Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja - Strona 165 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2018-12-10, 09:59   #4921
AgataBm180
Placuszek racuszek
 
Avatar AgataBm180
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Latający Dywan
Wiadomości: 7 548
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Cytat:
Napisane przez ts100 Pokaż wiadomość
Cześć wszystkim,
pisze tutaj gdyż oczekuję porady w sprawie walki z trądzikiem, nie chcę zaśmiecać forum nowym, podobnym wątkiem.
W 2013 roku zaczęłam kurację Izotekiem (dokładniej Curacne, w sumie bardzo dużą dawkę przyjmowałam przez 9 m-cy). Moim problemem były "ropne guzy" rozlane po policzkach, skroniach i żuchwie. Kuracja ciężka, ale dałam radę, buzia była super.
No i niestety po 5 latach obserwuję powrót problemu - zaczęło się gdzieś w sierpniu, pojedyncze zmiany tym razem na brodzie. Od października jestem pod opieką dermatologa, biorę Tetralysal, do smarowania Klindacin+Differin+robion y w aptece preparat, przez tydzień miałam jeszcze łączony antybiotyk Metronidazol+Rulid. I generalnie jest gorzej niż kilka miesięcy temu. Trądzik zaczął sie rozprzestrzeniać (na szyję, żuchwę, policzki i czoło). Maści nie pomagają. Z dnia na dzień jestem coraz bardziej załamana...
Za radą dermatologa i dietetyka wykluczyłam z diety cały nabiał, kawę i żywność przetworzoną - w sumie jem jedynie owoce, warzywa i kasze. I nic to nie daje...


Zastanawiam się więc na powrotem do Izoteku. Co o tym myślicie? bo ja już nie mam siły... smaruję się tymi specyfikami, cera mega podrażniona, a codzień budzę się z nowymi niespodziankami. Rano garść tabletek (bo do antybiotyku osłona + coś na wątrobę, poza tym suplementy typu witamina D3, cynk, selen, wiesiołek, witaminy B, A, E)



(PS. mam 35 lat, badania hormonalne w normie, mam niedoczynność tarczycy i Hashimoto, w ciągu ostatnich 3 m-cy TSH skoczyło z 1,2 do 2,8 mimo zażywania tej samej dawki Euthyroxu.)

Hej zastanawia mnie bardzo sens przepisywania Tetralysalu komuś, kto przechodził kurację Izotekiem - który zresztą na Tic - tacki nie wygląda. Sama przeszłam kurację Izotekiem dokładnie rok temu. Lekarzowi, który podsunął by mi Tetre pod nos, zapytała bym jaki jest tego sens? Moim zdanien jesteś jak już, to wskazaniem do powtórzenia kuracji, bez sensu męczyć organizm Tetrą..

u mnie też wystąpił nawrót - na szczęście nie powrót do tego co było. Bardzo intensywną i stał ą pielęgnacją jakoś udaje mi się mimo wszystko na razie trzymać twarz w ryzach. Natomiast na mnie ma wpływ dieta- słodkie, przetworzone, słone i alkohol. A nawet nadmiar tłuszczu.


Zaczynam również od współpracy jednocześnie z ginekologiem, endokrynologiem i dernatologiem bo ush tarczycy wykazało pewne nieprawidłowości, wskazujące na możliwość wystąpienia choroby z typu autoagresywnych. U Ciebie wydaje mi się, że samo wahanie TSH może wywoływać pogorszenie. Niektórzy reagują nie tylko na stale wysoki wynik ale rowniez właśnie na takie właśnie wahania/skoki.


Przede wszystkim dużo siły życzę, wytrwałości. My trądzikowcy wiemy, jak nierówna często jest to walka. Czasami potrzebne jest skojarzenie metod.

Wszystko zależy od stopnia natężenia zmian w tym nawrocie. Czasami jedynym sensem jest niestety powtórka z rozrywki..a czasem dogłębna diagnoza i wydawanie kasy na innych specjalistów.

