Skóra alergiczna - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2002-11-07, 09:25   #1
Misiaczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 73

Skóra alergiczna


Dzień Dobry!
Cieszę się,że znalazłam to forum.
Mam problem z doborem kremów. Okazało się,że jestem alergiczką - mam uczulenie na balsam peruwiański i tzw. parabeny.Do tego mam trądzik różowaty- w wersji okołoustnej. Lekarz dermatolog poleca mi właściwie tylko jeden krem Toleriane La Roche Posay - faktycznie - nie uczula mnie. Ale ten jeden krem to trochę za mało, skóra robi się coraz starsza. Prawie wszystkie kremy, również pod oczy zawierają te składniki. Czy znacie może jakieś godne polecenia dla mnie?
Misiaczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-11-07, 15:38   #2
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Skóra alergiczna

Witam serdecznie
Po pierwsze to bardzo wspolczuje, zdaje sobie sprawe, ze parabeny jedne z srodkow konserwujacych znajduja sie w wiekszosci preparatow kosmetycznych, nawet w seriach przeznaczonych dla cer wrazliwych, a to dlatego, ze tylko nieliczni wykazuja na nie uczulenie. Jedyna rada to wczytywanie sie uwazne w sklady, co niestety jest uciazliwe, parabenow jest wiele rodzajow, ale latwo je rozpoznac, gdyz sama ich nazwa powstala od koncowki -paraben w nazwie.
Przeszukalam troche skladow, ktore posiadam i poki co wynalazlam kilka propozycji:
z firmy LaRoche-Posay oprocz Toleriane, parabenow nie posiada takze krem Hydranorme i Hydraphase ale wersje bez filtrow, ich minusem jest obecnosc substancji zapachowych, ktorych w twoim przypadku takze lepiej unikac.
Preparaty firmy ATW takze nie posiadaja parabenow, przynajmniej te ktore sa mi znane.
Bardzo dobrymi preparatami dla tak wrazliwej skory jak twoja sa produkty z firmy Avene zamykane w sterylnych malych dawkach dzieki temu sa pozbawione konserwantow, nie zawieraja tez substancji zapachowych, jest to seria Tolerance extreme, w jej ofercie sa ampulki z mleczkiem oczyszczajacycm i kremem kojacycm oraz preparaty LPI-tonik oczyszczajacy oraz CPI krem regenerujacy.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-11-07, 19:49   #3
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Skóra alergiczna

Podrzucę jeszcze kilka kosmetyków bez parabenów:
Avene- krem odżywczy z vit.C, kremy z nowej polskiej aptecznej seri Dermedic: Hydrain2 (dla odwodnionej, szorstkiej skóry) oraz Prosensiv (łagodny krem ochronny), w serii są też inne preparaty, ale ich składu nie sprawdziłam
Z nie-aptecznych: J&J pH 5,5 krem nawilżający, AA Hydrożel perły młodości
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-11-07, 20:02   #4
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Skóra alergiczna- dermedic

zainteresowała mnie ta nowa seria... gdzie można znaleźć jakieś informacje? bo wyszukiwarka nic nie "wypluwa" [img]icons/icon9.gif[/img]
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-11-07, 20:07   #5
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Skóra alergiczna- dermedic

Mają mieć wkrótce stronkę www.dermedic.pl.
Kosmetyki są polskie, mają niewiele substancjia aktywnych, sa oparte na wodzie zródlanej Le Perray (??) i przeznaczone do pielegnacji skóry wrazliwej. W sklad serii wchodzi 7 preparatów:
1) Tolerans Clear
Jest to tonik + mleczko w butelce 200 ml
2) Special Age E
Jest to emulsja przeciw starzeniu. Flakonik z pompka 30 ml
3) Hydrain 2
Krem intensywnie nawilzajacy o przedluzonym dzialaniu 50 ml
4) Prosensiv
Lagodny krem ochronny, nawilzajacy dla cery suchej, bardzo suchej, atopowej, podraznionej
5) Anti Persp C
Krem dla osób z nadpotliwoscia. Tuba 50 ml
6) Acne Expert G
Zel oczyszczajacy do mycia skóry tradzikowej. Tuba 150ml
7) Acne Expert C
Krem do skóry tradzikowej, podraznionej retinoidami, antybiotykami itp. Tuba 50 ml
Są w niektórych aptekach- w Wawie widziałam je w forcie wola i w wola parku.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-11-07, 20:33   #6
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Skóra alergiczna- dermedic

