Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII - Strona 71 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Lubisz kosmetyki mineralne? Chcesz pogłębić swoją wiedzę? Wiemy wszystko o kosmetykach mineralnych. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-04-07, 04:16   #2101
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 6 643
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez Liiii Pokaż wiadomość
Pytam gdzie zaczac szukać mineralow dla siebie. Jakiej firmy na początek minerały zamówić? I czy przykryja az taka naczynkowa skore?
Piszesz, że masz bladą karnację, ale dla każdego (jak się okazuje) bladość znaczy coś innego. Napisz, czego uzywałaś dotychczas (nazwa podkładu, odcień) - łatwiej będzie dziewczynom cokolwiek podpowiedzieć. Licz się jednak z zakupem nawet kilkunastu próbek.
Z mocno kryjących są ponoć Annabelle Minerals, Meow Flawless Feline (choć dla mnie wcale jakośbardzo nie były a jak dokładałam wyglądałam nienaturalnie), Amilie też ma jakąś kryjącą, ale poczytaj wątek chociaż trochę ostatnich stron.

Meow to akurat amerykańska firma, musisz zamawiać stamtąd. Na allegro są dostępne czasem próbki.
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-07, 07:23   #2102
201607231711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 958
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez Liiii Pokaż wiadomość
Pytam gdzie zaczac szukać mineralow dla siebie. Jakiej firmy na początek minerały zamówić? I czy przykryja az taka naczynkowa skore?

Spróbuj annabelle sa dość tanie, ładnie kryją. Ale polecam bardziej formule matująca od kryjącej - według mnie krycie to samo, a matująca lepiej sie trzymała


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
201607231711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-16, 22:53   #2103
Aysell
Wtajemniczenie
 
Avatar Aysell
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 2 412
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Dziewczyny, czym utrwalacie/matujecie minerały? Ostatnio po każdych się świecę pod koniec dnia i szukam jakiegoś sensownego pudru...
__________________
!

Aysell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-17, 06:45   #2104
201607231711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 958
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez Aysell Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czym utrwalacie/matujecie minerały? Ostatnio po każdych się świecę pod koniec dnia i szukam jakiegoś sensownego pudru...
Chyba nie istnieje nic, co trzymałoby mat cały dzień Zazwyczaj utrwalam minerały bambusowym z jedwabiem, albo minerałem w kompakcie Sephory (jest mocno napigmentowany, ładnie się trzyma skóry). Uoga Uoga trzymają się bardzo dobrze. Nie ciastolą, nie ścierają mocno, nie wyglądają nieświeżo, pewnie wiesz co mam na myśli Jedynie trochę się świece, ale to taki naturalny blask, nie smalec.
Teraz na lato wymieszam najjaśniejszy odcień z próbką drugiego w kolejności i będzie git. Jak skończę opakowanie (albo szybciej, eh te eksperymenty) kupię Pixie
201607231711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-17, 10:03   #2105
cndc
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 40
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Czy wiecie gdzie szukać cieni mineralnych? Chodzi mi o mocno napigmentowane i trwałe cienie mineralne, które na powiece nie wałkują się, nie ścierają i nie rozwarstwiają. I pytanie: (używam obecnie niemineralnych - z inglota) czy warto wogóle zamieniać cienie na mineralne? Przekonałam się do pudrów i podkładów, ale cieni nie wiem gdzie mam szukać.
Ps. cerę mam tłustą - teraz może bardziej mieszaną
cndc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-17, 12:03   #2106
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 325
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez cndc Pokaż wiadomość
Czy wiecie gdzie szukać cieni mineralnych? Chodzi mi o mocno napigmentowane i trwałe cienie mineralne, które na powiece nie wałkują się, nie ścierają i nie rozwarstwiają. I pytanie: (używam obecnie niemineralnych - z inglota) czy warto wogóle zamieniać cienie na mineralne? Przekonałam się do pudrów i podkładów, ale cieni nie wiem gdzie mam szukać.
Ps. cerę mam tłustą - teraz może bardziej mieszaną
Jaki zwiazek ma rodzaj cery z kupnem mocno napigmentowanego cienia? Masz tluste powieki czy jak?

