Jak długo Wasze dzieci jeździły w fotelikach 0-13 kg? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-01-16, 19:46   #31
sheryl
szeryfcio
 
Avatar sheryl
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: waw
Wiadomości: 12 072
Dot.: Jak długo Wasze dzieci jeździły w fotelikach 0-13 kg?

Mój synek jeździł w foteliku 0+ (maxi cosi cabrio) 10 miesięcy. Niestety już w tym wieku nie chciał jeździć na leżąco, tylem do kierunku jazdy, całą drogę były wygibasy. Kolejny kupiliśmy 9-18 Romer King Plus CS i już jest lepiej, patrzy sobie przez okna, a fotelik ten ma też 3 pozycje, można rozłożyć do prawie leżącej, jak dziecku się spać chce.
__________________
Cosmesfera
sheryl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-01, 11:05   #32
st_ella
Wtajemniczenie
 
Avatar st_ella
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: moje miasto
Wiadomości: 2 239
Dot.: Jak długo Wasze dzieci jeździły w fotelikach 0-13 kg?

Stefcia gdy miała 8,5 miesiąca przesiadła sie do Romer King PLUS. Z wagą 9850 i 71 cm wzrostu. Raz jechała tym fotelikiem gdy nie miała jeszcze umiejętności siadania
a teraz od tygodnia siada (lada chwila skończy 9 miesięcy).

Co do fotelika jeszcze nie mam zdania aczkolwiek wydaje mi sie byc wąski....
ja osobiscie byłam napalona na Maxi Cosi Tobi ale TŻ zdecydował inaczej
__________________

st_ella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-01, 12:05   #33
ines25
Rozeznanie
 
Avatar ines25
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 794
Dot.: Jak długo Wasze dzieci jeździły w fotelikach 0-13 kg?

Cytat:
Napisane przez agaQ Pokaż wiadomość
przerażona jestem po przeczytaniu waszych wypowiedzi... mój synek za dwa dni kończy trzy miesiące więc nie ma mowy o sztywnym kręgosłupie, samodzielnym siedzeniu itp. a w tej chwili waży 7,5 kg i ma rozmiar 74... Co ja mam zrobić w takiej sytuacji skoro właśnie przestał się mieścić do fotelika 0-13kg???
Co masz na myśli pisząc, że przestał się mieścić? Główka wystaje ponad linie fotelika? nóżki wystają? Co jest nie tak? Jaki masz fotelik? Jeśli faktycznie dziecku wystaje główka to moim zdaniem w takiej sytucaji powinnaś poszukać większego fotelika 0-13. Absolutnie nie sadzaj tak maleńkiego dziecka do fotelika dla starszych dzieci!
My mielismy np. maxi cosi cabrio i moja córeczka przesiadła się z niego do maxi cosi tobi w wieku 14 miesięcy ważąc ok 10kg i mając ok 82cm wzrostu.
__________________



Edytowane przez ines25
Czas edycji: 2009-02-01 o 12:18
ines25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-01, 13:08   #34
primavera
Zakorzenienie
 
Avatar primavera
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław i okolice
Wiadomości: 6 594
Dot.: Jak długo Wasze dzieci jeździły w fotelikach 0-13 kg?

Cytat:
Napisane przez ines25 Pokaż wiadomość
powinnaś poszukać większego fotelika 0-13. Absolutnie nie sadzaj tak maleńkiego dziecka do fotelika dla starszych dzieci!
My mielismy np. maxi cosi cabrio i moja córeczka przesiadła się z niego do maxi cosi tobi w wieku 14 miesięcy ważąc ok 10kg i mając ok 82cm wzrostu.
Można też kupić fotelik 0-18kg.
One mają regulowaną pozycję - od leżącej do siedzącej, maleństwa wozi się tyłem di kierunku jazdy, "starszaki" przodem. Coś takiego:
http://www.allegro.pl/item544365497_...wosc_moon.html
primavera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-01, 13:14   #35
ines25
Rozeznanie
 
Avatar ines25
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 794
Dot.: Jak długo Wasze dzieci jeździły w fotelikach 0-13 kg?

