Mam pytanie o przetwory-robicie? - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-07-23, 13:51   #61
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Mam pytanie o przetwory-robicie?

Dziewczyny, jak się robi DOBRY przecier pomidorowy?

Bardzo lubię sosy do makaronu i pomyślałam, że przydałby mi się na jesień, zimę i wiosnę taki właśnie przecier. Kiedyś dostałam słoik od cioci TŻta, ale zwyczajem tej rodziny nawaliła tam cukru i był wstrętny. Chcę, żeby przecier czuc było pomidorami, a nie kuźwa cukrem
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-23, 14:15   #62
jo@n@
Zakorzenienie
 
Avatar jo@n@
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 496
GG do jo@n@
Dot.: Mam pytanie o przetwory-robicie?

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jak się robi DOBRY przecier pomidorowy?

Bardzo lubię sosy do makaronu i pomyślałam, że przydałby mi się na jesień, zimę i wiosnę taki właśnie przecier. Kiedyś dostałam słoik od cioci TŻta, ale zwyczajem tej rodziny nawaliła tam cukru i był wstrętny. Chcę, żeby przecier czuc było pomidorami, a nie kuźwa cukrem
Mój przecier robię tak: kupuję pomidory Lima, te podłużne (mogą być zwykłe ale żeby za bardzo wodniste nie były). Myję i kroję tak byle jak go duzego garnka, w którym na dnie jest maleńko wody. Gotuję na małym ogniu czasem mieszając aż się trochę rozgotują. Potem mieszaninę ręcznie przecieram takim przecierakiem do warzyw aż zostają same skórki i pestki bardzo bardzo suche. Daję trochę soli do smaku, zagotowuję i rozlewam do słoików. Słoiki gotuję 10 minut od zagotowania
__________________

If you're out on the road
Feeling lonely and so cold
All you have to do is call my name
And I'll be there on the next train

jo@n@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-23, 14:20   #63
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Mam pytanie o przetwory-robicie?

Dzięki
To mam kilka pytań:
- a nie lepiej najpierw wyparzyc te pomidory i zdjąc z nich skórkę?
- a potem mogę wrzucic ugotowaną masę do t h e r mo mi xa (nie wiem, czemu kropkuje) i zmielić zamiast przecierac?
I czy słoiki trzeba wyparzac najpierw jakoś czy nie?
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-23, 14:58   #64
_agata
Zakorzenienie
 
Avatar _agata
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Civitas Kielcensis
Wiadomości: 4 039
Dot.: Mam pytanie o przetwory-robicie?

Cytat:
Napisane przez La Monica Pokaż wiadomość
Bo mamy lub babcie tak mają w zwyczaju
Ja tez robię za dużo. Ale mam komu rozdawać.


Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Dzięki
To mam kilka pytań:
- a nie lepiej najpierw wyparzyc te pomidory i zdjąc z nich skórkę?
- a potem mogę wrzucic ugotowaną masę do t h e r mo mi xa (nie wiem, czemu kropkuje) i zmielić zamiast przecierac?
I czy słoiki trzeba wyparzac najpierw jakoś czy nie?
Jeśli będziesz przecierała ręcznie to nie musisz zdejmować skóry.
Nie znam funkcji termomixa, więc nie wiem co sie kryje pod pojęcie zmielić. Jeśli chodzi o takie zmielenie jak blenderem to nie. Przecieranie powoduje, że pozbywasz się skórek i pestek, a jak zmielisz to zostaną.
Może zrobić też innym sposobem: parzysz pomidorki i zdejmujesz z nich skórę. Gotujesz, aż sie rozpadną i miksujesz blenderem. I dopiero przecierasz. W ten sposób idzie łatwiej niż przecieranie pomidorów ze skórką.

Napelniać słoiki możesz na 2 sposoby:

1. Słoiki i pokrywki myjesz i wstawiasz do zimnego piekarnika, rozgrzewasz do 100 stopni i grzejesz 10-15 minut. Do ciepłych słoików wlewasz wrzący przecier i zakręcasz. Ustawiasz na zakrętkach aż ostygną.

