ciaza czy choroba? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-07-17, 23:27   #1
czekajacna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 10

ciaza czy choroba?


Witam , mam dosc nieregularne cykle, co 30/35/28 dni. Różnie, nawet jest ciężko wyliczyć. 26 czerwca zaczął mi się okres, a w 4 dniu okresu tj. 30 czerwca , współżyłam (gdyz okresuu nie było juz prawie ani śladu) bez zabezpieczenia z "finałem" , później 5 lipca i 8.( te daty pamietam , a bylo ich znacznie wiecej). Staramy się o dzidzie, i byc moze sama ukladam w glowie różnie scenariusze. Zastanawia mnie jednak to co ie dzieje z moim organizmem gdyz mam taki bialy sluz, jakby zostawic krem do wyschniecia , polaczony a taka bialo przezroczysta mazia, latam jak glupia do lazienki, boly mnie jajniki, glowa , nie mam ochoty czegokolwiek jeść, a w dodatku podniosła mi sie temperatura. Co o tym myslec ?Czy taki sluz moze zwiastowac miesiaczke ? Grzybice wykluczam, ale jest sie czego bać?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 10448735_676016892453562_4902807027908671730_n.jpg (52,7 KB, 71 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg photo.php.jpg (2,6 KB, 168 załadowań)
czekajacna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-17, 23:51   #2
redmune
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 53
Dot.: ciaza czy choroba?

Widzę tam grudki czy już mam zły wzrok?
redmune jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-18, 00:15   #3
czekajacna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 10
Dot.: ciaza czy choroba?

Cytat:
Napisane przez redmune Pokaż wiadomość
Widzę tam grudki czy już mam zły wzrok?
widzisz
Zastanawiam sie co jest bo cycki malo mi nie odpadną, niby bola podobnie jak na okres ale nia maja takiej konsystencji tzn w innych miejscach sie powiekszyly i mam sutki bolesne. Zastanawiam sie czy to jakas infekcja czy fasolka...

Edytowane przez czekajacna
Czas edycji: 2014-07-18 o 00:18
czekajacna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-18, 00:19   #4
redmune
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 53
Dot.: ciaza czy choroba?

Cytat:
Napisane przez czekajacna Pokaż wiadomość
widzisz
Zastanawiam sie co jest bo cycki malo mi nie odpadną, niby bola podobnie jak na okres ale nia maja takiej konsystencji tzn w innych miejscach sie powiekszyly i mam sutki bolesne. Zastanawiam sie czy to jakas infekcja czy fasolka...
Jak masz grudki w śluzie i cię tam piecze/swędzi to grzybica. Najlepiej chyba jednak zrobić test ciążowy, potem ginekolog i to będzie najpewniejsze źródło wiedzy. Ile kobiet tyle objawów niestety.
redmune jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-18, 00:21   #5
czekajacna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 10
Dot.: ciaza czy choroba?

Cytat:
Napisane przez redmune Pokaż wiadomość
Jak masz grudki w śluzie i cię tam piecze/swędzi to grzybica. Najlepiej chyba jednak zrobić test ciążowy, potem ginekolog i to będzie najpewniejsze źródło wiedzy. Ile kobiet tyle objawów niestety.
o to chodzi , ze nic nie piecze, nic nie swedzi , sama myslalam o tym, ale to jest wykluczone... niby da sie cos naniesc nawet z jednym partnerem. Ale oprocz tego sluzu zadnych objawow grzybicy, zero bolu, pieczenia, swedzenia
czekajacna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-18, 00:23   #6
redmune
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 53
Dot.: ciaza czy choroba?

Cytat:
Napisane przez czekajacna Pokaż wiadomość
o to chodzi , ze nic nie piecze, nic nie swedzi , sama myslalam o tym, ale to jest wykluczone... niby da sie cos naniesc nawet z jednym partnerem. Ale oprocz tego sluzu zadnych objawow grzybicy, zero bolu, pieczenia, swedzenia
Ja bym zrobila na twoim miejscu test ciążowy.
redmune jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-18, 00:26   #7
czekajacna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 10
Dot.: ciaza czy choroba?

