Ciąża,a krwawiące dziąsła - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Forum eksperta stomatologa z UNIDENT UNION Dental Spa

Notka

Forum eksperta stomatologa z UNIDENT UNION Dental Spa Na Wasze pytania odpowiada Iwona Gnach-Olejniczak, lekarz stomatolog z 23-letnim doświadczeniem, od kilkunastu lat praktykująca implantologię i ortodoncję, założycielka wrocławskiej kliniki UNIDENT UNION Dental Spa.

 
 
Narzędzia
Stary 2013-03-19, 10:24   #1
biala9991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 76

Ciąża,a krwawiące dziąsła


Jestem w piatym miesiącu ciąży,ostatnio zauważyłam że krwawią mi dziąsła przy szczotkowaniu,dziś się aż przeraziłam,jeszcze mam malutkie ranki wokół zębów...zaczynam sie bać,że z czasem moge stracić zęby...moze powinnam stosować jakąs specjalna pastę? Myślałam o Parodontax...dobry wybór?
biala9991 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-21, 19:20   #2
nynka_1987
Zadomowienie
 
Avatar nynka_1987
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Szczecinek :/
Wiadomości: 1 269
Dot.: Ciąża,a krwawiące dziąsła

Poczytaj sobie
https://mamotoja.pl/?page=ciaza_i_po...ul&cmn_id=2898
Do stomatologa też nie zaszkodzi pójść. Pozdrawiam
__________________
nynka_1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-21, 19:24   #3
Ines3037200
Rozeznanie
 
Avatar Ines3037200
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 768
Dot.: Ciąża,a krwawiące dziąsła

Cytat:
Napisane przez biala9991 Pokaż wiadomość
Jestem w piatym miesiącu ciąży,ostatnio zauważyłam że krwawią mi dziąsła przy szczotkowaniu,dziś się aż przeraziłam,jeszcze mam malutkie ranki wokół zębów...zaczynam sie bać,że z czasem moge stracić zęby...moze powinnam stosować jakąs specjalna pastę? Myślałam o Parodontax...dobry wybór?
Nie przejmuj się krwawieniem, myj! Hormony w ciąży zwiększają wrażliwość przyzębia na zapalenie, dlatego szczególnie musisz teraz uważać. Jednak nie będzie tego zapalenia, kiedy nie będzie płytki nazębnej. Miękka szczotka, szczotkowanie po głównych posiłkach. Nitka!!!
Szczotkę bym Ci poleciła tą http://www.curaprox.com.pl/curaprox-...zka-p-431.html
Nie mam nic wspólnego z tą firmą, nie mam żadnych profitów w związku, że ją polecam. Po prostu ją uwielbiam za jej miękkość, przy której zęby są super domyte (technika roll). Mimo że mam elektryczną, czasem ją zdradzam na rzecz curaproxa
Pasta parodontax jest jak najbardziej ok, ale jest obrzydliwa w smaku na początku, bo ma mocną komponentę ziołową. Do przyzwyczajenia się w około tydzień, ale w ciąży nie wiem jak znosisz takie rzeczy, żeby się mdłości jakieś nie przypałętały.
Możesz na tydzień sobie wprowadzić do higieny coś z chlorheksydyną, eludril / corsodyl / kin gingival / paroex.
Ines3037200 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-28, 15:50   #4
Sola1
Zakorzenienie
 
Avatar Sola1
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 8 528
Dot.: Ciąża,a krwawiące dziąsła

Ja w ciąży na takie rozpulchnione dziąsła używałam pasty Biodent.
Sola1 jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Forum eksperta stomatologa z UNIDENT UNION Dental Spa


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:13.