Primavera bardzo fajne rozwiazanie i dłuzej posłuzy ja juz nie na biezaco w tym wszystkim jestem...
A tak szczerze to przeraza mnie jak czytam ze tak malenkie (młodziutkie) dzieciaczki wsadzacie do fotelików 9-18. Nie chce nikogo urazić ale dla mnie to nieodpowiedzialne
__________________



Edytowane przez ines25
Czas edycji: 2009-02-01 o 13:16
ines25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-03, 22:38   #36
monipolka
Raczkowanie
 
Avatar monipolka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 62
Dot.: Jak długo Wasze dzieci jeździły w fotelikach 0-13 kg?

Cytat:
Napisane przez ines25 Pokaż wiadomość
A tak szczerze to przeraza mnie jak czytam ze tak malenkie (młodziutkie) dzieciaczki wsadzacie do fotelików 9-18. Nie chce nikogo urazić ale dla mnie to nieodpowiedzialne
Nie zrobiłam dziecku krzywdy- dla mnie jazda z wystającymi nózkami i główką była bardziej niebezpieczna niż przesadzenie maluszka do większego fotelika- przecież większy fotelik ma kilka pozycji, mały nie jeżdził siedząc, ale leżąc!!!
monipolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-05, 13:18   #37
Mycha84
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 709
Dot.: Jak długo Wasze dzieci jeździły w fotelikach 0-13 kg?

mój synek miał 6 m-cy, ponad 9 kg, była zima i się po prostu nie mieścił do fotelika w grubszym ubraniu, przenieśliśmy do do większego fotelika, chociaż nadal jeździł w pozycji półleżącej
Mycha84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-02-05, 15:01   #38
agaQ
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 4
Dot.: Jak długo Wasze dzieci jeździły w fotelikach 0-13 kg?

ines25 mam fotelik Dumbo Baby design i mojemu synkowi wystaje główka ponad górna krawędz fotelika i to pod warunkiem że małego w ogóle da sie wcisnąć w ten sprzęt... jeszcze w lekkim ubranku to jako tako wygląda ale w zimowym kombinezonie nie sposób posadzić Julka w ten fotelik(( jest za wąsko, za płytko i w ogóle do d... Większego fotelika 0-13 nie opłaca nam sie kupować bo za pare miesięcy jak junior zacznie samodzielnie siedzieć to znowu musielibysmy zmieniać( o tych fotelikach 0-18kg słyszałam negatywne opinie ( że coś co ma służyc do wszystkiego to do niczego w gruncie rzeczy nie jest najlepsze; że niemowlę mimo regulowanego oparcia nie ma w nim najzdrowszej pozycji, natomiast po wyjęciu wkładki dla niemowlaka starsze dziecko ma niewygodnie ze wzgledu na wyprofilowanie siedziska nastawione częściowo na niemowlaki właśnie...) zgłupieć można może ktoś ma doświadczenia z konkretnymi modelami fotelików 0-18kg i cos może poradzić??? nie przesadzę przeciez takiego maleństwa do fotelika 9-18, też uważam że sadzanie w nim nawet 6-miesięcznego malucha może byc niebezpieczne z bardzo prostej przyczyny: taki fotelik mocuje sie przodem do kierunku jazdy... jeśli dziecko jest takie zdolne że samo siedzi jak ma 6-7 miesięcy w co szczerze wątpię ( co innego posadzić dziecko, a co innego gdy siada samodzielnie)to i tak jego kręgosłup jest za słaby by wytrzymywać obciążenie nawet przy delikatnym hamowaniu...główka leci do przodu i nieszczęście gotowe.
agaQ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-07, 22:09   #39
Nefretete
Zadomowienie
 
Avatar Nefretete
 
Zarejestrowany: 2003-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 759
GG do Nefretete
Dot.: Jak długo Wasze dzieci jeździły w fotelikach 0-13 kg?

Naszego Wiktora w foteliku do 13 kg woziliśmy niecałe 5 miesięcy(głowa nozki wystawały).
Mieliśmy problem, bo Wiki waży 9.600 a ma 6 miesięcy- i niestety wybór fotelików w tym przedziale wiekowym i wagowym jest ubogi.
Wybraliśmy fotelik firmy Chicco, model Zenith plus 0-18kg, montuje się go tyłem do kierunku jazdy, ma regulowane oparcie(3 poziomy).

