Pieprzyki - wątek zbiorczy - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-06-20, 14:51   #31
adzia'90
Rozeznanie
 
Avatar adzia'90
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 512
Dot.: kto o tym decyduję???

Ja miałam usuwanego pieprzyka na pleckach , mną zajął się chirurg, może dlatego, ze troszkę odstawał. Byłam zapisana do dermatologa, ale rozłożył ręce.

Co do kosztów, żadnych nie ponosiłam, do chirurga poszłam na kase chorych. Blizna nie zostala.
adzia'90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-21, 15:37   #32
ewelincia17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 302
Dot.: kto o tym decyduję???

dzięki!
ewelincia17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-24, 17:02   #33
ajsza
Raczkowanie
 
Avatar ajsza
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 111
Unhappy Czy mogę nakleic plasterek na pieprzyka podczas opalania?

Jade nad morze jutro i chciałabym sie dowiedziec czy mogę na mojego pieprzyka nakleic plasterek jak sie bede opalać? mam go na plecach o srednicy około 6 mm. i nie wiem czy moge czy to go ni uszkodzi? prosze o rade
ajsza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-24, 18:40   #34
bzyku
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 796
Dot.: Czy mogę nakleic plasterek na pieprzyka podczas opalania?

Naklejenie plasterka na pieprzyk podczas opalania to bardzo dobry pomysł. Takich zmian, jak wiadomo nie powinno się nasłoneczniać. Dobrze naklejony plasterek (część klejąca umocowana na zdrowej skórze, nie na samym pieprzyku) ochroni to miejsce przed słońcem i z pewnością go nie uszkodzi. Podobnie powinno się postepować w przypadku świeżych blizn.
bzyku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-24, 18:52   #35
Momo
Zakorzenienie
 
Avatar Momo
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: ok. Bydgoszczy
Wiadomości: 5 520
Dot.: Czy mogę nakleic plasterek na pieprzyka podczas opalania?

Wydaje mi się ,że możesz.Wcześniej posmaruj go fitrem.
__________________
Moim ulubionym sprzętem kuchennym jest laptop ...

Kobieta zmienną jest...moje hobby
http://www.zapiskiroztrzepane.pl/


Awatar - made by Momo
Momo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-24, 19:55   #36
naked21
Wtajemniczenie
 
Avatar naked21
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Heaven
Wiadomości: 2 029
GG do naked21
Dot.: Czy mogę nakleic plasterek na pieprzyka podczas opalania?

oczywiście, że możesz jeśli pieprzyk budzi Twój niepokój to jest to nawet wskazane. tylko potem delikatnie i ostrożnie odklej plasterek, żeby go czasem nie uszkodzić.. no i warto byłoby też pokazać go lekarzowi
__________________
"Lubię ten stan, rozkoszne sam na sam. Cisza i ja. Cisza, ja i czas(...)"
naked21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-28, 21:06   #37
gorzkawa
Wtajemniczenie
 
Avatar gorzkawa
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Wiadomości: 2 158
Dot.: Czy mogę nakleic plasterek na pieprzyka podczas opalania?

a ja mam małego pieprzyka i pare dni temu pojawiła sie wokół niego biała obwódka czy któras z was miała tak moze?
ja mam duzo pieprzyków niestety i jak bym chciała nakleic na kazdy plasterek to bym chodziła w ciapki a przeciez nie sposób chodzic w lecie z długim rekawem
__________________
24.06.2011 - yes..

wymiana książek


wymiana kosmetyków


wymiana szafa
gorzkawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-06-29, 10:48   #38
on89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: nowa sól
Wiadomości: 2
GG do on89
Exclamation czerwony pieprzyk

Witam! Wczoraj wróciłem z nad jeziora i zauważyłem, że jeden peprzyk(odstajacy) z wielu na plecach zmienił barwę z jasno brązowego na czerwony i ma białą otoczkę...czy to może być cos poważnego???dodam że mam 17 lat...z góry dziekuje za odpowiedź. pozdrawiam Mateusz!
on89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-29, 10:48   #39
on89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: nowa sól
Wiadomości: 2
GG do on89
Exclamation czerwony pieprzyk