Moim zdaniem wszystko zalezy od potrzeb Twoich oczu - moje oczy sa dosc mocno wrazliwe, wiekszosc drogeryjnych cieni powodowala lzawienie oka i syndrom zmeczonego oka(?). Wiec dla mnie cienie mineralne okazaly sie wybawieniem.Tutaj wiem, ze jak jakis kupie to przede wszystkim nie doswiadcze tego lzawienia.

Jezeli chodzi o napigmentowanie to na moje oko cienie mineralne sypkie sa slabiej napigemtnowane niz te drogeryjne, ale jak sie uzyje bazy pod cienie to nie dosc ze ona podbije kolor , to jeszcze przedluzy ich trwalosc, cienie sie nie roluja, nie znikaja z oczu. Solo przez caly dzien raczej nie przetrwaja.
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-17, 12:54   #2107
Aysell
Wtajemniczenie
 
Avatar Aysell
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 2 412
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez _Caoimhe_ Pokaż wiadomość
Chyba nie istnieje nic, co trzymałoby mat cały dzień Zazwyczaj utrwalam minerały bambusowym z jedwabiem, albo minerałem w kompakcie Sephory (jest mocno napigmentowany, ładnie się trzyma skóry). Uoga Uoga trzymają się bardzo dobrze. Nie ciastolą, nie ścierają mocno, nie wyglądają nieświeżo, pewnie wiesz co mam na myśli Jedynie trochę się świece, ale to taki naturalny blask, nie smalec.
Teraz na lato wymieszam najjaśniejszy odcień z próbką drugiego w kolejności i będzie git. Jak skończę opakowanie (albo szybciej, eh te eksperymenty) kupię Pixie
Dziękuję za odpowiedź! Puder bambusowy z jedwabiem masz z Paese, czy BU? Matuje? Właśnie, Uoga Uoga teraz testuję, ale pod koniec dnia się świecę bardzo mocno (bardziej, niż błyszczy naturalny blask, ale to chyba nie ich wina - po AM również się okropnie świecę; ostatnio w ogóle bardziej przetłuszcza mi się cera) i chciałabym czymś zmatowić, jeśli się da, myślałam również nad zakupem bibułek matujących
Jak będziesz mieszać? Zawsze mnie to zastanawia, jak to dobrze rozmieszać? Czy pudełko da się z łatwością otworzyć i trwale później zamknąć? Przepraszam za tyle pytań, ale np. AM po otwarciu już nie da się ponownie złożyć, a przynajmniej mnie się nie udało
__________________
!

Aysell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-04-17, 12:56   #2108
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 6 643
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Każda firma mineralna (no prawie) ma cienie mineralne. To już zalezy jaki masz budżet i jakie kolory ci wpadną w oko. Ma je m.in (z dostępnych w Polsce): Annabelle Minerals, Ecolore, Lily Lolo, Era Minerals, Rhea, Everyday Minerals, Earthnicity.

Czy rezygnować ze zwykłych cieni to już każdego osobista sprawa. Jeżeli nie ma do tego powodów to tym bardziej. Ja dość długo zwlekałam, mimo, że innych kosmetyków używałam mineralnych. Nie ciągnęło mnie do sypkich pigmentów, zadowolona byłam z cieni Clinique. Później był pierwszy cień i zachwyciłam się tak dużym wyborem kolorów (różne odcienie bezu, złota, kremowe itd). Clinique nie miało zbyt dużego wyboru w takiej kolorystyce, nie za tą cenę, no i niektóre kolory były w zestawach, a tak można sobie wybrać wszystko pojedyncze.


Pod ręką zawsze fajnie mieć jakiś "zwykły" bezpieczny cień, bo jak się spieszę bardzo, to łatwiej mi takim pomalować (zwykłą pacynką dołączoną), niż sypkim.
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-17, 14:01   #2109
201607231711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 958
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez Aysell Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedź! Puder bambusowy z jedwabiem masz z Paese, czy BU? Matuje? Właśnie, Uoga Uoga teraz testuję, ale pod koniec dnia się świecę bardzo mocno (bardziej, niż błyszczy naturalny blask, ale to chyba nie ich wina - po AM również się okropnie świecę; ostatnio w ogóle bardziej przetłuszcza mi się cera) i chciałabym czymś zmatowić, jeśli się da, myślałam również nad zakupem bibułek matujących
Jak będziesz mieszać? Zawsze mnie to zastanawia, jak to dobrze rozmieszać? Czy pudełko da się z łatwością otworzyć i trwale później zamknąć? Przepraszam za tyle pytań, ale np. AM po otwarciu już nie da się ponownie złożyć, a przynajmniej mnie się nie udało

Z BU
Próbowałaś bibułek matujących albo papieru do pieczenia?