Ale powiem Wam, że byłam niezadowolona po zakupie, zamontowaliśmy fotelik, Wikiego wsadziliśmy w niego, no i jazda.
Jedziemy i Wiktor zasnął- ale głowa mu latała[ mimo ustawienia fotelika w pozycji "leżącej" ] myślę sobie, kurczę jechać tak 300km?? bez jaj!
Podczas jazdy sam fotelik ustawiłam tak, aby był w pozycji pół leżącej, górę fotelika wsunęłam pod zagłówek kierowcy, tył podniosłam maksymalnie i dopiero wtedy mogliśmy dalej jechać.

Jest to minus takich fotelików, ale po odpowiednim zamontowaniu, ustawieniu tak aby dziecko miało jak najlepsza pozycję- idealnie się sprawdza.
__________________
Moje życie ->http://www.wiktor.lukasiewicz.net.pl/

http://www.v10.pl

Narodowa strona Polaków-> http://www.narzekalnia.pl

Nefretete jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-18, 19:39   #40
amica25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 30
Dot.: Jak długo Wasze dzieci jeździły w fotelikach 0-13 kg?

Cytat:
Napisane przez Kamilanet Pokaż wiadomość
Fifi jeździł w pierwszym do 7 miesiąca.
Duży jest i szybko wyrósł
teraz też mam Maxi cosi - bardzo polecam.
A mam pytanko odnosnie maxi cosi-jaki masz model? Bo wlasnie chce kupic model priori a nie jest tani i zastanawiam sie czy na pewno warto
amica25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-19, 13:25   #41
marmi
Raczkowanie
 
Avatar marmi
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 359
GG do marmi
Dot.: Jak długo Wasze dzieci jeździły w fotelikach 0-13 kg?

Moja coreczka jezdzila 11 miesiecy w foteliku 0-13. Przedluzalismy to jak sie dalo, bo wiadomo, ze tylem do kierunku jazdy jest najbezpieczniej. Teraz ma 9-18 Romer King Plus i jestem z niego zadowolona.
marmi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-20, 16:07   #42
becia23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: białystok
Wiadomości: 175
Dot.: Jak długo Wasze dzieci jeździły w fotelikach 0-13 kg?

moja corka nie jezdzi w tym malym cholerstwie od czasu jak skofnczyla 5 miesiecy.nie moglam katowac jej wiecejciasno i marudzenia co nie miaramielismy fotelik implasta a teraz nawet nie pamietam jakiej firmy...grunt ze cieszy sie jak tam siedzipozdrawiam
becia23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-20, 16:32   #43
ines25
Rozeznanie
 
Avatar ines25
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 794
Dot.: Jak długo Wasze dzieci jeździły w fotelikach 0-13 kg?

Cytat:
Napisane przez becia23 Pokaż wiadomość
grunt ze cieszy sie jak tam siedzipozdrawiam
no dla mnie gruntem było by bezpieczeństwo dziecka jednak...
__________________


ines25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-26, 19:05   #44
kasiagora23
Zadomowienie
 
Avatar kasiagora23
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 142
Dot.: Jak długo Wasze dzieci jeździły w fotelikach 0-13 kg?

Wcale mnie nie dziwią takie wypowiedzi że na dziecko waży 7kg i sie nie miści choć fotelik jest do 13 kg,foteliki mają różną długość i szerokość i należy zwrócić na to uwagę przy ich kupowaniu.
Mój syn pojeździł w swoim (abc design0-13kg,ok 300zł-kupiłabym tańszy gdyby nie to że mi się wpinał do wózka) do 9 miesiąca, teraz ma dwa fotele jeden u mnie w samochodzie mam concord trimax 9-36kg (cena ok 600żł )pochyla sie nie dużo ale jest to wystarczające a juz na pewno bezpieczniejsze ponieważ w czasie mocnego szarpnięcia siła musi się równomiernie rozłożyć na wszystkie 5 pasów,mały dużo w nim śpi główka nie opada mu do przodu więc jast ok.
W samochodzie u mojej mamy jest fotelik baby design 9-36kg zazmaczę że dziennie pokonuje w nim dystans 2x po 1 km, fotelik jest z ostatniej grupy wiekowej wiec sie nie uchyla wogóle do spania,ale jeżeli ktoś dużo jeździ to dla rocznego dziecka nie polecam.

