Drugi raz do liceum? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-04-22, 09:54   #1
Mafdziulka123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 6

Drugi raz do liceum?


Moje pytanie do Was brzmi: Czy można drugi raz uczyć się w liceum, jeśli już kiedyś się je skończyło?
Już się tłumaczę dlaczego pytam. W 2003 roku skończyłam liceum zawodowe (szkoła miała fatalny poziom, do tego byliśmy klasą eksperymentalna w tej szkole, pierwszy raz taki profil otworzyli i chcieli dobrze wypaść przed kuratorium, więc nas przepychali do następnych klas). Przystąpiłam do matury, lecz z poziomem mojej wiedzy było jasne, że jej nie zdam. Zdawałam z j. polskiego i matematyki , wtedy były 2 przedmioty tylko...
Dziś chciałabym zdać maturę, dorosłam, wiele zrozumiałam. Wiem, że są kursy przygotowawcze, ale na tych kursach raczej się powtarza materiał, a ja potrzebuję się go nauczyć od podstaw. Poszłabym do liceum zaocznego 3-letniego.
Kiedyś zapytałam o to w sekretariacie jednej szkoły, ale sekretarka nie umiała uzasadnić swojej odmowy.
Proszę Was o radę Dziewczyny. Może któraś z Was wie czy istnieje jakaś ustawa zakazująca takiego procederu, ew. co mi grozi za to.
Pozdrawiam
Mafdziulka123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-22, 13:11   #2
Ilena
Zakorzenienie
 
Avatar Ilena
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 4 646
Dot.: Drugi raz do liceum?

myślę że w twoim przypadku nie ma sensu iść trzy lata marnować .. język polski to jest w dużej mierze inteligencja niż wiedza.. sama możesz wydrukować kanon lektur przeczytać oraz kupić sobie książkę z opracowaniami lektur do matury tam są najważniejsze tematy z lektur omawiane i rób sobie maturę co jakiś czas .. język to spokojnie można iść na jakiś kurs lub uczyć się w domu .. a jeśli chodzi o wybrany przedmiot matematykę to korepetycję indywidualne .. teraz trzeba też zdać jakiś innych przedmiot dodatkowo ale biologia czy geografia to są pamięciówki jak masz motywację to sama sobie poradzisz .. a matma podstawowa nie jest na jakimś wysokim poziomie więc myślę że korepetycję starczą
Ilena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-22, 13:23   #3
Yemyser
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Poznań (podobno miasto doznań;))
Wiadomości: 140
Dot.: Drugi raz do liceum?

Zgadzam się z Ilena - wystarczy, że sama się przygotujesz. Ja polecam Ci kupno takich książek "vademecum" z polskiego bo tam wszystko jest opisane,co jest potrzebne no i lektury musisz przeczytać. Z matmy rób zadania z kimś kto ją umie, albo weź korki jeśli nie znasz nikogo takiego.
Bez sensu iść jeszcze raz do liceum
__________________
Zapuszczam włoski, odchudzam się, opalam i szukam pracy
Yemyser jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-22, 13:33   #4
Mafdziulka123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 6
Dot.: Drugi raz do liceum?

Dziękuję za motywację.
Chyba macie rację Dziewczyny... Zacznę od tych lektur
A z matmą może siostra zgodzi się pomóc, chociaż już widzę jak się uczymy
Mimo wszystko moje pytanie zostaje otwarte. Może ktoś zna odpowiedź?
Mafdziulka123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-23, 09:27   #5
Ameria
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 32
Dot.: Drugi raz do liceum?

Co do pytania o powtarzanie kolejny raz liceum to spróbuj zapytać w kuratorium. Może być problem, jeśli jesteś tym rocznikiem, który nie chodził do gimnazujm.

Co do matury zdecydowanie popieram koleżanki powyżej. W zupełności wystarczy Ci przygotowanie z korepetycji (na bank będzie krocej trwało niż całe liceum). Sądzę, że samo czytanie lektur nie jest wystarczające, ponieważ ktoś musi ocenić Twoje wypracowania, a także potrenować z Tobą robienie zadań maturalnych (nie wiem dokładnie jak teraz wygląda matura, bo sama zdawałam już dość dawno).
Ameria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-23, 13:17   #6
BJean
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 827
Dot.: Drugi raz do liceum?

polecam korepetycje z polaka i matmy.
Sama w ten sposob przygotujesz sie znacznie lepiej niz w szkole cie naucza.

musisz miec jedynie pieniążki i ogromne chęci i samodyscypline zeby leciec z materiałem i za rok zdać mature.


lektury, wypracowania, + przerobienie i powtórzenie materiału z matmy + regularne korki z jezyka = sukces.
Mi korepetycje zastąpiły całkowicie przedmiot angielski ponieważ moja korepetytorka uczyła mnie od podstaw i zdałam maturę po rocznym regularnym przygotowaniu (jak widac rok wystarczy by język opanować )
__________________
CZYTAJ SKŁAD ! ! !


masz prawo wiedzieć co jesz.

BJean jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:29.