2. Słoiki i zakrętki myjesz i zostawiasz aż lekko ociekną. Nalewasz przecier, niekoniecznie gorący. Wycierasz obrzeże i zakręcasz suchymi zakrętkami. Pasteryzujesz 10-15 minut.
__________________
Deklinacja
  • celownik (komu? czemu?) -> kobietOM i mężczyznOM
  • narzędnik ((z) kim? (z) czym?) -> (z) kobietĄ i (z) mężczyznĄ

o
_agata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-10, 13:17   #65
Krotochwila
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: za górami za lasami
Wiadomości: 443
Dot.: Mam pytanie o przetwory-robicie?

dodam jeszcze przepis na domowy ketchup

Składniki: 800 g pomidorów
250 g papryki czerwonej (bez gniazd nasiennych)
150 g cebuli
60 ml wody
60 ml octu winnego
50 g cukru
1 ząbek czosnku
2 kostki rosołowe
1/2 łyżeczki pieprzu
1 łyżka słodkiej papryki
2 łyżeczki soli
1 żelfix 2:1 dr. oetkera


Sposób przygotowania:
Pomidory sparzyć we wrzącej wodzie przez 3-4 minuty, następnie obrać ze skóry, wykroić zdrewniałe części, gniazda nasienne wydrążyć przy pomocy łyżeczki. Miąższ pomidorów włożyć do garnka, zagotować, następnie wylać na sito i przetrzeć. Paprykę umyć, oczyścić z nasion, usunąć białą skórkę, pokroić w kostkę. Cebulę obrać ze skóry, posiekać. Warzywa i przetartą masę przełożyć do garnka, dodać wodę, ocet winny, cukier, czosnek rozgnieciony w prasce, kostki rosołowe. Całość zagotować, dodać przyprawy i żelfix. Mieszając gotować ok. 15 minut. Gorący ketchup nałożyć do wyparzonych słoików (do pełna), szczelnie zamknąć. Ułożyć do góry dnem na ok. 5 minut.
Krotochwila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-10, 13:55   #66
anexxa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 1 103
Dot.: Mam pytanie o przetwory-robicie?

Ja mam przepis na sos bbq - zamiast ketchupu. Do znalezienia tutaj.
anexxa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-11, 21:50   #67
sss87
Zadomowienie
 
Avatar sss87
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 263
Dot.: Mam pytanie o przetwory-robicie?

Cytat:
Napisane przez La Monica Pokaż wiadomość
Ja już zrobiłam takie:
-konfiturę z truskawek i bananów
-konfiturę z truskawek z wanilią
- dżem truskawkowy
- dżem z czarnej porzeczki
- konfiturę z czarnej porzeczki, czerwonej porzeczki, malin i truskawek
Mam w planach jeszcze soki, przede wszystkim maliwnowe, i marmolade pomarańczową z rumem No i może jeszcze coś mi się nawinie
Mam nadzieję, że przepis na marmoladę pomarańczową znajdzie się na blogu
__________________

sss87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-08-12, 23:28   #68
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Mam pytanie o przetwory-robicie?

chwilowo nie mam czasu jechac na targ, zeby zobaczyc, co ciekawego sie ostalo. na jakie owoce jest teraz sezon? nie wiem, czy zostalo mi jedynie czekanie na wrzesniowe jablka i gruszki?
skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-13, 11:31   #69
jo@n@
Zakorzenienie
 
Avatar jo@n@
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 496
GG do jo@n@
Dot.: Mam pytanie o przetwory-robicie?

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
chwilowo nie mam czasu jechac na targ, zeby zobaczyc, co ciekawego sie ostalo. na jakie owoce jest teraz sezon? nie wiem, czy zostalo mi jedynie czekanie na wrzesniowe jablka i gruszki?
śliwki może i powidła
__________________

If you're out on the road
Feeling lonely and so cold
All you have to do is call my name
And I'll be there on the next train

jo@n@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-14, 14:14   #70
Vildi
Rozeznanie
 
Avatar Vildi
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 841
Dot.: Mam pytanie o przetwory-robicie?

