Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II - Strona 125 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Pokaż wyniki sondy: Macie jakieś sprawdzone podkłady i pudry?
Pokłady? 17 80,95%
Pudry? 8 38,10%
Sonda wielokrotnego wyboru Głosujący: 21. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-06-21, 10:59   #3721
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Jeżeli nie splywa Ci face and body to prawie nie ma opcji żeby spłynął Ci pro longwear , moze podkreślać pory, nie mam z nimi wielkiego problemu ale podkład jest suchy . Trzeba się z tym liczyć. Idz do Maca, niech zrobią Ci nim makijaż. Sprawdz w świetle dziennym . Jesli nie podkreśli Twoich porów to może być to podkład dla Ciebie
Kuknęłam w Twoje KWC i widze ze odpowiadal Ci podklad Paese.. Mac bedzie mniej widoczny na twarzy

Btw wrzuce wieczorem jego recenzje bo miałam butelkę a jakoś natchnienia do recenzowania nie miałam
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.

Edytowane przez Loyd
Czas edycji: 2015-06-21 o 11:07
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-21, 11:16   #3722
_Tola
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 289
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez Loyd Pokaż wiadomość
Nearly naked nie utrzyma się na skorze tłustej , zwłaszcza w wysokiej temperaturze.

Czy oczekujesz od podkładu że będzie się długo utrzymywał?
Może Bourjous 123? Napisałaś że masz pod oczamimi cerę suchą to akurat nie problem chyba że chcesz kłaść podkład pod oko czego BARDZO nie polecam. 123 długo się trzyma , dobrze kryje ale jest dość suchy, Healthy mix jest ok , ale wszystko zalezy od tego jak bardzo tłustą mas cerę i czy podkład jest Ci potrzebny tylko do podmalowania , czy np musi trzymać sie 10 h bo idziesz do pracy..
Bourjous 123 juz miałam i szału nie było. Zamówiłam ten zachwalany bardzo Healthy Mix na próbę, zobaczymy co z tego wyniknie.
Wiadomo, chciałabym by podkład Trzymał się możliwie długo
_Tola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-21, 11:19   #3723
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez _Tola Pokaż wiadomość
Bourjous 123 juz miałam i szału nie było. Zamówiłam ten zachwalany bardzo Healthy Mix na próbę, zobaczymy co z tego wyniknie.
Wiadomo, chciałabym by podkład Trzymał się możliwie długo
Mam nadzieje że Ci się sprawdzi
Ja przekonałam się do HM chociaż burżuj 123 trzyma sie znacznie dłużej ( u mnie) to HM ma ładniejsze wykończenie.
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-21, 11:47   #3724
_Tola
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 289
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez Loyd Pokaż wiadomość
Mam nadzieje że Ci się sprawdzi
Ja przekonałam się do HM chociaż burżuj 123 trzyma sie znacznie dłużej ( u mnie) to HM ma ładniejsze wykończenie.
Jeszcze mam pytanie apropo korektora pod oczy?
Czy należy nakładać pod oczy normalnie podkład, oraz gdy istnieje potrzeba to także korektor, czy lepiej okolice oczu omijać przy nakładaniu podkładu na twarz i stosować tam wyłącznie korektor?

Zawsze mam problem z tym.
_Tola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-21, 11:49   #3725
aankaa092
Zakorzenienie
 
Avatar aankaa092
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 7 268
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez Loyd Pokaż wiadomość
Jeżeli nie splywa Ci face and body to prawie nie ma opcji żeby spłynął Ci pro longwear , moze podkreślać pory, nie mam z nimi wielkiego problemu ale podkład jest suchy . Trzeba się z tym liczyć. Idz do Maca, niech zrobią Ci nim makijaż. Sprawdz w świetle dziennym . Jesli nie podkreśli Twoich porów to może być to podkład dla Ciebie
Kuknęłam w Twoje KWC i widze ze odpowiadal Ci podklad Paese.. Mac bedzie mniej widoczny na twarzy

Btw wrzuce wieczorem jego recenzje bo miałam butelkę a jakoś natchnienia do recenzowania nie miałam
Tak, paese był dość dobry do mojej skóry (nie było widać moich kraterów), ale za mało trwały i za ciemny.
Zrobię jak piszesz- poproszę o makijaż.... jak pojadę do Warszawy. Niestety w Lublinie nie doczekaliśmy się jeszcze salonu tej firmy. Ok, sprawdzę twoją recenzję na KWC.
aankaa092 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-21, 11:51   #3726
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez _Tola Pokaż wiadomość
Jeszcze mam pytanie apropo korektora pod oczy?
Czy należy nakładać pod oczy normalnie podkład, oraz gdy istnieje potrzeba to także korektor, czy lepiej okolice oczu omijać przy nakładaniu podkładu na twarz i stosować tam wyłącznie korektor?

