Przygotowania do zawodu projektanta mody - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-10-21, 18:51   #31
Eeewcia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 3
Dot.: Przygotowania do zawodu projektanta mody

No ja się właśnie tego boję... że skończę jako krawcowa albo w ogóle bez pracy. A nie należę do osób spontanicznych i wolę mieć wszystko z góry zaplanowane... Narazie będę się szkolić w tym kierunku i traktować to jako hobby. A potem zobaczymy...
Eeewcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-28, 21:42   #32
Eeewcia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 3
Dot.: Przygotowania do zawodu projektanta mody

Mam pytanie. Zbliżają się moje urodziny więc mam okazje wybrać sobie coś potrzebnego do projektowania. jakieś pomyśły??
Eeewcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-23, 23:51   #33
CapuccinoGirl
Przyczajenie
 
Avatar CapuccinoGirl
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 8
Dot.: Przygotowania do zawodu projektanta mody

drogie dziewczyny


mam 20 lat czy to nie za pozno zeby walczyc o miejsce na ASP?

Od czego zaczac przygotowania do zrobienia tej slynnej teczki?

u kogo szkolic rysunek?


nie musze sie dostac za rok, ani za dwa lata

musze jednak sprobowac!!! po prostu musze

moge nauke rysunku, zbieranie materialow sobie rozlozyc w czasie albo probowac sie dostac rok w rok

ale powiedzcie tylko od czego zaczac


jako element humorystyczny dodam ze studiuje obecnie dziennie prawo
CapuccinoGirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-24, 16:13   #34
KlatkaNaPtaszka
Zakorzenienie
 
Avatar KlatkaNaPtaszka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 4 184
Dot.: Przygotowania do zawodu projektanta mody

marzenia sa poto aby je spełniać uważam,że wiek nie ma znaczenia. Chciałabys zostac w przyszłosci projektantka mody?
KlatkaNaPtaszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-26, 18:16   #35
lady_chwila
Zakorzenienie
 
Avatar lady_chwila
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 8 815
Dot.: Przygotowania do zawodu projektanta mody

Cytat:
Napisane przez Eeewcia Pokaż wiadomość
Mam pytanie. Zbliżają się moje urodziny więc mam okazje wybrać sobie coś potrzebnego do projektowania. jakieś pomyśły??
maszyna do szycia?

moim zdaniem najlepiej zacząc od tego, szukaj tez filmików w internecie, jesli nie miałby kto Cię nauczyć podtsaw. jest wiele ksiązek, czasopism jak np. BURDA z wykrojami. ja wlasnie jestem w trkacie nauki. samodzielnej.
lady_chwila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-26, 21:24   #36
iwulaa
Rozeznanie
 
Avatar iwulaa
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 977
Dot.: Przygotowania do zawodu projektanta mody

Ooo fajnie ze natrafilam na ten wątek. Od dziecinstwa wymarzylam sobie ze bede robic cos związanegoz moda. Otoczenie sobie ze mnie kpi ale ja ide swoja droga! Dostalam sie wlasnie do Zespolu Szkol Projektowania i Stylizacji Ubioru w Sosnowcu. Ucze sie tam rysunku, projektowania, szycia, stylizacji troche tez histori jest.. I niewiem co dalej. Jakie studia. Na ASP wątpie zebym sie dostala bo nie mam talentu jakiegos wielkiego do malowania a moja siostra troche mnie w kompleksy wprowadza bo chodzi do LP i świetnie maluje. Chyba nie mam tez charakteru do tego zawodu bo jestem niesmiala, cicha i nie mam sily przebicia Zastanawiam sie coraz bardziej czy dam rade.
iwulaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-26, 23:36   #37
SarahMoon
Zadomowienie
 
Avatar SarahMoon
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 1 156
Dot.: Przygotowania do zawodu projektanta mody

Iwula,
Tym ,żejesteś nieśmiała to się zupełnie nie przejmuj, no chyba ,że masz zamiar zostać wielką kreatorką mody w stylu Vivienne Westwood. Jeśli natomiast mówimy o zwyczajnym zawodzie projektanta odzieży - takiej casualowej to dużo ważniejsze są oprócz oczywiście zainteresowania modą umiejętność rysunku, znajomość programów graficznych, a przede wszystkim dokładność. Pewność siebie w tej branży przychodzi wraz z doświadczeniem.
SarahMoon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-11-27, 12:45   #38
KlatkaNaPtaszka
Zakorzenienie
 