Podważam wieczko, przesypuje , zamykam, zabezpieczam taśma otworki, wstrząsami dokładnie . I finito
Jeszcze z uoga uoga nie próbowałam otwierać, ale myśle ze da sie.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
201607231711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-17, 14:13   #2110
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 325
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez Aysell Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedź! Puder bambusowy z jedwabiem masz z Paese, czy BU? Matuje? Właśnie, Uoga Uoga teraz testuję, ale pod koniec dnia się świecę bardzo mocno (bardziej, niż błyszczy naturalny blask, ale to chyba nie ich wina - po AM również się okropnie świecę; ostatnio w ogóle bardziej przetłuszcza mi się cera) i chciałabym czymś zmatowić, jeśli się da, myślałam również nad zakupem bibułek matujących
Jak będziesz mieszać? Zawsze mnie to zastanawia, jak to dobrze rozmieszać? Czy pudełko da się z łatwością otworzyć i trwale później zamknąć? Przepraszam za tyle pytań, ale np. AM po otwarciu już nie da się ponownie złożyć, a przynajmniej mnie się nie udało
Wydaje mi sie, ze to moze miec zwiazek z reakcja organizmu na zmiane pogody Gdy zrobilo sie cieplej to tez zauwazylam, iz bardziej sie swiece. Pomocna moze byc tez jakas baza pod makijaz - ja czasami aplikuje sobie rozswietlajaca z Paese a pozniej nakladam podklad mineralny albo w ostatecznosci na podklad nakladam puder ze zlotem z BU. Tylko u mnie jest tak, ze im wiecej naloze warstw na podklad tym ma on wieksza tendencje do warzenia sie, ciastolenia, brzydko schodzi. WIec nie lubie nakladac zbyt wielu warstw.
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-17, 19:02   #2111
Aysell
Wtajemniczenie
 
Avatar Aysell
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 2 412
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez _Caoimhe_ Pokaż wiadomość
Z BU
Próbowałaś bibułek matujących albo papieru do pieczenia?

Podważam wieczko, przesypuje , zamykam, zabezpieczam taśma otworki, wstrząsami dokładnie . I finito
Jeszcze z uoga uoga nie próbowałam otwierać, ale myśle ze da sie.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Jeszcze nie próbowałam, bo dopiero ostatnio zaczęłam się tak świecić Ale kupię sobie
Aha, rozumiem, dzięki myślałam, że trzeba czym mieszać specjalnie naczytałam się o robieniu podkładów z kolorówki i to dlatego
Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
Wydaje mi sie, ze to moze miec zwiazek z reakcja organizmu na zmiane pogody Gdy zrobilo sie cieplej to tez zauwazylam, iz bardziej sie swiece. Pomocna moze byc tez jakas baza pod makijaz - ja czasami aplikuje sobie rozswietlajaca z Paese a pozniej nakladam podklad mineralny albo w ostatecznosci na podklad nakladam puder ze zlotem z BU. Tylko u mnie jest tak, ze im wiecej naloze warstw na podklad tym ma on wieksza tendencje do warzenia sie, ciastolenia, brzydko schodzi. WIec nie lubie nakladac zbyt wielu warstw.
A możliwe, nie pomyślałam o tym dzisiaj jest chłodniej i pada i świecę się mniej, więc coś w tym może być zaraz obczaję ten puder i bazę. U mnie to chyba wszystko jedno, czasem, kiedy nałożę ogrom warstw, bo koniecznie chcę coś zakryć, nic się nie dzieje
__________________
!

