problem z paznokciami/zniszczone paznokcie- WĄTEK ZBIORCZY - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-05-19, 08:11   #91
kasia_marudka
Przyczajenie
 
Avatar kasia_marudka
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 17
Dot.: problem z paznokciami/zniszczone paznokcie- WĄTEK ZBIORCZY

Ja mam straszny problem z paznokciami... łamią się, rozdwajają, skórki są okropne nawet po jednym dniu po ich "ogarnięciu"...
Olejek rycynowy nie pomógł, witaminy też nie... cytryna też nie.
Co pić? Co jeść? Czym smarować?
Pracuję teraz przy komputerze i codziennie klepię 9 godzin w klawiaturę, staram się opuszkami, ale wiecie jak to jest...
Podajcie mi przepis cud - będę jadła i smarowała czym tylko trzeba. No wstyd z takimi krogulczymi paznokciami łazić. Mam odżywkę eveline i jeszcze jakieś tam inne multi... Chciałabym taki plan jak krowie na rowie: rano posmarować tym i tym, w południe zeżreć to, na noc tak i tak....

helpunku kobitki
kasia_marudka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-04, 13:32   #92
Disnejova
Wtajemniczenie
 
Avatar Disnejova
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 176
lakier dziwny problem

Cześć od bardzo dawna żaden lakier nie wysycha mi na paznokciach długo odczekuje by wysechł schodzi ;/ nie trzyma się , paznokcie żelowe również zakładane na formie tips byłam w swoim miescie u 6 kosmetyczek celowo by ocenić odpadały w tm samym tygodniu założenia . Stosowałam odżywkę z Sally Hanson , Eveline paznokcie rosną twarde ale kruche , z prześwitami dziurkami moge to tak nazwać . Co mogę zrobić jakie suplementy diety witaminy,. może coś od środka? powinnam wzmocnić.
__________________
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.
„Jeśli próbujesz być kimś innym, poniesiesz porażkę. Świat już ma taką osobę. Teraz potrzebuje ciebie. Ścieżka, którą wytyczasz, może nie mieć sensu dla nikogo na świecie oprócz ciebie. I nie musi. Jest wyłącznie twoja.
Disnejova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-04, 13:38   #93
Nette
Wtajemniczenie
 
Avatar Nette
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 698
Dot.: problem z paznokciami/zniszczone paznokcie- WĄTEK ZBIORCZY

Cześć dziewczyny!

Trochę ponad miesiąc temu pokazałam Wam to zdjęcie zrujnowanych paznokci.
Cytat:
Napisane przez Nette Pokaż wiadomość
Aktualny "dobry" stan wygląda tak i ponad to nie mogę wyjść.
Przez ten miesiąc olejowałam głównie olejem kokosowym, ale paznokcie nadal się rozdwajały. Po paru tygodniach zaczęłam je "zabezpieczać" malowaniem (nie kusiło mnie do grzebania przy rozdwojonych końcówkach), przy czym malowałam w sposób, którego zwykle nie praktykuję, tj. grubo: podkład, dwie warstwy koloru oraz utwardzacz. Co dwa-trzy dni , gdy tylko zaczęły pojawiać się małe odpryski, przemalowywałam na nowo. W tych kilku godzinach intensywnie bezpośrednio olejowałam i smarowałam maścią Retinal 1500. Oczywiście po pomalowaniu też, ale wiadomo, że to nie to samo.
Aha, zaczęłam mieszać olej rycynowy z kokosowym.

Rezultaty po miesiącu:

Nette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-04, 20:14   #94
201606220925
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 873
Dot.: problem z paznokciami/zniszczone paznokcie- WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Nette Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny!

Trochę ponad miesiąc temu pokazałam Wam to zdjęcie zrujnowanych paznokci.


Przez ten miesiąc olejowałam głównie olejem kokosowym, ale paznokcie nadal się rozdwajały. Po paru tygodniach zaczęłam je "zabezpieczać" malowaniem (nie kusiło mnie do grzebania przy rozdwojonych końcówkach), przy czym malowałam w sposób, którego zwykle nie praktykuję, tj. grubo: podkład, dwie warstwy koloru oraz utwardzacz. Co dwa-trzy dni , gdy tylko zaczęły pojawiać się małe odpryski, przemalowywałam na nowo. W tych kilku godzinach intensywnie bezpośrednio olejowałam i smarowałam maścią Retinal 1500. Oczywiście po pomalowaniu też, ale wiadomo, że to nie to samo.
Aha, zaczęłam mieszać olej rycynowy z kokosowym.