Zawsze mam problem z tym.
Podkładu nie polecam kłaść pod oczy , korektor jest przepadany pod kątem używania go w tak delikatnych miejscach. Podkład nie. Bywało że maźnęłam się podkładem w okolicach oczu ale był to tylko parure de lumiere normalnie tego nie robie.
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-24, 11:44   #3727
KarajaPolska
Przyczajenie
 
Avatar KarajaPolska
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 1
Dot.: Jaki podkład?Cera meeeega tłusta

Dlaczego nie spisał się podkład Karaja?
KarajaPolska jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-06-25, 09:04   #3728
Sweetcapuccinoo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 37
Idealny podkład do mojej cery

Hej. Mam cerę tłustą, trądzikową, z rozszerzonymi porami i ze skłonnością do zapychania. Ostatnio testowałam w Rossmannie podkład Revlon Colorstay dla cery tłustej i mieszanej. Wróciłam do domu dosłownie pół godziny później i go zmyłam i tu problem.. nie wiem czy mi się zdawało czy już jestem przewrażliwiona, ale na twarzy pojawiły mi się nowe, małe wypryski (czyt. zapchał?) twarz była lekko zaczerwieniona. No i tu pytanie. Czy jeśli kupię RC ale do cery suchej, będzie on zapychał czy ma inny skład niż do cery tłustej? Jest lżejszy? Długo szukałam swojego idealnego podkładu i RC był naprawdę dobry, trzymał się cały dzień podczas gdy po innych podkładach świeciłam się na twarzy po pół godzinie. Ale ten krostkowy wysyp Do tego czułam ściągnięcie na twarzy. A może znacie jakiś podobny podkład, ale taki który nie zapycha? Czy możecie mi polecić jakiś do mojego rodzaju cery? Dziękuję ślicznie
Sweetcapuccinoo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-25, 12:07   #3729
regalymetalowe
Alazpoznania
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2
Cool Jaki podkład kupic ?

Czym kierować się przy wyborze podkładu, jakiej firmy kupić i czy te podkłady z górnej półki zawsze są najlepsze ?
regalymetalowe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-25, 15:39   #3730
Kori_Yoitama
Rozeznanie
 
Avatar Kori_Yoitama
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 769
Dot.: Jaki podkład kupic ?

Na początku musisz określić co chcesz osiągnąć podkładem, czyli np. żeby wyrównywał kolor, zakrywał niedoskonałości cery, miał właściwości matujące, żeby był nawilżający.

Potem musisz określić swój typ cery, czyli czy jest tłusta, mieszana, sucha.

Następnie popatrz jakie kosmetyki stosujesz. Na jakiś tłusty krem nie polecam podkładu nawilżającego, bo Ci to spłynie tak czy siak.

Następnie patrz na KWC

Zadawaj pytania jak masz odpowiedzi na powyższe akapity

Edytowane przez Kori_Yoitama
Czas edycji: 2015-06-25 o 16:37
Kori_Yoitama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-25, 16:35   #3731
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Jaki podkład?Cera meeeega tłusta

O jaki podkład dokładnie Ci chodziło?
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-06-25, 16:36   #3732
Kori_Yoitama
Rozeznanie
 
Avatar Kori_Yoitama
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 769
Dot.: Idealny podkład do mojej cery

Też mam tłustą cerę i uważam, że stosowanie podkładów lub kremów zawierających alkohol w składzie nie nadaje się do codziennego stosowania. Myślę, że RC do tłustej skóry jest dobrym i trwałym podkładem, ale z racji alkoholu w składzie nie nadaje się jako podkład na co dzień, bo prędzej czy później Cię po nim albo wysypie pryszczami, albo zwiększy przetłuszczanie się cery.
Kori_Yoitama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-25, 17:17   #3733
Sweetcapuccinoo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 37
Dot.: Idealny podkład do mojej cery