dziękuję za wyczerpującą odpowiedź! [img]icons/icon7.gif[/img] daj znać jeśli cos przetestujesz [img]icons/icon7.gif[/img] pozdrawiam!
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-11-08, 07:17   #7
Misiaczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 73
Re: Skóra alergiczna- dermedic

Dziękuję serdecznie za informacje.
Jeśli wpadłby Wam w oko jeszcze jakiś kremik pod oczy, byłabym wdzięczna.
Serdecznie pozdrawiam.
Misiaczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2002-11-08, 21:21   #8
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Skóra alergiczna- dermedic

Brdzo sie przejęłam Twoim postem i sprawdziłam te z moich kosmetyków na których byłam w stanie znaleźć skład. oto efekty:
parabenów nie mają: maseczka iłowa i balsam pod oczy dr Nony
maja: podkład (dla cery wrazliwej) Vichy, krem dotleniający Avon,
nie jestem w stanie sprawdzic serum pod oczy Anew Avonu...dla mnie jest bardzo dobry i mnie nie uczula ale to o niczym niestety nie swiadczy [img]icons/icon9.gif[/img].
Własnie mi się ten Avonu kończy więc dla odmiany kupiłam Dr Nony...jest w pudełku więc mam skład.
Ale to ze moje kosmetyki nie maja parabenów nie znaczy ze wszystkie tej firmy sa takie, nie mam pojęcia jeśli chodzi o inne. To samo jesli chodzi o Avon i Vichy, moje mają ale inne mogą nie miec. Nie mam dostepu do większej ilości [img]icons/icon12.gif[/img]. Przy okazji moje szampony mają parabeny...chyba prawie wszystko je ma.
pozdrawiam i zyczę powodzenia
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-11-12, 07:20   #9
Misiaczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 73
Re: Skóra alergiczna- dermedic

Dziękuję za wszelkie informacje.
W piątek zakupiłam krem Hydrain 2 Dermedic (cena ok. 35zł). Jest raczej gęstej konsystencji i nie wchłania się od razu. Ale wrażenie nawilżenia faktycznie jest. Niestety, jest perfumowany, i to chyba spowodowało, że znowu wyszło mi uczulenie.
Zakupiłam również z ATW fitoregulator i serum antystresowe pod oczy. Są jednak perfumowane i obawiam się,że będzie to samo.
Następne pieniądze wyrzucone do kosza, bo przecież próbki u nas to rarytas prawie nie zdobycia.
Odwiedziłam Sephorę i przejrzałam chyba wszystkie dostępne u nich kremy pod oczy - wszystkie zawierają parabeny.
Jestem coraz bardziej załamana -dziś obudziłam się z opuchniętą powieką, właśnie tą, która najszybciej się uczula- to po Dermedic-u.
Króliczku, czy mogłabyś przytoczyć skłąd maseczki i kremu Dr. Nona?Czy są perfumowane? Co prawdzie w akcie desperacji zamówiłam już maseczkę iłową ( czekam na dostawę), mam nadzieję, że podpasuje.
Przepraszam za przydługi post.
Pozdrawiam
Misiaczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-11-12, 08:20   #10
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Skóra alergiczna- dermedic