Aysell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-04-17, 21:58   #2112
whiteska
Raczkowanie
 
Avatar whiteska
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 150
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez Aysell Pokaż wiadomość
Jak będziesz mieszać? Zawsze mnie to zastanawia, jak to dobrze rozmieszać? Czy pudełko da się z łatwością otworzyć i trwale później zamknąć? Przepraszam za tyle pytań, ale np. AM po otwarciu już nie da się ponownie złożyć, a przynajmniej mnie się nie udało
Też mnie to ciekawi - chciałam wykorzystać pudełeczko po AM na własny podkład z kolorówki, ale nie umiałam go w ogóle otworzyć...
whiteska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-17, 22:20   #2113
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 325
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez Aysell Pokaż wiadomość
Jeszcze nie próbowałam, bo dopiero ostatnio zaczęłam się tak świecić Ale kupię sobie
Aha, rozumiem, dzięki myślałam, że trzeba czym mieszać specjalnie naczytałam się o robieniu podkładów z kolorówki i to dlatego

A możliwe, nie pomyślałam o tym dzisiaj jest chłodniej i pada i świecę się mniej, więc coś w tym może być zaraz obczaję ten puder i bazę. U mnie to chyba wszystko jedno, czasem, kiedy nałożę ogrom warstw, bo koniecznie chcę coś zakryć, nic się nie dzieje
Jezeli u Ciebie swiecenie sie twarzy wynika z tego, ze po prostu Ci sie ona poci to moim zdaniem dobrym rozwiazaniem bedzie ta baza z silikonami. Silikony stworza okluzje i dzieki temu jak sie czlowiek spoci to ta woda nie bedzie az tak parowala przez pory, a podklad bdzie na swoi miejscu U mnie to sie sprawdza szczegolnie latem, gdy jest bardzo cieplo, powietrze jst wilgotne - baza z silikonami zalatwia wszystko Niestety wiekszosc podkladow mineralnych przegrywala z takimi warunkami , jedynie Lucy Minerals dawala sobie rade.
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-17, 22:50   #2114
K_cieciorka
Zadomowienie
 
Avatar K_cieciorka
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Stolica
Wiadomości: 1 786
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Chwila, chwila. Silikony nie blokują pocenia, a parowanie nie ma wpływu na świecenie (a raczej ma - jak coś odparuje, to nie będzie świecić). Tak, są bazy sylikonowe matujące, ale częściowo absorbują sebum i rozpraszają światło.
Ja w lato nie mogę nic silikonowego używać, bo jak jest ciepło, pory są rozszerzone, robią mi się bolesne gule podskórne.

Mnie też się wydaje, że przesilenie wiosenne powoduje delikante osłabienie organizmu i zmiany na skórze. Jeżeli to nie jest norma i nie zmieniło się nic w pielęgnacji - to przetrzymać. Nosić ze sobą puder i bibułki (można zrobić z papieru do pieczenia lub cieniutkich białych serwetek).
Jeżeli to norma, to przyjrzeć się kremom, zmienić. Może spróbować primmera?

Ja wciąż jakoś nie wierzę w te sypkie primmery :P
K_cieciorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-18, 20:07   #2115
april_20
Zadomowienie
 
Avatar april_20
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 018
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Witam do tej pory używałam tylko EDM kolor alabaster, byłam w miarę zadowolona. Jedynie do czego mogę się doczepić to do krycia. Teraz chciałabym wypróbować Annabelle Minerals i stąd do Was pytanie, co sądzicie o ich podkładach? Mam cerę tłustą i trądzikową. Obawiam się troszkę czy podkłady nie ciemnieją później.
__________________
10.12.2014- aparatka (dół i góra- kosmetyczny)
april_20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-18, 22:40   #2116
Cay
Wtajemniczenie
 
Avatar Cay
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 963
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Ja wciąż jakoś nie wierzę w te sypkie primmery :P
A mnie np. Primer z Neauty wyraznie poprawia trwałość makijażu. Na początku też sceptycznie do tego podchodzilam ale widać różnicę bez primera albo ze zwyklym pudrem jako primerem a z primerem Neauty. Nie wiem co oni tam dodają ale działa
__________________
Wymiana kosmetyki:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1174391
Cay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-18, 23:34   #2117
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez Cay Pokaż wiadomość
A mnie np. Primer z Neauty wyraznie poprawia trwałość makijażu. Na początku też sceptycznie do tego podchodzilam ale widać różnicę bez primera albo ze zwyklym pudrem jako primerem a z primerem Neauty. Nie wiem co oni tam dodają ale działa
Go się nakłada na podkład juz?
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-18, 23:36   #2118
zoila
Klientka w krawacie
 
Avatar zoila
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 19 690
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez Smerfetka696969 Pokaż wiadomość
Go się nakłada na podkład juz?
Pod.
__________________
Irytują mnie ludzie, którym wydaje się, że na wszystkim się znają.