Witam! Wczoraj wróciłem z nad jeziora i zauważyłem, że jeden peprzyk(odstajacy) z wielu na plecach zmienił barwę z jasno brązowego na czerwony i ma białą otoczkę...czy to może być cos poważnego???dodam że mam 17 lat...z góry dziekuję za odpowiedź. pozdrawiam Mateusz!
on89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-30, 22:38   #40
ka_ma
Zakorzenienie
 
Avatar ka_ma
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 3 115
Dot.: Czy mogę nakleic plasterek na pieprzyka podczas opalania?

mam znamie na plecach dosc spore, dermatolog kazal mi go wlasnie zaklejac plastrem przy opalaniu, takze mozna a nawet trzeba
ka_ma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-02, 17:18   #41
martini.
Zakorzenienie
 
Avatar martini.
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 7 911
Dot.: Czy mogę nakleic plasterek na pieprzyka podczas opalania?

Ja tak robię od lat.Zawsze staram się wybierać jak najmniejszy plaster,żeby nie zostawal zbyt duży ślad(teraz uzywam tych okrągłych).Najlepiej jak plaster jest w kolorze skóry.Poza tym zawsze lepiej się z tym psychicznie czuję,bo nie boję się,ze jak mam bluzkę z odsłoniętymi plecami to "zahaczę" gdzieś znamieniem.Więc praktykuję tę metodę,jak tylko zaczyna się lato.
martini. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-07-02, 17:20   #42
Sailor Moon
Rozeznanie
 
Avatar Sailor Moon
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 758
Dot.: Czy mogę nakleic plasterek na pieprzyka podczas opalania?

Ja mam taki na lewym boku, i staram się go zawsze zaklejać o ile nie zapomnę tylko, nie tylko można ale i trzeba
__________________
Nigdy nie rezygnuj z celu, tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga długiego czasu. Czas i tak upłynie.
Sailor Moon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-06, 13:54   #43
thaitii
Rozeznanie
 
Avatar thaitii
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 932
Dot.: czerwony pieprzyk

Nie znam się zbytnio na pieprzykach, ale zawsze mi mówili, że jeśli coś się z nim stanie- zmieni barwę, pomniejszy się lub powiększy, to na wszelki wypadek należy się z tym udać do lekarza. I tak właśnie radzę. Nawet jeśli okaże się, że to nic groźnego, będziesz miał 100% pewność
thaitii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-20, 16:28   #44
agusia_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 3
Prosze o pomoc i wyjasnienie

Hejka prosiła bym o wyjasnienie i pomoc, poniewz mój chłopak chce sobie wyciac pieprzyka ale on jest taki wiekszy nio i odstajacy (nie jest to taka plamka, jak zazwyczaj mówimy o pieprzykach) nio i podobno mozna po wycieciu tego dostac raka,chcialabym sie dowiedziec czy to prawda nio i jakie sa konsekwencje tego czynu.z góry dziekuje za odpowiedz
agusia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-21, 12:53   #45
Ginja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 1
Dot.: Prosze o pomoc i wyjasnienie

Ten "pieprzyk" o którym mówisz to dokladnie sie nazywa brodawka nic strasznego wytną i nie bedzie później wezmą tą zmiane do badania aby stwierdzić czy istnieje prawdopodobieństow raka skóry, ale na pewno od wycięcia a raczej usunięcia nie zrobi sie od tego nowotwór, wiem to z własnego doświadczenia dlatego spokojnie wszystko będzie dobrze
Ginja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-09, 18:57   #46
shilexia155
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 43
Usunięcie 2 Pieprzyków z Twarzy (Śląsk)

.