Rezultaty po miesiącu:
wiedziałam, że się uda! systematyczność popłaca cudne, cudowne paznokcie i jakie skórki zadbane, o wiele lepiej mi się to zdjęcie podoba niż te które pokazywałaś, że chcesz niby do takich wrócić. miałaś wtedy bardzo obdarte skórki, po za tym masz paznokcie teraz takie błyszczące i zadbane i ta długa płytka...
201606220925 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-04, 20:20   #95
Atmi
Maniaczka Anime
 
Avatar Atmi
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 16
Dot.: problem z paznokciami/zniszczone paznokcie- WĄTEK ZBIORCZY

[1=377b519153ace8f38426cdf 0b0980aad6bbc22c4_5d5886f 2b45de;61328526]wiedziałam, że się uda! systematyczność popłaca cudne, cudowne paznokcie i jakie skórki zadbane, o wiele lepiej mi się to zdjęcie podoba niż te które pokazywałaś, że chcesz niby do takich wrócić. miałaś wtedy bardzo obdarte skórki, po za tym masz paznokcie teraz takie błyszczące i zadbane i ta długa płytka... [/QUOTE]
Kobieto ratuje mi tym życie. Zaczynam kuracje


Wysłane z mojego C6833 przy użyciu Tapatalka
Atmi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-04, 21:06   #96
Nette
Wtajemniczenie
 
Avatar Nette
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 698
Dot.: problem z paznokciami/zniszczone paznokcie- WĄTEK ZBIORCZY

Mogę dodać, że olejowałam w sposób chyba troszkę nietypowy. Ponieważ tłuste ręce mnie drażnią i czuję przymus umycia, to oleje mieszam sobie w takiej miniaturowej miseczce (plus minus pół na pół rycynowy z kokosowym), a następnie patyczkiem kosmetycznym takim do uszu tak jakby "maluję" płytkę wyjeżdżając na skórki, po czym zostawiam do wchłonięcia. Zazwyczaj robię to w czasie oglądania filmów, więc po jakimś czasie paznokcie są wręcz suche, jakby piły te oleje. I wtedy powtarzam procedurę. 😁
Zobaczymy jak będzie za miesiąc-dwa. Chciałabym znowu mieć długie paznokcie. 😊
Nette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-06, 13:01   #97
zamekdmuchany
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 1
Dot.: problem z paznokciami/zniszczone paznokcie- WĄTEK ZBIORCZY

Piękne paznokcie, spróbuje Twojego sposobu, choć nie wiem czy wytrwam z malowaniem... ale olejowanie wykonam sumiennie
zamekdmuchany jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-06-06, 16:07   #98
Nette
Wtajemniczenie
 
Avatar Nette
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 698
Dot.: problem z paznokciami/zniszczone paznokcie- WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez zamekdmuchany Pokaż wiadomość
Piękne paznokcie, spróbuje Twojego sposobu, choć nie wiem czy wytrwam z malowaniem... ale olejowanie wykonam sumiennie
Maluję, bo to jednak zabezpieczenie jakieś. Nie kusiło mnie przed "zdzieraniem" tej wierzchniej warstwy rozdwajającego się paznokcia. Często zmywam i maluję od nowa (co 2-3 dni), bo dzięki temu lakier nie odchodzi wraz z płytką (kiedyś miałam z tym problem, zwłaszcza na lakierach Inglota).

Na pewno samo olejowanie bez malowania lakierem byłoby zdrowsze dla paznokci, no ale w moim przypadku nie dało się.

Wydaje mi się, że ta maść z witaminą A bardzo dużo dobrego zadziałała, bo od kiedy ją włączyłam, to proces regeneracji przyspieszył. Kosztuje grosze, może z 6 pln w aptece.
I olej rycynowy lub mieszanka bardziej mi podchodzi niż sam kokosowy (przerzuciłam się też na olejowanie włosów rycynowym, podobno w długim horyzoncie widocznie zagęszcza włosy).