WYMIANA KSIĄŻKOWA


zoila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-19, 00:35   #2119
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 325
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez K_cieciorka Pokaż wiadomość
Chwila, chwila. Silikony nie blokują pocenia, a parowanie nie ma wpływu na świecenie (a raczej ma - jak coś odparuje, to nie będzie świecić). Tak, są bazy sylikonowe matujące, ale częściowo absorbują sebum i rozpraszają światło.
Ja w lato nie mogę nic silikonowego używać, bo jak jest ciepło, pory są rozszerzone, robią mi się bolesne gule podskórne.

Mnie też się wydaje, że przesilenie wiosenne powoduje delikante osłabienie organizmu i zmiany na skórze. Jeżeli to nie jest norma i nie zmieniło się nic w pielęgnacji - to przetrzymać. Nosić ze sobą puder i bibułki (można zrobić z papieru do pieczenia lub cieniutkich białych serwetek).
Jeżeli to norma, to przyjrzeć się kremom, zmienić. Może spróbować primmera?

Ja wciąż jakoś nie wierzę w te sypkie primmery :P
Nie napisalam, ze silikony blokuja pocenie.Tylko, ze ograniczaja parowanie wody z naskorka poprzez okluzje jaka tworza, a to dla mnie totalnie dwie rozne kwestie. Dlatego bazy silikonowe sprawdzaja sie w sytuacji gdy robi sie cieplej, a powietrze staje sie wilgotniejsze poniewaz w jakims stopniu zatrzymaja w naskorku wode, ona az tak nie paruje na zewnatrz , dzieki czemu podklad trzyma sie twarzy, nie schodzi, nie warzy sie, a tym samym twarz sie az tak nie swieci, bo ten podklad caly czas tam jest.

Natomiast inna kwestia jest, gdy cera jest mieszana czy tlusta i swieci sie od nadmiaru sebum


Po drugie jak Twoj organizm wydzieli pot to naprawde sie nie swiecisz i zaraz Ci caly pot odparowuje? Dziwne. Musze byc odmiencem pod tym wzgledem , bo jak sie spoce i mam na twarzy czy nawet na ciele krople potu to zawsze sie swiece w mniejszym badz wiekszym stopniu.[COLOR="Silver"]
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-04-19, 07:11   #2120
201607231711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 958
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Interesuje mnie primer 100% pure, szkoda ze taki drogi stosowała moze, któraś z Was?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
201607231711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-19, 16:20   #2121
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 325
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez _Caoimhe_ Pokaż wiadomość
Interesuje mnie primer 100% pure, szkoda ze taki drogi stosowała moze, któraś z Was?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ciekawa alternatywa dla silikonowych baz Przejrzalam internet pod jego katem i ma same pozytywno-zachecajace opinie.

Choc z tymi opiniami to ja bym tez uwazala Jakos nie jestem przekonana do tej marki. Przetestowaam ich 3 kosmetyki, ktore byly dobrze recenzowane. Natomiast u mnie nie sprawdzily sie pod wzgledem wizualnym, natomist pod wzgledem pielegnacyjnym juz tak.Z tym ze ja po kolorowe kosmetyki nie siegam po to by mi cos pielegnowaly - ale zeby nie szkodzily i zeby wizualnie poprawily co nie co
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-19, 20:02   #2122
K_cieciorka
Zadomowienie
 
Avatar K_cieciorka
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Stolica
Wiadomości: 1 786
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Oczywiście, że się świecę jak się spocę. Błąd, damy się nie pocą, tylko lśnią . Oczywiście pocę się szybciej, niż odparowuje, ale dlatego też nie chcę spowalniać odparowywania :P.
Jak powietrze jest wilgotne, to nie "odsysa" przecież wody ze skóry. Gorzej jak jest suche, nie?
Zgoda, że bazy ograniczają parowanie, ale przecież dopóki się nie spocimy, to się nie świecimy, a jak się już się świecimy, to lepiej, żeby odparowało.
Bazy silikonowe, które używałam niestety nie sprawdziły się specjalnie. Nie wiem dlaczego. Pociłam się i świeciłam jakby bardziej, podkład się ześlizgiwał z nich, a i one same spływały po jakimś czasie.
Może one u mnie powodują nadprodukcje sebum i dlatego zjeżdżają?
Miałyście może bazę Quiz? Używam baz bardzo rzadko i pewnie w ogóle bym się bez nich obyła, ale o tej słyszałam dobre opinie.
Mam za to teraz mgiełkę fixującą Elf, ale dotąd użyłam raz, więc nie będę się wypowiadać. Chcę też kiedyś wypróbować Macową. Utrwalacze w puszkach mnie przerażają i chyba się nie pokuszę. Chyba, że ktoś by się wymienił, na jakąś resztkę kiedyś.
Też zwróciłam uwagę na primmer 100% pure i ciekawa jestem jak się sprawuje. Muszę wobec tego poszukać jakichś recenzji
Czy ktoś ma zdjęcia 100% pure? Znajduje tylko fotki opakowania. Skład ma taki, że w zasadzie można zamiast kremu na co dzień stosować, nie tylko na wyjścia.