Dziwi mnie tylko jedno bardzo często na tym forum spotkałam się z opiniami ze macie foteliki 9-18kg w takim foteliku dziecko długo nie pojeździ jest cała masa foteli 9-25kg(250-+zł) lub 9-36kg(220+ zł)

Osobiście u mnie w sklepie największą popularnością cieszą sie foteliki uni baby 9-25kg(260zł) i coneco zenith (ok 300zł-ale jest to dokładnie to samo co uni baby tylko ma znaczek coneco-płaci się za firmę).Jeden i drugi bardzo się uchylają ale nie polecam jeździć z maksymalnie rozłożonym(patrz wyżej).

Zfotelików 0-13kg bardzo polecam berbera-ma najlepsze wkładki jakie widziałam(ok140zł).

---------- Dopisano o 20:05 ---------- Poprzedni post napisano o 19:26 ----------

Jeżeli chodzi o foteliki z bazą, to jest to dobre rozwiązanie w przypadku osób które często podróżują takie foteliki można kupić(mam na myśli w miarę przyzwoite)od 350 zł.Tylko pytanie czy jest sens.Natomiast ja miałam bez bazy dziecko woziłam raz dwa razy dziennie czasem wcale i nie był to dla mnie problem, zwłaszcza że są to fotele kilka razy droższe od tych bez bazy więc wolałam przeznaczyć pieniążki na co innego bo wydatków przecież jest sporo.Natomiast foteliki od 9kg z bazą jak dla mnie to głupota ponieważ takich foteli nie wypina się razem z dzieckiem i nie zabiera do domu po każdej podróży tylko raczej montuje na stałe, no chyba że mieszka się na osiedlu na którym intensywnie kradną, wtedy fotel można zabrać bazę zostawić licząc na to ze sama baza nikomu się nie przyda.
kasiagora23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-27, 11:00   #45
oliwia300
Rozeznanie
 
Avatar oliwia300
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 523
Dot.: Jak długo Wasze dzieci jeździły w fotelikach 0-13 kg?

Tosia ma 5 miesiecy i juz ledwo,ledwo sie miesci. Ale sama jeszcze nie siedzi dlatego wstrzymujemy sie z zakupem! Jest bardzo spokojna podczas jazdy, wiec musi jej byc wygodnie!
__________________
To dla Nich te starania
oliwia300 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-04, 08:32   #46
one_shot
Zadomowienie
 
Avatar one_shot
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Września
Wiadomości: 1 186
GG do one_shot
Dot.: Jak długo Wasze dzieci jeździły w fotelikach 0-13 kg?

Cytat:
Napisane przez agaQ Pokaż wiadomość
można może ktoś ma doświadczenia z konkretnymi modelami fotelików 0-18kg i cos może poradzić??? nie przesadzę przeciez takiego maleństwa do fotelika 9-18, też uważam że sadzanie w nim nawet 6-miesięcznego malucha może byc niebezpieczne z bardzo prostej przyczyny: taki fotelik mocuje sie przodem do kierunku jazdy... jeśli dziecko jest takie zdolne że samo siedzi jak ma 6-7 miesięcy w co szczerze wątpię ( co innego posadzić dziecko, a co innego gdy siada samodzielnie)to i tak jego kręgosłup jest za słaby by wytrzymywać obciążenie nawet przy delikatnym hamowaniu...główka leci do przodu i nieszczęście gotowe.
My na początku kupiliśmy od kuzyna właśnie fotelik 0-18 kg w tzw wkładką - firmy nie znam bo po prostu wybierałam kolor po jego bliźniakach i...... po 1 próbie jazdy wyjęłam małą i poszłam kupić nosidło! Główka jej zwisała i cała jakoś tak "niebezpiecznie" wyglądała, po prostu według mnie te foteliki się do tego nie nadają, mimo że pojechałam do sklepu z tego typu akcesoriami i tam pokazano mi jak prawidłowo montować ten fotelik. W nosidle jeździła do 14 miesiąca, mieściła się w nim nawet w kombinezonie. Wagowo nadal nie wyrosła z niego bo ma niecałe 11kg hehe choć skończyła 2 lata. A ten fotelik od kuzyna zaczęła użytkować jako następny i używa go do dziś, i powoli zaczyna wyrastać. Dla mnie wystająca główka ponad obramowanie fotelika to sygnał że trzeba go zmienić na większy mimo że dziecko nie osiąga górnej granicy wagi.
__________________
ALBUMY