Pozdrawiam

Edytowane przez AgataBm180
Czas edycji: 2018-12-10 o 10:02
AgataBm180 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-12-10, 10:21   #4922
ts100
Raczkowanie
 
Avatar ts100
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 338
GG do ts100
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Cytat:
Napisane przez AgataBm180 Pokaż wiadomość
Hej zastanawia mnie bardzo sens przepisywania Tetralysalu komuś, kto przechodził kurację Izotekiem - który zresztą na Tic - tacki nie wygląda. Sama przeszłam kurację Izotekiem dokładnie rok temu. Lekarzowi, który podsunął by mi Tetre pod nos, zapytała bym jaki jest tego sens? Moim zdanien jesteś jak już, to wskazaniem do powtórzenia kuracji, bez sensu męczyć organizm Tetrą..

u mnie też wystąpił nawrót - na szczęście nie powrót do tego co było. Bardzo intensywną i stał ą pielęgnacją jakoś udaje mi się mimo wszystko na razie trzymać twarz w ryzach. Natomiast na mnie ma wpływ dieta- słodkie, przetworzone, słone i alkohol. A nawet nadmiar tłuszczu.


Zaczynam również od współpracy jednocześnie z ginekologiem, endokrynologiem i dernatologiem bo ush tarczycy wykazało pewne nieprawidłowości, wskazujące na możliwość wystąpienia choroby z typu autoagresywnych. U Ciebie wydaje mi się, że samo wahanie TSH może wywoływać pogorszenie. Niektórzy reagują nie tylko na stale wysoki wynik ale rowniez właśnie na takie właśnie wahania/skoki.


Przede wszystkim dużo siły życzę, wytrwałości. My trądzikowcy wiemy, jak nierówna często jest to walka. Czasami potrzebne jest skojarzenie metod.

Wszystko zależy od stopnia natężenia zmian w tym nawrocie. Czasami jedynym sensem jest niestety powtórka z rozrywki..a czasem dogłębna diagnoza i wydawanie kasy na innych specjalistów.

Pozdrawiam

Zawsze wydawało mi się, że Izo to tylko w beznadziejnych przypadkach - tak jak u mnie 5 lat temu. W porównaniu do tamtego stanu teraz nie ma tragedii, tzn. nie było bo mam wrażenie, że Tetralysal pogorszył mój stan, mam o wiele więcej zmian niż 2 m-ce temu, nie chcą się goić i są bolące.


Też mam wrażenie, że przyczyną mojego trądziku mogą być wahania TSH - w środę mam wizytę u endokrynologa więc na pewno porozmawiam z nim na ten temat.


Co do diety i reakcji twarzy na niektóre składniki - nigdy nie miałam pogorszenia po słodkim (nie jadam, nie lubię), słonym, ostrym, alkoholu (nie piję, nie lubię) - przez ostatnie tygodnie byłam na diecie rozpisanej przez dietetyka - nie dość że przytyłam 2 kg w ciągu 7 dni to od razu miałam wyrzuty na twarzy (dieta opierała się na owocach, warzywach, rybach, chudym mięsie, kaszach itp. - czyli nic niezdrowego). Ewidentnie z moim organizmem jest coś nie tak :/
ts100 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-12-11, 01:18   #4923
KZag
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 1 553
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Hej,
Orientujecie się może, czy zażywając Tetralysal, mogę jednocześnie miejscowo stosować Soolantrę lub Rozex ?
KZag jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-12-27, 18:01   #4924
henio_benio
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 1
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Hej, pisze prace licencjacką na temat jakości życia osób z trądzikiem, będę bardzo wdzięczna za uzupełnienie ankietki uzupełnienie trwa tylko chwilkę, a ankietka jest zupełnie anonimowa!
Dzięki z góry!
https://docs.google.com/forms/d/e/1F...rm?usp=sf_link