Cytat:
Napisane przez redmune Pokaż wiadomość
Ja bym zrobila na twoim miejscu test ciążowy.
dwa robione chyba jednak za wczesnie wyszly negatywne.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 12345.jpg (90,9 KB, 28 załadowań)
czekajacna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-07-18, 00:28   #8
redmune
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 53
Dot.: ciaza czy choroba?

Cytat:
Napisane przez czekajacna Pokaż wiadomość
dwa robione chyba jednak za wczesnie wyszly negatywne.
Czasem okres się spóźnia z różnych, nawet najgłupszych powodów jak zmiana temperatury. No i stresujesz się, a to dodatkowo ma wpływ. Ja bym jeszcze poczekała do tygodnia, po 7 dniach od współżycia powtórzyła test no i nie zostaje niestety nic innego jak lekarz, bo nie mam pomysłu co to może być. Ale na objawy ciąży, które opisałaś, też za szybko w takim razie.
redmune jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-18, 00:30   #9
czekajacna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 10
Dot.: ciaza czy choroba?

Cytat:
Napisane przez redmune Pokaż wiadomość
Czasem okres się spóźnia z różnych, nawet najgłupszych powodów jak zmiana temperatury. No i stresujesz się, a to dodatkowo ma wpływ. Ja bym jeszcze poczekała do tygodnia, po 7 dniach od współżycia powtórzyła test no i nie zostaje niestety nic innego jak lekarz, bo nie mam pomysłu co to może być. Ale na objawy ciąży, które opisałaś, też za szybko w takim razie.
No wlasnie wszystko sie zlozylo naraz, probowalam sobie to tlumaczyc przeziebieniem, ktorego nie mam czy nie wiem czym. Jest mozliwosc , ze przed samym okresem udało sie zaskoczyc?
czekajacna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-18, 00:32   #10
redmune
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 53
Dot.: ciaza czy choroba?

Cytat:
Napisane przez czekajacna Pokaż wiadomość
No wlasnie wszystko sie zlozylo naraz, probowalam sobie to tlumaczyc przeziebieniem, ktorego nie mam czy nie wiem czym. Jest mozliwosc , ze przed samym okresem udało sie zaskoczyc?
Nawet podczas miesiączki można zaskoczyć. Ale to za szybko na objawy. Może rzeczywiście coś złapałaś, jakieś przeziębienie? Ehh, szkoda że nasze macice nie działają jak w zegarku i książkowo. :/ Wszystko byłoby taaaakie proste.
redmune jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-18, 00:36   #11
czekajacna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 10
Dot.: ciaza czy choroba?

Cytat:
Napisane przez redmune Pokaż wiadomość
Nawet podczas miesiączki można zaskoczyć. Ale to za szybko na objawy. Może rzeczywiście coś złapałaś, jakieś przeziębienie? Ehh, szkoda że nasze macice nie działają jak w zegarku i książkowo. :/ Wszystko byłoby taaaakie proste.
u mnie w rodzinie jest cos takiego, ze zarowno ja i moja mama bylysmy splodzone dwa trzy dni po okresie, taka cholerna niespodzianka ze zadne kalendarzyki nie dawaly rady nic wyliczyc, zarowno jedna i druga probowala "kalendarzowo" ale nigdy nic z tego nie wychodziło. Babcia , opowiadała mi, ze 3 córki zmajstrowała w 2 dni po miesiączce w dodatku... ja juz tez staralam sie zaczac od ostatniego dnia okresu
czekajacna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-07-18, 00:39   #12
redmune
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 53
Dot.: ciaza czy choroba?