Zarobiona mama pracująca



Tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy.




Przez pierwsze dwa lata uczysz dzieci chodzić i mówić a przez
następne szesnaście lat marzysz o tym żeby usiadły spokojnie i się zamknęły !!!
one_shot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-04, 20:04   #47
kasiagora23
Zadomowienie
 
Avatar kasiagora23
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 142
Dot.: Jak długo Wasze dzieci jeździły w fotelikach 0-13 kg?

Jak dla mnie kupowanie fotelika 0-18kg to nie za dobry pomysł(za wyjątkiem jedneg ale opisze go później)dlatego ze:
-małe dziecko czesto śpi, czesto tez zasypia w samochodzie i w przypadku fotela 0-18kg trzeba go z niego wyjąć a fotelik 0-13 kg można wyjąć razem z dzieckiem zanieść do domu i nie koniecznie go od razu z niego wyjmować.
-Foteliki 0-13 kg są małe i poręczne wiec można w nim dziecko zabrać ze sobą na zakupy,do lekarza itp, w przypadku foteli 0-18kg jest to niemożliwe
-pozycja w fotelach 0-18kg jest zupełnie inna niż w fotelach 0-13kg w moim przekonaniu w 0-18 jest zbyt siedząca(główka dziecku opada do przodu, kręgosłup jest zbyt obciążony jak na tak małe dziecko)-tu jest wyjątek fotelik concord ultimax(ok 950zł)ale to jest kosmiczna cena jak na fotel który w dalszym ciągu nie da sie zabrać razem z dzieckiem ale przynajmniej pozycje ma odpowiednią.
-Fotelik 0-13kg służy jako bujaczek w przeciwieństwie do0-18kg
-fotelik 0-13kg można używać jako pierwsze krzesełko do karmienia gdy ma ok 4-5mies jak mu sie podaje pierwsze pokarmy łyżeczka a na normalne krzesełko jest jeszcze troszke za małe, można też przypiąc do niego jakieś zabawki dla urozmaicenia czasu
-fotelik 0-13kg można wpiąć do wózka(oczywiście nie każdy i nie do każdego wózka)co jest czasem dużą wygodą np.gdy sie jedzie z dzieckiem na zakupy,ja czasem jeżdziłam do centrum miasta ok 3km a z powrotem zabierał mnie mąż wiec nie musialam przekładać dziecka do fotela,mąż nie musiał go zabierać,do bagażnika wkladalam sam stelaż(przy daewo matizie to na prawde duża wygoda).

W przypadku fot.0-13kg dostrzegam same plusy a w przypadku ani jednego

Czasem ktoś może sie skusić na fotel 0-18kg (śr.220)myśląc ze po nim nie bedzie musiał już kupować następnego-w wiekszości przypadków jest to tylko iluzja bo kończy sie to zakupem fotela 9-36kg.(śr 240żl)
Więc lepiej jest kupic 0-13kg (śr. 120 zł) a potem np 9-25kg(śr 260zł) i wychodzi nawet taniej.
kasiagora23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-28, 20:43   #48
papryczka
Wtajemniczenie
 
Avatar papryczka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 2 590
Dot.: Jak długo Wasze dzieci jeździły w fotelikach 0-13 kg?

