Ząb z ropą, co robić? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-06-23, 17:44   #1
Riv
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 353

Ząb z ropą, co robić?


Zacznę od tego, że od około pół roku wypadała mi plomba w dolnej prawej szóstce. Za bardzo tego nie zauważyłam, nie zwróciłam uwagi, po czym pojawiła się tam szczelina, ząb zaczął boleć przy jedzeniu i... wystąpiła ropa w dziąśle, z boku zęba.

Koszmar zaczął się, kiedy trafiłam do młodego dentysty. Zrobił zdjęcie, z którego, jak stwierdził, nic nie dało się wywnioskować. Co chwilę wołał jakąś starą dentystkę, która z ignoranckim podejściem do sprawy łaskawie patrzyła na zęba. Powiedziała, że najprawdopodobniej przy czyszczeniu odpadnie albo przełamie się cały na pół. Zęba mi wyczyścił, nic nie pękło, założył lekarstwo i odprawił do domu. Kazał przyjść za 2 miesiące. Ropa zeszła(płukałam Dentoseptem). Szczątki lekarstwa stopniowo wypadało już po ok. 4 dniach. Jak tylko się udało poszłam do niego. Ropa znów powróciła, 2 tyg po ostatniej wizycie. Tym razem stwierdził, że ząb musi być pęknięty u podstawy i kwalifikuje się do wyrwania. Założył mi jakiś słaby materiał, który miał utrzymać ząb, dał dane do chirurga. I to było 2 tygodnie temu. Kawałek tego materiału wypadł mi z zęba 2 tygodnie temu i teraz chodzę z otwartym. Czuję, że ropa już powoli się zbiera. Nie wiem, czy lepiej iść prywatnie, czy czekać do środy, żeby iść do dentysty, który robił mi tego zęba w dzieciństwie(leczenie kanałowe trzyma się do teraz).

Czy jest szansa, że zęba da się uratowac?
__________________
`besides we have the small things like
eight-dollar engagement rings
to keep us sane till you get on that bus...`



Edytowane przez Riv
Czas edycji: 2013-06-23 o 17:45
Riv jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-23, 18:56   #2
201704210903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 12 461
Dot.: Ząb z ropą, co robić?

jak ja miałam taką ropę to się okazało, że w korzeniu jakaś dziura się zrobiła, poszłam od razu do prywatnego dentysty - ząb jest uratowany, bo korzenie były całe - mam sztyft i jakieś włókno-szklane plus odbudowany ząb za pomocą plomby (bo pół odpadło)- kosztowało mnie to 1200 pln
201704210903 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-23, 19:20   #3
Riv
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 353
Dot.: Ząb z ropą, co robić?

1200zł... koszt dla mnie mało realny
__________________
`besides we have the small things like
eight-dollar engagement rings
to keep us sane till you get on that bus...`


Riv jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-14, 15:46   #4
Fruzja
Raczkowanie
 
Avatar Fruzja
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Iława
Wiadomości: 51
Dot.: Ząb z ropą, co robić?

Cześć dziewczyny, mam pytanie i nadzieję że pomożecie. Sytuacja wygląda w ten sposób. Przymierzam się do korony za ząbka, pani doktor stwierdziła że jest on martwy zrobiła zdjęcia i zaczęłyśmy pracę. Otóż po dobie ząb zaczął boleć pojechałam do mojej pani stomatolog i stwierdziła że jest ropień. Przeczyściła kanały ból ustąpił i ropa również. Przyjmuję antybiotyk i skończyłam właśnie przeciwzapalne tabletki. Powiedzcie mi - czy tego mojego zęba da się uratować ? zależy mi na tym żeby został. Chcę uniknąć rwania które doradzają mi znajomi twierdząc, że ropa nadal będzie się gromadzić. Czy któraś z was miała taką przygodę ? jeśli tak - piszcie proszę
Pozdrawiam !!
__________________
"Często szuka się sensu życia przy użyciu bezsensownych metod." – Janusz Leon Wiśniewski

Walka o mniejszą wartość na wadze
Fruzja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-01-14 16:46:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:28.