Tarczyca - hormony a okres - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-07-08, 14:19   #31
katka_19
Wtajemniczenie
 
Avatar katka_19
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 2 156
Dot.: Tarczyca - hormony a okres

Cytat:
Napisane przez Sao
Ja mam coś takiego tylko bez tego zbierania na wymioty. U mnie zostało to zdiagnozowane jako "syndrom wazowagalny" - mam wąskie naczynia krwionośne i jeżeli długo stoję ciśnienie raptownie mi spada i tracę przytomność. Wiele dziewczyn to ma. Jest to nieuleczalne, może przejść z wiekiem, ale wcale nie musi. U mnie nie przechodzi.
:/
__________________
04.12.2011 - 12 tydz. 6 dz. [*]
Oliwia 26.03.2013

katka_19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-30, 14:15   #32
$aeki
Przyczajenie
 
Avatar $aeki
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 8
Dot.: Tarczyca - hormony a okres

Cytat:
Napisane przez patinka_ Pokaż wiadomość
również mam niedoczynność, nie biorę żadnych leków...a okres mam jak w zegarku...
wow ja tam mialam powiedziane ze musze brac tabletki (euthyrox)...hmmmm...to juz sama nie wiem
$aeki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-01, 11:20   #33
marzka4
Przyczajenie
 
Avatar marzka4
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12
Dot.: Tarczyca - hormony a okres

Ja tez mam brac Letrox do konca zycia...
marzka4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-04, 11:44   #34
Madziara27
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1
Dot.: Tarczyca - hormony a okres

Witajcie
U mnie chorobę Hashimoto wykryto jakieś dwa miesiace temu.
Zaczęło się tak:
zawroty głowy,senność,uczucie zimna,brak chęci do życia,słaba koncentracja-ogolnie czulam sie tak jak przejechana przez walec.
Oczywiscie badania TSH,FT4,ATPO,ATG,USG tarczycy
Wszystko to potwierdziło chorobę.
Przez szesc tygodni przyjmowalam euthyrox 25 i 50 na zmianę.
po tych szesciu tygodniach kontrola u endykrynologa .
Tsh spadło bardzo bo z 8,82a do 2,23 nooooorma )) taka jestem szczesliwa .Natomiast przeciwciala nigdy nie spadna ,ale moge sie przed nimi bronic tak powiedziala pani doktor i na te walke polecila Selen ,ktory jeste suplementem diety ale jednoczesnie wspomaga walke z ta choroba. Doktor zalecila mi kontrole znow za szesc tygodni i badanie kortyzolu troche sie boje bo slyszalam,ze to o przysadke mozgowa chodzi ,za ktora oczywiscie odpowiedzialna jest tarczyca .
Ale coz czekam i jestem dobrej mysli,a wszystkim chorujacym życze pogody ducha i wiary )))
Madziara27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-12, 11:23   #35
sailormaary
Zadomowienie
 
Avatar sailormaary
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Żary/Zielona Góra
Wiadomości: 1 965
Dot.: Tarczyca

ja mam nadczynność tarczycy i cierpię na bezsenność nerwowość , chudnę mimo że jem dużo pocą mi się ręce mam wszystkie objawy i zgłosiłam się do lekarza .Miałam badania na hormony tarczycy i lekarka powiedziała ,że jest podwyższony ich poziom ale że to się czasami zdarza przy okresie dojrzewania i że nie muszę brać jeszcze leków . i że mam to kontrolować . Niestety chyba mi się to pogorszyło , przed świętami ważyłam już 39 kg ;/ nie wiem czy mam zgłosić się znowu do lekarza chciała bym się dowiedzieć jak przebiega leczenie tarczycy i bardzo się boję ,że po lekach z kolei się odwróci i że spasę się jak świnia nie wiem co mam robić może ktoś mi pomoże ?? plz
sailormaary jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-27, 07:07   #36
ania201195
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1
Dot.: Tarczyca - hormony a okres

czesc wszystkim. mam 16 lat. od dwoch lat mam wizyty kontrolne w sprawie z tarczyca. mialam kilka usg. mam torbiel lub guzek(lekarze sami nie wiedza co to) i powiekszony prawy plat tarczycowy. moje tsh bylo duze i biore tabletki. najpierw byly to 75(euthyrox), ale ze obnizyly prawie do 0 moje tsh to pozniej mialam 25, pozniej 37,5(polowe 75) a teraz mam na stale 50. moja pani endokrynolog wykryla rowniez ze mam hashimoto, czyli podwiekszone przeciwciala przeciwperoksydazie tarczycy czy cos takiego. mialam to ogroomne. lecz pani doktor nie powiedziala co mam z tym robic. nie widzialam u siebie zadnych objawow oprocz opozniania miesiaczki, ale uwazalam ze to normalne, bo mialam okres od 2 lat jak narazie, ale teraz gdy mam juz 4 i powinien sie unormowac, wiem ze to tez objaw. powiem krotko: biore tabletki-jest dosc dobrze(okres trwa 35 dni czyli wychodzi co okolo 30 krwawienie). niestety czesto mam tak ze zapomne lub nie mam jak odczekac 15 min przed sniadaniem i po prostu nie biore. co do objawow dalej. strasznie sie poce, nie chodze na sks bo strasznie opadla mi kondycja. problemow z sercem nie mam, bo mialam badania u kardiologa(echo itd). wage mam prawidlowa. z wygladu sie nie wyrozniam od innych. tylko czasami tarczyca troche powiekszona. moja kondycja jest straszna. przebiegne 100 m i juz mi ciezko. cwicze na kazdych zajeciach wf i zawsze do konca. ale czasami juz prawie mdleje. ludzie zawsze przerazajacym wzrokiem na mnie patrza po wfie gdyz jestem cala czerwona na twarzy. (biale pola wokol ust i oczu, wyobrazcie to sobie-.-)
pozdrawiam Klub Hashimoto jakos sie juz nie przejmuje ta choroba.;p zyc sie da.. ale ten opozniajacy sie okres jest najgorszy..
ania201195 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-29, 17:57   #37
madx95
Raczkowanie
 
Avatar madx95
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: z Antarktydy
Wiadomości: 32
Dot.: Tarczyca - hormony a okres

Odświeżam wątek
3 lata temu wykryto u mnie Hashimoto i od trzech lat biorę regularnie leki. Teraz w tym roku coś przestałam te leki brac regularnie, bywalo ze mialam 1,5 tyg przerwe, tłuamczylam to sobie ze nie mam picia przy lozku. Okres normalnie sie miescil do 35 dnia cyklu, tylko raz w kwietniu mialam w 38 dniu cyklu i teraz tez podejrzewam ze sie spozni o 2-3 dni (obserwuje cykl od roku i zapisuje i wgl). Czy to moze byc powodem tego ze nie biore codziennie lekow?
madx95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-09-29 18:57:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:18.