Cytat:
Napisane przez kasiagora23 Pokaż wiadomość
Dziwi mnie tylko jedno bardzo często na tym forum spotkałam się z opiniami ze macie foteliki 9-18kg w takim foteliku dziecko długo nie pojeździ jest cała masa foteli 9-25kg(250-+zł) lub 9-36kg(220+ zł) .
a mnie dziwi, ze wyglada na to, ze jestes osoba, ktora pracuje w sklepie z fotelikami i piszesz cos takiego! no chyba ze zle wywnioskowalam z twoej wypowiedzi.
a jesli cie to dziwi, ze wizazanki wybieraja dosc czesto foteliki 9-18, to poczytaj troche o bezpieczenstwie.

Cytat:
Napisane przez kasiagora23 Pokaż wiadomość
Osobiście u mnie w sklepie największą popularnością cieszą sie foteliki uni baby 9-25kg(260zł) i coneco zenith (ok 300zł-ale jest to dokładnie to samo co uni baby tylko ma znaczek coneco-płaci się za firmę).Jeden i drugi bardzo się uchylają ale nie polecam jeździć z maksymalnie rozłożonym(patrz wyżej)..
to, ze ciesza sie popularnoscai, nie znaczy, ze sa dobre. ludzie kieruja sie cena i kupuja tanie foteliki.


dziewczyny, poczytajcie strone http://fotelik.info/
papryczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-28, 23:00   #49
d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 3 317
Dot.: Jak długo Wasze dzieci jeździły w fotelikach 0-13 kg?

Cytat:
Napisane przez kasiagora23 Pokaż wiadomość


Dziwi mnie tylko jedno bardzo często na tym forum spotkałam się z opiniami ze macie foteliki 9-18kg w takim foteliku dziecko długo nie pojeździ jest cała masa foteli 9-25kg(250-+zł) lub 9-36kg(220+ zł)
Mnie tez zdziwila ta wypowiedz, nie wiem jak inne mamy ale ja wybieralam fotelik pod wzgledem bezpieczenstwa, wagi dziecka dopiero potem bralam pod uwage cene. Mam Maxi Cosi Priori 9-18 i syn bedzie jeszcze dlugo w nim jezdzil z tego wzgledu, ze ma niecale 2 lata i wazy 11 kg. Raczej nie przekroczy 18 kg szybciej niz za 2 lata a wtedy spokojnie kupimy cos odpowiedniego do wieku i wzrostu.
d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-29, 00:23   #50
sheryl
szeryfcio
 
Avatar sheryl
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: waw
Wiadomości: 12 072
Dot.: Jak długo Wasze dzieci jeździły w fotelikach 0-13 kg?

No, ja też przyznam, że ręcę mi opadają jak słyszę, ze ktoś kupuje fotelik za 150-250 zł. Kurcze, trochę wiedzy, poczytać o bezpieczeństwie albo obejrzeć jak toto jest wykonane... I nikt mi nie wmówi, ze fotelik za tę kwotę jest dobry jakościowo czy taki sam pod względem bezpieczeństwa jak te droższe.
Żeby nie było, dużo pieniędzy nie mam, ale wolę zaoszczędzić na czymś innym i kupić dobry fotelik. Bezpieczeństwo dziecka przede wszystkim.

---------- Dopisano o 01:23 ---------- Poprzedni post napisano o 01:21 ----------

[1=d9dafda22031a08fb930d3c 506630231eeee4640;1348114 1]Mam Maxi Cosi Priori 9-18 i syn bedzie jeszcze dlugo w nim jezdzil z tego wzgledu, ze ma niecale 2 lata i wazy 11 kg. Raczej nie przekroczy 18 kg szybciej niz za 2 lata a wtedy spokojnie kupimy cos odpowiedniego do wieku i wzrostu.[/QUOTE]
Moona, mój siostrzeniec ważył 18 kg mając 5 lat.
__________________
Cosmesfera
sheryl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-29, 14:03   #51
anja00
Raczkowanie
 
Avatar anja00
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 329
Dot.: Jak długo Wasze dzieci jeździły w fotelikach 0-13 kg?

Cytat:
Napisane przez oliwia300 Pokaż wiadomość
Tosia ma 5 miesiecy i juz ledwo,ledwo sie miesci. Ale sama jeszcze nie siedzi dlatego wstrzymujemy sie z zakupem! Jest bardzo spokojna podczas jazdy, wiec musi jej byc wygodnie!

