Smoczku, jest pewien problem..... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-09-14, 15:09   #1
neit
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 10
GG do neit

Smoczku, jest pewien problem.....


jestem ogolnie mala. Nie wiem ile waze, ale mam 158 cm wzrostu, mam 80-pare w biuscie (nigdy nie wiem dokladnie, co sie bede dolowac) i 90 w biodrach. A w pasie... no wlasnie ...w pasie mam 7 dych.. duzo cwicze, tzn. biegam codziennie wieczorkiem (okolo 20.00) jakies 8 km. Pod koniec biegu robie okolo 200 brzuszkow, czasem wiecej.Z tego powodu najpozniej o 17.00 cos jem, a o 18.00 pije. Wedlug wszelkich zalecen najwieksze jem sniadanie i sa to dwie bulki wypakowane warzywkami, oczywiscie z wedlinka i z serem Kawki nie pije, tylko herbate. I nie wiem jak mam w pasie zejsc do tych 60... łeeee.... moze Ty cos wymyslisz?? to dla mnie sprawa zycia i smierci zartuje oczywiscie, ale jestem otwarta na wszelkie dobre rady
neit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-14, 16:32   #2
neit
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 10
GG do neit
Re: Smoczku, jest pewien problem.....

aaa i mam takie bardzo istotne dla mnie pytanie... czy hula-hop tu pomoże?? bo jak tak to ja jutro lecę kupić
neit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-14, 16:51   #3
smoczek
Zakorzenienie
 
Avatar smoczek
 
Zarejestrowany: 2002-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 049
Re: Smoczku, jest pewien problem.....

Wiesz co, przede wszystkim i po pierwsze
-nie licz na to, że im więcej tradycyjnych brzuszków zrobisz i im szybciej je wykonasz, tym bliżej będziesz ładnego wcięcia. Niestety tak zwykle nie jest. Bardziej niż ilość tych brzuszków liczy się technika ich wykonania i rodzaj. Przede wszystkim musisz zadbać o to, żeby pracować faktycznie mięśniami brzucha, a nie np. karku, jak to robi wiele osób. Robiąc brzuszki tradycyjne(które nota bene angażują prawie tylko mięśnie proste brzucha, a więc te które są z przodu i właściwie poprzez ćwiczenie ich brzuszek można spłaszczyć, ale wcięcia się dzięki temu nie zyska) zwróć uwagę na to, żeby nie zginać karku, i gdy masz ręce rozłożone jak "motylek" oparte o kark(wiesz o co chodzi-dłonie na kark, łokcie po bokach) zwracaj zawsze uwagę żeby łokcie nie ciągnęły do przodu. Poza tym skontroluj to jak pracujesz mięśniami brzucha-czy "wypychasz" je przy robieniu brzuszka w górę, czy robisz "spięcie"-w technice tańca modern nazywa się to contract-masz mieć uczucia jakbyś kurczyła mięśnie i ta praca mięśnia ma Cię podnosić lekko do góry-to daje lepsze efekty niż "wypychanie" mięśni do góry-mam nadzieję, że mniej więcej klarownie to napisałam.
Po drugie-urozmaicaj rodzaj brzuszków-rób też brzuszki skośne-angażujące mięśnie skośne brzucha, a więc te, które właśnie decydują o tym "wcięciu". Połóż się na boku w pozycji, hmm mniej więcej embrionalnej(zgięte kolanka, leżysz na boczku), ułóż ręce tak jak do klasycznych brzuszków i rób brzuszki, tyle, że w stronę biodra(jak spróbujesz to załapiesz od razu o co mi chodzi). Rób też brzuszki bokserskie(kilka razy były na forum szczegółowe opisy-więc spokojnie znajdziesz), rób brzuszki z uniesionymi nogami(lekko zgiętymi albo prostymi-im więcej różnych wariacji tym lepiej-bo mięśnie nie znoszą jednorodności-stąd robiąc jedne i te same klasyczne brzuszki, nawet tysiącami nie osiągniesz prawdopodobnie znaczących efektów) Poza tym-hoolahop też możesz kupić nie jest drogie, a działa i urozmaica trening Zaraz coś jeszcze dopisze, ale za długi mi sie post zrobił
smoczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-14, 16:55   #4
neit
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 10
GG do neit
Re: Smoczku, jest pewien problem.....

dzięki za odpowiedź kochany Smoczku... Tylko widzisz problem polega na tym, że ja naprawdę robię tych brzuszków kilka rodzajów. I bokserskie, pełne, i niepełne, i rozmaite inne cuda wianki... i to mnie w tytm tak przygnębia.. najbardziej liczyłam na to hula-hop, bo jestem leniwa i cieszyłam się, że się nie narobię....
neit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-14, 17:01   #5
smoczek
Zakorzenienie
 
Avatar smoczek
 
Zarejestrowany: 2002-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 049
Re: Smoczku, jest pewien problem.....