Edytowane przez henio_benio
Czas edycji: 2018-12-27 o 18:17
henio_benio jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-12-29, 15:03   #4925
Lara1987
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 1
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Nie wiecie czy jest jakaś grupa wsparcia dla osób z tradzikiem? Luźne wpisy na forum są ekstra, ale to za mało dla mnie :p. Jestem od wczoraj na retinoidach doustynych i wieczorem perfekcyjnie rozdrapałam sobie twarz (z czego nie jestem dumna) i potrzebuję poklepania po ręce i zapewnienia, że wszystko bedzie dobrze. Mój plan zakładał, że jesli powyciskam zaskórniki, to nie zrobia się z tego ropne pryszcze, co moze sie zdarzyc na poczatku kuracji... HELP ale teraz boję się, ze te rozdrapane miejsca beda sie dluzej goic i zrobia sie z tego i tak stany zapalne, bo nie wycisnęłam na bank do końca
Lara1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-08, 08:02   #4926
zoella89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 17
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Cytat:
Napisane przez Lara1987 Pokaż wiadomość
Nie wiecie czy jest jakaś grupa wsparcia dla osób z tradzikiem? Luźne wpisy na forum są ekstra, ale to za mało dla mnie :p. Jestem od wczoraj na retinoidach doustynych i wieczorem perfekcyjnie rozdrapałam sobie twarz (z czego nie jestem dumna) i potrzebuję poklepania po ręce i zapewnienia, że wszystko bedzie dobrze. Mój plan zakładał, że jesli powyciskam zaskórniki, to nie zrobia się z tego ropne pryszcze, co moze sie zdarzyc na poczatku kuracji... HELP ale teraz boję się, ze te rozdrapane miejsca beda sie dluzej goic i zrobia sie z tego i tak stany zapalne, bo nie wycisnęłam na bank do końca
jest na forum wątek o izoteku. za rozdrapywanie!! na wysyp nie ma rady oprócz unikania luster rozdrapywanie tylko pogorszy sytuacje
__________________
mów mi Monika
zoella89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-25, 13:42   #4927
Mihail
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 7
Trądzik - co i jak stosować

Czytałem już wiele tematów i sam już nie mam pomysłu co stosować na trądzik. A nie ukrywam strasznie on już działa mi na psychikę, na niczym nie mogę się skupić. Aż nie mam siły się rozpisywać. Aktualna pielęgnacja wygląda tak:

Rano:

1. Myję twarz wodą z kranu.
2. Myję twarz żelem - Physiogel.
3. Nakładam krem - Dermedic, Hydrain 3 Hialuro, Krem - żel ultranawilżający.

Wieczór:

1. Myję twarz żelem - Physiogel.
2. Nakładam na całą twarz - Acnederm
3. Po 1h nakładam punktowo pastę cynkową.

Moja cera raczej tłusta/mieszana. Macie jakieś pomysły? Myślałem aby rano po myciu żelem stosować tonik z kwasem salicylowym. Liczę na Wasze rady
Mihail jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-01-25, 17:15   #4928
gumaz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 18
Dot.: Trądzik - co i jak stosować

Witam wiem ze jest osobny dział ale tam jakoś to ucichło i mało kto sie wypowiada chodzi mi o lek izotek czy według was znam opinie dermatologa ale pytam was jako przyjaciel czy branie izoteku mniejsze dawki dłuzszy czas lepiej czy konskie dawki i krócej jak mysliscie ja jestem za konskie dawki i króćej wiadomo skutki uboczne sa duzo wieksze ale chodzi mi o same efekty i skutki uboczne dam rade.
gumaz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-01-31, 06:30   #4929
virtual_luv
Raczkowanie
 
Avatar virtual_luv
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 420
Dot.: Trądzik - co i jak stosować

Cytat:
Napisane przez gumaz Pokaż wiadomość
Witam wiem ze jest osobny dział ale tam jakoś to ucichło i mało kto sie wypowiada chodzi mi o lek izotek czy według was znam opinie dermatologa ale pytam was jako przyjaciel czy branie izoteku mniejsze dawki dłuzszy czas lepiej czy konskie dawki i krócej jak mysliscie ja jestem za konskie dawki i króćej wiadomo skutki uboczne sa duzo wieksze ale chodzi mi o same efekty i skutki uboczne dam rade.
Słyszałam, że lepiej końskie i krócej. Ja podczas pierwszej kuracji brałam długo tylko jedną tabletkę dziennie. Trądzik wrócił po kilku miesiącach. Teraz praktycznie od początku biorę dwie a za chwilę zwiększam na trzy. Ważę 58 kg.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
virtual_luv jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-18, 15:07   #4930
Dominika9182
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 9
Trądzik 😟