Ja też postanowiłam zrobić trochę przetworów
Dzisiaj zrobiłam drugą turę ogórków po brazylijsku a wcześniej jeszcze robiłam cukinie na słodko
Planuję jeszcze dorobić ta cukinię, bo wyszła naprawdę bardzo dobra
Na ostatni rzut pójdą czekoladowe powidła śliwkowe
__________________
Moje biżuteryjne wąteczki: 1 i 2

i najnowszy - 3
Vildi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-14, 18:17   #71
elisabeth bennet
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8
Dot.: Mam pytanie o przetwory-robicie?

ja robiłam w tym roku dżemy i soki dżem z truskawek i par słoiczków z czereśni i czarnej porzeczki. Mam 23 lata i wśród moich znajomych jak oznajmiam co wykonałam reakcją było zdziwnie ale raczej pozytywne. czy to dziwne, że chcę mieć swoje włase dżemiki? Wyszło wszystko pięknie i smaczne bo jak tylko sięzawekowały to zaraz musiałam spróbować
pozdrawiam serdeczni!
elisabeth bennet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-15, 19:07   #72
Diablica z Tasmanii
Zakorzenienie
 
Avatar Diablica z Tasmanii
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: z zielonej łąki:)
Wiadomości: 3 503
Dot.: Mam pytanie o przetwory-robicie?

Uwielbiam paprykę, a że zimą jest paskudnie droga, to zamarynowałam sobie trochę słoików i nie powiedziałam jeszcze ostatniego słowa

Paprykę robiłam według następującego przepisu:

2 kg kolorowej papryki, najlepiej żółta, czerwona, pomarańczowa
3 szklanki wody
0,5 szklanki octu
3 płaskie łyżki cukru
2 płaskie łyżeczki soli
3 (ziarenka ziela angielskiego na słoik)
gorczyca (kilka ziarenek na słoik)
olej (1 łyżka na słoik)
liść laurowy (1 liść na słoik)

Opis przygotowania:

Z papryki usunąć gniazda nasienne, pokroić w paski i wrzucić na wrzącą wodę na około 3-5 minut, by ją sparzyć, ale nie zagotować
ZALEWA: Wodę, ocet, cukier, sól, zagotować. Odcedzoną gorącą paprykę układać ciasno w słoikach dodać gorczycę, listka laurowego, ziele angielskie i na wierzch do każdego słoika wlać po łyżce oleju. Wrzącą zalewą zalać słoiki i odwrócić słoiki do góry dnem. Nie pasteryzujemy.
__________________
...gdyby tak człowieka skrzyżować z kotem,
człowiekowi wyszłoby to na dobre, ale kotu by z pewnością zaszkodziło...

Mark Twain
Diablica z Tasmanii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-15, 20:28   #73
Kalakiria
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 745
Dot.: Mam pytanie o przetwory-robicie?

Zrobilam już kilka litrów soku z aronii, dorobię jeszcze jak tylko nazrywam 'materiału'... nie wiem czemu to teraz tak mało eksploatowany owoc, sok wychodzi świetny, nawet nie trzeba dawać wiele cukru, bo jeśli się aronię przemrozi przez kilka dni, cierpki smak zupełnie znika Polecam
Kalakiria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-24, 08:07   #74
Arienna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 125
Question Dot.: Mam pytanie o przetwory-robicie?

Niesamowicie zainteresowały mnie przepisy na KONFITURĘ Z TRUSKAWEK I BANANÓW (szkoda, że nie ma już truskawek ) oraz na dżem arbuzowy

Pytania odnośnie powideł śliwkowych, które będę robić pierwszy raz (już je zasypałam odrobinką cukru i dodałam ciut octu - podobnież dla lepszego koloru):
- w różnych przepisach piszą: albo "nie mieszać do odparowania - ok. 4h" albo "mieszać, bo przywierają". No i bądź tu mądry - mieszać czy nie?
- pasteryzować czy nie? - znów podzielone zdania

Ja, niestety, jabłkowych przetworów nie lubię, ogródka nie mam, więc zostają mi tylko śliwki (ew. arbuz ) - czy ktoś ma jeszcze jakiś pomysł z czego dostępnego w normalnym sklepie można zrobić jakiś dżem?
Niestety, brakuje mi słoików (brat wszystkie powyrzucał ), ale na pewno się skombinuje
Arienna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-24, 11:21   #75
jo@n@
Zakorzenienie
 
Avatar jo@n@
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 496
GG do jo@n@
Dot.: Mam pytanie o przetwory-robicie?