Nie martw sie Jolza będzie dobrze [img]icons/icon7.gif[/img]. Na pewno uda Ci się znaleźć odpowiednie kosmetyki. Przy okazji przecież w Dr Nona mozesz poprosic o próbke balsamu pod oczy, skoro juz coś u nich zamawiałaś nie będą przeciez żałować na próbkę. Maseczkę uzywamy w domu od dawna i nie jest perfumowana. Czeka już kolejna. Krem zakupiony i jeszcze nie otwarty więc posłużę się tylko składem. Gdyby Ci ten krem pasował to ma minus (cenę) i plus (75 ml) tak więc starczy na bardzo dlugo. teraz składy:
maseczka: iły i woda Morza Martwego, olej jarzynowy, lawendowy, cytrynowy, pomarańczowy, rozmarynowy, isopropyl palmitate, wosk roślinny emulsyjny, stearylkonium chloryt, cetearyl alcohol, isopropyl myristate, lecytyna, tocopherol, phenonip, glydant plus, tlenek cynku, kaolin, ekstrakt z glonów morskich.
balsam pod oczy: woda Morza Martwego, olej sezamowy, z jojoby, z dzikiej róży, izopropyl palmitate, isopropyl myristate, wosk roslinno emulsyjny, glydant plus, lecytyna, tocopherol.
Wg mnie nie jest perfumowany (cos by napisali) ale zamów próbkę koniecznie.
Nie znam się na chemii także mi te składy nic nie mówią, ale słowa parabeny nie występują [img]icons/icon7.gif[/img].
serdecznie pozdrawiam
króliczek
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-11-12, 09:23   #11
Misiaczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 73
Re: Skóra alergiczna- dermedic

Dziękuję serdecznie. Nawet nie wpadło mi do głowy, żeby zamówić próbkę. Zaraz to zrobię.
Wdzięczna jestem wszystkim za rady.
Misiaczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2002-11-12, 15:17   #12
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Skóra alergiczna- dermedic

Kosmetyki ATW sa niestety w wiekszosci perfumowane, tak wiec istnieje ryzyko ze cie podraznia.
Szkoda, ze kremy Dermedic takze zawieraja substancje zapachowe przynajmniej Hydrain 2, o ktorym piszesz.
Przegladam stale sklady z mysla o Tobie, ale niestety jak cos nei zawiera parabenow to znou jest perfumowane i odwrotnie. Krem pod oczy bez parabenow, ale perfumowany to np Koncentrat stymulujacy pod oczy z serii Algavit Q10 firmy Inter-fragrance.
Jesli chodzi o preparaty Dr. Nona to musisz jeszcze wziasc pod uwage, ze zawieraja one liczne olejki roslinne, a niektore z nich z kolei sa czestymi alergenami, byc moze w twoim przypadku nie bedzie problemu, ale jesli tylko masz okazje to zawsze korzystaj z probek, bo w przeciwnym razie niestety narazisz sie na niepotrzebne koszty.
Maseczka ilowa do twarzy nie zawiera syntetycznych substancji zapachowych, ale zawiera olejki w tym lawendowy, pomaranczowy i rozmarynowy, ktore moga u niektorych osob spowodowac uczulenie. Balsam pod oczy takze nie ma dodatkowych substancji zapachowych. Krem odzywczy na noc jest perfumowany. Krem do twarzy Solaris zawiera parabeny.
Kremem bez parabenow, ale perfumowanym jest krem Topialyse SVR, o ktorym byla mowa przy kosmetykach z ogorecznikiem, jest on dosc tlusty, raczej zbyt ciezki by moc stosowac go wokol oczu.
Pozdrawiam!!
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-11-12, 15:22   #13
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Skóra alergiczna- dermedic

Opisana na wizazu seria Iwostin niestety zawiera parabeny.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-11-13, 07:21   #14
Misiaczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 73
Re: Skóra alergiczna- dermedic

Jeszcze raz dziękuję.
Chyba jednak muszę pozostać przy Toleriane i trzydniowych kremach Avene.
Misiaczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-11-13, 21:23   #15
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Skóra alergiczna