Edytowane przez shilexia155
Czas edycji: 2006-12-11 o 18:20
shilexia155 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-09, 19:42   #47
anCcik
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 3 729
Dot.: Usunięcie 2 Pieprzyków z Twarzy (Śląsk)

witaj . może nie poradze Ci co do miejsca i samego zabiegu, ale powiem Ci co ja usłyszalam na to, ze chce usunąć pieprzyka, równiez z twarzy... poszłam do dermatologa, ktory mial obejrzec, czy pieprzyk nadaje się do usunięcia. miałam nadzieje, ze namówię mame na taki zabieg. ale pani dermatolog powiedziała, ze nie warto go usuwać, bo mi w niczym nie przeszkadza. tym samym pani przekonala moją mame, ze nie będziemy usuwać pieprzyka... a tak mi na tym zalezało. tak więc czekam do 18 lat, a pozniej sama się wybieram na zabieg. dodam, ze rowniez mam 15 lat.

pozdrawiam!
anCcik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-09, 20:46   #48
shilexia155
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 43
Dot.: Usunięcie 2 Pieprzyków z Twarzy (Śląsk)

.

Edytowane przez shilexia155
Czas edycji: 2006-12-11 o 18:21
shilexia155 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-09, 21:01   #49
Baś
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5
pieprzyk - włoski :(

W okolicy ust mam pieprzyk - nie lubię go, ale boję się go usuwać ze względu na bliznę która może mi pozostać w takim widocznym miejscu Mogłabym się znim pogodzić, gdyby nie brzydkie włoski które z niego wyrastają, podobno nie można ich wyrywać a przycinanie nie zdaje egzaminu - zostają takie kłujące, fuuj Co z tym zrobić?
Baś jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-05-09, 10:57   #50
julka:)
Zakorzenienie
 
Avatar julka:)
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 3 367
Dot.: pieprzyk - włoski :(

Cytat:
Napisane przez Baś Pokaż wiadomość
W okolicy ust mam pieprzyk - nie lubię go, ale boję się go usuwać ze względu na bliznę która może mi pozostać w takim widocznym miejscu Mogłabym się znim pogodzić, gdyby nie brzydkie włoski które z niego wyrastają, podobno nie można ich wyrywać a przycinanie nie zdaje egzaminu - zostają takie kłujące, fuuj Co z tym zrobić?
kurcze wiesz co? ja tez mam pare takich malych pieprzykow na twarzy,tylkoze ja te wlsoki peseta wyrywam:/ nie mozna?
__________________
"Just come to see me
everyday
and let me remind you
how much I care"


I told myself I won't miss you,but I remember what it feels like beside you...
julka:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-18, 15:02   #51
Madzieq
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: PL ;)
Wiadomości: 10
Dot.: pieprzyk - włoski :(

Hmm... ja mam taki duży na szyi i jedna robię to co koleżanka powyżej nie wiem co Ci poradzić.. u mnie nic się w związku z tym złego nie działo..
Madzieq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-19, 17:28   #52
Baś
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5
Dot.: pieprzyk - włoski :(

Kiedyś lekarz mnie postraszył że absolutnie nie wolno, ale teraz sama już nie wiem?
Baś jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-24, 14:04   #53
madziareczka
Zakorzenienie
 
Avatar madziareczka
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 6 799
GG do madziareczka
Dot.: pieprzyk - włoski :(

witaj baś!
ja mialam pieprzyk przy samych ustach- wystajacy i z wloskami! usunełam go jakies pol roku temu.. poprostu mi przeszkadzal, szpecil mnie i ciagle sie o niego zaczepialam i go nadrywalam,, blizna jest prawie niewidoczna,a gdy mam makijaz to nie widać jej wogle, wszyscy mysla ze to blizna po ospie! pieprzyk mialam wypalany... i zaplacilam tylko 100zł polecam nie bedziesz zalowac... a i lekarz mi mowil ze pieprzyki wystajace i z wloskami sa wogle nieszkodliwe tak wiec sie nie boj
madziareczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-24, 14:59   #54
naked21
Wtajemniczenie
 