Nasz synek tez się ledwo mieści - dobrze, że jest lato i lekko go ubieramy. Ma dopiero 6 miesięcy i nie ma najmniejszych szans by szybko sam siadał. Tak czy inaczej będziemy musieli zmienić nasze 0-13 na większy fotelik - pewnie 9-18.
Ktoś wyżej pisał (przepraszam, nie mogę znależć tej wypowiedzi), że nie jest bezpieczne jeżdżenie w foteliku 9-18 w najbardziej rozłożonej do leżenia pozycji? Czy to prawda? Dobrze zrozumiałam?
anja00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-29, 14:57   #52
ines25
Rozeznanie
 
Avatar ines25
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 794
Dot.: Jak długo Wasze dzieci jeździły w fotelikach 0-13 kg?

Anja, dobrze zrozumiałaś, nie jest to bezpieczne, szczególnie do czasu aż dzidziuś sam nie potrafi siedzieć. Chodzi tu o samodzielne trzymanie główki . Niestety w razie wypadku a nawet gwałtowniejszego hamowania główka takiego dziecka jadącego przodem do kierunku jazdy leci bez jakiejkolwiek kontroli do przodu co niestety może grozić bardzo poważnymi urazami. Tak małe dziecko powinno jeździć tyłem do kierunku jazdy. Poszukaj może lepiej fotelika 0-18kg z możliwością montażu tyłem do kierunku jazdy...
__________________


ines25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-29, 15:40   #53
kasiagora23
Zadomowienie
 
Avatar kasiagora23
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 142
Dot.: Jak długo Wasze dzieci jeździły w fotelikach 0-13 kg?

pochylanie fotela montowanego przodem do kierunku jazdy zmniejsza jego bezpieczeństwo ponieważ w razie nagłego szarpnięcia siła nie rozkłada sie równomiernie na 5 pasach, tylko bardziej koncentruje się na tym między nóżkami. Dlatego pojawiaja sie już foteliki z pasem krzyżowym żeby połączyć bezpieczeństwo z dużym pochylaniem fotela np Ramatti- ale tego akurat nie polecam (z innej przyczyny).
__________________
...z "głupcem" nad przepaścią nie tańcz, z "eremitą" o mądrości nie walcz...
kasiagora23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-29, 18:23   #54
Malinka86
Raczkowanie
 
Avatar Malinka86
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 245
Dot.: Jak długo Wasze dzieci jeździły w fotelikach 0-13 kg?

Moja córa z foteliku od 0-13kg korzystała przez 11 miesięcy potem już jej nie pasowała pozycja półleżąca
obecnie używamy Coneco od 9-36kg i jesteśmy bardzo zadowoleni
Amandzi też chyba sie podoba bo chętnie na niego wsiada i czasem ciężko go z niej wyjąć
o spaniu jeszcze nic nie mogę napisać bo sie małej nie zdarzyło woli podziwiać widoczki niż marnować na czas na sen w podróży
Malinka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-31, 08:09   #55
anja00
Raczkowanie
 
Avatar anja00
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 329
Dot.: Jak długo Wasze dzieci jeździły w fotelikach 0-13 kg?

Już mam mętlik, z kolei gdzieś na innym wątku przeczytam, że jak fotelik jest do wszystkiego to jest do niczego (czyli takie 0- 18kg czy 9-36kg)...
Jeszcze trochę wytrzymamy w tym foteliku, ale sądzę, że do końca sierpnia to jest maks... Oglądałam ostatnio Maxi Cosi Toby, ale on też jest montowany przodem to kierunku jazdy.
anja00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-03, 10:34   #56
martynnka
Raczkowanie
 
Avatar martynnka
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 51
GG do martynnka
Dot.: Jak długo Wasze dzieci jeździły w fotelikach 0-13 kg?

