krzywy nos/przegroda. Zobaczcie sami =| - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Chirurgia plastyczna

Notka

Chirurgia plastyczna Interesujesz się chirurgią plastyczną? Poddałaś się zabiegowi lub go rozważasz? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-03-16, 12:33   #1
maacieek
Zakorzenienie
 
Avatar maacieek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Obywatel Świata ;)
Wiadomości: 3 016
Question

krzywy nos/przegroda. Zobaczcie sami =|


Ostatnio zauważyłem przy robieniu zdjecia że cos jest nie tak z moim nosem. To że mam garba wiem od dawna ale o tym ze mam go jakos dziwnie skrzywioy dopiero na zdjeciu o.O. Otóz czytalem ostatnio duzo na temat krzywej przegrody nosa i sam juz nie wiem niby wiele z tego co tam wyczytalem sie sprawdza:
-czeste krwotoki z nosa
-krzywe dziurki
-wykrzywienie nosa
-czy niemoznosc oddychania przez jedna z dziurek

Zreszta ocencie sami. [[zdjecia moga byc niewyrazne].
czy w takim wypadku moge miec zrobiony jakis zabieg aby wyprostowac przegrode w ramach NFZ np. ?
maacieek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-16, 21:04   #2
Duita
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 242
Dot.: krzywy nos/przegroda. Zobaczcie sami =|

Cytat:
Napisane przez maacieek Pokaż wiadomość
Ostatnio zauważyłem przy robieniu zdjecia że cos jest nie tak z moim nosem. To że mam garba wiem od dawna ale o tym ze mam go jakos dziwnie skrzywioy dopiero na zdjeciu o.O. Otóz czytalem ostatnio duzo na temat krzywej przegrody nosa i sam juz nie wiem niby wiele z tego co tam wyczytalem sie sprawdza:
-czeste krwotoki z nosa
-krzywe dziurki
-wykrzywienie nosa
-czy niemoznosc oddychania przez jedna z dziurek

Zreszta ocencie sami. [[zdjecia moga byc niewyrazne].
czy w takim wypadku moge miec zrobiony jakis zabieg aby wyprostowac przegrode w ramach NFZ np. ?
na NFZ.... czekając w kolejce to za jakies 30lat ale nie wydaje mi sie zeby cos takiego robili na nfz
__________________
18.02.2010 400hp
Duita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-17, 08:18   #3
judka33
Raczkowanie
 
Avatar judka33
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: morskie klimaty
Wiadomości: 400
GG do judka33
Dot.: krzywy nos/przegroda. Zobaczcie sami =|

Witam! Jestem po septoplastyce czyli prostowaniu przegrody. Pytasz maacieek czy można się operować na NFZ. Można pod warunkiem, że krzywa przegroda jest przyczyną problemów zdrowotnych. Ja cierpiałam na częste zapalenie zatok, które doprowadzało do anginy ropnej, zaniku głosu. Dwa , trzy razy do roku brałam silny antybiotyk. Mogłam poddać się operacji na NFZ ale: termin bardzo odległy, warunki, powiedzmy takie sobie. Zależało mi na czasie, więc zdecydowałam się na zabieg w prywatnej klinice w Szczecinie. Medi-Clinique to wręcz pięciogwiazdkowy hotel. Cisza, osobny pokój z łazienką, pielęgniarki miłe no i specjaliści plastycy.
Zabieg trwał 1.5 h kosztował 3.5 tyś. Zero bólu, szybki powrót do domu. Jestem zadowolona.
judka33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-24, 07:50   #4
chacha100
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 41
Dot.: krzywy nos/przegroda. Zobaczcie sami =|