Avatar KlatkaNaPtaszka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 4 184
Dot.: Przygotowania do zawodu projektanta mody

Ja uważąm że techniczne sprawy nie są najważniejsze zawsze można to podciągnąc albo poprostu nie umieć tego. Wielu znanych projektantów nie potrafi ani szyc , ani rysowac. Podstawą zawsze jest pomysł , jesli masz głowe pełna pomysłów i w jakikolwiek sposób potrafisz je zapreznetowac to jest najważniejsze
Ale , ale dziewczyny moze by tak któraś wstawiła jakiś swój projekt?
KlatkaNaPtaszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-27, 20:47   #39
SarahMoon
Zadomowienie
 
Avatar SarahMoon
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 1 156
Dot.: Przygotowania do zawodu projektanta mody

Ja się nie zgadzam każdy muzyk, malarz czy jakikolwiek artysta bez warsztatu byłby nikim, z projektowaniem jest podobnie. Co komu po wspaniałym pomyśle, który jest tylko w głowie, trzeba go umieć przenieść przynajmniej na papier.
SarahMoon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-27, 21:12   #40
KlatkaNaPtaszka
Zakorzenienie
 
Avatar KlatkaNaPtaszka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 4 184
Dot.: Przygotowania do zawodu projektanta mody

Zapoznaj sie z biografiami co niektórych WIELKICH projektantów nic nie umieja i nie przeszkadza im to w niczym, swoje wizje poprostu upinają na manekinie
KlatkaNaPtaszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-27, 21:14   #41
iwulaa
Rozeznanie
 
Avatar iwulaa
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 977
Dot.: Przygotowania do zawodu projektanta mody

heh moze nie jest to arcydzielo ale taki o! rysunek... Połaczenie afrykanskiego stylu z wspolczesnym, sportowym. Na zdjęciu wyglada jakby miala wieelki tułów ale tak nie jest ;D Mowcie co myslicie.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg rys.jpg (40,5 KB, 144 załadowań)
iwulaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-11-27, 21:20   #42
SarahMoon
Zadomowienie
 
Avatar SarahMoon
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 1 156
Dot.: Przygotowania do zawodu projektanta mody

Cytat:
Napisane przez KlatkaNaPtaszka Pokaż wiadomość
Zapoznaj sie z biografiami co niektórych WIELKICH projektantów nic nie umieja i nie przeszkadza im to w niczym, swoje wizje poprostu upinają na manekinie

Dosyć krzywdzące jest to co piszesz. Upiąć materiał na manekinie i gotowe - to takie typowe myślenie laika. Chyba naprawdę niewiele wiesz o tym zawodzie.
Może podasz jakiś konkretny przykład znanego projektanta , który 'nic nie umie' jak to określiłaś.
SarahMoon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-27, 21:33   #43
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Przygotowania do zawodu projektanta mody

nic nie umie - cóż pamiętam, że ktoś tam nic nie umiał ale nie pamiętam kto :P ktoś z wielkich - ale to pojdeyńczy p[rzypadek

raczej w przypadku wielkich to najczescie jest tak ze się nie uczył a umie więcej niż inni bo ma po prostu talent - i przez życie przeszedł tworzac impreium na samouczeniu się.
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-27, 22:02   #44
KlatkaNaPtaszka
Zakorzenienie
 
Avatar KlatkaNaPtaszka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 4 184
Dot.: Przygotowania do zawodu projektanta mody

Cytat:
Napisane przez SarahMoon Pokaż wiadomość
Dosyć krzywdzące jest to co piszesz. Upiąć materiał na manekinie i gotowe - to takie typowe myślenie laika. Chyba naprawdę niewiele wiesz o tym zawodzie.
Może podasz jakiś konkretny przykład znanego projektanta , który 'nic nie umie' jak to określiłaś.

