Wyzysk pracowników sezonowych nad morzem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-05-19, 17:12   #1
cova
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Czasem nad morzem, czasem dolnośląskie.
Wiadomości: 16

Wyzysk pracowników sezonowych nad morzem


W związku z nadchodzącym sezonem, chciałabym Was zapytać, czy macie jakieś przykre doświadczenia dotyczące pracy sezonowej w miejscowościach nadmorskich? Wiem, że niekiedy pracodawcy wyzyskują młodych ludzi, którzy po prostu chcieliby zarobić parę groszy. Macie jakieś własne doświadczenia?
__________________
in love with jedi kittens
cova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-28, 11:00   #2
paulinciax07
Rozeznanie
 
Avatar paulinciax07
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 746
Dot.: Wyzysk pracowników sezonowych nad morzem

Co prawda złych doświadczeń nie mam, ale wiem jak to wyglada, bo sama już pracuję od 4 lat sezonowo nad morzem. Nie spotkałam się jeszcze ze złym traktowaniem, rozkazywaniem, pomiataniem bądź jak to znajomi z Wrocławia określili 'obozami pracy' ale co mnie boli to brak wolnego czasu i mała jak na te godziny płaca. Podam to na przykładzie mojej pracy rok temu. Pracowałam w lodziarni, otwieralismy o 10, ale o 9 musielismy juz byc żeby wszystko przyszykować, pootwierac, przygotowac owoce... czyli wstawałam ok.osmej, sniadanie i od razu jechałam do pracy. Zamykalismy po 22, niekiedy po 23-ej, w domu byłam po północy. I tak CODZIENNIE. Miałam jeden dzień wolny, bo uprosiłam by móc kupic sukienke na wesele. A płaca... 1800. Przeliczając, dajmy na to po 13h dziennie (od 9 do 22) przez 30 dni= 390 godzin miesiecznie. I teraz 1800/390= to wychodzi niecałe 5zł za godzinę... ;/ Dlatego nad morzem pracodawcy dadza Ci np.50 zł za dzien niezaleznie od godzin albo pensje miesieczną... Przelicz to na godziny to prawie śmiechu warte.
Dlatego w tym roku postanowiłam jechać gdzieś do krajów skandynawskich żeby pracowac...
paulinciax07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-29, 19:49   #3
cova
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Czasem nad morzem, czasem dolnośląskie.
Wiadomości: 16
Dot.: Wyzysk pracowników sezonowych nad morzem

Kurczę, takie barbarzyńskie godziny pracy, brak dni wolnych i taka płaca to jest na swój sposób wyzysk! Pewnie musiało Ci być bardzo ciężko... A co mówili Twoi znajomi w Wrocławia? Ja również słyszałam tragiczne historie, m. in. o jedzeniu obiadu w towarzystwie ogromnego psa i jego odchodów, poniżaniu przez szefów i spaniu w klitce 2x2 z siedmioma innymi osobami...
__________________
in love with jedi kittens
cova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-01, 22:30   #4
paulinciax07
Rozeznanie
 
Avatar paulinciax07
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 746
Dot.: Wyzysk pracowników sezonowych nad morzem

Cytat:
Napisane przez cova Pokaż wiadomość
Kurczę, takie barbarzyńskie godziny pracy, brak dni wolnych i taka płaca to jest na swój sposób wyzysk! Pewnie musiało Ci być bardzo ciężko... A co mówili Twoi znajomi w Wrocławia? Ja również słyszałam tragiczne historie, m. in. o jedzeniu obiadu w towarzystwie ogromnego psa i jego odchodów, poniżaniu przez szefów i spaniu w klitce 2x2 z siedmioma innymi osobami...
znajomi z Wrocławia w jakiejś rozmowie o pracy po prostu rzucili hasło 'że jak w obozach pracy"
o jedzeniu obiadu w towarzystwie psa i jego odchodów ani o poniżaniu nie słyszałam. o spaniu w klitkach słyszałam, ale powiem szczerze że mało kto narzeka po pracy impreza, dyskoteka, morze, plaża.. w tej 'norze' chodzi jedynie o przespanie sie, i tak cały dzien spedzasz w pracy
ja trafiałam na na prawde fajne i godne warunki, bez zmuszania, poniżania... i mimo takiej płacy i tylu godzin w pracy dobrze wspominam pracę sezonową. musicie trafić na fajną i zgraną ekipę!
paulinciax07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-03, 19:59   #5
cova
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Czasem nad morzem, czasem dolnośląskie.
Wiadomości: 16
Dot.: Wyzysk pracowników sezonowych nad morzem

W miejscu o którym mówię nie pomogła nawet zgrana ekipa (warunki pracy okazały się być na tyle ciężkie, że ekipa się po prostu wykruszała), a wszystko miało swój finał w sądzie. Dlatego tak mnie interesuje ten temat Niekiedy dochodzi do takich historii, że aż trudno w nie uwierzyć.
__________________
in love with jedi kittens
cova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:56.