Witam jakie stosowaliscie leki na trądzik przepisane przez dermatologa które wam pomogły? Mi przepisał tetralysal lecz po przeczytaniu opinii w Internecie że wielu osobom po odstąpieniu leku trądzik wrócił lub było jeszcze gorzej nie jestem przekona Ci do tego leku wręcz zniechęcona. Dodam jeszcze że trądzik występuje u mnie na brodzie oraz czole nie raz wyskoczy coś na policzku ale to raz na ruski rok, mam również zaskorniki oraz tak zwana kaszke, trochę zaskornikow mam na dekolcie ale niewiele oraz na plecach. A i dodam jeszcze ze po wyrwaniu brwi zawsze mi cos wyskoczy, bardzo bym prosiła o jakąś radę i jakie tabletki wam pomogłyFrown
Dominika9182 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-18, 17:10   #4931
Marlena59
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 57
Dot.: Trądzik 😟

Cześć
Ja mam spory trądzik i kaszkę głównie na czole, przy uszach i na brodzie (+ żuchwa).
Dermatolog przepisała mi Tetralysal 300 mg (wizyta była z ubezpieczenia PZU) 7 opakowań, czyli kuracja na 8 tygodni plus do tego maść Acnelec. Nawet pomogło chociaż miałam jeszcze pojedyncze wypryski. Na wizycie kontrolnej przepisała kolejne 8 tygodni z Tetralysal i jakaś inna maść na alkoholu (zapomniałam nazwy teraz). Po tym czasie znowu do niej poszłam i jak powiedziałam, że mam dwa pryszcze to przepisała mi na kolejne 8 tygodni...
W międzyczasie zaczęły mnie piec oczy w pracy (przy komputerze). Myślałam, że może soczewki nie wyrabiają - pracuję dużo godzin przy komputerze i jeszcze w domu przesiaduję. Kupiłam droższe soczewki - bez zmian. Było coraz gorzej. Poszłam do okulisty. Powiedziała, że mam na oczach jakieś ropne grudki, że najprawdopodobniej alergia właśnie na ten Tetralysal - w domu na ulotce doczytałam, że można stracić wzrok.
Oczywiście pani dermatolog nic nie wspomniała ani nie zapytała czy mam wadę wzroku, żeby pójść dopytać okulisty po jakimś czasie czy wszystko w porządku... Przez strach przed utratą wzroku odstawiłam Tetralysal po 5 opakowaniu z ostatniej recepty, czyli w sumie zażywałam 2 x dziennie po 1 tabletce (300mg) przez prawie 5 miesięcy. U pani dermatolog więcej nie byłam.
Co do wyglądu mojej twarzy - po 2 tygodniach o odstawienia stwierdzam, że grudki są nadal ale w dużo mniejszych ilościach. Pryszcze wyskakują jeden na kilka dni i dosyć szybko znikają. W sumie jestem zadowolona z efektu
Marlena59 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-02-19, 09:17   #4932
Lady_someone
Przyczajenie
 
Avatar Lady_someone
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 23
Dot.: Trądzik 😟

Osobiscie nigdy nie zgodzilabym sie na branie jakichkolwiek tabletek na trądzik, 99% z nich może i go zmniejszają, ale maja fatalny wpływ na cała resztę ciała.
Lady_someone jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-19, 19:39   #4933
Marlena59
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 57
Dot.: Trądzik 😟

Cytat:
Napisane przez Lady_someone Pokaż wiadomość
Osobiscie nigdy nie zgodzilabym sie na branie jakichkolwiek tabletek na trądzik, 99% z nich może i go zmniejszają, ale maja fatalny wpływ na cała resztę ciała.
Więc pewnie nigdy nie miałaś trądziku skoro tak piszesz
Marlena59 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-20, 11:57   #4934
Mazmon
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 69
Dot.: Trądzik 😟

Terapia Acnelanem jest bardzo skuteczna.
Mazmon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-20, 20:55   #4935
DZASIANA
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 1
Unhappy Trądzik

Jak walczyć z tradzikiem czy ktoś wyleczył się z tego.. Nigdy
Nie miałam trądziku miałam czysta cerę a teraz wysypalo mnie
Totalnie używam wszystkiego co tylko możliwe i nic to nie daje ktoś cos poleci???
DZASIANA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-20, 21:43   #4936
Hirudomen
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 7
Dot.: bolące pryszcze