Avatar naked21
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Heaven
Wiadomości: 2 029
GG do naked21
Dot.: pieprzyk - włoski :(

zgadzam się z Madziareczką, nawet dość duże wypukłe pieprzyki z włoskami można spokojnie usuwać laserem. skalpelem oczywiście również ale potem jakaś blizna pozostanie. ja mam tez taki 1 pieprzyk ale jakoś nie przeszkasza mi przycinanie tych włosków

pozdrawiam
__________________
"Lubię ten stan, rozkoszne sam na sam. Cisza i ja. Cisza, ja i czas(...)"
naked21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-25, 19:24   #55
Diakini
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 180
Dot.: pieprzyk - włoski :(

dziewczyny pieprzyki nie są złe jeśli wyglądają tak jak u Marylin Monroe,inne to może niekoniecznie, a do tego trzeba by ocenić czy nie są jakieś niebezpieczne
moja koleżanka usunęła sobie ostatnio 3 w gabinecie na Oświatowej 14 w Warszawie i wygląda dużo lepiej
tż już tam się zapisałam
Diakini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-26, 11:32   #56
Marion10
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Finlandia
Wiadomości: 29
Send a message via Skype™ to Marion10
Dot.: pieprzyk - włoski :(

Ja mam plaski pieprzyk z boku policzka, kiedys byl pokryty wlosami, ale je regulrnie wyrywalam i teraz juz ich w zasadzie nie ma. Czasami cos sie jeszcze pojawi, wtedy peseta w ruch i po klopocie. Na plecach mialam wypukle pieprzyki, usunelam je chirurgicznie. Dwie z blizn sa juz prawie niewidoczne, ale niestety z jedna jest problem(powstal keloid). Generalnie nie ma reguly. Czasem blizna jest, czasem nie, moim zdaniem duzo zalezy od techniki szycia.
__________________
Marion10
Marion10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-26, 14:24   #57
Diakini
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 180
Smile Dot.: pieprzyk - włoski :(

z tym usuwanie włosków z pieprzyka to podobno trzeba być ostrożnym,
wogóle jakiekolwiek czepianie znamion może byc niebezpieczne i dlatego lekarze polecją ich usuwanie. Ja miałam dokładnie tam, gdzie układało mi się ramiączko od stanika i po jakimś czsie zaczęło mi się powiększać. usunęłam i jest OK
Diakini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-30, 18:11   #58
469d98fe3d0549c4e8d1de2ea743070fe404abfb_63f55b0263e57
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 7
Dot.: pieprzyk - włoski :(

Cytat:
Napisane przez madziareczka Pokaż wiadomość
witaj baś!
ja mialam pieprzyk przy samych ustach- wystajacy i z wloskami! usunełam go jakies pol roku temu.. poprostu mi przeszkadzal, szpecil mnie i ciagle sie o niego zaczepialam i go nadrywalam,, blizna jest prawie niewidoczna,a gdy mam makijaz to nie widać jej wogle, wszyscy mysla ze to blizna po ospie! pieprzyk mialam wypalany... i zaplacilam tylko 100zł polecam nie bedziesz zalowac... a i lekarz mi mowil ze pieprzyki wystajace i z wloskami sa wogle nieszkodliwe tak wiec sie nie boj
miałaś wypalany , rozumiem że laserem? bo właśnie też się nad tym zastanawiam no i njedyne co mnie powstrzymuje to to , jak bedzie wyglądać rana po zabiegu. Bo miałam juz usuwany laserowo inny pieprzyk tez taki właśnie wypukły troche no i rana nie wyglądała za ciekawie...strup , sącząca sie ropa i te sprawy. Jak to wyglądało u Ciebie ? I ile trwało gojenie?
469d98fe3d0549c4e8d1de2ea743070fe404abfb_63f55b0263e57 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-03, 20:26   #59
kasiulec
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Irlandia Pn,
Wiadomości: 22
Dot.: pieprzyk - włoski :(

witajcie dziewczyny,mialam dwa takie pieprzyki na twarzy,jeden duzy,drugi mniejszy,obydwa z wloskami,usunelam je laserowo i nie zalujenie ma praktycznie zadnej blizny(ten jeden byl naprawde spory),fakt troche sie goilo ale NIE zrywajcie strupkow!!!powodzenia!!po zdrawiam
kasiulec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-09, 15:56   #60
Mysqqa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 4
Pieprzyk

Cześć. Miałam pieprzyk nad wargą taki malutki i zrobił się suchy i niechcący go zdrapałam i jak zdrapałam to było czerwone i trochę piekło a teraz jest strupek który odstaje i jak dotknę czymś to strasznie boli. Czy to czym grozi..? Pomocy
Mysqqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-06-05 20:29:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:13.