Znalazłam 2 kremy pod oczy:
Apotheker Scheller Mineral Augencreme- mineralny krem pod oczy- bez konserwantów, barwników, substancji zapachowych, spacjalnie do wrażliwej skóy, zawiera wit.A i E oraz olej ryżowy
Nivea Visage- krem pod oczy "ogórkowy"- nie pamiętam dokładnej nazwy-bez parabenów, na 99% nieperfumowany.
W ogóle przyjrzyj się kosmetykom z serii mineralnej Apotheker Scheller- jest przeznaczone do skóry wrażliwej, nie zawiera: środków zapachowych, emulgatorów, barwników, konserwantów (parabenów).
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-11-14, 06:58   #16
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Skóra alergiczna

Justy, serdecznie dziękuję. Jak tylko "wyciszę" skórę to wypróbuję i dam znać.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-11-15, 09:10   #17
Madziulka25
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 12
Re: Skóra alergiczna do Jolzy

Mam prośbę, czy możesz podać dokładny skład kremu Hydrain 2? Proszę powiedz mi jaki zapach ma ten krem i czy lepi się?. Z góry serdecznie dziękuję i pozdrawiam.
Madziulka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-11-15, 12:35   #18
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Skóra alergiczna do Jolzy

Witaj Madziulka.
Niestety krem mam w domu. Postaram się podać Ci skład w poniedziałek. Mam nadzieję, że nie zapomnę.
Pozdrowienia
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-11-15, 14:46   #19
Madziulka25
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 12
Re: Skóra alergiczna do Jolzy

Z niecierpliwością czekam do poniedziałku [img]icons/icon7.gif[/img]. Pozdrawiam.
Madziulka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2002-11-18, 06:32   #20
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Skóra alergiczna do Jolzy

Dzień dobry w poniedziałek!
Na szczęście nie zapomniałam.
Skład kremu Hydrain 2 jest następujący:
Agua, butyrospermum parkii, glycerin, pentyle glycol, paraffinum liquidum, cyclopentasiloxane (and) dimethicone, peg 100-stearate, glyceryl stearate, urea, tocopheryl acetate, stearic acid, parfum, polysorbate 60, cetyl alcohol, carbomer, edta, triethanolamine, glyceryl linoleate (and) glyceryl oleate (and) glyceryl linolenate, xantan gum.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-11-19, 14:51   #21
Madziulka25
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 12
Re: Skóra alergiczna do Jolzy

Dziękuję Jolza [img]icons/icon7.gif[/img] Proszę powiedz mi jeszcze jaki jest ten kremik, czy się dobrze wchłania, czy zostawia lepką lub tłustą warstwę na twarzy, czy ma jakiś zapach, ogólnie czy go polecasz? Z góry dzięki i pozdrawiam.
Madziulka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-11-20, 12:57   #22
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Skóra alergiczna do Jolzy

Z tego, co pamiętam ( bo kremik oddałam już mamie), to jest on raczej gęsty, ale wchłania się nieźle i fajnie nawilża.
Pachnie dość przyjmnie ale dla mnie każdy zapach to ryzyko uczulenia i tak się właśnie stało.
Uważam, że jest dość dobry, tylko szkoda,że zapachowy.
Pozdrawiam.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-11-24, 13:42   #23
Zosiek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 1
wieczne uczulenie

mam problem z urzywaniem jakich kolwiek kosmetyków zawsze urzywam tych samych najpierw są doskonałe jednak po jakims czasie staje się na nie uczulona np: nie mogę wybrać żadnego dobrego tuszu na moje krutkie blade i żatkie rzęsy który był by jednocześ nie delikatny i wyrazisty
Zosiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-11-24, 14:17   #24
DominikaS
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 1 440
Re: wieczne uczulenie

[img]icons/icon21.gif[/img]
DominikaS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:07.