markowe ciuszki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-10-29, 09:17   #1
aleksandra_b
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 2

markowe ciuszki


Mam pytanie do dziewczyn z Warszawy. Planuję otworzyć butik w Warszawie, na Żoliborzu z nową odzieżą ekskluzywnych marek takich jak Luisa Cerano, Bandolera, Moschino, Prada, Louis Vuitton, D&G, Airfield i inne oraz ubranka dziecięce Pumy (jestem doświadczoną mamusią ). Ubrania będą w znacznie niższych cenach, bo są to kolekcje z 2007 i 2008 roku. Nawiązałam kontakt z z firmą we Włoszech i US, kolekcje oglądałam i są świetne! Wracając do pytania. Wypowiedzcie się proszę czy byłoby zainteresowanie wśród Was takimi rzeczami i podpowiedzcie czy może lepiej nie otwierać lokalu (ze względu na początki działalności i związane z tym koszty) tylko pokazywać zainteresowanym klientkom u siebie w domu, albo do nich przyjeżdzać, w zależności od tego jak się umówimy... Bo ja na przykład lubie "pogrzebać" sobie czasem w innych rzeczach niż te z tzw. sieciówek i centrów handlowych... a Wy?
aleksandra_b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-29, 12:08   #2
Dagunia
Komplikatorka
 
Avatar Dagunia
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 20 300
Dot.: markowe ciuszki

Oczywiście,że lubię, ale w nowych kolekcjach a nie sprzed 2 lat...
__________________
"Sens zdarzeń pojawia się z opóźnieniem. Trzeba tylko przeczekać. To co dziś jest czystym cierpieniem, po czasie okazuje się przedsionkiem szczęścia i mądrości".
Dagunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-29, 13:32   #3
kycia1
Wtajemniczenie
 
Avatar kycia1
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Z łóżeczka ;)
Wiadomości: 2 845
Dot.: markowe ciuszki

A mozesz wkleić zdjecia ? I zaprezentowac je ? bedzie nam łatwiej ocenic. No i jeszcze jedno- cena jesli te elementy beda - wtedy kazda z nas bedzie mogla sie wypowiedziec.
__________________
Wybrałam pielęgnację ciała z marką Braun
kycia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-29, 13:36   #4
cansada
Zakorzenienie
 
Avatar cansada
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: .....
Wiadomości: 6 491
Dot.: markowe ciuszki

Moze na poczatek wybadaj rynek np poprzez sprzedaz na necie, badz tez poprzez imprezy promujace w domach. Ja kupuje rowniez w outletach i sa to kolekcje nowsze pomieszane ze starszymi. Czesto kupuje klasyke ze wzgledu na jakosc badz nietuzinkowe, unikatowe rzeczy. Jesli cena jest adekwatna do wyrobu to dlaczego nie? wiadomo strasze kolekcje sa znacznie tansze niz nowe. Ja osobiscie uwielbiam marke Prada.
cansada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-02, 17:44   #5
Rosche-Cherie
Raczkowanie
 
Avatar Rosche-Cherie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 149
GG do Rosche-Cherie
Dot.: markowe ciuszki

Ja jestem jak najbardziej za tego typu butikami Kameralna nieprzytłaczająca atmosfera w sklepik jest dla mnie bardzo pozytywnym argumentem do tego aby tam wrocic.
Nie rozumiem co za roznica ze kolekcje sa sprzed 2-3 lat ? Moga byc nawet sprzed 5- przeciez zawsze wyhaczysz elementy ktore akurat beda pasowaly do najnowszych trendow..
__________________
Motywuje się.. 58-->48

*Specjalistka do spraw absurdalnie-surrealnych*
http://www.rosche-cherie.maxmodels.pl
Rosche-Cherie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-02, 18:15   #6
Ilena
Zakorzenienie
 
Avatar Ilena
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 4 646
Dot.: markowe ciuszki

dobrze by było zrobić bardzo widoczny szyld w oknie lub coś jakie firmy są dostępne w sklepie .. nawet jak ktoś nie wejdzie to powtórzy że widział nowy sklep .. taki szyld musi być naprawdę dobrze zaprojektowany

myślę że pomysł może się udać .. oczywiście przydała by się też strona internetowa sklepu żeby móc za wysyłką sprzedawać to zawsze pomaga

najważniejsze to dobra reklama a na pewno wielbicielki marek same przyjadą nawet z daleka
Ilena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-02, 18:36   #7
pyska06
Zadomowienie
 
