Human czy mat-fiz? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-04-26, 20:32   #1
zaq12wsxx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 2

Human czy mat-fiz?


Witam wszystkich, w tym roku kończę gimnazjum i staję przed wyborem szkoły średniej, bo czasu niestety coraz mniej I tu mam problem, podobnie jak większość gimnazjalistów. Kompletnie nie wiem co robić w życiu. Póki co jestem zmuszona wybrać szkołę średnią i klasę w jakiej chcę się uczyć. Nie zapeszając, powinni przyjąć mnie wszędzie (nie chcę się chwalić, tylko lepiej zobrazować moją sytuację) sądząc po odpowiedziach na które trafiłam z żadnego z egzaminów nie powinnam mieć mniej niż 90%, poza tym moje oceny są całkiem dobre i mam osiągnięcia w różnych konkursach. Od zawsze moją wielką pasją była historia, lubię czytać, więc najbardziej nastawiałam się na wybór klasy o profilu humanistycznym, po której chciałam iść na prawo. Z historii i polskiego bez problemu mam 6, biorę udział w różnych konkursach, olimpiadach. Moja decyzja zdawała mi się być oczywista, ale ciągle się słyszy o tym, że jest zbyt dużo humanstów, ciężko po tym o dobrą pracę. Na pewno nie zamierzam iść na biol-chem, nie lubię chemii, za biologią nie przepadam. Geografia też wydaje mi się być nudna. Myślałam jeszcze o mat-fizie, z matematyki trafiłam na średnią nauczycielkę i trochę mnie zniechęciła do tego przedmiotu, ale bez problemu mam 4, jak poświęcę chwilę w domu dostaję nawet 5. Jeśli chodzi o fizykę to przez 2 lata mieliśmy najgorszą nauczycielkę w szkole, niczego nie potrafiła nas nauczyć. Sprawdziany były z internetu a na lekcjach każdy robił co chciał, ona rozmawiała sobie przez telefon, siedziała na laptopie, albo przychodził do niej mąż i rozmawiali przez całe 45 minut. Teraz zmienili nam nauczycielkę, i zrozumiałam fizykę. Zaczęłam się jej uczyć, wszystko biorę na logikę i okazało się, że ten przedmiot jednak ma sens na koniec roku powinnam mieć 5. Teraz nie wiem, czy kierować się pasją i zainteresowaniami, czy raczej rozsądkiem i lepszymi perspektywami na przyszłość. Bardzo proszę o wasze opinie na ten temat, i z góry dziękuję za poświęcony czas i każdą odpowiedź
zaq12wsxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-26, 21:33   #2
Leseratte93
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 1 484
Dot.: Human czy mat-fiz?