Nie jestem laikiem, mam pojęcie o tej branży. Użyłam tego sformułowania jako metafory. Miałam na myśli, że nie każdy projektant super szkicuje swoje projekty albo od razu szyje projekt.
Nie są do wykonywania tego zawodu potrzebne tego typu umiejętności. Najważniejsze jest to coś - dar boży talent , który sprawi że ze zwykłej chusty jesteś w stanie zrobić ciekawą bluzke, interesującą sukienke, to że potrafisz zestawić parę rzeczy, kupionych za grosze, nawet w secondhandzie w coś co będzie budziło podziw wielu, że jestes jakis, ze potrafisz stworzyc swój niepowtarzalny styl

Edytowane przez KlatkaNaPtaszka
Czas edycji: 2008-11-27 o 22:05
KlatkaNaPtaszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-27, 22:17   #45
agacior89
Zakorzenienie
 
Avatar agacior89
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 3 227
GG do agacior89
Dot.: Przygotowania do zawodu projektanta mody

Cytat:
Napisane przez eyo Pokaż wiadomość
nic nie umie - cóż pamiętam, że ktoś tam nic nie umiał ale nie pamiętam kto :P ktoś z wielkich - ale to pojdeyńczy p[rzypadek

raczej w przypadku wielkich to najczescie jest tak ze się nie uczył a umie więcej niż inni bo ma po prostu talent - i przez życie przeszedł tworzac impreium na samouczeniu się.
Czy przypadkiej nei Karl Lagerferd? Nie dam sobie ręki uciąć ale kiedyś oglądałam program o nim. Praca wyglądała tak, że miał specjalnych ekspertów którzy jego rysunek "odszyfrowywali" i przerabiali na bardziej czytelne rysunki a potem z tycvh rysunków szłow szytsko dalej i on tylko kiwał głową.
Moim zdaniem trzeba mnóstwo, mnóstwo pewności siebie i przebojowości w tym zawodzie. Kiedyś tez o tym myślałam ale stwierdziąłm, ze nei jestem aż tak kreatywna. Pozostaniemy przy codziennych wyzwaniach, czyli zajmowaniem się tym, co mam na sobie.
agacior89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-28, 00:16   #46
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Przygotowania do zawodu projektanta mody

Cytat:
Napisane przez agacior89 Pokaż wiadomość
Czy przypadkiej nei Karl Lagerferd? Nie dam sobie ręki uciąć ale kiedyś oglądałam program o nim. Praca wyglądała tak, że miał specjalnych ekspertów którzy jego rysunek "odszyfrowywali" i przerabiali na bardziej czytelne rysunki a potem z tycvh rysunków szłow szytsko dalej i on tylko kiwał głową.
Moim zdaniem trzeba mnóstwo, mnóstwo pewności siebie i przebojowości w tym zawodzie. Kiedyś tez o tym myślałam ale stwierdziąłm, ze nei jestem aż tak kreatywna. Pozostaniemy przy codziennych wyzwaniach, czyli zajmowaniem się tym, co mam na sobie.
moze i on eh nawet mi sie google nie chce użyć - leń ze mnie


taka prawda - podstawą jest talent, wizja, wybicie się i wejście w dobrym moemncie - Ci ktorzy tego nie maja bazuja tylko na umiejstenosciach krawieckich i szyja bezpieczne modele.. ( generalizujac nieco)
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-28, 10:56   #47
agacior89
Zakorzenienie
 
Avatar agacior89
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 3 227
GG do agacior89
Dot.: Przygotowania do zawodu projektanta mody

Ja jednak wolę bezpiecznych z wyczuciem smaku niż takich co projektują ciuchy z miesa (pamieta ktoś? kiedyś w wiadoościach pokazywali )
agacior89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-28, 13:35   #48
KlatkaNaPtaszka
Zakorzenienie
 
Avatar KlatkaNaPtaszka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 4 184
Dot.: Przygotowania do zawodu projektanta mody

Cytat:
Napisane przez iwulaa Pokaż wiadomość
heh moze nie jest to arcydzielo ale taki o! rysunek... Połaczenie afrykanskiego stylu z wspolczesnym, sportowym. Na zdjęciu wyglada jakby miala wieelki tułów ale tak nie jest ;D Mowcie co myslicie.