Polecam epiduo, aknemycin, zineryt , rozex, plyn robiony w aptece , plyn do mycia np ziaja do cery tradzikowej i tonik na sucha skórę jak potrzebaczasem krem cetaphil bez środków zapachowych krem z filtrem uv wrazie słońca firmy svr tabletki do cery tradzikowej nie pamietam musialbym sprawdzic ale białe bez zadnych sztucznych barwników to chyba tyle i do tego oczywiscie dieta przynajmniej 1.5l wody dzienie co jak brac to moge powiedzieć po dwoch miesiacach poprawa gwarantowana
Hirudomen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-21, 11:59   #4937
KamilaaaK
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 1
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Kiedyś radziłam sobie antybiotykami w maści,np. Clindacne, ablo tabletkami z cynkiem, a teraz w zupełności wystarcza mi po prostu zabieg w gabinecie, bez bawienia się z całą resztą. Jak widzę, że z cerą zaczyna sia coś dziać to lecę na kilka zabiegów Aqua Pure do kliniki xx i znów mam spokój. Przebarwienia, krostki - wszystko znika.

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2019-02-22 o 08:17 Powód: reklama
KamilaaaK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-01, 08:21   #4938
Zzziajana
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 194
Dot.: Trądzik

Cytat:
Napisane przez DZASIANA Pokaż wiadomość
Jak walczyć z tradzikiem czy ktoś wyleczył się z tego.. Nigdy
Nie miałam trądziku miałam czysta cerę a teraz wysypalo mnie
Totalnie używam wszystkiego co tylko możliwe i nic to nie daje ktoś cos poleci???
Jasne, że się da, ale trzeba dużo cierpliwości, samozaparcia, regularności i przede wszystkim czasu, ale też czasem i pieniędzy. No i metoda prób i błędów - to co innym pomogło niekoniecznie pomoże Tobie i odwrotnie, ale najważniejsze, żeby się nie zrażać
Zzziajana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-01, 15:20   #4939
Disnejova
Wtajemniczenie
 
Avatar Disnejova
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 176
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Co wam pomaga na szybsze gojenie się mam pojedyńcze wypryski stosowałam olejek tamanu z czarnuszki nie wiele pasta cynkowa ... też nic długo goi mi się . Tribiotic znalazłam w domu posmarowałam mam bolesne gule ... czerwone . Zależy mi aby szybciej zniknął pryszcz.
__________________
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.
„Jeśli próbujesz być kimś innym, poniesiesz porażkę. Świat już ma taką osobę. Teraz potrzebuje ciebie. Ścieżka, którą wytyczasz, może nie mieć sensu dla nikogo na świecie oprócz ciebie. I nie musi. Jest wyłącznie twoja.

Edytowane przez Disnejova
Czas edycji: 2019-03-01 o 15:23
Disnejova jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-03-26, 19:39   #4940
inalcanzable06
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 3
Dot.: bolące pryszcze

Oczywiscie, że się da wyleczyć z tradziku i jestem tego chodzącym dowodem droga była długa i wyboista, masa przetestowanych produktów, tabletek i znajoma poleciła mi Bioliq, serum punktowe na trądzik.. Do tego wzięłam jeszcze kremy do cery trądzikowej na dzień i na noc też bioliq'a. Sporo hajsu na to poszło, ale warto było.. Trzeba się niestety uzbroić w cierpliwość :/
inalcanzable06 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-28, 15:43   #4941
omeczka
Raczkowanie
 
Avatar omeczka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Ziemia
Wiadomości: 186
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Od pewnego czasu używam 2 kremów, cetaphil da-na noc i z tołpy na naczynka na dzień.
I co mogę powiedzieć o cethapil.. Wydaje mi się że po nim mam tak jakby więcej zaskornikow , pewności nie mam. Zmieniłam też tonik i być może to po tym. Czy ktoś używa kremu nawilżająco cetaphil da? Czy nadaje się on? Dodam że mam cerę tłusta, naczyniowa, rumien, problematyczna szczególnie z zaskornikami. Czy ktoś się zna na składach? I mógłby mi powiedzieć czy te kremy, których używam nie szkodzą mi??
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_20190328_162821.jpg (106,8 KB, 20 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_20190328_162749.jpg (99,8 KB, 18 załadowań)
__________________
`` Greckie wino ma smak Twoich ust. Namiętnych ust. Gorących tak, jak żar.``...