Smerfetka696969, dlatego się to nazywa primer, bo stosuje się to najpierw.

Edytowane przez K_cieciorka
Czas edycji: 2015-04-19 o 20:07
K_cieciorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-19, 22:44   #2123
Aysell
Wtajemniczenie
 
Avatar Aysell
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 2 412
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez whiteska Pokaż wiadomość
Też mnie to ciekawi - chciałam wykorzystać pudełeczko po AM na własny podkład z kolorówki, ale nie umiałam go w ogóle otworzyć...
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=2273 Podważ denko
Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
Jezeli u Ciebie swiecenie sie twarzy wynika z tego, ze po prostu Ci sie ona poci to moim zdaniem dobrym rozwiazaniem bedzie ta baza z silikonami. Silikony stworza okluzje i dzieki temu jak sie czlowiek spoci to ta woda nie bedzie az tak parowala przez pory, a podklad bdzie na swoi miejscu U mnie to sie sprawdza szczegolnie latem, gdy jest bardzo cieplo, powietrze jst wilgotne - baza z silikonami zalatwia wszystko Niestety wiekszosc podkladow mineralnych przegrywala z takimi warunkami , jedynie Lucy Minerals dawala sobie rade.
Oj, silikony chyba nie podejdą, bo zawsze później mam jakieś pryszcze
Cytat:
Napisane przez K_cieciorka Pokaż wiadomość
(...)

Mnie też się wydaje, że przesilenie wiosenne powoduje delikante osłabienie organizmu i zmiany na skórze. Jeżeli to nie jest norma i nie zmieniło się nic w pielęgnacji - to przetrzymać. Nosić ze sobą puder i bibułki (można zrobić z papieru do pieczenia lub cieniutkich białych serwetek).
Jeżeli to norma, to przyjrzeć się kremom, zmienić. Może spróbować primmera?

Ja wciąż jakoś nie wierzę w te sypkie primmery :P
Niczego nie zmieniałam i to nie jest u mnie normalne. Muszę przeczekać z pomocą bibułek obejrzę primery
Cytat:
Napisane przez april_20 Pokaż wiadomość
Witam do tej pory używałam tylko EDM kolor alabaster, byłam w miarę zadowolona. Jedynie do czego mogę się doczepić to do krycia. Teraz chciałabym wypróbować Annabelle Minerals i stąd do Was pytanie, co sądzicie o ich podkładach? Mam cerę tłustą i trądzikową. Obawiam się troszkę czy podkłady nie ciemnieją później.
U mnie nie ciemnieją, ale musisz sprawdzić u siebie
__________________
!

Aysell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-20, 06:58   #2124
whiteska
Raczkowanie
 