Brawo za odwage może jeszcze ktos ujawni swoje projekty Ja zrobie to tylko jak naprawie skaner
KlatkaNaPtaszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-28, 14:51   #49
SarahMoon
Zadomowienie
 
Avatar SarahMoon
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 1 156
Dot.: Przygotowania do zawodu projektanta mody

Napewno pewność siebie i przebojowość pomaga i to w każdym zawodzie.
Wydaje mi się ,że my wogóle mówimy o różnych rzeczach, bo w Polsce nie ma kreatorów mody w stylu Lagerfelda i jeszcze długo nie będzie. Ja piszę o zawodzie projektanta odzieży - użytkowej np dla konkretnej marki. Nie da się zdobyć takiej pracy nie znając programów graficznych i nie potrafiąc rysować. Dlatego polecam dużo rysować, tworzyć portfolio, a potem zgłosić się do firmy , w której zdobędziecie praktykę.
Zakładanie ,że będzie się tak fantastycznym ,że nagle znajdzie się sztab ludzi do rozszyfrowywania bazgrołów skończy się jedynie rozczarowaniem.


P.S. Jeżeli ktoś potrzebuje konkretnych informacji dotyczących tego zawodu piszcie na priva

Edytowane przez SarahMoon
Czas edycji: 2008-11-28 o 14:56
SarahMoon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-11-28, 14:56   #50
KlatkaNaPtaszka
Zakorzenienie
 
Avatar KlatkaNaPtaszka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 4 184
Dot.: Przygotowania do zawodu projektanta mody

Cytat:
Napisane przez SarahMoon Pokaż wiadomość
Napewno pewność siebie i przebojowość pomaga i to w każdym zawodzie.
Wydaje mi się ,że my wogóle mówimy o różnych rzeczach, bo w Polsce nie ma kreatorów mody w stylu Lagerfelda i jeszcze długo nie będzie. Ja piszę o zawodzie projektanta odzieży - użytkowej np dla konkretnej marki. Nie da się zdobyć takiej pracy nie znając programów graficznych i nie potrafiąc rysować. Dlatego polecam dużo rysować, tworzyć portfolio, a potem zgłosić się do firmy , w której zdobędziecie praktykę.
Zakładanie ,że będzie się tak fantastycznym ,że nagle znajdzie się sztab ludzi do rozszyfrowywania bazgrołów skończy się jedynie rozczarowaniem.
Jeśli nie będziemy próbować to nigdy nic nie osiągniemy

Może jedyna profesjonalistka wśrod nas"będąca w branży" pochwali się swoimi pracami?
KlatkaNaPtaszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-28, 15:18   #51
SarahMoon
Zadomowienie
 
Avatar SarahMoon
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 1 156
Dot.: Przygotowania do zawodu projektanta mody

Skąd ten sarkazm? Chciałam napisać dziewczynie coś konkretniejszego niż teksty w stylu 'bądź kreatywna a zostaniesz gwiazdą' . Wcale nie jestem profesjonalistką , a jedynie asystentką, pracuję w branży to się zgadza ,jestem z tego dumna ale też wiem ile wysiłku mnie to kosztowało. A moje pierwsze projekty wejdą AW/2009 do sklepów i napewno się nimi pochwalę.
SarahMoon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-28, 15:40   #52
KlatkaNaPtaszka
Zakorzenienie
 
Avatar KlatkaNaPtaszka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 4 184
Dot.: Przygotowania do zawodu projektanta mody

To wcale nie sarkazm Uogólniasz moje słowa nie powiedziałam bądz kreatywna to zostaniesz gwiazdą
KlatkaNaPtaszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-28, 15:45   #53
CherieK
Zadomowienie
 
Avatar CherieK
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 305
Dot.: Przygotowania do zawodu projektanta mody