Cytat:
Napisane przez zaq12wsxx Pokaż wiadomość
Witam wszystkich, w tym roku kończę gimnazjum i staję przed wyborem szkoły średniej, bo czasu niestety coraz mniej I tu mam problem, podobnie jak większość gimnazjalistów. Kompletnie nie wiem co robić w życiu. Póki co jestem zmuszona wybrać szkołę średnią i klasę w jakiej chcę się uczyć. Nie zapeszając, powinni przyjąć mnie wszędzie (nie chcę się chwalić, tylko lepiej zobrazować moją sytuację) sądząc po odpowiedziach na które trafiłam z żadnego z egzaminów nie powinnam mieć mniej niż 90%, poza tym moje oceny są całkiem dobre i mam osiągnięcia w różnych konkursach. Od zawsze moją wielką pasją była historia, lubię czytać, więc najbardziej nastawiałam się na wybór klasy o profilu humanistycznym, po której chciałam iść na prawo. Z historii i polskiego bez problemu mam 6, biorę udział w różnych konkursach, olimpiadach. Moja decyzja zdawała mi się być oczywista, ale ciągle się słyszy o tym, że jest zbyt dużo humanstów, ciężko po tym o dobrą pracę. Na pewno nie zamierzam iść na biol-chem, nie lubię chemii, za biologią nie przepadam. Geografia też wydaje mi się być nudna. Myślałam jeszcze o mat-fizie, z matematyki trafiłam na średnią nauczycielkę i trochę mnie zniechęciła do tego przedmiotu, ale bez problemu mam 4, jak poświęcę chwilę w domu dostaję nawet 5. Jeśli chodzi o fizykę to przez 2 lata mieliśmy najgorszą nauczycielkę w szkole, niczego nie potrafiła nas nauczyć. Sprawdziany były z internetu a na lekcjach każdy robił co chciał, ona rozmawiała sobie przez telefon, siedziała na laptopie, albo przychodził do niej mąż i rozmawiali przez całe 45 minut. Teraz zmienili nam nauczycielkę, i zrozumiałam fizykę. Zaczęłam się jej uczyć, wszystko biorę na logikę i okazało się, że ten przedmiot jednak ma sens na koniec roku powinnam mieć 5. Teraz nie wiem, czy kierować się pasją i zainteresowaniami, czy raczej rozsądkiem i lepszymi perspektywami na przyszłość. Bardzo proszę o wasze opinie na ten temat, i z góry dziękuję za poświęcony czas i każdą odpowiedź
Piszesz, że chciałabyś pójść na prawo. Tam zazwyczaj liczą się matury z przedmiotów humanistycznych [historia/WOS] i to porządnie zdane. Jeżeli masz sprecyzowane plany na studia, to wybierz klasę humanistyczną. Oczywiście po matfizie też możesz iść na prawo, ale wtedy musiałabyś się o wiele więcej uczyć, żeby dobrze zdać rozszerzenia z przedmiotów humanistycznych, więc jaki to ma sens?

Btw. naprawdę, ukończenie jakiegoś profilu w LO nie gwarantuje świetlanej przyszłości.
Leseratte93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-27, 12:51   #3
Beataa_De
Raczkowanie
 
Avatar Beataa_De
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 89
Dot.: Human czy mat-fiz?

Po co chcesz iść na mat-fiza, skoro planujesz prawo? Bez sensu . Ja poradziłabym Ci wybrać humana, a najlepiej klasę typu społ-praw (masz tam też przedmioty uzupełniające, które mogą przydać się na studiach.).
Beataa_De jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-27, 13:49   #4
NattiTt
Wtajemniczenie
 
Avatar NattiTt
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 343
Dot.: Human czy mat-fiz?

Dziewczyna jeszcze nie wie, czy chce iść na prawo.

Powiedziałabym, że akurat prawnik to dobry zawód po humanie. Jeśli to jest twoja pasja i uczysz się bardzo łatwo - idź wlaśnie na profil w miarę prawniczy do dobrej szkoły. Wiele kierunków humanistycznych to fabryki bezrobotnych - ale o prawie bym tak nie powiedziała.
Mat-fizy i politechniki są przyszłościowe, fakt. Jeśli zamierzałabyś iść na jakieś kulturoznawstwo czy inne takie doradzałabym ci tylko to.
__________________
Nie istnieje nic poza tym, co czujesz

-7kg
NattiTt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-27, 13:56   #5
casus_belli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 467
Dot.: Human czy mat-fiz?

W liceum najważniejsza w tym wypadku jest dobra historia. Przedmioty dodatkowe to takie bajerki-magnesy, ładnie wyglądają i zazwyczaj to tyle. Można się na to skusić pod dwoma warunkami: szkoła jest dobra i zapychacz nie jest prowadzony kosztem godzin z przedmiotów podstawowych dla profilu. Osobiści i tak zamiast jakichś śmiesznych podstaw prawa itp. szukałabym łaciny i filozofii, które są zdecydowanie bardziej rozwijające.
casus_belli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-28, 23:16   #6
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Human czy mat-fiz?

A ja bym jednak postawiła na mat-fiz. Może po części z doświadczenia, ale też dlatego, że z mat-fizu też całkiem łatwo dostać się na prawo: na takim UWr matematyka jest tak samo punktowana jak historia

No i na inne kierunki z różnych dziedzin częściej opłaca się dobrze zdana matematyka niż historia czy polski...
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-06, 15:01   #7
linguaphile
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 281
Dot.: Human czy mat-fiz?

