"Karol, papież który pozostał człowiekiem" - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-10-15, 20:57   #91
Laura2112
Raróg
 
Avatar Laura2112
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: koniec internetu (ta da!!) :D Kujawianka :)
Wiadomości: 56 318
Send a message via Skype™ to Laura2112
Dot.: "Karol, papież który pozostał człowiekiem"

Cytat:
Napisane przez iza251 Pokaż wiadomość
Ok - watki zostały połączone - ale licze na to, że do dyskusji nie WEPCHNIE sie znowu AETRNA i LOVISA ...

....
Zostały połączone, bo nie zadałaś sobie trudu skorzystania z pewnej przydatnej funkcji, jaką jest wyszukiwarka.
Przypominam też, że to jest forum dyskusyjne i wypowiedzieć się każdy ma prawo; nie widziałam jeszcze wątku, którego autorka "liczyła" na "niewpychanie się" konkretnych osób (tu przypominam o funkcji "Ignoruj", bo nie mam zamiaru tolerować wycieczek personalnych i off topów na tym podforum - tym samym mam szczerą nadzieję, że to koniec tej wymiany zdań, a wątek potoczy się na temat).
__________________
Cytat:
Napisane przez lomo
opm drze gębę pod blokiem jak jest pijana
pe pe pe pe pe pe bla bla bla i *uj wie o co jej chodzi.


🌹14 lat z Wizaż.pl

Nie mogę chodzic, ale nie wolno mi prosic o pomoc...

Laura2112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-16, 18:10   #92
Aeterna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 10 112
Dot.: "Karol, papież który pozostał człowiekiem"

, Lauro, nadzieja jest dobrym śniadaniem, ale kiepską wieczerzą, a ja już słyszę wieczorne Fakty w tle
*
Wow, no Bozia Cię kocha, MÓJ KRÓLICZKU zatem masz to szczęście, którego tak zapragnęłaś , że ani mi się śniło tu PCHAĆ by zbijać bąki, na rozmowie o tej - co jak co: super-hiper prodakszyn of rodakszyn.
Pozdrawiam serdecznie i życzę miłego oglądania - zawsze, ilekroć telewizornia będzie nadawała to, zapewne - ARCYDZIEŁO.



DW, cause Aete eot.


Aha, nie napisałam najważniejszego - czuję się zaszczycona tym zaproszeniem mnie do rozmowy.
__________________
Laska maga ma na czubku gałkę..!
[sigpic][/sigpic]
Nikomu nie przeszkadzam, nikogo nie ruszam, reperuję prymus...
Aeterna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-17, 09:09   #93
Kattie7
Wtajemniczenie
 
Avatar Kattie7
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 465
Dot.: "Karol, papież który pozostał człowiekiem"

Obejrzałam wczoraj ten film. Uryczałam sie jak dzika kilka razy. Film jako biografia Wielkiego Człowieka był super.
Strona artystyczna tego filmu nie jest najwyższych lotów. Niestety troche zniesmaczyły mnie w tym filmie te dokumentalne wstawki... Po co te czołgi i rakiety, wojna w Iraku Widzimy to samo na codzień w TV. Ok, JPII walczył o pokój na świecie, ale to nie jest powód żeby od razu wstawiać do filmu biograficznego takie fragmenty. Nie podobało mi się to. Pod tym względem film mnie trochę zawiódł. Co nie zmienia faktu, że i tak pozostanie w moim sercu jako coś bardzo ważnego.
Kattie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-17, 10:05   #94
kasiakkk
Zadomowienie
 
Avatar kasiakkk
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 334
Dot.: "Karol, papież który pozostał człowiekiem"