Żeby powidła nie przywierały to sposobem mojej babci sypałam cukier na dno garnka, na to śliwki. I nie mieszać, dopiero pod koniec i uważać,bo strzela. Pasteryzuję słoiki, 5-10 minut od zagotowania
__________________

If you're out on the road
Feeling lonely and so cold
All you have to do is call my name
And I'll be there on the next train

jo@n@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-24, 11:45   #76
Arienna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 125
Dot.: Mam pytanie o przetwory-robicie?

Cytat:
Napisane przez jo@n@ Pokaż wiadomość
Żeby powidła nie przywierały to sposobem mojej babci sypałam cukier na dno garnka, na to śliwki. I nie mieszać, dopiero pod koniec i uważać,bo strzela. Pasteryzuję słoiki, 5-10 minut od zagotowania
Dzięki za szybką odpowiedź - zaczynam!
Arienna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-24, 12:42   #77
Makobratek
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 521
Dot.: Mam pytanie o przetwory-robicie?

Ja póki co robiłam przetwory z ogórków ale kuszą mnie domowe dżemy i konfitury podajcie jakiś fajny przepis na w/w z owoców, które są teraz dostępne
ja zamiast zrobić dżem z porzeczek to wpakowałam wszystkie na winko domowej roboty szkoda tylko, że ten rok jest tak mało obfity w owoce, bo byłyby lepsze zbiory
Makobratek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-24, 14:52   #78
loitzl9006
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Starachowice
Wiadomości: 4
Dot.: Mam pytanie o przetwory-robicie?

Ja mam przepis na śliwki (węgierki) w cukrze.

Ze śliwek wyjmujemy pestki (skórki zostawiamy), a następnie zajmujemy się syropem: do 1 szklanki wody dosypujemy 1kg cukru. Otrzymany roztwór gotujemy. Do wrzątku wrzucamy węgierki, wyłączamy gaz i od tej pory - studzimy. ... Gdy wszystko wystygnie (do temp. pokojowej), odsączamy śliwki z syropu, przkładamy do talerza/miski/garnka, a syrop - gotujemy. Kiedy zacznie wrzeć, wrzucamy z powrotem odsączone wcześniej węgierki i znowu zostawiamy tak do wystygnięcia. Ważne jest, by unikać gotowania śliwek.
...
Czynność powtarzamy jakieś 4 do 5 razy, w końcu śliwki przekładamy do wyparzonych słoików i zalewamy wrzątkiem. Szczelnie zamknięte przechowujemy w chłodnym miejscu.
......................... ......................... ......................... ......................
Radzę unikać śliwek z robakami (choćby zaczynały one atakować owoc), a także eliminować te, które mają nawet niewielkie oznaki zepsucia (np. zwiniały zapach). Takie śliwki potrafią skutecznie zarazić te zdrowe, pozostałe w słoiku

Robiliśmy takie przetwory z mamą rok temu (śliwki nam obrodziły) i na 30 słoików, w jakichś sześciu-siedmiu była widoczna na wierzchu pleśń

Ale wydaje mi się, że jak ktoś ma trochę wolnego czasu i cierpliwości (w sumie to na tego rodzaju przetwory potrzeba nawet do kilku dni), to może spróbować. W zimie na pewno doceni trud.

Edytowane przez loitzl9006
Czas edycji: 2010-08-24 o 14:57 Powód: kilka poprawek
loitzl9006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-31, 12:22   #79
aktogimka
Zakorzenienie
 
Avatar aktogimka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 10 225
Dot.: Mam pytanie o przetwory-robicie?

Znacie może jakiś przepis na paprykę peperoni? Tato kupił spory wór i nie wiemy z mamą jak się do tej papryki zabrać Pewnie zrobimy w occie, ale nie wiemy czy usuwać ziarna nasienne czy zostawiać całe papryczki. Mama chciała usuwać, ale ktoś jej w pracy powiedział, że się nie usuwa i już nie wiemy jak robić

Na półkach w piwnicy stoją już dżemy z wiśni, truskawek, malin, borówek amerykańskich, bananów i brzoskwiń, zrobiłyśmy masę ogórków w occie i kiszonych, zwykłą paprykę w occie, przeciery pomidorowe i brzoskwinie w syropie
__________________
...and then she'd say: It's OK, I got lost on the way
but I'm a Supergirl and Supergirls don't cry!

aktogimka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-31, 15:40   #80
renarde
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 97
Dot.: Mam pytanie o przetwory-robicie?