Hmm.. a poleciłabyś mi jakiś podkład na co dzień? Co sądzisz o podkładzie Annabelle Minerals? Przez ostatnie lata używałam Maybelline Affinitone Mineral i był cudem, dopóki moja cera nie zamieniła się z suchej na tłustą. Teraz to jakiś koszmar i zupełnie nie wiem na jaki podkład się zdecydować
Sweetcapuccinoo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-25, 18:39   #3734
Kori_Yoitama
Rozeznanie
 
Avatar Kori_Yoitama
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 769
Dot.: Idealny podkład do mojej cery

A czemu skóra zmieniła Ci typ tak diametralnie? To nie brzmi dobrze. Musiało coś być z pielęgnacją nie tak, albo hormony Ci mocno zaszalały w organizmie. U mnie czasem skóra bardziej jest mieszana niż tłusta, a kiedy stosowałam kurację antytrądzikową za czasów nastoletnich to przesuszyłam skórę na wiór. W innych wypadkach takie wielkie zmiany typów skóry mnie nie dotyczyły.

Przebadaj hormony, zrób sobie jakąś nawilżającą kurację i zobacz co z tego wyjdzie. Może znów będziesz mieć skórę suchą jak kiedyś.

Co do podkładu jaki napisałaś to nie stosowałam nigdy. Minerały podobno są super, ale ja osobiście wolę podkłady w płynie.

Ja osobiście stosuje pokład rimmel wake me up i bourjois healthy mix na co dzień. Pod podkładem mam krem matujący, co 3 dzień używam podkładu bourjois 123 perfect na krem nawilżający.

[EDIT] Kiedyś stosowałam jakieś podkłady i bb firm Bielenda i Bell. Jednak kiedy zaczynałam swoją przygodę z makijażem to mi wystarczały, ale co kto lubi Może to Ci pomoże bardziej niż to co stosuje obecnie

Edytowane przez Kori_Yoitama
Czas edycji: 2015-06-25 o 18:42
Kori_Yoitama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-25, 19:01   #3735
Atenya
summer vibes;)
 
Avatar Atenya
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: WLN
Wiadomości: 4 541
Dot.: Jaki podkład?Cera meeeega tłusta

Czy znacie może jakieś tanie podkłady bez filtrów? Bo mam tylko z filtrami, a wybieram się na wesele i boję się, że podkład będzie odbijał światło...Dlatego potrzebuję czegoś taniego raczej, bo nie na co dzień...
Atenya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-25, 19:47   #3736
Heru19
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 970
Dot.: Idealny podkład do mojej cery

mam co prawda mieszaną ale tłuste czoło wymaga więcej uwagi, mam bb krem z eveline 8 w 1 i nie zapycha, nie świecę się. Swoją drogą z tłustej suchą cerę da się zrobić ale na odwrót? magia? zaniepokoiłoby mnie to, poradź się lekarza tak jak mówi wizażanka powyżej
Heru19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-25, 20:19   #3737
Sweetcapuccinoo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 37
Dot.: Idealny podkład do mojej cery

Skóra zmieniła mi typ z suchej na tłustą, ponieważ rok temu pojawił się trądzik z którym walczę do dziś. Badałam hormony i choruję na niedoczynność tarczycy, chociaż nie wiem czy ta choroba ma związek z trądzikiem i tłustą cerą. Do mycia buzi używam zwykłych płatków owsianych, od czasu do czasu użyję sobie krem nawilżający, po za tym nic więcej nie używam bo mnie zaraz wysypuje, więc nie jestem pewna czy mogło mi coś wysuszyć cerę Z chęcią zrobiłabym sobie tą kurację nawilżającą, ale strasznie boję się wysypu.. Potrafi mnie po zwykłym kremie wysypać aż takimi syfkami, że leczę je miesiącami i nawet nie dotykam twarzy a zostają blizny.. Już nie mam sił na tą cerę.. Zastanawiałam się właśnie nad healthy mix, jutro przetestuję w Rossmannie i dam znać jak się sprawuje

---------- Dopisano o 20:00 ---------- Poprzedni post napisano o 19:56 ----------

Właśnie czytam opinie o tym kremie i z tego co wyczytałam jest na prawdę dobry Jego również jutro przetestuję. A posiada może żółtawe kolorki?