Prawo wcale nie jest przyszłościowe. Nawet teraz, a co za kilka lat? Autorko, sama w gimnazjum miałam się za humanistkę pomimo 5 z matmy i fizyki, a teraz tego żałuję.
Idź na mat-fiz! Jeszcze zobaczysz, jak ciekawa jest matematyka na rozszerzeniu! A jeśli jednak zdecydujesz się na to nieszczęsne prawo, i tak będziesz w stanie nadrobić te przedmioty sama w domu, do nich naprawdę nauczyciel jest mało potrzebny. Ewentualnie jakieś korki z pisania wypracowań pod klucz.
linguaphile jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-05-06, 18:52   #8
Leseratte93
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 1 484
Dot.: Human czy mat-fiz?

Cytat:
Napisane przez linguaphile Pokaż wiadomość
Prawo wcale nie jest przyszłościowe. Nawet teraz, a co za kilka lat? Autorko, sama w gimnazjum miałam się za humanistkę pomimo 5 z matmy i fizyki, a teraz tego żałuję.
Idź na mat-fiz! Jeszcze zobaczysz, jak ciekawa jest matematyka na rozszerzeniu! A jeśli jednak zdecydujesz się na to nieszczęsne prawo, i tak będziesz w stanie nadrobić te przedmioty sama w domu, do nich naprawdę nauczyciel jest mało potrzebny. Ewentualnie jakieś korki z pisania wypracowań pod klucz.
Tylko po co jej piękno matematyki R na prawie?
Leseratte93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-06, 23:05   #9
linguaphile
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 281
Dot.: Human czy mat-fiz?

Przez 3 lata się bardzo dużo może zmienić. Pójdzie na humanistyczny, a tam trzeba naprawdę pałać miłością do tych przedmiotów, i to nieskończoną, by nie zasnąć na lekcji, i jej się 50 razy plany zmienią. Mat-fiz jest pewniejszy.
linguaphile jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-07, 11:22   #10
Leseratte93
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 1 484
Dot.: Human czy mat-fiz?

Cytat:
Napisane przez linguaphile Pokaż wiadomość
Przez 3 lata się bardzo dużo może zmienić. Pójdzie na humanistyczny, a tam trzeba naprawdę pałać miłością do tych przedmiotów, i to nieskończoną, by nie zasnąć na lekcji, i jej się 50 razy plany zmienią. Mat-fiz jest pewniejszy.
Do matmy i fizy również trzeba mieć łeb, a jak jej się powinie noga na materiale R to wtedy dopiero będzie problem .
Leseratte93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-07, 13:13   #11
linguaphile
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 281
Dot.: Human czy mat-fiz?

Najwyżej się przeniesie.
linguaphile jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-10, 18:04   #12
201702092106
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 610
Dot.: Human czy mat-fiz?

Cytat:
Napisane przez NattiTt Pokaż wiadomość
Dziewczyna jeszcze nie wie, czy chce iść na prawo.

Powiedziałabym, że akurat prawnik to dobry zawód po humanie. Jeśli to jest twoja pasja i uczysz się bardzo łatwo - idź wlaśnie na profil w miarę prawniczy do dobrej szkoły. Wiele kierunków humanistycznych to fabryki bezrobotnych - ale o prawie bym tak nie powiedziała.
Mat-fizy i politechniki są przyszłościowe, fakt. Jeśli zamierzałabyś iść na jakieś kulturoznawstwo czy inne takie doradzałabym ci tylko to.
Po Twoim wpisie widać, że nie masz pojęcia o rynku prawniczym ( bez urazy). Obecnie jest nadprodukcja prawników, sporo absolwentów nie ma pracy albo pracuje za grosze. Mit prawnika to tylko mit. Niestety seriale zrobiły swoje.
201702092106 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-05-10 19:04:10


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:07.