o, ja poszalałam przez wakacje

poza dżemem truskawkowo-rabarbarowym zrobiłam dżemy i musy z jasnych i ciemnych czereśni, ogórki i cukinia z chili, zwykła marynowana cukinia, marynowane patisony, papryczki chili, papryka z miodem i papryka z czosnkiem i rozmarynem... i troszkę przecieru pomidorowego, ale nie będę robić więcej, bo z 2 kg pomidorów lima wyszły dwa słoiczki 500 ml. trochę się nie opłaca koszt i wysiłek, biorąc pod uwagę że pomidory w puszce nie są wcale drogie czy trudno dostępne.
do tego słoików mi zaczyna brakować, już podkradam teściowej

i już się czaję na powidła śliwkowe ^^ i na śliwki w kompocie i gruszki w occie dla mojego TŻ oo, i dżem i sok z jarzębiny i czarnego bzu. ale to jeszcze trochę.
renarde jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-01, 00:03   #81
201605090956
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 3 157
Dot.: Mam pytanie o przetwory-robicie?

U nas się sporo robi - dżemy, pomidory (przecier), ogórki, sok z czarnego bzu, morelki w occie i grzyby. Co do pomidorów ( przecier wychodzi słodki i bardzo gęsty):
pomidory podłużne gruntowe - zwane jajowatymi - idzie kupić na targu
zdejmowanie skórki poprzez parzenie - więcej smaku będzie przy przetarciu i mniej odpadu zostanie i mniej siły trzeba będzie włożyć w to.
krojenie na kawałki razem z pestkami i gotowanie do miękkości by się rozpadały i były bardzo gęste
przecieranie ręczne za pomocą tłuczka na gęstym sicie, żadne tam termomixy czy inne cuda wianki aż do samych pestek.
I potem gorący taki sos do słoików, oczywiście wygrzanych, wypieczonych w piekarniku.
Mówię wam, żaden przecier nie może się równać - a w przecierze sklepowym mamy - ocet, mało pomidorów, wodniste jak diabli. Pomidory - tylko teraz kupować, teraz są najlepsze, broń Boże szklarniowe. A smak - nie doprawiany, z czystych pomidorów. Dziś razem z mamą zrobiłyśmy kolejne 10 kg - razem mamy już 20, a pewnie będzie 30 - 40. Oczywiście część idzie do sałatek.
Ogórki - 1 łyżka soli na 1 l wody. Używa się gałązek kopru, chrzanu, nasion gorczycy i nic więcej. Ogórki upychane ciasno, też gruntowe - najlepszy sezon - sierpień. Ogórki zrobione. Morelek, dżemów i soku mamy na zaś więc czekamy na grzyby do suszenia i do marynowania w occie.

Edytowane przez 201605090956
Czas edycji: 2010-09-01 o 00:05
201605090956 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-01, 06:39   #82
Ficca
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Wiadomości: 231
GG do Ficca
Dot.: Mam pytanie o przetwory-robicie?

Cytat:
Napisane przez aktogimka Pokaż wiadomość

Na półkach w piwnicy stoją już dżemy z wiśni, truskawek, malin, borówek amerykańskich, bananów i brzoskwiń, zrobiłyśmy masę ogórków w occie i kiszonych, zwykłą paprykę w occie, przeciery pomidorowe i brzoskwinie w syropie
możesz podać mi przepis na dżem z brzoskwin i bananów?

---------- Dopisano o 07:39 ---------- Poprzedni post napisano o 07:37 ----------

Cytat:
Napisane przez renarde Pokaż wiadomość



i już się czaję na powidła śliwkowe ^^ i na śliwki w kompocie i gruszki w occie dla mojego TŻ oo, i dżem i sok z jarzębiny i czarnego bzu. ale to jeszcze trochę.
podaj proszę przepis na dżem i sok z jarzębiny i czarnego bzu
Ficca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-01, 08:16   #83
aktogimka
Zakorzenienie
 
Avatar aktogimka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 10 225
Dot.: Mam pytanie o przetwory-robicie?

Cytat:
Napisane przez Ficca Pokaż wiadomość
możesz podać mi przepis na dżem z brzoskwin i bananów?
Wszystkie dżemy robimy tak samo - rozdrobnione owoce zasypujemy cukrem żelującym Diamant 2:1, gotujemy chwilę i później przelewamy do suchych słoiczków, zakręcamy i stawiamy na zakrętkach.