---------- Dopisano o 20:19 ---------- Poprzedni post napisano o 20:00 ----------

O kurde, właśnie mi się przypomniało, że ponad rok temu miałam taki głupi okres, że chodziłam raz w tygodniu na solarium A później sporadycznie. Może to mi wysuszyło twarz i zrobiła się tłusta? Da się to jakoś naprawić? Tylko proszę, nie biczujcie mnie Już zmądrzałam, słońca i solarium wystrzegam się jak ognia.
Sweetcapuccinoo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-25, 20:41   #3738
Kori_Yoitama
Rozeznanie
 
Avatar Kori_Yoitama
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 769
Dot.: Idealny podkład do mojej cery

Ja powiem z doświadczenia z moją skórą, że kuracja przeciwtrądzikowa sama w sobie wysusza cerę i po jakimś czasie suchość cery zamienia się w mega tłustość. Jednak warto wyleczyć trądzik najlepiej jakimiś tabletkami, które oczyszczają organizm z toksyn niż samym działaniem od zewnątrz.

Ja będąc nastolatką kuracją przeciwtrądzikową wysuszyłam sobie skórę twarzy. Początkowo byłam zadowolona bo w końcu z suchością jakoś lepiej się czułam niż z tłustą cerą, ale to było chwilowe. Po tym wysuszeniu moja tłustość była taka, że po godzinie od nałożenia kremu sebum aż tworzyło mi zacieki spływając z twarzy. Okropność. Jednak zaczęłam stosować kremy nawilżające. Początkowo była tragedia jeszcze większa, ale po jakimś czasie się unormowało w miarę znośnie. Nadal w prawdzie mam tłustą cerę, ale jestem w stanie kremami i makijażem sprawić, że tak z 5 h wyglądam dobrze, po tym muszę użyć bibułek matujących i się przypudrować i drugie 5 h jest dobrze.

Na tłustą cerę z dużą skłonnością do zapychania nie polecam bazy pod podkład. Ja używam bazy na duże wyjścia typu wesele, ale potem moja skóra tak ze 3-4 dni leczy się z wysypu pryszczy. Tak się dzieje, bo bazy często zawierają wiele syfów, które mają wygładzić i zaszpachlować twarz (np. silikony)

Przy tłustej cerze nawilżanie jest ważne i sama po sobie widzę, że jak uda mi się jakoś wstrzelić w zapotrzebowanie nawilżania mojej skóry to robi się ona mieszana (strefa T tłuści się mniej niż zwykle, a reszta jest jak skóra normalna). A jeśli kremy drogeryjne Cię zapychają to próbuj aptecznych, jak te Cię zapchają to próbuj na Biochemii Urody zamówić sobie jakieś olejki do twarzy lub znajdź sklep zielarski i tam kup jakiś ziołowy specyfik do smarowania twarzy.

Ja osobiście z nawilżających kremów całkiem lubię kremy firmy pharmaceris z serii N (czyli do skóry naczynkowej) np. wzmacniająco-nawilżający, Bioderma też ma fajne kremy nawilżające. Próbuj kupić sobie jakiś krem nawilżający do cery wrażliwej, albo naczynkowej, bo takie z reguły mają jakieś mniej zapychające składy niż te dedykowane cerom suchym lub nawilżające dla cer mieszanych i tłustych. Sama stosowałam kilka kremów nawilżających dla cer mieszanych i tłustych, jednak mam o nich złą opinię. Nawilżały za mało, albo jedyne co robiły to zapychały lub podrażniały moją skórę. Może tylko ja tak z nimi miałam, ale po prostu ostrzegam bo być może będziesz miała z nimi podobny problem.

Tak nawiasem mówiąc picie dużej ilości wody przy kuracji nawilżającej jest bardzo wskazane tak samo jak podczas leczenia trądziku.

