Uczuelnie na penicylinę - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-10-23, 22:54   #1
Flynn
Raczkowanie
 
Avatar Flynn
 
Zarejestrowany: 2015-10
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 83

Uczuelnie na penicylinę


Hej Wam!
Pisze, bo moze któraś z Was miała podobny problem jak ja. Półtora tygodnia temu zachorowałam - zwykle przeziębienie, ale z podejrzeniem zapalenia oskrzeli. Lekarka prowadząca zdecydowała przepisać mi Agumentin (antybiotyk z penicylina w składzie lub jej pochodna).
Brałam cały czas lek + osłonkę zgodnie z zaleceniem lekarza - wszystko było okej.
We wtorek wzięłam ostatnia tabletkę antybiotyku.
Wieczorem odwiedziła mnie koleżanka i zdecydowałam napić sie kieliszek wina - nadal wszystko okej. Koleżanka poszła do domu a ja spac. Następnego dnia jak rano wstałam to myślałam, ze zemdleje jak ujrzałam to co sie pojawiło na moim ciele.
Jedna wielka ogromna wysypka od palców u stop az po czoło w kolorze dojrzałych czereśni.
Zadzwoniłam do lekarza o czym prędzej pojechałam do przychodni. Oczywiscie z marszu przyznałam sie ze napiłam sie wieczorem kieliszek wina.
Niemniej jednak, gdy lekarka mnie ujrzała, to sama mało nie zemdlała i zawołała jeszcze 3 kolejne. Stwierdziły wszystkie, ze to na pewno nie jest wina spożycia wina. Zaczęły ogladac i rozważać: szkarlatyna - nie, ospa - nie, różyczka - nie, półpasiec - takze nie.
Dostałam od razu zastrzyk z dexavenu. Stwierdziły ze nie widza co to i jedyna opcja jaka sie nasuwa to uczulenie na penicylinę.
Dzis jest piątek i 3 dzien jak mam to uczulenie - zaczyna blednąć : biorę wapno, tabletki na alergie, smaruje Hydrocortizonem, pudrem na ospę, myje sie w płynach dla dzieci i okłady z szałwii robie.
Moje pytanie brzmi czy kiedykolwiek któraś z was dostała tak strasznego uczulenia na lek Agumentin lub jego składnik lub wlasnie na penicylinę? ImageUploadedByWizaz Forum1445637246.986782.jpg
Flynn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-23, 23:49   #2
aneidra
catsanova
 
Avatar aneidra
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 577
Dot.: Uczuelnie na penicylinę

Moim zdaniem, gdyby to była alergia na augmentin to by Cię chyba od razu wysypało, a nie po skonczonej antybiotykoterapii
Bo augmentin to inaczej amoksycylina plus kwas klawulanowy- no chyba, że na kwas masz alergię
Ale jeszcze nie słyszałam, żeby alergia z takim opóźnieniem wyszła
__________________
You'll become one of those hunchbacked, lonely old men, sitting in the corner of a crowded cafe,
mumbling to yourself ''My ass is twitching. You people make my ass twitch''.

Edytowane przez aneidra
Czas edycji: 2015-10-23 o 23:53
aneidra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-27, 09:54   #3
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 4 990
Dot.: Uczuelnie na penicylinę

Cytat:
Napisane przez Flynn Pokaż wiadomość
Hej Wam!
Pisze, bo moze któraś z Was miała podobny problem jak ja. Półtora tygodnia temu zachorowałam - zwykle przeziębienie, ale z podejrzeniem zapalenia oskrzeli. Lekarka prowadząca zdecydowała przepisać mi Agumentin (antybiotyk z penicylina w składzie lub jej pochodna).
Brałam cały czas lek + osłonkę zgodnie z zaleceniem lekarza - wszystko było okej.
We wtorek wzięłam ostatnia tabletkę antybiotyku.
Wieczorem odwiedziła mnie koleżanka i zdecydowałam napić sie kieliszek wina - nadal wszystko okej. Koleżanka poszła do domu a ja spac. Następnego dnia jak rano wstałam to myślałam, ze zemdleje jak ujrzałam to co sie pojawiło na moim ciele.
Jedna wielka ogromna wysypka od palców u stop az po czoło w kolorze dojrzałych czereśni.
Zadzwoniłam do lekarza o czym prędzej pojechałam do przychodni. Oczywiscie z marszu przyznałam sie ze napiłam sie wieczorem kieliszek wina.
Niemniej jednak, gdy lekarka mnie ujrzała, to sama mało nie zemdlała i zawołała jeszcze 3 kolejne. Stwierdziły wszystkie, ze to na pewno nie jest wina spożycia wina. Zaczęły ogladac i rozważać: szkarlatyna - nie, ospa - nie, różyczka - nie, półpasiec - takze nie.
Dostałam od razu zastrzyk z dexavenu. Stwierdziły ze nie widza co to i jedyna opcja jaka sie nasuwa to uczulenie na penicylinę.
Dzis jest piątek i 3 dzien jak mam to uczulenie - zaczyna blednąć : biorę wapno, tabletki na alergie, smaruje Hydrocortizonem, pudrem na ospę, myje sie w płynach dla dzieci i okłady z szałwii robie.
Moje pytanie brzmi czy kiedykolwiek któraś z was dostała tak strasznego uczulenia na lek Agumentin lub jego składnik lub wlasnie na penicylinę? Załącznik 6076106
To jest alergia na niektóre antybiotyki. Też tak mam na niektóre, czasem jest tak że antybiotyk nie pomaga. Zawsze wysypuje mnie na koniec brania, albo po tym jak zakończę kurację, ale nie jest to tak mocny wysyp jak u Ciebie. Jednak cały dekolt+szyja+dolna część twarzy jest w małych, alergicznych krostkach. Pomagam sobie wapnem, i delikatnymi kremami. Czasami takie wysypki są po prostu efektem ubocznym brania antybiotyku.
Antymionka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-27, 13:14   #4
Flynn
Raczkowanie
 
Avatar Flynn
 
Zarejestrowany: 2015-10
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 83
Dot.: Uczuelnie na penicylinę

Prawie tydzień, ale zeszło...
Flynn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-27, 13:47   #5
bessens
Raczkowanie
 
Avatar bessens
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 495
Dot.: Uczuelnie na penicylinę

Ja mam uczulenie na penicylinę, wiem że kiedyś będąc dzieckiem zażyłam lek z penicyliną i miałam ostrą reakcję alergiczną. Także jest to możliwe. Po prostu jak lekarz przepisuje mi jakieś leki to zawsze mówię o tym uczuleniu bo boleśnie się przekonałam, że je mam.

Mam też alergię na hydrocortizon, której wszyscy się dziwią.
__________________
enter the ninja- dietkuję, fitnessuję...walczę
bessens jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-10-27 14:47:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:59.