Edytowane przez omeczka
Czas edycji: 2019-03-28 o 15:45
omeczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-28, 15:48   #4942
omeczka
Raczkowanie
 
Avatar omeczka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Ziemia
Wiadomości: 186
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Cytat:
Napisane przez Disnejova Pokaż wiadomość
Co wam pomaga na szybsze gojenie się mam pojedyńcze wypryski stosowałam olejek tamanu z czarnuszki nie wiele pasta cynkowa ... też nic długo goi mi się . Tribiotic znalazłam w domu posmarowałam mam bolesne gule ... czerwone . Zależy mi aby szybciej zniknął pryszcz.
Ja na pojedyncze zmiany używam 'akneroxid' jest to żel z nadtlenkiem benzoilu, koszt ok 30 zł. Mi bardzo pomaga.
__________________
`` Greckie wino ma smak Twoich ust. Namiętnych ust. Gorących tak, jak żar.``...
omeczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-01, 08:39   #4943
tothebones
Przyczajenie
 
Avatar tothebones
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 29
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Cytat:
Napisane przez omeczka Pokaż wiadomość
Od pewnego czasu używam 2 kremów, cetaphil da-na noc i z tołpy na naczynka na dzień.
I co mogę powiedzieć o cethapil.. Wydaje mi się że po nim mam tak jakby więcej zaskornikow , pewności nie mam. Zmieniłam też tonik i być może to po tym. Czy ktoś używa kremu nawilżająco cetaphil da? Czy nadaje się on? Dodam że mam cerę tłusta, naczyniowa, rumien, problematyczna szczególnie z zaskornikami. Czy ktoś się zna na składach? I mógłby mi powiedzieć czy te kremy, których używam nie szkodzą mi??
Ja używałam, u mnie zapchanie było, a dodatkowo buzia zaczynała się szybko świecić w ciągu dnia (mimo że miałam przesuszoną skórę + zaskórniki zamknięte). Nie jest to najlepszy krem jak dla mnie, ewentualnie do ciała jako balsam.
tothebones jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-01, 10:29   #4944
omeczka
Raczkowanie
 
Avatar omeczka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Ziemia
Wiadomości: 186
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Cytat:
Napisane przez tothebones Pokaż wiadomość
Ja używałam, u mnie zapchanie było, a dodatkowo buzia zaczynała się szybko świecić w ciągu dnia (mimo że miałam przesuszoną skórę + zaskórniki zamknięte). Nie jest to najlepszy krem jak dla mnie, ewentualnie do ciała jako balsam.
Odkad przerzucilam się na krem z tołpy, widzę różnice.. Mam mniej zaskornikow, nos mi się nie świeci, jest o wiele lepiej chociaż z cetaphilu całkiem nie zrezygnowałam, raz w tygodniu nakladam na noc - suoer nawilża, a mi to jest potrzebne.
Czy używałas inny produktów z cetaphil? Jest coś godnego polecenia? Ja używam emulsje do mycia i polecano mi krem cetaphil oil control.. ale czy warto

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
`` Greckie wino ma smak Twoich ust. Namiętnych ust. Gorących tak, jak żar.``...
omeczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-01, 11:00   #4945
Zulaninho
Przyczajenie
 
Avatar Zulaninho
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 5
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Czy w wieku 18 lat trądzik to normalna rzecz? Czy może warto już iść z tym do lekarza?
__________________
Przyszłość przelewa się w przeszłość przez zwężenie w teraźniejszości.
Zulaninho jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-01, 11:10   #4946
omeczka
Raczkowanie
 