Cytat:
Napisane przez judka33 Pokaż wiadomość
Witam! Jestem po septoplastyce czyli prostowaniu przegrody. Pytasz maacieek czy można się operować na NFZ. Można pod warunkiem, że krzywa przegroda jest przyczyną problemów zdrowotnych. Ja cierpiałam na częste zapalenie zatok, które doprowadzało do anginy ropnej, zaniku głosu. Dwa , trzy razy do roku brałam silny antybiotyk. Mogłam poddać się operacji na NFZ ale: termin bardzo odległy, warunki, powiedzmy takie sobie. Zależało mi na czasie, więc zdecydowałam się na zabieg w prywatnej klinice w Szczecinie. Medi-Clinique to wręcz pięciogwiazdkowy hotel. Cisza, osobny pokój z łazienką, pielęgniarki miłe no i specjaliści plastycy.
Zabieg trwał 1.5 h kosztował 3.5 tyś. Zero bólu, szybki powrót do domu. Jestem zadowolona.
A ja miałam prostowaną przegrodę na NFZ w Szpitalu Wojkowym w Krakowie jakieś 2 lata temu i długo na termin nie czekałam. Zresztą przed zabiegiem zalecane są inhlacje, które robiłam do czasu operacji i dlatego wszystko poszło jak należy
chacha100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-25, 07:38   #5
ewakuacja
Zadomowienie
 
Avatar ewakuacja
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1 444
Dot.: krzywy nos/przegroda. Zobaczcie sami =|

Po jakim czasie sie wychodzi do domu?
Moj chlopak musi sobie wyprostowac przegrode, bo tak chrapie, ze nie moge z nim spac
__________________
ewakuacja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-25, 07:49   #6
krolikk
Raczkowanie
 
Avatar krolikk
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 109
Dot.: krzywy nos/przegroda. Zobaczcie sami =|

zero bólu...? ja półtorej tygodnia zaraz po zabiegu siedziałam z domu z twarza jak hipopotam... z tym ze miałam jeszcze przy okazji usuwane torbiele z zatok. Niestety ale ból był okropny... Ja miała prostowana przegrodę ze względów zdrowotnych, a wygląd mojego nosa po zabiegu znacznie się pogorszył( mam większy nos i czubek delikatnie schodzi mi na prawo) a najgorsze było wyciaganie blaszek trzymających

edit: ja w domu byłam na drugi dzień, ale blaszki wyciągnęli mi po 1,5 tygodnia, a z drucikami wystającymi z nosa raczej nigdzie nie pomaszerujesz
__________________
Londyn !


Moje loczki
https://wizaz.pl/forum/picture.php?a...ctureid=108132



Mów mi Klaudia

Edytowane przez krolikk
Czas edycji: 2010-03-25 o 07:51
krolikk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-25, 09:08   #7
judka33
Raczkowanie
 
Avatar judka33
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: morskie klimaty
Wiadomości: 400
GG do judka33
Dot.: krzywy nos/przegroda. Zobaczcie sami =|

Cytat:
Napisane przez krolikk Pokaż wiadomość
zero bólu...? ja półtorej tygodnia zaraz po zabiegu siedziałam z domu z twarza jak hipopotam... z tym ze miałam jeszcze przy okazji usuwane torbiele z zatok. Niestety ale ból był okropny... Ja miała prostowana przegrodę ze względów zdrowotnych, a wygląd mojego nosa po zabiegu znacznie się pogorszył( mam większy nos i czubek delikatnie schodzi mi na prawo) a najgorsze było wyciaganie blaszek trzymających

edit: ja w domu byłam na drugi dzień, ale blaszki wyciągnęli mi po 1,5 tygodnia, a z drucikami wystającymi z nosa raczej nigdzie nie pomaszerujesz
Bolało Cię bo miałaś usuwane torbiele. Prostowanie przegrody nie jest aż tak inwazyjną operacją. Ja miałam zabieg w czwartek koło godz. 17, a w piątek o godz. 12 miałam już wypis. Dwie godz. na morfinie a później żadnych leków przeciwbólowych. Po wyjęciu setonów ( opatrunek w nosie nawilżony maścią) nie miałam ani opuchlizny ani sińców.
judka33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-03-25, 19:09   #8
chacha100
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 41
Dot.: krzywy nos/przegroda. Zobaczcie sami =|