też obejrzałam i podzielę się z wami moją refleksją
Film mnie nie rozczarował, ale chyba nastawiłam się na coś lepszego. Pierwsza część zwaliła mnie z nóg, natomiast ta - owszem zadowoliła, tylko zadowoliła. Ja, w odrównieniu od poprzedniczki , uwielbiam historię i te wszystkie wątki bardzo mi się podobały- prawdę mówiąc to właśnie obrazy wojny sprawiły na mnie największe wrażenie - no cóż, ja najwyrazniej potrzebuję takich wstrząsów. co do Adamczyka - zagrał świetnie - niemniej jednak musiałam mocno wysilić swoja wyobrażnie, żeby zobaczyć w nim Papieża (udało mi się dopiero pod koniec filmu). W I cz. nie miałam z tym problemów - móże dlatego, że wtedy grał młodego Wojtyłę, na którego aż tak się nie napatrzyłam. Jednak i tak uwazam, że nikt nie zagrałby tego lepiej. Zachęcam wszystkich, którzy zamierzają obejżeć 'Karola..." , by udali sie do kina, takie filmy bardzo dużo tracą, gdy ogląda się je w TV
__________________
MOJA CÓRECZKA WALCZY O ŻYCIE

MOŻESZ JEJ POMÓC
www.serce-oliwki.pl
kasiakkk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-17, 11:25   #95
quietly
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Avatar quietly
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 879
GG do quietly
Dot.: "Karol, papież który pozostał człowiekiem"

a ja nie oglądałam i nie mam zamiaru.
i mimo, że bardzo szanuję papieża (a katoliczką nie jestem), to nie uznaję tego kultu wokół niego, tych wszystkich modlitw do/za papieża, obrazków, albumów, figurek i innych dupereli.
quietly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-17, 15:37   #96
Aeterna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 10 112
Dot.: "Karol, papież który pozostał człowiekiem"

Ja obejrzę, jak będzie w TVN-ie.
__________________
Laska maga ma na czubku gałkę..!
[sigpic][/sigpic]
Nikomu nie przeszkadzam, nikogo nie ruszam, reperuję prymus...

Edytowane przez Aeterna
Czas edycji: 2006-10-17 o 16:02
Aeterna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-22, 09:10   #97
issunka_html
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 380
GG do issunka_html
Dot.: "Karol, papież który pozostał człowiekiem"

Bylam na filmie na drugi dzień po polskiej premierze. Fabuła mniej ciekawa niz 1 części, tamta mnie naprawdę zaciekawiła. Te wydarzenia w wiekszości znałam. poza tym uwazam, że pominięto wiele waznych wątków, np 25 - lecie pontyfikatu. Przy pierwszej części od początku do końca ryczałam, bo płaczem tego nazwac nie mozna. Teraz rozpłakałam sie dopiero przy końcówce. ogólnie inaczej, lepiej tego filmu juz sie chyba nie dało zrobić. Amerykańska wersja z ojcem Angeliny Jolie w roli głównej zdecydowanie słabsza.
__________________
Gdyby rzeźnie miały szklane ściany, każdy byłby wegetarianinem.
issunka_html jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-10-22, 09:20   #98
agness51
Zakorzenienie
 
Avatar agness51
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 10 154
Dot.: "Karol, papież który pozostał człowiekiem"

Byłam na nim, i choć nastawiłam się na coś lepszego, to i tak mi się bardzo podobał Wzruszyłam się
__________________

'' W życiu nie ma takiej chwili, abyśmy nie mieli wszystkiego, co potrzebne, aby czuć się szczęśliwymi. Pomyśl o tym przez minutę (...). Jeśli jesteś nieszczęśliwy, to dlatego, że cały czas myślisz raczej o tym, czego nie masz, zamiast koncentrować się na tym, co masz w danej chwili. ''
agness51 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-22, 10:46   #99
strzyga30
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 145
Dot.: "Karol, papież który pozostał człowiekiem"

Przeczytałam ten wątek i przyznam, że niektóre wypowiedzi mnie zmroziły. No ale nie mnie oceniać. Uważam, ze do tego filmu należy podejść jak do biografii a nie każdy film tego typu musi być filmowym arcydziełem. To raczej "pomnik pamięci"po Wielkim Człowieku. Tytuł sugeruje, że Karol po objęciu tronu papieskiego, nie zamknął się, nie zmienił....tylko jeszcze bardziej wyszedł do ludzi i ich problemów.....pozostał jednym z nas
strzyga30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-30, 18:18   #100
iza251
Zakorzenienie
 
Avatar iza251
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 5 663
Thumbs up Dot.: "Karol, papież który pozostał człowiekiem"

Piękny !

Bez zbędnych słów.
__________________
D&A
iza251 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:31.