Avatar omeczka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Ziemia
Wiadomości: 186
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Cytat:
Napisane przez Zulaninho Pokaż wiadomość
Czy w wieku 18 lat trądzik to normalna rzecz? Czy może warto już iść z tym do lekarza?
Tak, u mnie się zaczęło w wieku 19..
Lekarza polecam, ja w swoim życiu u dermatologa byłam raz.
Leczylam się sama, informacje z neta, przeróżne domowe maseczki, ostre peelingi, a teraz mam większy problem! Bo tradzik już dawno znikł, ale ślady - blizny, przebarwienia zostały, dodatkowo naczynka i rumien. teraz zostały mi tylko zabiegi i laserowe.
Im szybciej rozpoczniesz leczenie tym lepiej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
`` Greckie wino ma smak Twoich ust. Namiętnych ust. Gorących tak, jak żar.``...
omeczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-04, 12:52   #4947
Vespidae
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 1
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Cześć
Mam ostatnio problem z cerą i naprawdę nie wiem co robić. Mam 23 lata i raczej nie sprawiała mi ona problemów, ale ostatnio bardzo się pogorszyło. Szybko się przetłuszcza, ciągle pojawiają się nowe pryszcze. Niektóre to takie duże wulkany, niektóre są małe, ale ogólnie wygląda to źle. Robią się nie tylko w strefie T, ale nawet na policzkach. Same pryszcze tez zachowują się dziwnie. Zazwyczaj gdy pojawił się taki duży i biały, to lekko go wyciskałam. Teraz też próbowałam tak zrobić z pryszczem na brodzie i to był zły pomysł, bo już od paru dni ciągle mnie on boli, swędzi i nie chce się zmniejszyć.
Zastanawiałam się czy mogłoby to wynikać ze zmian w pielęgnacji. Od jakiegoś czasu używałam szczoteczki sonicznej do twarzy, najpierw 2 razy dziennie, potem raz. Oprócz tego, mam tez nowy krem - Make Me Bio orange, chociaż te zmiany pojawiały się już wcześniej. Teraz odstawiłam szczoteczkę i krem, jedyne co robię, to myje wieczorem twarz delikatnym żelem i przemywam tonikiem, a rano tylko używam toniku.
Może macie jakieś porady co z tym zrobić?
Vespidae jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-08, 09:05   #4948
omeczka
Raczkowanie
 
Avatar omeczka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Ziemia
Wiadomości: 186
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Cytat:
Napisane przez tothebones Pokaż wiadomość
Ja używałam, u mnie zapchanie było, a dodatkowo buzia zaczynała się szybko świecić w ciągu dnia (mimo że miałam przesuszoną skórę + zaskórniki zamknięte). Nie jest to najlepszy krem jak dla mnie, ewentualnie do ciała jako balsam.
A czy możesz polecić inny mocno nawilżający krem do twarzy na noc ? Ja po odstawieniu cetaphilu znów do niego wróciłam ze względu na to że super nawilża, użyłam go parę razy i moja już oczyszczona twarzyczke znow zapchalo i to bardzo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
`` Greckie wino ma smak Twoich ust. Namiętnych ust. Gorących tak, jak żar.``...
omeczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-08, 09:15   #4949
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 11 924
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Cytat:
Napisane przez omeczka Pokaż wiadomość
A czy możesz polecić inny mocno nawilżający krem do twarzy na noc ? Ja po odstawieniu cetaphilu znów do niego wróciłam ze względu na to że super nawilża, użyłam go parę razy i moja już oczyszczona twarzyczke znow zapchalo i to bardzo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
La Roche Posay Effaclar.
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-09, 14:36   #4950
AAAnka
Wtajemniczenie
 
Avatar AAAnka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 2 323
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Cytat:
Napisane przez omeczka Pokaż wiadomość
A czy możesz polecić inny mocno nawilżający krem do twarzy na noc ? Ja po odstawieniu cetaphilu znów do niego wróciłam ze względu na to że super nawilża, użyłam go parę razy i moja już oczyszczona twarzyczke znow zapchalo i to bardzo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja osobiście polecam La Roche Posay Effaclar H (kojący krem do cery tłustej). Zawsze mam go "na stanie", bo świetnie radzi sobie z przesuszeniem np. przy stosowaniu kwasów albo innych kuracjach przeciwtrądzikowych które wysuszają skórę. Nie zapycha.
Poczytaj na ich stronie:
https://www.laroche-posay.pl/produkt...r-h-p4146.aspx
AAAnka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-02-16 18:04:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:11.