[EDIT] Mnie w czasie kuracji przeciwtrądzikowej wysypało jeszcze gorzej niż jak było przed jej rozpoczęciem, ale nie można się tym zniechęcać, bo z czasem jest lepiej.

Edytowane przez Kori_Yoitama
Czas edycji: 2015-06-25 o 20:44
Kori_Yoitama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-25, 22:44   #3739
Heru19
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 970
Dot.: Idealny podkład do mojej cery

no właśnie z odcieniami jest lipa jak masz mega jasną karnację to ci nie podpasuje będzie za ciemny a z kolorem to nie wiem on się wpasowuje raczej ja ma taką pół na pół i jestem zadowolona może idź do dermatologa? w takiej ilości i w ogóle jak opisujesz to możliwe, że sama nie zwojujesz za wiele olej z pestek arbuza jest super mnie nie zapycha wręcz "leczy" mi te niespodzianki
Heru19 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-06-26, 06:14   #3740
regalymetalowe
Alazpoznania
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2
Dot.: Jaki podkład kupic ?

Cytat:
Napisane przez Kori_Yoitama Pokaż wiadomość
Na początku musisz określić co chcesz osiągnąć podkładem, czyli np. żeby wyrównywał kolor, zakrywał niedoskonałości cery, miał właściwości matujące, żeby był nawilżający.

Potem musisz określić swój typ cery, czyli czy jest tłusta, mieszana, sucha.

Następnie popatrz jakie kosmetyki stosujesz. Na jakiś tłusty krem nie polecam podkładu nawilżającego, bo Ci to spłynie tak czy siak.

Następnie patrz na KWC

Zadawaj pytania jak masz odpowiedzi na powyższe akapity
A jak moge sprawdzić jaki mam typ cery. Wydaje mi się że mam cere suchą ale czy na pewno to tego nie wiem
regalymetalowe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-26, 07:14   #3741
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Ja się nie znam może, ale co mają filtry do odbijania światła? Jak odpowiednio zmatowisz to nic światła nie będziesz się świecić

polskie znaki i przecinki mi uciekły. łapać skurczybyki!
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-26, 07:19   #3742
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
Ja się nie znam może, ale co mają filtry do odbijania światła? Jak odpowiednio zmatowisz to nic światła nie będziesz się świecić

polskie znaki i przecinki mi uciekły. łapać skurczybyki!
Twarz Będzie biala , nie świecąca. Nienaturalnie biała i będzie wyglądać na mocno zmęczoną.
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-26, 07:21   #3743
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez Loyd Pokaż wiadomość
Twarz Będzie biala , nie świecąca. Nienaturalnie biała i będzie wyglądać na mocno zmęczoną.
Serio? Po takim zwykłym podkładzie, gdzie filtr jest np 15?

polskie znaki i przecinki mi uciekły. łapać skurczybyki!
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-26, 07:55   #3744
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
Serio? Po takim zwykłym podkładzie, gdzie filtr jest np 15?

polskie znaki i przecinki mi uciekły. łapać skurczybyki!
Ten temat byl niedawno poruszany, nie chodzi dokładnie o spf a o to

Edit
Skin Foundation SPF 15 – (Active ingredients: Octinoxate 7.50% and Titanium Dioxide 1.00%) Water, Methyl Trimethicone, Neopentyl Glycol Diethylhexanoate, Isononyl Isononanoate, Glycerin, Pentylene Glycol, Lauryl PEG-9 Polydimethylsiloxyethyl dimethicone, HDI/Trimethylol Hexyllactone Crosspolymer, Talc

Dwa pierwsze miejsca w składzie i ich % zawartość zwykle mowi nam o tym czy podklad będzie bielił. Tu podkład będzie Bielilł na bank
Choć nie ma reguły.

Spf nie zawsze określa nam to czy podkład dobrze będzie dobrze wyglądał czy nie.
Poza tym mniej to widać w podkładach lekko kryjących bo tak czy siak prześwituje nam nasz naturalny kolor skóry

Ysl ( prawie każdy) bieli
Chanel vitalumiere i Perfection lumiere bielą
Everlasting bieli
Bobbi Brown rich bieli...
Skin foundation nie bieli i ładnie wychodzi na zdjęciach ale takie eksperymenty są dość kosztowne więc jeśli ktoś chce wyglądać ładnie i nie ma na wydanie 1500 zł żeby sprawdzić czy coś będzie ok czy nie po prostu kupuje podkład bez spf , albo taki który wiadomo że się dobrze fotografuje
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.

