czy warto robić taką przerwę? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-10-07, 12:24   #1
majajaj
Raczkowanie
 
Avatar majajaj
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 400

czy warto robić taką przerwę?


Biorę tabletki od roku. Wcześniej słyszałam, że po jakimś czasie należy sobie zrobić około 2 miesięczną przerwę, żeby dać organizmowi odpocząć. Spytałam o to swojego gina, odpowiedział mi, że to mit, że obecne tabletki mają 30 razy mniej hormonów niż kiedyś, więc przerwę mogę sobie zrobić dopiero wtedy, gdy będę chciała zajść w ciążę. Mam jednak 19 lat, więc do bycia mamą jeszcze mi się nie spieszy. Ale do rzeczy. Wyjechałam właśnie na studia, ze swoim TŻ widuję się więc tylko w weekendy. Zastanawiam się więc, czy nie przestać brać tabletek na ten okres 10 miesięcy, bo jaki jest sens brania ich codziennie, skoro ochrony potrzebuję tylko na parę dni w miesiącu. Czy warto więc robić sobie taką 10 miesięczną przerwę i czy wpłynie to jakoś korzystnie na mój organizm ? Czy nie zrobi to różnicy i lepiej jednak je brać, żeby mieć tą pewność i się nie stresować niechcianą ciążą?
__________________
www.poomoc.pl Klikamy codziennie i pomagamy!

Zawsze warto wyliczać powody do szczęścia, w życiu jest tak dużo jego przeciwieństwa, że lepiej zaznaczać je zakładką, dopóki można.
S. Barry Tajny dziennik
majajaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-07, 12:48   #2
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: czy warto robić taką przerwę?

10 miesięcy jest jak najbardziej opłacalne jeśli planuje się przerwę na 2 miesiące-jest to bez sensu, trzeba zrobić min. 6, żeby organizm zaczął sobie normalnie pracować.
Możesz smiało zrobić
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-08, 01:26   #3
szatynka_#
Raczkowanie
 
Avatar szatynka_#
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 363
Dot.: czy warto robić taką przerwę?

Z tego co się orientuje, robi się roczna przerwę po 5 latach regularnego brania tabletek (najlepiej pytać ginekologa). Zgadzam się z przedmówczynią, jeśli chcesz zrobić przerwę to dłuższa.
szatynka_# jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-08, 07:20   #4
tomasz_ania
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 6
Dot.: czy warto robić taką przerwę?

Ja bym przerwy nie robiła. Raz, że później od nowa musiałabym się uczyć brania regularnie, dwa, że nie szkodzą. a weekendowy seks w gumce mnie by nie kręcił ;-)
No i jak się bierze tabletki, to jest spokój psychiczny.. . nie martwi się, że coś wyjdzie przez przypadek
tomasz_ania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-08, 07:40   #5
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: czy warto robić taką przerwę?

Cytat:
Napisane przez tomasz_ania Pokaż wiadomość
Ja bym przerwy nie robiła. Raz, że później od nowa musiałabym się uczyć brania regularnie, dwa, że nie szkodzą. a weekendowy seks w gumce mnie by nie kręcił ;-)
No i jak się bierze tabletki, to jest spokój psychiczny.. . nie martwi się, że coś wyjdzie przez przypadek
a czego tu trzeba się uczyć? i od czego jest budzik w telefonie?
A cena? Przeciętne opakowanie tabletek kosztuje 30 zł (wiadomo, są tańsze, są dużo droższe) x 10 = 300 zł. A paczka gumek + - 7 zł za 3.
Jak się potrafi stosować prezerwatywy to też się ma komfort psychiczny i nie trzeba się o nic martwić.
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:24.