Cytat:
Napisane przez ewakuacja Pokaż wiadomość
Po jakim czasie sie wychodzi do domu?
Moj chlopak musi sobie wyprostowac przegrode, bo tak chrapie, ze nie moge z nim spac
Ja wyszłam po 3 dniach ze szpitala, natomiast leżałam jeszcze w domu 2 tygodnie, bo miałam bardzo opuchniętą twarz. Co do bólu to na prochach wszystko jest do wytrzymania, mnie bardziej przeszkadzały setony w nosie i to, że muszę oddychać przez buzię
Ogólnie wygląd nosa się polepszył, ale operację miałam robioną ze względów zdrowotnych. Teraz szykuję się do drugiego zabiegu - zmniejszenia jakiejś wewnętrznej chrząstki, bo niestety jest za duża i przeszkadza w oddychaniu
Przy okazji chcę zrobić plastykę, tzn skrócenie i zmniejszenie noska
chacha100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-26, 10:40   #9
judka33
Raczkowanie
 
Avatar judka33
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: morskie klimaty
Wiadomości: 400
GG do judka33
Dot.: krzywy nos/przegroda. Zobaczcie sami =|

Cytat:
Napisane przez chacha100 Pokaż wiadomość
Ja wyszłam po 3 dniach ze szpitala, natomiast leżałam jeszcze w domu 2 tygodnie, bo miałam bardzo opuchniętą twarz. Co do bólu to na prochach wszystko jest do wytrzymania, mnie bardziej przeszkadzały setony w nosie i to, że muszę oddychać przez buzię
Ogólnie wygląd nosa się polepszył, ale operację miałam robioną ze względów zdrowotnych. Teraz szykuję się do drugiego zabiegu - zmniejszenia jakiejś wewnętrznej chrząstki, bo niestety jest za duża i przeszkadza w oddychaniu
Przy okazji chcę zrobić plastykę, tzn skrócenie i zmniejszenie noska
Ja miałam usuwaną ( zeskrobywaną) chrząstkę od razu przy septoplastyce. To była spora narośl zatykała mi dziurkę w nosie. Teraz jest super. A za dwa tygodnie robię plastykę czubka i usuwam garb.
judka33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-26, 20:43   #10
chacha100
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 41
Dot.: krzywy nos/przegroda. Zobaczcie sami =|

Cytat:
Napisane przez judka33 Pokaż wiadomość
Ja miałam usuwaną ( zeskrobywaną) chrząstkę od razu przy septoplastyce. To była spora narośl zatykała mi dziurkę w nosie. Teraz jest super. A za dwa tygodnie robię plastykę czubka i usuwam garb.
A u kogo robisz czubek? Mnie ta część nosa najbardziej interesuje
chacha100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-27, 17:00   #11
judka33
Raczkowanie
 
Avatar judka33
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: morskie klimaty
Wiadomości: 400
GG do judka33
Dot.: krzywy nos/przegroda. Zobaczcie sami =|

Cytat:
Napisane przez chacha100 Pokaż wiadomość
A u kogo robisz czubek? Mnie ta część nosa najbardziej interesuje
Jestem z woj. zachodniopomorskiego więc najbliżej mam do Gryfic do dr Krajewskiego.
judka33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-04, 18:00   #12
SadKwiatuszek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 45
Dot.: krzywy nos/przegroda. Zobaczcie sami =|

Witajcie i mnie czeka operacja na przegordę nosową. Poczatkowo myslalam ze dostane znieczulenie ogolne ale sie okazalo ze tylko miejscowe.. powiedzcie mocno to boli? Czuje sie cos podczas?
Mam bujną wyobrażnie i juz wyobrazam sobie jak mi wbijaja igly do nosa aby znieczulic.. prosze napiszcie cos o tym..
SadKwiatuszek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-05, 08:07   #13
pusia2809
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1
Dot.: krzywy nos/przegroda. Zobaczcie sami =|

a co myslicie o moim czy na nfz d to sie zrobic?? zaznaczam ze w dziecinstwie miłam poważnie złamany i jest troche zdeformowany mysle juz nawet nad prywatna operacja bo ciagle ,,GO" w