O Boże , tak czytam to moje dziecko to kolos... Tomcio skończył 5 miesięcy i już od 2 tygodni nie mieści się do fotelika 0+- fakt ma 78cm i waży 10 kg, to moje pierwsze dziecko i wydaje się taki malutki a tu czytam, że Wasze dzieciaczki jeździły po 8 miesięcy... szok.
__________________

martynnka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-03, 11:52   #57
papryczka
Wtajemniczenie
 
Avatar papryczka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 2 590
Dot.: Jak długo Wasze dzieci jeździły w fotelikach 0-13 kg?

Cytat:
Napisane przez martynnka Pokaż wiadomość
O Boże , tak czytam to moje dziecko to kolos... Tomcio skończył 5 miesięcy i już od 2 tygodni nie mieści się do fotelika 0+- fakt ma 78cm i waży 10 kg, to moje pierwsze dziecko i wydaje się taki malutki a tu czytam, że Wasze dzieciaczki jeździły po 8 miesięcy... szok.
bez przesady, 8 miesiecy to nie szok, ale norma. moja ma prawie 16 miesiecy i jeszcze jezdzi w 0-13 kg.
w tym tygodniu odbieramy zamowiony fotelik na 9-18 kg.

ale ten twoj synus to rzeczywiscie spory! moja corcia dopiero teraz do 10 kg dobija. (musze ja zwazyc, bo dawno tego nie robilam, a ostatnio bylo cos okolo 9 kg)
papryczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-03, 15:08   #58
blondie78
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 3
Dot.: Jak długo Wasze dzieci jeździły w fotelikach 0-13 kg?

Witam
mam poważny problem z wyborem /kupnem fotelika dla mojego synka .
20 lipca skonczył 4 miesiace ma juz ponad 70 cm dlugosci.
Fotelik /nosidełko ktore bylo w zestawie 3w1 tako jumper -juz na niego nie pasuje musialam jak skonczyl 3,5 miesiaca przejsc do spacerowki bo na dlugosc sie nie miescil w gongoli -to samo dotyczy nosidełka-nogi mu wystaja ponad 10 cm poza.pasami juz go mam problem zapiac -bo koniec pasa a jest lato.
Doradzcie co mam w tym wypadku zrobic???? -chlopak jest grubokoscisty mimo skonczoinych 4 miesieecy od dawna sam trzyma glowke -juz sie podnosi do siadania ale nie siedzi jeszcze samodzielnie.wazy juz 9,5kg.

Jaki fotelik wybrac ????chcialam kupic od 9-25kg -bo bedzie na dluzej ciekawe sie wydaja caretero sport

ale czytalam wiele bardzo dobrych opini o fotelikach 9-18 ramatti z pasami krzyzowymi

i mam dylemat -powiedzcie jesli macie doswiadczenie albo znacie te produkty co o nich sadzicie???
blondie78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-03, 15:51   #59
anja00
Raczkowanie
 
Avatar anja00
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 329
Dot.: Jak długo Wasze dzieci jeździły w fotelikach 0-13 kg?

Cytat:
Napisane przez martynnka Pokaż wiadomość
O Boże , tak czytam to moje dziecko to kolos... Tomcio skończył 5 miesięcy i już od 2 tygodni nie mieści się do fotelika 0+- fakt ma 78cm i waży 10 kg, to moje pierwsze dziecko i wydaje się taki malutki a tu czytam, że Wasze dzieciaczki jeździły po 8 miesięcy... szok.

Mój synuś też z tych "dorodniejszych" - ma 6 miesięcy i waży ponad 10kg, świetnie Cię rozumiem ( tez moje pierwsze dziecko - i jak dla mnie jest w sam raz). Tak odbiegając od tematu, przyglądałam się mu ostatnio, gdy spał...zastanawiałam się jak długo będzie mu komfortowo spać w łóżeczku 120x60...to też może być szok...
anja00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-12, 09:01   #60
martynasic
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 21
Dot.: Jak długo Wasze dzieci jeździły w fotelikach 0-13 kg?

a to zależy od dzieciaczka i foteliku, moja bratowa ma maxi cosi i mały jedził w nim bez problemu do 12-13 miesiąca. ale nie był bardzo duzy, trochę mały jak na swoj wiek
martynasic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-02-28 21:23:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:12.