Cytat:
Napisane przez czekajacna Pokaż wiadomość
u mnie w rodzinie jest cos takiego, ze zarowno ja i moja mama bylysmy splodzone dwa trzy dni po okresie, taka cholerna niespodzianka ze zadne kalendarzyki nie dawaly rady nic wyliczyc, zarowno jedna i druga probowala "kalendarzowo" ale nigdy nic z tego nie wychodziło. Babcia , opowiadała mi, ze 3 córki zmajstrowała w 2 dni po miesiączce w dodatku... ja juz tez staralam sie zaczac od ostatniego dnia okresu
To mam nadzieję, że Ci się udało i to jednak fasolka Poczekaj jeszcze kilka dni i powtórz test.
redmune jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-18, 00:41   #13
czekajacna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 10
Dot.: ciaza czy choroba?

Cytat:
Napisane przez redmune Pokaż wiadomość
To mam nadzieję, że Ci się udało i to jednak fasolka Poczekaj jeszcze kilka dni i powtórz test.
Wiem, że nie jesteś ginekologiem, ale szukam juz nadziei wszedzie i mam ja ogromna pokaze Ci zdjęcia... I błagam mów ,że to nie grzybica !
czekajacna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-18, 00:44   #14
redmune
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 53
Dot.: ciaza czy choroba?

Cytat:
Napisane przez czekajacna Pokaż wiadomość
Wiem, że nie jesteś ginekologiem, ale szukam juz nadziei wszedzie i mam ja ogromna pokaze Ci zdjęcia... I błagam mów ,że to nie grzybica !
Jak nie swędzi to grzybica odpada!
redmune jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-18, 00:46   #15
czekajacna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 10
Dot.: ciaza czy choroba?

Cytat:
Napisane przez redmune Pokaż wiadomość
Jak nie swędzi to grzybica odpada!
Wiem, ze to ohydne, ale kazda ma to samo
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg xxx123.jpg (42,1 KB, 20 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg xxx1233.jpg (44,8 KB, 21 załadowań)
czekajacna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-18, 00:47   #16
redmune
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 53
Dot.: ciaza czy choroba?

Cytat:
Napisane przez czekajacna Pokaż wiadomość
Wiem, ze to ohydne, ale kazda ma to samo
Ja normalnie przed okresem mam tam pustynię... Więc napewno okres ci się nie zbliża kobieto.... A więc....
redmune jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-18, 00:48   #17
czekajacna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 10
Dot.: ciaza czy choroba?

Cytat:
Napisane przez redmune Pokaż wiadomość
Ja normalnie przed okresem mam tam pustynię... Więc napewno okres ci się nie zbliża kobieto.... A więc....
moje wyliczanie okresu to porazka , moze byc 24 albo 27 :/
czekajacna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-18, 00:51   #18
redmune
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 53
Dot.: ciaza czy choroba?

Cytat:
Napisane przez czekajacna Pokaż wiadomość
moje wyliczanie okresu to porazka , moze byc 24 albo 27 :/
I tak ci zazdroszczę, jeśli nie łykam tabletek, to mam totalną loterię... Ale trzeba być dobrej myśli! Objawów na okres brak... A może to spóźnione dni płodne? Podczas nich też bolą piersi i mogą boleć jajniki, bo są powiększone wówczas.
redmune jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-18, 01:23   #19
czekajacna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 10
Dot.: ciaza czy choroba?

Cytat:
Napisane przez redmune Pokaż wiadomość
I tak ci zazdroszczę, jeśli nie łykam tabletek, to mam totalną loterię... Ale trzeba być dobrej myśli! Objawów na okres brak... A może to spóźnione dni płodne? Podczas nich też bolą piersi i mogą boleć jajniki, bo są powiększone wówczas.
Ja odstawiłam w grudniu i powiem szczerze, ze sie unormowało, jest mniej wiecej jak byc powinno. Podczas dni płodnych nigdy nie puchły mi piersi aż tak, mam takie jak przed okresem z tym, ze przed okresem czuc takie twarde punkty, zlapiesz, czujesz grude porzadna, duza na pol cycka a teraz hm... Jakby cale wieksze, miekkie , ale bolace i spuchniete z bolacymi sutkami

---------- Dopisano o 01:23 ---------- Poprzedni post napisano o 00:54 ----------

czy to jest mozliwe ze podczas zaplodnienia czuc takie uklucia w jajniku?
czekajacna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-07-18, 06:43   #20
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: ciaza czy choroba?