Avatar whiteska
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 150
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez Aysell Pokaż wiadomość
Dzieki, dzięki, dzięki!
whiteska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-20, 11:38   #2125
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez K_cieciorka Pokaż wiadomość
Oczywiście, że się świecę jak się spocę. Błąd, damy się nie pocą, tylko lśnią . Oczywiście pocę się szybciej, niż odparowuje, ale dlatego też nie chcę spowalniać odparowywania :P.
Jak powietrze jest wilgotne, to nie "odsysa" przecież wody ze skóry. Gorzej jak jest suche, nie?
Zgoda, że bazy ograniczają parowanie, ale przecież dopóki się nie spocimy, to się nie świecimy, a jak się już się świecimy, to lepiej, żeby odparowało.
Bazy silikonowe, które używałam niestety nie sprawdziły się specjalnie. Nie wiem dlaczego. Pociłam się i świeciłam jakby bardziej, podkład się ześlizgiwał z nich, a i one same spływały po jakimś czasie.
Może one u mnie powodują nadprodukcje sebum i dlatego zjeżdżają?
Miałyście może bazę Quiz? Używam baz bardzo rzadko i pewnie w ogóle bym się bez nich obyła, ale o tej słyszałam dobre opinie.
Mam za to teraz mgiełkę fixującą Elf, ale dotąd użyłam raz, więc nie będę się wypowiadać. Chcę też kiedyś wypróbować Macową. Utrwalacze w puszkach mnie przerażają i chyba się nie pokuszę. Chyba, że ktoś by się wymienił, na jakąś resztkę kiedyś.
Też zwróciłam uwagę na primmer 100% pure i ciekawa jestem jak się sprawuje. Muszę wobec tego poszukać jakichś recenzji
Czy ktoś ma zdjęcia 100% pure? Znajduje tylko fotki opakowania. Skład ma taki, że w zasadzie można zamiast kremu na co dzień stosować, nie tylko na wyjścia.

Smerfetka696969, dlatego się to nazywa primer, bo stosuje się to najpierw.
Ok dzięki
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-20, 12:11   #2126
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 325
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez K_cieciorka Pokaż wiadomość
Oczywiście, że się świecę jak się spocę. Błąd, damy się nie pocą, tylko lśnią . Oczywiście pocę się szybciej, niż odparowuje, ale dlatego też nie chcę spowalniać odparowywania :P.
Jak powietrze jest wilgotne, to nie "odsysa" przecież wody ze skóry. Gorzej jak jest suche, nie?
Zgoda, że bazy ograniczają parowanie, ale przecież dopóki się nie spocimy, to się nie świecimy, a jak się już się świecimy, to lepiej, żeby odparowało.
Bazy silikonowe, które używałam niestety nie sprawdziły się specjalnie. Nie wiem dlaczego. Pociłam się i świeciłam jakby bardziej, podkład się ześlizgiwał z nich, a i one same spływały po jakimś czasie.
Może one u mnie powodują nadprodukcje sebum i dlatego zjeżdżają?
Miałyście może bazę Quiz? Używam baz bardzo rzadko i pewnie w ogóle bym się bez nich obyła, ale o tej słyszałam dobre opinie.
Mam za to teraz mgiełkę fixującą Elf, ale dotąd użyłam raz, więc nie będę się wypowiadać. Chcę też kiedyś wypróbować Macową. Utrwalacze w puszkach mnie przerażają i chyba się nie pokuszę. Chyba, że ktoś by się wymienił, na jakąś resztkę kiedyś.
Też zwróciłam uwagę na primmer 100% pure i ciekawa jestem jak się sprawuje. Muszę wobec tego poszukać jakichś recenzji
Czy ktoś ma zdjęcia 100% pure? Znajduje tylko fotki opakowania. Skład ma taki, że w zasadzie można zamiast kremu na co dzień stosować, nie tylko na wyjścia.

Smerfetka696969, dlatego się to nazywa primer, bo stosuje się to najpierw.
Moim zdaniem nie jest korzystne ani wilgotne powietrze ani suche. W pierwszym przypadku nasza cera pobiera wilgoc z otoczenia, a w drugim je oddaje. Dlatego w obu przypadkach i tka czy siak trzeba zabezpieczyc cere emolientami (albo olejami, albo silikonami) - tak zeby wilgoc nie byla oddawana ani nie byla nadmiernie pobierana, bo moim zdaniem to zawsze bedzie skutkowalo swieceniem sie twarzy.

Dlatego na moje oko to nie jest kwestia samego pocenia z ktorym mamy do czynienia cieplejsza pora roku, ale tez suchego powietrza np. w pomieszczeniu gdzie pracujemy. Dlatego tak jak napisalam wczesniej w obu przypadkach dobrze jest postawic na zabezpieczenie cery, a przypadku suchego powietrza jeszcze na dodatkowe jje nawilzenie.