Wklej zdjęcia swoich paznokci, potem po miesiącu czy dwóch zobaczymy rezultaty. To zachęca. 😁

Edytowane przez Nette
Czas edycji: 2016-06-06 o 16:14
Nette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-04, 20:22   #99
advices
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 9
Dot.: Paznokcie po zelach.

Cytat:
Napisane przez Joanka1310 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny !

Potrzebuje rady...
Cale zycie mialam dosc cienkie, kruche i lamliwe paznokcie. Kilka miesiecy temu zalozylam sobie zele (sama, jestem po kursie), nosilam je przez jakies 2 miesiace, co jakis czas dopelniajac i wszytsko bylo ok. Problem zaczal sie, gdy wkoncu je spilowalam..tak ladnie urosly mi pod zelem, ze postanowilam je zostawic naturalnie dlugie i pokrylam tylko lakierem hubrydowym. Paznokcie niestety tego juz nie wytrzymaly, zaczely sie lamac w naprawde newralgicznych miejscach, zdjelam hybryde i od ok. misiaca nie moge sobie z nimi poradzic. Mimo, ze sa najkrotsze jak sie da, wciaz sie zadzieraja i lamia (nawet wzdluz) i ! Jest to naprawde bolesne a juz nie wspomne o estetyce...
Kupilam sobie odzywke Rimmel nail rescue, staram sie ja regularnie stosowac ale poki co nie widac poprawy
Moje pytanie brzmi, czy w takiej sytuacji moze im pomoc nalozenie cienkiej warstwy zelu, zeby je wzmocnic, zeby mogly choc troche odrosnac, bez ciaglego lamania sie? Czy jeszcze bardziej nie uszkodzi to struktury paznokcia? I co jesli bede chciala zdjac zel, mysle, ze nie wskazane jest ponowne ich pilowanie, moga tego nie wytrzymac

Bardzo prosze o pomoc
Ja bym sobie darowała ten żel skoro takie szkody wyrządził. Spiłuj na zero zabezpiecz wolny brzeg polerką i olejuj kiedy możesz i czym możesz dopóki nie nawilżysz paznokci. Nie radzę iść w chemiczne ''odżywianie'' odżywka w postaci lakieru wysusza sama w sobie a czymś trzeba ją kiedyś zmyć- dodatkowe wysuszenie. Polecam też nierafinowane masło shea czy to rozpuszczone w postaci kąpieli czy też jako balsam. Wszystkie pracy w rękawiczkach. Olejek z drzewa herbacianego (2x dziennie) u mnie działał na zasadzie sklejania rozdwojeń- wiadomo nie jak super glue ale przynajmniej nie szły dalej. Możesz też wcierać płynną keratynę ale po tym obowiązkowo olejek. Pazury mają się nawilżyć! Z silnych humaktantów polecam mleczan sodu bardzo dobrze nawilża. Ale jak to humektanty muszą iść w parze z emolientami bo sam humektant będzie ''brał'' sobie wodę z tkanek.
advices jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-12, 22:28   #100
MissStiletto
Raczkowanie
 
Avatar MissStiletto
 
Zarejestrowany: 2016-07
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 78
Dot.: problem z paznokciami/zniszczone paznokcie- WĄTEK ZBIORCZY

A co zrobić z paznokciem, który stanem zdecydowanie odstaje od reszty? kciuk, serdeczny i mały mają się w całkiem dobrym stanie, ale środkowe są do bani Już przy wzroście paznokcia widzę jak rośnie razem z "rozdwojeniem". Automatycznie robią im się ubytki, zawsze w tym samym miejscu, tuż przy lewej krawędzi. Czy to moze być trwałe uszkodzenie od pisania na klawiaturze?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MissStiletto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-21, 12:12   #101
Jagrandaja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 1
Płaskie, brzydkie paznokcie.

Cześć,



Odkąd pamiętam miałam brzydkie paznokcie, obgryzałam je przez lata, jednak od ponad 6 lat tego nie robię.

Mimo tego, że zaprzestałam barbarzyńskich czynności wciąż wyglądają niezdrowo, są płaskie i bardzo giętkie.

Płytka jest bardzo krótka, a od 3/4 paznokieć rośnie wyraźnie poza rynienką skórną.

Odpada więc malowanie i zapuszczanie paznokci, obcinam je bardzo krótko by nie przyciągać uwagi kształtem łopaty.