Ludzie. Były tu już zdjęcia penisów. Teraz jest zdjęcie wydzieliny fizjologicznej. Przepraszam, ale niemiło powiem, iż czekam tylko, kiedy ktoś wstawi zdjęcie potrzeby fizjologicznej numer 2. Ja wiem, ze to forum intymne, ale czy Wy nie macie absolutnie żadnych hamulców w umieszczaniu dziwnych zdjęc? Daruj, ale stawianie fot własnego śluzu na palcach jest po prostu obrzydliwe.

Przepraszam, że się uniosłam.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-18, 12:07   #21
Jeannee
Zakorzenienie
 
Avatar Jeannee
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 5 107
Dot.: ciaza czy choroba?

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Ludzie. Były tu już zdjęcia penisów. Teraz jest zdjęcie wydzieliny fizjologicznej. Przepraszam, ale niemiło powiem, iż czekam tylko, kiedy ktoś wstawi zdjęcie potrzeby fizjologicznej numer 2. Ja wiem, ze to forum intymne, ale czy Wy nie macie absolutnie żadnych hamulców w umieszczaniu dziwnych zdjęc? Daruj, ale stawianie fot własnego śluzu na palcach jest po prostu obrzydliwe.

Przepraszam, że się uniosłam.
Zgadzam się z Tobą. Dorosła kobieta, a tu takie coś.
Ostatni okres miałaś 26 czerwca. Dziś mamy 18 lipca. Za wcześnie jeszcze na test, na objawy ciążowe itp. Przestań sobie wkręcać ciążę, bo wydaje mi się, że masz na tym punkcie paranoję Sama się staram od 8 miesięcy, na razie bezskutecznie, ale nigdy nie przyszło mi do głowy wstawiać zdjęcia śluzu na forum czy tak sobie wkręcać objawy?! Boleśnie się rozczarujesz jak okaże się, że okres przyjdzie Idź na betę- test z krwi jak chcesz.
Jeannee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-21, 06:07   #22
agatka991
Raczkowanie
 
Avatar agatka991
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 221
GG do agatka991
Dot.: ciaza czy choroba?

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Ludzie. Były tu już zdjęcia penisów. Teraz jest zdjęcie wydzieliny fizjologicznej. Przepraszam, ale niemiło powiem, iż czekam tylko, kiedy ktoś wstawi zdjęcie potrzeby fizjologicznej numer 2. Ja wiem, ze to forum intymne, ale czy Wy nie macie absolutnie żadnych hamulców w umieszczaniu dziwnych zdjęc? Daruj, ale stawianie fot własnego śluzu na palcach jest po prostu obrzydliwe.

Przepraszam, że się uniosłam.
Faktycznie, masz rację - trochę to niesmaczne.
Ale z drugiej strony jak ktoś się stara o dziecko to jak najszybciej by chciał wiedzieć czy to "już". I wcale tego nie mówię z własnych doświadczeń - bo matką nie jestem i o dziecko póki co się nie staram Więc mimo iż to nie jest zbyt ładny widok, to po części rozumiem autorkę, golizny przecież nie pokazała

Co do samego wątku - taką wydzielinę miałam, właśnie po okresie, kilkukrotnie, aż wybrałam się do lekarza i okazało się, że to bakteryjne zapalenie, też mnie nic nie bolało, nie piekło, tylko miałam dużo tej wydzieliny co było w moim przypadku dziwne, co chwilę sprawdzałąm czy plamy na tyłku nie mam, bo tyle tego było więc radziłabym ci wybrac się do lekarza. Choć oczywiście mogę nie mieć racji
__________________
"Siłą mężczyzny jest jego charakter, a siłą kobiety mężczyzna z charakterem"
agatka991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-07-21 07:07:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:06.