chudniecie czy tyjecie? studia. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-09-22, 10:08   #1
cynamonka9
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 290

chudniecie czy tyjecie? studia.


witam! o października zaczynam studia w nowym, dużym mieście i zastanawiam się jak to będzie z moim odżywianiem. nie chcę już chudnąć (ew 2kg), ale także nie chcę przytyć. w internecie czasami wpadam na wypowiedzi dziewczyn, które mówiły, że okropnie przytyły na studiach, a inne z kolei, że schudły nawet 5kg ze stresu podczas sesji. i stąd moje pytanie- jak to jest z wami? i jeżeli tyjecie, to dlaczego? zajadacie stres, czy po prostu nie możecie się upilnować wśród tylu pyszności?
cynamonka9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-22, 11:03   #2
Stokrotek90
Wtajemniczenie
 
Avatar Stokrotek90
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Dziki Wschód
Wiadomości: 2 303
Dot.: chudniecie czy tyjecie? studia.

Ja przeważnie chudnę. Przez natłok obowiązków ciężko znaleźć mi czas na porządne posiłki i jem po prostu za mało. Zaplanuj sobie kilka przykładowych menu i pilnuj pory posiłków Może się uda.
__________________
Stokrotek90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-22, 11:07   #3
Shariana
Rozeznanie
 
Avatar Shariana
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Wieliczka
Wiadomości: 580
Dot.: chudniecie czy tyjecie? studia.

Nie wiem z własnego doświadczenia, jak to jest na studiach, ale to i owo zaobserwowalam wśród znajomych.
1. Oszczędność - kupuje się jedzenie tanie, często niezdrowe (w takiej galerii zestaw w KFC można kupić za 5 zł, obiad w restauracji obok... wiadomo).
2. Sesja - siedzenie po nocach i jedzenie tych ekonomicznych rzeczy.
3. Stres - niektórzy faktycznie go zajadają.
Poza tym... problemy takiego studenta chyba nie różnią się za bardzo od innych osób. Życie w pośpiechu - rezygnacja ze śniadań i zajadanie wieczorem, bo kiedyś zgłodnieć trzeba - to w końcu problem zarówno młodszych, jak i starszych.

Sądzę, że jeśli wiesz, jak należy się odżywiać, to krzywdy sobie zrobić nie dasz. Tycie wymaga jednak pewnego wysiłku.
Shariana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-22, 11:27   #4
Wenress
Zakorzenienie
 
Avatar Wenress
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 676
Dot.: chudniecie czy tyjecie? studia.

Studiuję w moim mieście więc zmiana niewielka, ot więcej jedzenia biorę ze sobą na uczelnię, czasem coś na mieście ale rzadko... więc jak tyję to z powodu zimna, chudnę jak jest ciepło
Z tego co widzę po znajomych, to nie biorą ze sobą jedzenia i kupują batony, drożdżówki, jakieś naleśniki na mieście... najbliżej uczelni mamy McDonaldsa i duuużo studentów tam chodzi Jak nie chcesz przytyć to rób sobie sałatki zamiast kupować słodycze czy bułki, jak pójdziesz ze znajomymi na miasto to nie bierz hamburgera tylko coś normalnego, gotuj zdrowe obiady zamiast kupować gotowe. Dużo osób podczas sesji musi coś jeść jak się uczą, ja pochłaniam starte buraczki oraz marchewkę Kwestia silnej woli, jak olejesz sprawę to obstawiam, że przytyjesz bo łatwo jest codziennie zjeść dodatkowe kalorie z batoników, którymi się nawet nie najesz.
__________________


Ćwiczę!
Wenress jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-22, 16:28   #5
myffa21
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 67
Dot.: chudniecie czy tyjecie? studia.

Cytat:
Napisane przez cynamonka9 Pokaż wiadomość
witam! o października zaczynam studia w nowym, dużym mieście i zastanawiam się jak to będzie z moim odżywianiem. nie chcę już chudnąć (ew 2kg), ale także nie chcę przytyć. w internecie czasami wpadam na wypowiedzi dziewczyn, które mówiły, że okropnie przytyły na studiach, a inne z kolei, że schudły nawet 5kg ze stresu podczas sesji. i stąd moje pytanie- jak to jest z wami? i jeżeli tyjecie, to dlaczego? zajadacie stres, czy po prostu nie możecie się upilnować wśród tylu pyszności?
To chyba zależy od kontretnej osoby. Ja raczej tyję, co spowodowane jest przede wszystkim siedzącym trybem życia (długie godziny na uczelni a potem przed biurkiem), czasami po prostu czuję się taka "zastajała" i nabita.. No i ciągle jestem głodna :P W ciepłe miesiące więcej się ruszam i jest lepiej
Mam koleżankę, która chudnie w czasie roku akademickiego właśnie z powodu stresu (a wiem, że lubi jeść). W wakacje że tak powiem nic nie robi i tyje :P
Moja rada - zauważ jak Twój organizm się zachowa i odpowiednio reaguj. Stres może prowadzić wg mnie zarówno do chudnięcia (jak w przypadku koleżanki) jak i tycia (ciągłe podjadanie). Ruszaj się dużo, bo to nie tylko utrzyma Twoją wagę, ale jest też zdrowe.
myffa21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:29.