rozwoód.....pomocy...czy to dobry pomysł... - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kobieta 30+

Notka

Kobieta 30+ Forum dla trzydziestolatek, czterdziestolatek i innych -latek. Tutaj możesz podzielić się swoimi problemami, poradami i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-11-30, 08:07   #91
ninal
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 200
Dot.: rozwoód.....pomocy...czy to dobry pomysł...

Cytat:
Napisane przez ginalp Pokaż wiadomość
Witam wszystkich.... od kilu dni siedzę i czytam sobie na temat rozwodów... chciałabym się rozwieźć..... potrzebuje żeby ktoś w chłodny sposób spojżał na mój problem i w jakiś sposób mi pomógł... potrzebuje tego tak bardzo....


co z naszym dzieckiem... on jest dobrym ojcem...nie chce mu w żaden sposób ograniczać żadnych praw.... powiedzcie mi co zrobić... może mni ktoś coś doradzić??? jednego jestem pewna... niechcę z nim być!!!!!
po pierwsze, proponuje wizyte u terapeuty, pisanie na forum dobra sprawa mozna trochę spuścić z emocji, ale nie łudźmy sie to jest wirtualna rzeczywistość...

myślę, że nie tylko potrzebujesz "chłodnego oka" ale także wsparcia dla siebie

myślę, że mądrzy rodzice porozwodzie, umieją tak sprawy ułożyć, że dziecko wie, że ma tatę i mame, przecież ojciec Twojego dziecka nie przestanie byc ojcem tylko dlatego, że Wam się nie ułożyło

uważam, że Twój poblem jest znacznie szerszy niż dylemat rozwieśc się czy
widzę dużo nitek powiązań-zalezności z rodzicami, teściami, siostrą męża i bóg wie kim jeszcze
myśle, że przekazałaś innym kontrolę nad swoim żyiem i lęk przed rozwodem może być lękiem przed przerwaniem pępowiny, separacją..

obawiam się, że bez przepracowania własnych problemów związek z nowym przyjacielem, czy każdy kolejny związek będzie powtórką z rozrywki

Edytowane przez ninal
Czas edycji: 2007-11-30 o 08:27
ninal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-03, 20:06   #92
ania21091
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 4
Dot.: rozwoód.....pomocy...czy to dobry pomysł...

Dziewczyna na co Ty jeszcze czekasz? Najwyższy czas ewakuować sie! Zastanawiasz się jak to powiedzieć dziecku? Najprościej jak sie da. Powiedz, że mama i tata pokłócili sie i teraz muszą troche pomieszkac osobno i przemyślec to co się stało. W moim przypadku sprawdziło sie. Z czasem dziecko przywyknie do nowej sytuacji. Gdy bedzie za jakis czas pytalo dlaczego jeszcze mieszkacie oddzielnie wyjaśniaj, że potrzebujecie więcej czasu, jednocześnie zapewniając dziecko o miłości do niego przez każdego z Was. Co zyskujesz tym, że nadal trwasz w tym absurdzie? Może jeszcze w to nie wierzysz ale za jakis czas zadasz sobie pytanie: "na co ja czekałam tak długo? Dlaczego zmarnowałam tyle czasu?"
ania21091 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-06, 08:53   #93
Karuzela
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 71
Dot.: rozwoód.....pomocy...czy to dobry pomysł...

Wypowiedź ninal dała i mnie dużo do myślenia.
Z uwagi na to, że jestem w bardzo podobnej sytuacji jak ginalp wydawać się może, że i ja powinnam odwiedzić terapeutę
Myślicie, że wizyta u 'zwykłego' psychologa wystarczy czy szukać czegoś innego?
Karuzela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kobieta 30+


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:01.