Pielęgnowałam je przez dwa lata - odżywki, lakiery, oleje.

Rok temu się poddałam.

Poza odżywieniem skórek nie zauważyłam żadnej poprawy.



Jeśli macie jakieś sugestie dotyczące pielęgnacji, rozwiązania związane z preparatami, które mogłyby utwardzić płytkę, bardzo proszę o wskazówki.



Wyrzucam zdjęcia specjalnie zapuszczonych i ZAPUSZCZONYCH pazurków.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1469099483981-1349245949.jpg (184,8 KB, 0 załadowań)
Jagrandaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-07-21, 17:42   #102
201607291229
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 10
Dot.: Płaskie, brzydkie paznokcie.

nie ma fotek
201607291229 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-22, 11:23   #103
jbak
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 205
Dot.: Płaskie, brzydkie paznokcie.

spróbuj jeszcze raz wrzucic fotki, ciezko cokolwiek powiedziec
jbak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-26, 11:49   #104
anka2828
Raczkowanie
 
Avatar anka2828
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 60
Dot.: Płaskie, brzydkie paznokcie.

Przede wszystkim ochrona .Prace domowe ,a szczególnie ręczne zmywanie naczyń bezwzględnie w rękawiczkach gumowych !.Nadmierne moczenie dłoni a także detergenty sprawiają ,ze płytka paznokcia staje krucha ,paznokcie będą się rozdwajać i pękać ,wtedy cały trud pójdzie na marne
Jeżeli malujesz paznokcie to używaj delikatnego zmywacza bez acetonu .Świetne wyniki daje moczenie w ciepłej oliwie z dodatkiem kilku kropli cytryny można dodać do tego witaminę A+E wyciśnięta z kapsułki .Są też gotowe odżywki np.Eveline
Taki stan paznokci może być przyczyną ubogiej diety lub braku jakiś składników ,są różne suplementy którymi można to uzupełnić ,chociaż najlepsze są naturalne składniki

Musisz być systematyczna ,spróbuj przez miesiąc stan Twoich paznokci powinien się poprawić
anka2828 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-02, 19:05   #105
Ewe_lka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 10
Dot.: Płaskie, brzydkie paznokcie.

Ja też mam ten sam problem. Mam bardzo słabe paznokcie, małą płytkę i dlatego brak motywacji do pielęgnacji paznokci. Ale słyszałam też że wcieranie olejku rycynowego dobrze działa, więc trzeba wypróbować
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
Ewe_lka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-10, 12:36   #106
201703240903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 2 897
Dot.: Płaskie, brzydkie paznokcie.

Ja mogę polecić od siebie: wcieranie oliwy z oliwek w płytkę paznokci, zabezpieczanie paznokci rękawiczkami i kremami do rąk, odżywki do paznokci i suplementacja wewnętrzna.
201703240903 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-15, 13:29   #107
Mamucik00
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 3
Siniak pod paznokciem po zdjeciu zelu.

Witam Was Wizaz-owe stylistki!

Nurtuje mnie jedna rzecz. Czy pod paznokciem może wyjść siniak?

Zdjelam żel i na jednym z paznokci mam właśnie siniaka.jakby pod spodem.

Paznokcie robię tylko sobie i mamie. Wszystko higienicznie i czysto. Także wykluczam rozne bakterie.

Wcześniej paznokieć z siniakiem mi sie złamał w skutek mocnego uderzenia reka (oczywiscie przypadkowo ) może to od tego?

Jakie macie jeszcze pomysły co to może być?

Nir wiem czy mogę sobie teraz zrobic paznokcie czy lepiej odczekać.

Z takimi krótkimi okropnie sie czuje.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg WP_20160915_14_15_23_Pro.jpg (109,2 KB, 0 załadowań)
Mamucik00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-17, 20:36   #108
KamO1997
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 3
Unhappy Papugowate paznokcie

Witaam mam problem mam strasznie zniekształcone paznokcie. Sa powyginane, wyglądają jak zgięty dziób papugi. Czy ktos wie w czym problem moze tkwić i co z tym robić? dodam, że mam mocną niedoczynność tarczycy i podejrzenie gruczolaka przysadki :hel p:
KamO1997 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-25, 21:27   #109
Neffi23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 1
Dot.: problem z paznokciami/zniszczone paznokcie- WĄTEK ZBIORCZY