Nasunęło mi się jeszcze takie jedno fajne ćwiczonko, które wykańczało mnie na tegorocznych warsztatach tańca współczesnego w Poznaniu- jak to pani Pasińska mówiła-boczki. Połóż się na boku, spleć lekko nogi, tak żeby mieć oparcie na obu stopach, podeprzyj się na łokciu. Jak już jesteś w takiej pozycji to podnieś się do góry(bioderkiem do góry, łokiec cały czas na podłodze, stopy też na podłodze)-jak najwzyżej, wytrzymaj, opuść. Jak opanujesz to to spróbuj dodać jeden element a mianowicie kiedy jesteś uniesiona, to podnieś do góry tą nogę, która jest na wierzchu,później opuść, reszta jak zwykle. Ostrzegam, że dla początkujących to ćwiczonko naprawdę nieźle daje, ale przynajmniej czuje się , że mięśnie pracują-to bardzo ładnie wzmacnia mięśnie boczne i je rzeźbi. Tak poza tym, to odkryłam, że świetnie na brzuch robi... pływanie na kajaku, ale sezon się niestety kończy
I ostatnia rzecz-po każdym treningu na brzuszek rozciągnij mięśnie rbzucha-nie będzie zakwasów itd. Połóż się na brzuchu, podeprzyj się na zgiętych rękach(przedramiona całe na podłodze) i spróbuj wyciągnąć się dal i tak jakby rozciągnąć brzuch jak najdalej po podłodze.
No i stała rada-naucz się odruchowo wciagac brzuch-to poprawia talię do ręki
smoczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-14, 17:05   #6
smoczek
Zakorzenienie
 
Avatar smoczek
 
Zarejestrowany: 2002-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 049
Re: Smoczku, jest pewien problem.....

Spróbuj Może akurat pomoże-a myślę, że w Twoim wypadku ważne jest to żeby trening pozmieniać-skoro dotychczasowy nie dał zadowalających efektów. Tylko nie licz na to, że zmienisz całkowicie proporcje ciała-takich cudów niestety nie ma, chyba, że w grę wchodzi chirurgia. Pewne rzeczy można poprawić, ale w okreslonych granicach
smoczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-14, 17:17   #7
neit
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 10
GG do neit
Re: Smoczku, jest pewien problem.....

dzięki Smoczku zaraz wszystko wypróbuję pozdrawiam i ściskam
neit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-09-18, 21:50   #8
Briton
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 5
Re: Smoczku, jest pewien problem.....

Ja chodzę z wiecznie wciągniętym brzuchem. Na początku zauważyłam, że jestem dzięki temu wyprostowana i wyższa. Poza tym czuję, że mam pod obszernym swetrem "klepsydrę" a przynajmniej nadzieję na nią, nikt nie wie, że ciężko na nią pod tym swetrem pracuję. A co najważniejsze, to bolesne spinanie mięśni (w końcu boli) utrzymuje mnie w przekonaniu, że coś dla siebie robię, nie tracę ani chwili i nawet gdy widzę jakiś ideał i robi mi się przykro, że nigdy nie będę wiedziała jak to jest, siedzieć w takim ciele to świadomość, że ja tam po cichu, nieustannie pracuję na swoją figurę, jest całkiem, całkiem. Ale zmuszać też się muszę.
Na talię robię ponadto ćwiczenia rozciagające: stoję wyprostowana (stopy płasko przylegają), stopy na szerokość bioder, ściągam pośladki; potem splatam dłonie, wywijam je wewnętrzną powierzchnią do przodu i prostuję ramiona a po chwili wyciągam je w górę i wyciągam tak jak najmocniej, żeby odległość głowy od splecionych dłoni była jak największa; potem czas na przechylenie talii w prawo, na maksa, grzbiet prosty jak gałązka, wyciągam się aż zaboli; 10 razy i lewa strona. Wierzę w te ćwiczenia.
Gdybym miała więcej samozaparcia, zajęłabym się pilatesem, bo wydłuża i wysmukla sylwetkę, ale takie ćwiczenie a'la balet też mi odpowiada, wykonane poprawnie i ze stale ściągniętymi pośladkami wykańcza i daje poczucie dobrze wykonanej roboty - czuję się po nim taka "dłuuuuuga".
Pozdrawiam
Briton jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-04, 14:39   #9
alicja1001
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 29
Re: Smoczku, jest pewien problem.....

Kurcze nie mogę znależć nic o tych brzuszkach bokserskich. Może jakiś link?
alicja1001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-23, 12:53   #10
smoczek
Zakorzenienie
 
Avatar smoczek
 
Zarejestrowany: 2002-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 049
Re: Smoczku, jest pewien problem.....

popatrz tu -> http://www.wizaz.pl/w-agora/view.php...ern=bokserskie
i tutaj(tu kiedyś wkleiłam ilustrację) http://www.wizaz.pl/w-agora/download...ead=1048494170
smoczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-23, 12:54   #11
smoczek
Zakorzenienie
 
Avatar smoczek
 
Zarejestrowany: 2002-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 049
Re: Smoczku, jest pewien problem.....

Ta wogóle to wystarczyło w naszą wizażową wyszukiwarkę wpisać "bokserskie" i ustawić na wyszukiwanie na forach...
smoczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:48.