonałościach, bo mam wrażenie że jest za ciężki na coś takiego..
Mnie nigdy nie zapchał . Jak smaruję miejsce po wyciśnięciu wieczorem to na rano mam ładnie zaschnięte miejsce. Ale nie oznacza, że to reguła, kogoś innego może zapchać.
Esmerald jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-22, 14:35   #6
Ligiya
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 204
Dot.: wyciskanie- czym przemyć "rankę"?

Napisałam wyraźnie że przecieram spirytusem i nie wiem czy to dobrze a nie że niczym. Właśnie przez to bakterie wybiły obok a ja myślałam że mimo przetarcia się rozniosło.

Właśnie chodzi o to żeby użyć czegoś co nie wysuszy skóry i nie zamknie ujścia i o to pytam a wy mi polecacie produkty wysuszające. Czy ja to przemyje spirytusem czy walnę skorupę z benzacne to już nie ma znaczenia. Pytanie brzmiało czego używać żeby nie wysuszać a żeby się nie rozniosło?
Ligiya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-22, 15:00   #7
Esmerald
Raczkowanie
 
Avatar Esmerald
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 256
Dot.: wyciskanie- czym przemyć "rankę"?

Czymś antybakteryjnym (np. tonikiem) ale bez zawartości alkoholu bo wtedy Ci wysuszy.
Esmerald jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-08-23, 10:15   #8
olins
Przyczajenie
 
Avatar olins
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Nisko/Wrocław
Wiadomości: 16
GG do olins
Dot.: wyciskanie- czym przemyć "rankę"?

Do przemywania takiego polecam tonik bezalkoholowy o działaniu przeciwtrądzikowym Benzacne- śmierdzi okropnie, ale da się przyzwyczaić, no i dla mnie pomaga. A potem taką rankę smaruję takim specyfikiem jak Tribiotic. I wszystko jest cacy
olins jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-23, 10:23   #9
kuki9
Zakorzenienie
 
Avatar kuki9
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 420
Dot.: wyciskanie- czym przemyć "rankę"?

Cytat:
Napisane przez w kropki Pokaż wiadomość
sudocrem nie zapycha tego miejsca? jakoś nie wyobrażam sobie, żeby nim smarować miejsce po ekhm niedoskonałościach, bo mam wrażenie że jest za ciężki na coś takiego..
Nie zapycha

A przy tył ładnie łagodzi podrażnione i zaczerwienione miejsce po wyciskaniu.
__________________


kuki9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-23, 15:01   #10
GossipBoy
Raczkowanie
 
Avatar GossipBoy
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 52
Dot.: wyciskanie- czym przemyć "rankę"?

Po pierwsze- nie wyciskać
Co do przemywania, można użyć czegoś z alkoholem. Bez paranoi, to tylko jedno malutkie miejsce
Mnie np. alkohol nie szkodzi, i te fobie przed alkoholem są przerażające.
Co do Benzacne... Wolę mieć parę pryszczy, niż zwiększać ilość wolnych rodników w organiźmie
Odradzam stosować wodę utlenioną
Najlepiej przejść się do apteki i kupić spirytus salicylowy.
Stosowany miejscowo nie zrobi "kuku na twarzy
GossipBoy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-23, 18:10   #11
Figula94
Zadomowienie
 
Avatar Figula94
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1 146
Dot.: wyciskanie- czym przemyć "rankę"?

Tak się zastanawiam zawsze dlaczego wszyscy tak wymyślają i teraz sama nie wiem, czy może też jakoś może zaszkodzić...

Co z wodą utlenioną, którą zazwyczaj stosuje się do odkażania ran...? Dlaczego do twarzy się nie nadaje...?
Figula94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-23, 19:06   #12
Ligiya
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 204
Dot.: wyciskanie- czym przemyć "rankę"?

Nie chodzi o żadną fobię przed alkoholem, używam go w kosmetykach i do tej pory to właśnie spirytusem salicylowym przemywałam krostki. Po prostu słyszałam że takie nagłe mocne wysuszenie po wyciskaniu zaczopowuje resztkę syfku pod skórą i ta resztka wychodzi obok czyli zamiast jednego pryszcza mam dwa.
Pewnie że najlepiej nie wyciskać, sama to mówię ale wiecie...czasem się nie da inaczej ;D
Myślałam o tym żeby spróbować przemywać to tonikiem 2% salicylu (bez alkoholu, rozpuszczony na sodzie) z dodatkiem olejku z drzewa herbacianego. Myślicie że to wystarczy żeby zapobiec rozniesieniu się bakterii?
Ligiya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-24, 11:09   #13
GossipBoy
Raczkowanie
 
Avatar GossipBoy
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 52
Dot.: wyciskanie- czym przemyć "rankę"?

Ponieważ woda utleniona po około 36 godzinach od otwarcia traci właściwości bakteriobójcze.
Po tym czasie to jest zwyła woda z konserwantami, bez żadnych jak wyżej wspomniałem właściwości
GossipBoy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:33.