Mam problem z płytką paznokcia. Rośnie on tylko do pewnej długości. Czy można w jakiś sposób wyrównać taka płytkę?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20170425_220036.jpg (38,5 KB, 55 załadowań)
Neffi23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-04-27, 13:51   #110
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: problem z paznokciami/zniszczone paznokcie- WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Neffi23 Pokaż wiadomość
Mam problem z płytką paznokcia. Rośnie on tylko do pewnej długości. Czy można w jakiś sposób wyrównać taka płytkę?
A nie miałaś kiedyś urazu tego palca? Mu to wygląda po prostu na uszkodzona macierz paznokcia. Jeśli się nie mylę.to nic z t tym nie zrobisz... Sama borykam się z tym problemem...

wysłano z końca świata...
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-12, 06:42   #111
Antena92
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 2
Dot.: problem z paznokciami/zniszczone paznokcie- WĄTEK ZBIORCZY

Dziewczyny mam wielki problem. Parę lat temu miałam wrastający paznokieć u dużego palca u stopy i wycięto jego część chirurgicznie i tu zaczęła się moja zmora. Obecnie jest gruby i zielonkawo-żółty. Byłam u różnych specjalistów, ale jedna podolog zrobiła tak, że zaczął jeszcze dodatkowo odstawać, druga nakładała żel tak że zaczepiałam paznokciem i zrywałam, trzeci to tylko coś by chciał grzebać w wale przy paznokciu. Może któraś wspomóc radą? Prawdopodobnie jest to uszkodzenie macierzy i tu moje pytanie - czy zerwanie paznokcia jest dobrą opcją? gdzie mogę się zgłosić, aby nie spotkać znowu jakiegoś konowała?
POMOCY
Antena92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-19, 08:54   #112
Jaagodzianka
Smakowita ;)
 
Avatar Jaagodzianka
 
Zarejestrowany: 2017-04
Lokalizacja: z kanapy
Wiadomości: 412
Dot.: problem z paznokciami/zniszczone paznokcie- WĄTEK ZBIORCZY

Powiem Wam, ze ja widzialam u znajomej paznokcie po pielegnacji odzywka bielendy anx total repair i bylam zachwycona, juz nie mowie o tym ze paznokcie sie wzmocnily, ale tez bardzo ladnie sie wyrownala plytka, zniknely jakies przebarwienia itd.. Moze warto kupic taka niedroga odzywke?
Jaagodzianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-21, 21:02   #113
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: problem z paznokciami/zniszczone paznokcie- WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Jaagodzianka Pokaż wiadomość
Powiem Wam, ze ja widzialam u znajomej paznokcie po pielegnacji odzywka bielendy anx total repair i bylam zachwycona, juz nie mowie o tym ze paznokcie sie wzmocnily, ale tez bardzo ladnie sie wyrownala plytka, zniknely jakies przebarwienia itd.. Moze warto kupic taka niedroga odzywke?
zaciekawiłaś mnie, a gdzie ją kupiłaś? nigdzie jej nie widziałam...
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-04, 13:18   #114
roxydaisy
Raczkowanie
 
Avatar roxydaisy
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Limerick, Ire
Wiadomości: 33
Question Paznokcie odrywaja sie od lozyska?

Poczytalam troche fora, ze onycholiza, zeby nie moczyc itp.

Od 2-3 lat mam ten problem, na paznokciu nie ma juz tych bialych ksiezycow, ale ta poduszeczka sie rozdziela, a paznokciec od lozyska, zalaczam fotki, bo z wytlumaczeniem o co mi chodzi jak widac ciezko...
Jak obcinam paznokcie krotko to boli jeszcze bardziej, bo nie zasklepia sie, bezpieczniej i mniej boli jak mam dluzsze paznokcie, ale w przy kompie zle mi sie pracuje, a paznokcie wydaja sie byc ostre jak zeby szczeniaka.
Prosze o rady
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20170604_130844.jpg (67,6 KB, 42 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20170604_130816.jpg (75,8 KB, 42 załadowań)
roxydaisy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-13, 14:30   #115
czuszka82
z pazurem
 
Avatar czuszka82
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Święte Miasto
Wiadomości: 4 758
Dot.: Paznokcie odrywaja sie od lozyska?