Edytowane przez pusia2809
Czas edycji: 2010-06-24 o 09:13
pusia2809 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-05, 09:08   #14
judka33
Raczkowanie
 
Avatar judka33
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: morskie klimaty
Wiadomości: 400
GG do judka33
Dot.: krzywy nos/przegroda. Zobaczcie sami =|

Cytat:
Napisane przez SadKwiatuszek Pokaż wiadomość
Witajcie i mnie czeka operacja na przegordę nosową. Poczatkowo myslalam ze dostane znieczulenie ogolne ale sie okazalo ze tylko miejscowe.. powiedzcie mocno to boli? Czuje sie cos podczas?
Mam bujną wyobrażnie i juz wyobrazam sobie jak mi wbijaja igly do nosa aby znieczulic.. prosze napiszcie cos o tym..
Zdziwiła mnie Twoja wypowiedź. Przyznam szczerze, że do tej pory nie słyszałam o znieczuleniu miejscowym na przegrodę. Może masz problemy z sercem albo ciśnieniem? Mam świadomość, że znieczulenie ogólne niesie za sobą ryzyko powikłań, ale moja operacja trwała 1.5 h. Nie wyobrażam sobie przebiegu zabiegu w pełnej świadomości. Dowiedz się z jakiego powodu będziesz mieć takie znieczulenie.

---------- Dopisano o 10:08 ---------- Poprzedni post napisano o 10:01 ----------

Cytat:
Napisane przez pusia2809 Pokaż wiadomość
a co myslicie o moim czy na nfz d to sie zrobic?? zaznaczam ze w dziecinstwie miłam poważnie złamany i jest troche zdeformowany mysle juz nawet nad prywatna operacja bo ciagle ,,GO" widze
http://img718.imageshack.us/i/dsc01274a.jpg/
http://img708.imageshack.us/i/dsc01282c.jpg/
Pusia nie zastanawiaj się, tylko idź do laryngologa. Obejrzy Twój nos i jeśli stwierdzi problem, skieruje Cię dalej. Znam wiele przypadków gdie dziewczyny robiły przegrody na NFZ. Ale sama przegroda nie zmieni wyglądu nosa. Możesz zrobić plastykę razem z przegrodą. Niestety takie zabiegi wykonywane są prywatnie. Ja robiłam przegrodę prywatnie ( 3,5 tyś. ) i plastykę prywatnie ( 7 tyś. )
judka33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-05, 17:01   #15
SadKwiatuszek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 45
Dot.: krzywy nos/przegroda. Zobaczcie sami =|

Cytat:
Napisane przez judka33 Pokaż wiadomość
Zdziwiła mnie Twoja wypowiedź. Przyznam szczerze, że do tej pory nie słyszałam o znieczuleniu miejscowym na przegrodę. Może masz problemy z sercem albo ciśnieniem? Mam świadomość, że znieczulenie ogólne niesie za sobą ryzyko powikłań, ale moja operacja trwała 1.5 h. Nie wyobrażam sobie przebiegu zabiegu w pełnej świadomości. Dowiedz się z jakiego powodu będziesz mieć takie znieczulenie.
Moj brat cioteczny mial w tej samej miejscowosci, w tym samym szpitalu (oczywiscie nie mowie tu o zabiegu prywatnym) , i rowniez przechodzil zabieg przegrody nosowej, zniecuzleniem miejscowym.. ja mysle ze robia tak przez ograniczony fundusz? Mi juz tez raz przełożyli zabieg na pozniejszy termin z powodu wlasnie braku funduszy ...
SadKwiatuszek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Chirurgia plastyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:10.