Cześć ja również mam 20 lat jestem na UW gdzie zanudzam sie na smierc bo zawsze marzylam o kreatywnej pracy.. chetnie podjelabym sie w wakacje praktyk zeby zobaczyc jak wyglada ten INNY świat.. tylko, ze nie wiadomo, gdzie sie zglosic... ani nie wiadomo czego mozna wymagać..
Od dziecka swirowalam, wycinalam panie z gazet ktore byly wg mnie ladnie ubrane, przeklejałam bluzki do innych spodni itp.. mama do tej pory mowi, ze jestem szmaciara xD (ciagle ubrania i ubrania)kiedyś słyszałam,ze jestem ekscentryczna

Kocham też rysować... taka mala pasja moze poprobuje i cos wkleje pamietam jak kiedys bylam przeszczesliwa bo narysowalam pania w ubranku zgilo zielono-pomarańczowym jakies tam bzdety tam byly a za rok takie polaczenie kolorow bylo modne hahah Nie to, ze to cos waznego ale jak jest sie mlodym to w takich momentach czujesz ze cos potrafisz a tak naprawde to fart

chcialam sie tym zajac... chcialam iść na ASP ale pfff o zgrozo ambicje mojej matki byly inne teraz niesamowicie zaluje..
nastepna pasja fotografia nie kupie lustrzanki bo mnie nie stac a rodzicow blagalam juz zeby mi nie dawali na urodziny ani na gwiazdke prezentu, troche bym odlozyla i mialabym ale oni pfff.... ze to glupota a ja i tak wiem, ze kreatywność to drugie ja
__________________
Od dziś radość i pozytywne myślenie!



CherieK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-28, 15:51   #54
SarahMoon
Zadomowienie
 
Avatar SarahMoon
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 1 156
Dot.: Przygotowania do zawodu projektanta mody

Przepraszam, nie chodziło mi konkretnie o Twoje słowa tylko o to żeby przekazać mój punkt widzenia czyli ,że właśnie konkretne umiejętności ,a niekoniecznie ukończona szkoła mogą sprawić ,że zostanie się projektantem. A sama kreatywność i przebojowość to napewno jest potrzebna, ale nie sądzę ,że wystarczająca.
P. S. A tak wogóle to podziwiacie jakiegoś polskiego projektanta?

CherieK
Nie wiem skąd jesteś, ale jeśli z dużego miasta to już coś. Możesz poszukać jakiegoś lokalnego projektanta, albo producenta odzieży, jakiejkolwiek niech to nawet będzie moda dla puszystych panów pofatygować się osobiście i powiedzeć ,że bardzo się tym interesujesz i ,że chciałabyś w wakacje odbyć praktyki. Poznasz cały proces technologiczny ,produkcyjny i pewnie będziesz wiedziała czy to napewno jest to.

Edytowane przez SarahMoon
Czas edycji: 2008-11-28 o 16:01
SarahMoon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-28, 16:47   #55
KlatkaNaPtaszka
Zakorzenienie
 
Avatar KlatkaNaPtaszka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 4 184
Dot.: Przygotowania do zawodu projektanta mody

Niestety w Polsce trudno o wyraźną modową indywidualność ale zawsze można coś znale.
Marcinowi Zieniowi czasami udaje się stworzyć naprawde intetresującą sztuke. Najbardziej podoba mi się jego sławna swego czasu czarna sukienka, którą stworzył dla Jolanty Kwaśniewskiej, ale ogólnie jego styl jest za bardzo elegancki, za bardzo zachowawczy. Brakuje w jego kolekcjach tego czegoś, co by go wyniosło na wyższy stopień i pozwoliło mu kandydować do miana projektatntów z wyższej światowej półki.

Wart uwagi równiez jest Dawid Wolinski jego kolekcje są niepowtarzalne, nie stara się przypodobać klientkom tylko rozwija się i tworzy nowe style.

Ostatnio równiez zaintetresowałam się osobą Michała Starosta. W Polsce na razie jest mało znaną osoba , ale mam nadzieje, że szybko to sie zmieni. Zauroczył mnie kolekcją letnich sukienek w stylu hiszpańskim z 2006 roku A wy jakich projektatntów lubicie?