to co masz pod paznokciem to przyrost. Jedni mają większy inni mniejszy. Jeśli scinasz paznokcie "na zero" to scinasz też przyrost czyli kawałek skóry palca, więc nic dziwnego że boli.
__________________
I will do what queens do. I will rule.
czuszka82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-14, 15:33   #116
advices
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 9
Dot.: problem z paznokciami/zniszczone paznokcie- WĄTEK ZBIORCZY

Czy ktoś zna skład tego cudeńka?
advices jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-22, 11:36   #117
martusiakaka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 4
Dot.: problem z paznokciami/zniszczone paznokcie- WĄTEK ZBIORCZY

ekstrakt z pokrzywy indyjskiej jest bardzo dobry na paznokcie i włosy ja kupiłam taki <reklama> i działa zaskakująco dobrze

Edytowane przez czuszka82
Czas edycji: 2017-06-23 o 11:32
martusiakaka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-04, 14:00   #118
maria19960101
Przyczajenie
 
Avatar maria19960101
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 1
Białe plamki na paznokciach

Od czego one się pojawiają i jak temu zapobiec??


1499173185436.jpg1499173193207.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
maria19960101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-11, 19:50   #119
Korni502
Przyczajenie
 
Avatar Korni502
 
Zarejestrowany: 2017-03
Lokalizacja: Ostrów Wlkp./Wrocław
Wiadomości: 3
Brzydki paznokieć po zanokcicy

Cześć wszystkim!
Mam problem i chciałabym się dowiedzieć, czy ktoś miał podobnie, jak z tym sobie poradzić... Mianowicie, pod koniec czerwca wyszła mi zanokcica, poszłam do chirurga, wyciął, wyczyścił i gitara. Zapisał tabletki i psikanie Octenisept, po zakończonej kuracji odstawiłam a na paznokciu pojawiła się brązowa plamka, z początku myślałam, że to zejdzie ale niestety utrzymuje się nadal wraz z żółtą barwą (co przyjęłam za ropę pod paznokciem) i po za tym przy wale paznokcia (który zagoił się pięknie) zrobiła się dziurka i widać jakby drugi paznokieć a ten pierwotny poszedł lekko w górę... Szczerze powiem, że czytałam wiele ale nie wiem czy to poważne czy tylko paznokieć zejdzie i już... Bo generalnie nie mam pojęcia jak schodzi paznokieć i zaczynam się denerwować, że on jednak nie zejdzie i tak zostanie
Ktoś miał podobnie? Jak to ewentualnie przyśpieszyć kuracją? Olejek z drzewa herbacianego coś da?
Pogodziłam się, że może on zejść więc nie chciałabym aby mi tak brzydko zostało... Od razu mówię, że jestem za granicą i trochę słabo z lekarzem, ale jak już na prawdę będzie trzeba to się zmuszę...

Pozdrawiam,
Kornelia
Korni502 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-17, 10:46   #120
vea7
Zakorzenienie
 
Avatar vea7
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 4 546
Dot.: problem z paznokciami/zniszczone paznokcie- WĄTEK ZBIORCZY

No i ja zaczynam walkę o piękne i zdrowe paznokcie

Miałam już ładnie odchowane, nakładałam hybrydę i było bardzo ok... do momentu, kiedy raz nie poszłam do "swojej", tylko do innej babki... no i jest dramat
Paznokcie mocno wypiłowane, miejscami prawie przepiłowane, połamane pod hybrydą, źle wypiłowane... "Moja" hybrydę zdjęła, opiłowała co się dało uratować, nałożyła odzywkę i kazała dbać. Dbać i czekać...
Na ostatniej fotce moje pazurki z piękną hybrydą od Mojej Pani Do tego dążę

No to zaczynam Eee... od czego zacząć?
I ładnie się o wsparcie uśmiecham
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20171017_105539.jpg (71,7 KB, 18 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20171017_105621.jpg (81,2 KB, 15 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20171017_105647.jpg (57,6 KB, 10 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20171017_105829.jpg (121,3 KB, 10 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20171017_105843.jpg (82,3 KB, 12 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20171017_110010.jpg (85,4 KB, 7 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20171003_085725.jpg (75,0 KB, 13 załadowań)
__________________
Żyję, myślą żegluję...

WYMIENIĘ

2012... liczenie poszło w koperczaki

vea7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-11-06 19:16:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:37.