Ksiądz i organista - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Ceremonia i tradycja ślubna, weselna

Notka

Ceremonia i tradycja ślubna, weselna W tym miejscu możesz podzielić się widzą, jak zaplanować ceremonię ślubną. Na co zwrócić uwagę przy szukaniu sali weselnej. Przypomnieć tradycje weselne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-09-10, 09:23   #1
Aaś
Zakorzenienie
 
Avatar Aaś
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 292

Ksiądz i organista


Cześć
Co prawda ślubu na razie nie planuję (na razie jestem na etapie zbierania gotówki) ale jestem ciekawa jak u Was bło (lub bedzie) z księdzem i organistą. Czy miałyscie jakiś wpływ na to kto będzie udzielał Wam ślubu lub też kto bedzie śpiewał? Ostatnio byłam na ślubie na którym ksiądz walnąl kazanie o gejach i lesbijkach a organy brzmiały jak muzyka z serialu "Sigma i Pi" Nie musze dodawać że jeszcze dłuuuuugo po ślubie i weselu goście wspominali obydwu delikwentów Czy wogóle można wybrac sobie księdza który bedzie udzielał ślubu? Czy to jest raczej odgórnie narzucane?
Pzdr
Aaś jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-10, 11:16   #2
jaskier
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 222
GG do jaskier
Dot.: Ksiądz i organista

To niestety zależy od parafii więc najlepiej będzie jak zapytasz się kogoś kto niedawno brał w tej parafii ślub jak nie chcesz bezpośrednio pytać księdza. U mnie w parafii księża mają "dyżury" więc na kogo trafi na tego bęc - trzymam kciuki żeby tylko to nie był proboszcz bo kazania ma potworne. Co do organisty - nie ma problemu żeby grał/ śpiewał ktoś inny. Trzeba to jednak wcześniej zgłosić a organiście i tak zapłacić cała stawkę
jaskier jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-10, 12:34   #3
precious_81
Wtajemniczenie
 
Avatar precious_81
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 447
Dot.: Ksiądz i organista

Dokładnie tak jak napisała Jaskier - wszystko zależy od parafii.
My mogliśmy wcześniej wybrać księdza ale niestety ten którego chcieliśmy jechał na pielgrzymkę. Z kolei organistę trzeba brać "parafialnego" (akurat bardzo ładnie gra więc nie było problemu) i jak on nie może to wtedy można sobie szukać innego. Mieliśmy swoją skrzypaczkę i z tym nie było problemu.
precious_81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-10, 13:14   #4
gosiunia22
Zadomowienie
 
Avatar gosiunia22
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 697
Dot.: Ksiądz i organista

U nas ślubu udziela tylko proboszcz, zresztą jest najbardziej lubiany i wszystkie pary chcą, żeby ślubu udzielał im ksiądz Wojtek. Tak więc sprawa wyboru księdza rozwiązała się sama.
Co do kazania o lesbijkach itp. - ogromnie współczuję pannie młodej, bo ja sama bedę miała wśród gości 2 osoby o odmiennej orientacji. Ale jestem spokojna - ksiądz Wojtek to typ intelektualisty z ogromnym poczuciem humoru, wiec z pewnością ma na tyle klasy, żeby darować sobie tego typu tematykę...
__________________
"Piękno zaczyna się tam, gdzie kończy się banał, to jest - zaczyna się od deformacji"

Andre Lhote


Nina, Nina, Nina...
gosiunia22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ceremonia i tradycja ślubna, weselna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:47.