Edytowane przez KlatkaNaPtaszka
Czas edycji: 2008-11-28 o 16:49 Powód: analfabetyzm ;D
KlatkaNaPtaszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-10, 13:32   #56
CherieK
Zadomowienie
 
Avatar CherieK
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 305
Dot.: Przygotowania do zawodu projektanta mody

Cytat:
Napisane przez SarahMoon Pokaż wiadomość
Przepraszam, nie chodziło mi konkretnie o Twoje słowa tylko o to żeby przekazać mój punkt widzenia czyli ,że właśnie konkretne umiejętności ,a niekoniecznie ukończona szkoła mogą sprawić ,że zostanie się projektantem. A sama kreatywność i przebojowość to napewno jest potrzebna, ale nie sądzę ,że wystarczająca.
P. S. A tak wogóle to podziwiacie jakiegoś polskiego projektanta?

CherieK
Nie wiem skąd jesteś, ale jeśli z dużego miasta to już coś. Możesz poszukać jakiegoś lokalnego projektanta, albo producenta odzieży, jakiejkolwiek niech to nawet będzie moda dla puszystych panów pofatygować się osobiście i powiedzeć ,że bardzo się tym interesujesz i ,że chciałabyś w wakacje odbyć praktyki. Poznasz cały proces technologiczny ,produkcyjny i pewnie będziesz wiedziała czy to napewno jest to.
z duzego bo Warszawy w sumie pomysl interesujacy
__________________
Od dziś radość i pozytywne myślenie!



CherieK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-10, 16:45   #57
PoZiOmEcZkA=*
Rozeznanie
 
Avatar PoZiOmEcZkA=*
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 815
GG do PoZiOmEcZkA=*
Dot.: Przygotowania do zawodu projektanta mody

SarahMoon
a po jakiej szkole jesteś?
i w ogóle jak to jest pracować w branży?
__________________
21 czerwca

Myśli cukrują nazbyt rzeczy one.
PoZiOmEcZkA=* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-21, 13:58   #58
Name
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1
Dot.: Przygotowania do zawodu projektanta mody

Cześć. Wiecie na czym konkretnie polega egzamin wstępny na Akademię Sztuk Pięknych w Łodzi na Wydział tkaniny i ubioru?
Name jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-02, 11:05   #59
anetka_fefna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1
Thumbs down Dot.: Przygotowania do zawodu projektanta mody

znam kilka osób które pokończyły ASP w Łodzi na kierunku projektowanie ubioru, jestem stylistką i fryzjerką więc w moim życiu ciagle stykam się z tym środowiskiem. ogólnie wszystkie moje koleżanki projektantki mówią że ledwo wiążą koniec z końcem i gdyby nie ich praca zawodowa w innym kierunku to nie wyżyłyby z projektowania. zawód jest bez przyszłości obecnie, chińszczyzna zalała rynek i jeśli masz zamiar wyjechać do chin to polecam studiowanie projektowanie, jeśli nie to raczej odradzam.
prawie każda z nas szyła ubranka dla lalek, ale to nie oznacza że będziemy wielkimi projektantami, a pasja to co innego, w tym zawodzie bardzo ciężka praca często bezsennych nocy za minimum wynagrodzenia, bo tak teraz się płaci projektantom w polskich firmach, nawet głównym.
być może kiedys było inaczej, teraz co druga osoba aktorka czy piosenkarka ogłasza się projektantką, zawód bez przyszłości
anetka_fefna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-04, 21:39   #60
prettyindecadence
Przyczajenie
 
Avatar prettyindecadence
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 6
Dot.: Przygotowania do zawodu projektanta mody

Moda w Polsce to bardzo śliski temat. Ze swojej perspektywy dodam,również jako wymarzony przyszły projektant, tegoroczna maturzystka po liceum plastycznym, że w Polsce o odpowiednie studia i pracę po nich ciężko, bo i na ten zawód nie ma zapotrzebowania. Dlaczego, to zupełnie inna kwestia, komunizm, mentalność i te same co przeważnie wyświechtane frazesy.

W każdym razie, ja porywam się niejako z motyką na słońce, i składam papiery do Parsons The New School For Design w Nowym Jorku, bo jak już spadać, to z wysokiego konia. Trzymajcie kciuki, może coś tam dla polskiej mody wywalczę
prettyindecadence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-08 19:08:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:20.