Duphaston i co dalej? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-10-21, 20:54   #1
gosiaczek191
Raczkowanie
 
Avatar gosiaczek191
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 376

Duphaston i co dalej?


Dziewczyny nie będę Wam opowiadać całej swojej historii, bo trochę by to trwało; przejdę od razu do rzeczy...

Staram się o dziecko, mam PCOS i lekarz przepisał mi duphaston, wcześniej już go brałam i w poprzednim cyklu zalecił zażywanie do 25 dnia cyklu i czekania na okres, a teraz powiedział, że mam brać "do okresu" i biorę od 16 dnia cyklu 2 tabletki dziennie, dzisiaj jest 36 dc, zazwyczaj cykle mam 32-33 dniowe, oczywiście okresu nie mam do tej pory i nie wiem co robić, lekarza nie ma bo wyjechał a ja nie wiem czy odstawić lek czy brać dalej, tak się zastanawiam czy dobrze go zrozumiałam, że mam go brać cały czas aż do wystąpienia miesiączki. Powiedzcie mi proszę czy któraś stosowała ten lek aż do okresu, albo czy słyszałyście że tak też można go zażywać.

Z góry baaaardzo dziękuję za wszelkie odpowiedzi...
__________________
RAZEM OD -14.02.2005
ZARĘCZENI OD - 22.03.2009
NASZ ŚLUB - 11.06.2011

CZEKAMY NA...SPEŁNIENIE NASZEGO MAŁEGO MARZENIA...
------------------------------------------------
"Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."
gosiaczek191 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-21, 21:31   #2
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Duphaston i co dalej?

Ja brałam duphaston z powodu nieregularnych mies. od 16 do 25 d.c. Szczerze powiedziawszy pierwsze słyszę, żeby brać lek do wystąpienia mies. Najprawdopodobniej nie masz mies., bo cały czas bierzesz duphaston. Ja bym teraz odstawiła lek. Duphaston bierze się też na podtrzymanie ciąży, ale i tak najpierw trzeba go odstawić, żeby sprawdzić czy jest ciąża i wtedy dopiero w razie konieczności go brać.
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-21, 21:44   #3
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Duphaston i co dalej?

ja tak samo, duphaston się bierze w drugiej fazie cyklu lub na podtrzymanie ciąży. i miesiączki się zazwyczaj dostaje dopiero po jego odstawieniu..
flybird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-22, 07:00   #4
innersweetness
Raczkowanie
 
Avatar innersweetness
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 38
Dot.: Duphaston i co dalej?

Duphaston bierze się na dwa sposoby i zależnie od celu stosowania. Na uregulowanie okresu od 16-25 dnia cyklu (lub przy cyklach o innej długości od 3-go dnia od wzrostu temp przez 10 dni). Kiedy stara się o dziecko i jest jakiekolwiek podejrzenie możliwości zagrożenia ciąży we wczesnym jej stadium (np. niedomoga lutealna, niski progesteron w 2 fazie cyklu, choroby towarzyszące) duphaston bierze się do wystąpienia miesiączki. Jeśli starasz się o dziecko-nie przerywaj brania. Takie są zalecenia, ale najlepiej skonsultować się z ginekologiem.
innersweetness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-22, 09:05   #5
ameliar
Zadomowienie
 
Avatar ameliar
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 881
Dot.: Duphaston i co dalej?

Cytat:
Napisane przez gosiaczek191 Pokaż wiadomość
Dziewczyny nie będę Wam opowiadać całej swojej historii, bo trochę by to trwało; przejdę od razu do rzeczy...

Staram się o dziecko, mam PCOS i lekarz przepisał mi duphaston, wcześniej już go brałam i w poprzednim cyklu zalecił zażywanie do 25 dnia cyklu i czekania na okres, a teraz powiedział, że mam brać "do okresu" i biorę od 16 dnia cyklu 2 tabletki dziennie, dzisiaj jest 36 dc, zazwyczaj cykle mam 32-33 dniowe, oczywiście okresu nie mam do tej pory i nie wiem co robić, lekarza nie ma bo wyjechał a ja nie wiem czy odstawić lek czy brać dalej, tak się zastanawiam czy dobrze go zrozumiałam, że mam go brać cały czas aż do wystąpienia miesiączki. Powiedzcie mi proszę czy któraś stosowała ten lek aż do okresu, albo czy słyszałyście że tak też można go zażywać.

Z góry baaaardzo dziękuję za wszelkie odpowiedzi...
Mi się wydaje, że jeśli nie odstawisz to okresu nie dostaniesz. Zrób test ciążowy. Jeśli są II kreseczki(czego Ci życzę ) to bierz dalej. Jeśli nie to odstaw
__________________


"W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca" Paulo Coelho
(maj 2010-...)


ameliar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-23, 07:03   #6
gosiaczek191
Raczkowanie
 
Avatar gosiaczek191
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 376
Dot.: Duphaston i co dalej?