Edytowane przez Loyd
Czas edycji: 2015-06-26 o 07:58
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-26, 08:29   #3745
Atenya
summer vibes;)
 
Avatar Atenya
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: WLN
Wiadomości: 4 541
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
Ja się nie znam może, ale co mają filtry do odbijania światła? Jak odpowiednio zmatowisz to nic światła nie będziesz się świecić

polskie znaki i przecinki mi uciekły. łapać skurczybyki!
Cytat:
Napisane przez Loyd Pokaż wiadomość
Twarz Będzie biala , nie świecąca. Nienaturalnie biała i będzie wyglądać na mocno zmęczoną.
Dokładnie o to mi chodziło.
Następnym razem zainwestuję po prostu w podkład, który ładnie wychodzi na fotkach, ale póki co na jedną okazję nie ma sensu wydawać 150-200 zł na podkład HD czy inny tego typu, skoro mam w domu kilka do zużycia - wszystkie rozbielają twarz na fotkach niestety. Ciało opalone, a twarz biała No może z NARS nie ma SPF, ale jest to najjaśniejszy odcień - Siberia, a ja jestem opalona, więc odpada.

Co ciekawe, nie jest tak łatwo dorwać gdzieś podkład, który nie będzie robił kuku na fotkach... Ja znam tylko chyba MUFE HD z tych, których używałam kiedykolwiek.
Atenya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-26, 08:41   #3746
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez Atenya Pokaż wiadomość
Dokładnie o to mi chodziło.
Następnym razem zainwestuję po prostu w podkład, który ładnie wychodzi na fotkach, ale póki co na jedną okazję nie ma sensu wydawać 150-200 zł na podkład HD czy inny tego typu, skoro mam w domu kilka do zużycia - wszystkie rozbielają twarz na fotkach niestety. Ciało opalone, a twarz biała No może z NARS nie ma SPF, ale jest to najjaśniejszy odcień - Siberia, a ja jestem opalona, więc odpada.

Co ciekawe, nie jest tak łatwo dorwać gdzieś podkład, który nie będzie robił kuku na fotkach... Ja znam tylko chyba MUFE HD z tych, których używałam kiedykolwiek.
Z tych podkładów które u mnie ładnie wychodzą na zdjęciach ( przegląd subiektywny)

To klasyczny Bobbi,
D&g luminouse ( bosssko)
Skin Ilusion
Revlon PR
Chanel vitalumiere aqua
Mac f&b

Produktem który mnie strasznie zawiódł pod tym względem a duzo osób mówilo źe jest ok to YSL TE... Ja nie wiem jaki on ma spf ( i czy ma , nie ma info więc moze nie ma) , ale wychodzi na zdjęciach po prostu źle
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-26, 11:27   #3747
eurydyta_konieczna
Przyczajenie
 
Avatar eurydyta_konieczna
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 1
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Są na rynku podkłady bez filtrów ochronnych? To nie jest już jakiś wymóg żeby każdy podkład min. jakiś filtr miał?
eurydyta_konieczna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-26, 12:47   #3748
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez eurydyta_konieczna Pokaż wiadomość
Są na rynku podkłady bez filtrów ochronnych? To nie jest już jakiś wymóg żeby każdy podkład min. jakiś filtr miał?
Pewnie że nie nie ma takiego wymogu. ( bo i po co nam filtry , one i tak nie chronią bo nakładamy za mało podkładu na twarz by uzyskać ochronę poza tym takie filtry jie są stabilne) i jest sporo podkładów bez filtrów.
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-26, 14:24   #3749
malgolalala
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 2
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

wydaje mi się, że chyba lepiej zainwestować w renomowane kosmetyki. jakie macie doświadczenia?
malgolalala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-26, 14:44   #3750
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Zwykle drogie kosmetyki ( podkłady)nie są lepsze od tanich, nie wiem czy można nazwać to inwestycją, nic nam się nie odmieni od podkładu za 300 zł
Fajnie mieć ale drogie ńie znaczy dobre
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-03-23 20:15:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:31.