U mnie w ogole sprawa z tym odparowaniem nie wyglada tak super, bo ten pot nie odparowuje, tylko osadza sie na twarzym miesza sie z podkladem, pewnie tez z sebum i tam zostaje I w zaleznosci od podkladu, podklad: ciastoli sie, brzydko schodzi, schodzi w ogole albo mam tzw. efekt glow Jednak zawsze gdy sie tak dzieje - twarz pozostaje swiecaca w mniejszym badz wiekszym stopniu. I wtedy w ruch idzie chusteczka Dlatego ja w takich warunkach wole postawic na baze z silikonami i troche mniej sie swiecic niz ryzykowac zejscie calego podkladu czy poprostu nieestetyczny wyglad

Odnosnie tych baz silikonowych, ktore Ci nie spoluzyly - moze w skladzie mialy oleje, gliceryne czy inne nawilzacze albo mialy w skladzie "ciezsze" silikony (zmywalne silnymi deteregentami itd)? I to powodowalo swiecenie i ze to wszystko splywalo?

Mi cudem bazy z silikonami nie szkodza, a cere mam sklonna do zapychania, aktualnie mam 3. Najlepiej sprawdza sie rozswietlajaca z Paese, ktora daje mi naturalny efekt, bez potegowania swiecenia.
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-20, 12:20   #2127
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 6 643
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Dziewczyny nakłada któraś z was tym jajkiem minerały? Od jakiegoś czasu myślę, by sprobować, ale mam wrażenie, że to będzie bardziej pracochłonne niż pędzlem no i że "zeżre" mi sporo więcej podkładu... Obawiam się też ciemnienia, bo mi ogólnie po nałożeniu podkład ciemnieje (w chwili nałożenia)...

I tak się zabieram za to, że korci mnie, ale się powstrzymuję, bo za dużo obaw
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-20, 14:00   #2128
K_cieciorka
Zadomowienie
 
Avatar K_cieciorka
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Stolica
Wiadomości: 1 786
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

W sensie gąbką? Ja nakładałam i mnie pasowało, ale rozcieranie minerałów gąbką nie wchodziło w grę, tylko stemplowanie. Wiec dobrze, żeby gąbka miała dużą powierzchnię

Mnie tam wilgotne powietrze służy, pod warunkiem, że nie jest przy okazji gorąco.
K_cieciorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-21, 08:22   #2129
bigosowadama
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 998
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Dziewczyny potrzebuję pilnie Waszej rady.
Chcę wybrać jakiś filtr. Sezon grzewczy zbliża się wielkimi krokami
I tu zaczynają się schody
Czy mogę stosować mleczko z filtrem do ciała na twarz?
Głównie chodzi mi o konsystencję mleczka i to, że się wchłania.
Do tej pory używałam różnych firm z miernym skutkiem.
Albo filtry nie współpracowały z kremem, albo nakładane bezpośrednio na twarz powodowały u mnie efekt drapania.
A podkład mineralny na takim filtrze to już zupełna porażka.
Jakimś kompromisem okazały się zwykłe apteczne kremy na dzień z filtrem (15+)i uciekanie w cień
Tylko ile tak można
Chcę stosować filtry 30+ i wzwyż i tak się zastanawiam nad tą opcją tylko nie wiem czy można?
bigosowadama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-21, 09:37   #2130
201607231711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 958
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez bigosowadama Pokaż wiadomość
Dziewczyny potrzebuję pilnie Waszej rady.
Chcę wybrać jakiś filtr. Sezon grzewczy zbliża się wielkimi krokami
I tu zaczynają się schody
Czy mogę stosować mleczko z filtrem do ciała na twarz?
Głównie chodzi mi o konsystencję mleczka i to, że się wchłania.
Do tej pory używałam różnych firm z miernym skutkiem.
Albo filtry nie współpracowały z kremem, albo nakładane bezpośrednio na twarz powodowały u mnie efekt drapania.
A podkład mineralny na takim filtrze to już zupełna porażka.
Jakimś kompromisem okazały się zwykłe apteczne kremy na dzień z filtrem (15+)i uciekanie w cień
Tylko ile tak można
Chcę stosować filtry 30+ i wzwyż i tak się zastanawiam nad tą opcją tylko nie wiem czy można?

Polecam wątek o filtrach na biochemii.
Wydaje mi sie, ze tak. Tylko jak sie wchłania to ma same filtry chemiczne.
Polecam Ci pharmaceris hydrolipidowy 50. Jest super


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
201607231711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne


Ten wątek obecnie przeglądają: 2 (0 użytkowników i 2 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-06-06 10:16:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:11.