Już sama nie wiem co robić...wszędzie gdzie czytam to się odstawia 25 dc, ale wyraźnie powiedział "do okresu"
W ciąży nie jestem bo miałam stwierdzony brak owulacji na monitoringu, więc odpada;-(
__________________
RAZEM OD -14.02.2005
ZARĘCZENI OD - 22.03.2009
NASZ ŚLUB - 11.06.2011

CZEKAMY NA...SPEŁNIENIE NASZEGO MAŁEGO MARZENIA...
------------------------------------------------
"Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."
gosiaczek191 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-23, 07:15   #7
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Duphaston i co dalej?

W takim razie najlepiej zadzwoń do lek. i zapytaj
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-07-23, 09:12   #8
Kolaa28
Raczkowanie
 
Avatar Kolaa28
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 54
Dot.: Duphaston i co dalej?

Dziewczyny spóźnia mi sie okres juz bardzo długo, robiłam testy, byłam i ginekologa. Przepisała mi duphaston na wywołanie miesiączki, minęły 2 dni od odtstawienia i narazie nic. Czekam tak bardzo bo chce zacząć brac tabletki anty. I właśnie mam pytanie. Chce zacząć brac anty nawet jeśli nie dostanę okresu na początku sierpnia. I jK myślicie jeśli zacznę je brac bez okresu to moga byc jakies skutki uboczne bo ginekolog powiedziała mi ze bez okresu tez moge zacząć i wtedy pojawi sie normalnie pod koniec opakowania?
__________________
_ you are my destiny _


Kolaa28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-23, 09:15   #9
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Duphaston i co dalej?

Cytat:
Napisane przez Kolaa28 Pokaż wiadomość
I jK myślicie jeśli zacznę je brac bez okresu to moga byc jakies skutki uboczne bo ginekolog powiedziała mi ze bez okresu tez moge zacząć i wtedy pojawi sie normalnie pod koniec opakowania?
Można zacząć brać anty. bez miesiączki, wtedy faktycznie krwawienie z odstawienia pojawi się po 1 op. Ale skutki uboczne to osobny temat, pamiętaj, że 3 mies. to okres przystosowawczy do tabletek i wtedy różne skutki uboczne mogą się pojawiać, w tym nawet brak krwawienia z odstawienia czy plamienia śródcykliczne.
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-23, 09:21   #10
Kolaa28
Raczkowanie
 
Avatar Kolaa28
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 54
Dot.: Duphaston i co dalej?

Chciałam sie tylko upewnić czy jeśli zacznę brac bez miesiączki tabletki to czy nagle nie dostanę okresu np przy 5 tabletce bo to nie może sie zdarzyć gdyż na początku sierpnia wychodze za maż
__________________
_ you are my destiny _


Kolaa28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-23, 09:29   #11
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Duphaston i co dalej?

Cytat:
Napisane przez Kolaa28 Pokaż wiadomość
Chciałam sie tylko upewnić czy jeśli zacznę brac bez miesiączki tabletki to czy nagle nie dostanę okresu np przy 5 tabletce bo to nie może sie zdarzyć gdyż na początku sierpnia wychodze za maż
Miesiączka mało prawdopodobna, ale możesz mieć niewielkie plamienie, tego nie da się przewidzieć niestety.
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-07-23, 09:44   #12
Jeannee
Zakorzenienie
 
Avatar Jeannee
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 5 107
Dot.: Duphaston i co dalej?

Czekaj na okres spokojnie bo przyjdzie pewnie do kilku dni. Bez sensu brać tabletki anty od tak, skoro jesteś przed okresem.
Jeannee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-23, 10:04   #13
Kolaa28
Raczkowanie
 
Avatar Kolaa28
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 54
Dot.: Duphaston i co dalej?

Jak do końca lipca nie dostane okresu to muszę zacząć brać tabletki bo ślub!!!!
__________________
_ you are my destiny _


Kolaa28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-23, 10:40   #14
Jeannee
Zakorzenienie
 
Avatar Jeannee
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 5 107
Dot.: Duphaston i co dalej?

Wiem, ale do końca lipca jeszcze 9 dni, a Ty jesteś dopiero 2 dni po odstawieniu. Okres przyjdzie na pewno
Jeannee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-25, 11:16   #15
Kolaa28
Raczkowanie
 
Avatar Kolaa28
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 54
Dot.: Duphaston i co dalej?

Dostałam okresu wczoraj, chociaż nie wiem czy to można nazwać okresem, raczej brązowe plamienie. Zaczęłam brać wczoraj tabletki antykoncepcyjne i nie wiem czy słusznie....
__________________
_ you are my destiny _


Kolaa28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-07-25 12:16:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:21.