Avatar pyska06
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 149
Dot.: markowe ciuszki

Wiadomo początki są trudne .. więc wstępnie może zacząć od działalności na allegro w celu rozeznania jakie jest zainteresowanie na pewno będą to o wiele mniejsze koszta niż czynsz za wynajem lokalu , jeśli uznasz, że biznes się kręci możesz wtedy myśleć o jakimś lokalu tylko w jakimś dobrym punkcie, taki do którego nie będzie problemu z dojazdem, żeby osoby z innych dzielnic Warszawy mogły z łatwością się dostać i trafić, bo nie sztuka jak będą tylko osiedlowi z Żoliborza tam zaglądać No i najważniejsza reklama, żeby jak najwięcej osób o tym słyszało i wiadomo na początek jakieś promocje w celu zwabienia klienteli .
__________________
`Nie zapomnij nigdy tego,
Że KOCHAĆ szczerze

Można tylko JEDNEGO !`

pyska06 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-11-02, 19:58   #8
AmericanGirl
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Gdańńńńsk . Paradise City
Wiadomości: 1 209
Dot.: markowe ciuszki

Także nie widzę problemu w tym , że kolekcje nie są najnowsze . Szczerze mówiąc to bardzo dużo trendów ciągle powraca i niektóre rzeczy modne teraz , modne były 2-3 lata temu . No i wiadomo , że w kolekcjach są elemety , zawsze na czasie .

Również ciekawią mnie ceny . Jeśli są jakoś strasznie niskie to czy aby napewno nie są to podróbki , których pełno , szczególnie na amerykańskich stronach , które twierdzą , że to orginały .

Również ze względu na zalewające nas fale podróbek , postarałabym się o jakiś dowód orginalności , bo jak wiadomo , sprzedaż podróbek jest nielegalna .

Osobiście otworzyłabym sklep , na początek może być nieduży . Klientela sklepów z markową odzieżą raczej ceni sobie komforty i chyba woli zakupić coś w sklepie , przymierzyć , obejrzeć niż w ciemno kupować w internecie , lub u ciebie w domu ( sama bym się na to nie skusiła ) .

Pomysł moim zdaniem dobry , dosyć kosztowny no i raczej zalatuje elitaryzmem , więc nie radze oczekiwać nieziemskiej ilości sprzedaży .
__________________
get rich or die tryin'
AmericanGirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-03, 11:25   #9
aleksandra_b
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 2
Dot.: markowe ciuszki

Dziękuję, za Wsze uwagi (wezmę je sobie do serca).
Ale robiąc rozeznanie w temacie, wyszło na to że ciężko jest zamówić tylko naprawdę fajne rzeczy. Któraś z Was miała rację pisząc, że stare kolekcje nie będą się nosić. Oglądałam ubrania od Prady i D&G ostatnio. Tkanymy są super, ubrania w większości naszych sklepów to szmaty w porównaniu z tym, ale fasony są fatalne - szczególnie spodnie. Teraz są modne np wysokie stany ale zupełnie inaczej są szyte. Znalazłam Pania we Włoszech, od której mam kilka bardzo fajnych ciuszków, ale naprawdę nie łatwo o taki kontakt, ponieważ hurtownie chcą żeby zamówienia były duże, w jakiś kontenerach po 100kg. a w takim znajdzie sie tylko kilka fanych egzemplarzy.... A co z resztą? Nawiązałam współpracę z nową polska marką (rok na rynku) i ci świetnie szyją, maja bardzo modne kroje i kolorystykę.
W efekcie markowych rzeczy mam trochę, ale kolekcja głównie zajęłam się z nowej firmy i na czasie! bardzo na czasie!
aleksandra_b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-03, 12:53   #10
kycia1
Wtajemniczenie
 
Avatar kycia1
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Z łóżeczka ;)
Wiadomości: 2 845
Dot.: markowe ciuszki

aleksandra_b jesli to nie problem to czy moge prosic o namiary na tego producenta? jestem z Kielc, więc w parade wchodzic sobie nie bedziemy
__________________
Wybrałam pielęgnację ciała z marką Braun
kycia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:23.