Hm, nie wiem, może zrozumiałaś, że to są dżemy z bananów i brzoskwiń w jednym słoiku Nie, osobne są z bananów i osobne z brzoskwiń
__________________
...and then she'd say: It's OK, I got lost on the way
but I'm a Supergirl and Supergirls don't cry!

aktogimka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-01, 09:36   #84
Ficca
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Wiadomości: 231
GG do Ficca
Dot.: Mam pytanie o przetwory-robicie?

dzieki za odpowiedź
Ficca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-01, 10:21   #85
casandras
Raczkowanie
 
Avatar casandras
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 218
Dot.: Mam pytanie o przetwory-robicie?

Cytat:
Napisane przez aktogimka Pokaż wiadomość
Wszystkie dżemy robimy tak samo - rozdrobnione owoce zasypujemy cukrem żelującym Diamant 2:1, gotujemy chwilę i później przelewamy do suchych słoiczków, zakręcamy i stawiamy na zakrętkach.

Hm, nie wiem, może zrozumiałaś, że to są dżemy z bananów i brzoskwiń w jednym słoiku Nie, osobne są z bananów i osobne z brzoskwiń
Ja z moja mamą też tak robimy tylko cukier żelujący dajemy 3:1 oetkera bo wolimy niskosłodzone dżemy. A o bananach nie pomyślałyśmy, ale nic straconego one są cały rok to jeszcze zdążymy zrobić
casandras jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-01, 10:25   #86
aktogimka
Zakorzenienie
 
Avatar aktogimka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 10 225
Dot.: Mam pytanie o przetwory-robicie?

Cytat:
Napisane przez casandras Pokaż wiadomość
Ja z moja mamą też tak robimy tylko cukier żelujący dajemy 3:1 oetkera bo wolimy niskosłodzone dżemy. A o bananach nie pomyślałyśmy, ale nic straconego one są cały rok to jeszcze zdążymy zrobić
Do jednych owoców dawałyśmy 3:1, bo owoce były bardzo słodkie. Ale nie pamiętam teraz, które to dżemy. Chyba te z borówki...?

Mnie ten bananowy dżem nie przekonuje Ale tato uwielbia go jeść z lodami
__________________
...and then she'd say: It's OK, I got lost on the way
but I'm a Supergirl and Supergirls don't cry!

aktogimka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-01, 16:29   #87
renarde
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 97
Dot.: Mam pytanie o przetwory-robicie?

jeszcze nie mam przepisu nigdy nie robiłam, jeżeli będę potrzebować znajdę jakiś w necie jak już będę mieć owoce, a są przepisy, także poszukać, ja nie mam powiem tylko, że jarzębinę trzeba przemrozić i zblanszować, wtedy nie będzie cierpka. tyle wiem.
renarde jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-02, 12:37   #88
casandras
Raczkowanie
 
Avatar casandras
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 218
Dot.: Mam pytanie o przetwory-robicie?

Cytat:
Napisane przez aktogimka Pokaż wiadomość
Do jednych owoców dawałyśmy 3:1, bo owoce były bardzo słodkie. Ale nie pamiętam teraz, które to dżemy. Chyba te z borówki...?

Mnie ten bananowy dżem nie przekonuje Ale tato uwielbia go jeść z lodami
No właśnie trzeba było oznaczyć jakoś słoiczki A te lody z bananowym brzmią bardzo kusząco
casandras jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-28, 13:56   #89
La Monica
La Moderatoiure
 
Avatar La Monica
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 16 393
Dot.: Mam pytanie o przetwory-robicie?

Ja zapraszam na Śliwki w czekoladzie
__________________
Often people who criticize your life are the same people that don't know the price you paid to get to where you are today.
LC 66/100/2015
Instagram

Gotuję
La Monica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-30, 22:30   #90
anula3333
Wtajemniczenie
 
Avatar anula3333
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Wiadomości: 2 843
Dot.: Mam pytanie o przetwory-robicie?

Dziewczyny robicie jakieś smakołyki z poziomek?
__________________
"Życie jest melodią" Franz Heferd
Mój decoupage
anula3333 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-10-19 12:01:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:42.