A jakiej pracy powinnam szukać.... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-09-25, 12:00   #1
pirupiru
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 10

A jakiej pracy powinnam szukać....


Cześć, mam nadzieję, że nie weźmiecie mnie za 'nieroba', ale mam pewien problem.
Zawsze chciałam pracować w policji - dosłownie zawsze. Niestety moja wada wzroku już mi na to nie pozwoli. Wiedząc to, poszłam po technikum ekonomicznym na finanse i rachunkowość zaocznie plus znalazłam prace w biurze w państwówce. Muszę siedzieć w niej bite 8 godzin, nie mam możliwości spaceru dalej niż 2 metry do łazienki. No i zaczęły się problemy z kręgosłupem, choć starałam się utrzymywać dobrą postawę. Chodzę na basen i czekam na rehabilitacje, ale pani doktor mówi otwarcie, że to nie jest praca dla mnie. Plecy w ruchu bolą jedynie po takim "zasiedzeniu", po urlopie mogłam robić dosłownie wszystko. Umowa kończy mi się w kwietniu przyszłego roku, będę musiała szukać czegoś innego. I teraz zastanawiam się... jaka praca? Wszystkie służby odpadają właśnie przez wadę wzroku (-4,5), pracę siedzącą lekarze odradzają, mówią: szukać czegoś w ruchu... Przyznam też, że nie chciałabym po ponad 2 latach pracy na dobrym stanowisku z dobrymi zarobkami iść i myć naczynia lub wycierać stoły za najniższą krajową... Oczywiście z całym szacunkiem dla osób tak pracujących, jednak to spadek wynagrodzenia o połowę i zazwyczaj śmieciowa umowa, bynajmniej w moim mieście. Myślałam nawet o konduktorze, kierowniku pociągu.... Niestety, wada wzroku... Nawet jestem w stanie rozpocząć inny kierunek studiów, jakiś kurs, żeby tylko w przyszłości móc pracować bez tabletek przeciwbólowych i rehabilitacji. Czy macie jakieś pomysły, w jaki zawód strzelać?
pirupiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-25, 12:11   #2
201703060948
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 422
Dot.: A jakiej pracy powinnam szukać....

Przy obecnym poziomie komputeryzacji praca umysłowa to praca siedząca. Może mogłabyś pomyśleć o częstszych ćwiczeniach albo innym krześle, poduszkach czy innych usprawnieniach zamiast o zmianie pracy na fizyczną.

Też pytanie, czy masz jakąś poważną wadę sprawiającą, że nie możesz tak pracować, czy chodzi o zwykły ból pleców, którego chyba każdy pracujący długo w pozycji siedzącej doświadcza.

Edytowane przez 201703060948
Czas edycji: 2016-09-25 o 12:13
201703060948 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-25, 12:33   #3
aljenka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 390
Dot.: A jakiej pracy powinnam szukać....

A pomyślałaś o operacji oczu? Gdybyś je zoperowała, wada by się zmniejszyła, załapałabyś się na pracę w jakichś służbach Nie wiem czy to dobry pomysł, ale to pierwsze co mi przyszło na myśl.
aljenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-25, 13:25   #4
malosympatyczna
Raczkowanie
 
Avatar malosympatyczna
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 385
Dot.: A jakiej pracy powinnam szukać....

Cytat:
Napisane przez aljenka Pokaż wiadomość
A pomyślałaś o operacji oczu? Gdybyś je zoperowała, wada by się zmniejszyła, załapałabyś się na pracę w jakichś służbach Nie wiem czy to dobry pomysł, ale to pierwsze co mi przyszło na myśl.
o tym samym pomyślałam
malosympatyczna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-25, 15:11   #5
MsLizard
Zadomowienie
 
Avatar MsLizard
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1 296
Dot.: A jakiej pracy powinnam szukać....

Jeśli dziewczyna ma problem z kręgosłupem, to raczej praca jako policjantka odpada. Chyba, że to zwykły ból a dziewczyna panikuje. Jest wiele prac umysłowych, w których korzysta się z komputera, ale nie robi się tego siedząc całe 8 godz. Możesz być trenerem różnych "rzeczy", nauczycielem, specjalistką ds. rekrutacji, managerem, ogólnie zawody w których jest kontakt z człowiekiem.
MsLizard jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-25, 16:14   #6
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 246
Dot.: A jakiej pracy powinnam szukać....

pirupiru, zmiana pracy biurowej na fizyczną też nie jest dobrym rozwiązaniem, bo ból nie zniknie... Szkoda by było rezygnować z dobrej pracy, ale znów z drugiej strony zdrowie jest także ważne.

Byłaś tylko w jednej lekarki? Miałaś robione jakieś prześwietlenie? Badania? Wyszło jakieś zwyrodnienie czy coś?
Ja bym mimo wszystko skonsultowała się z innym lekarzem- dla świętego spokoju, a potem zastanawiała się, co dalej
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 246 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-27, 10:11   #7
Wesel
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 621
Dot.: A jakiej pracy powinnam szukać....

Są firmy i prace biurowe, w których będziesz mogła odejść od biurka na więcej niż 2 metry. Nie każda jest taka, jak Twoja obecna . Jeśli masz problem z kręgosłupem, to stanie przy zmywaku też na pewno mu nie pomoże .
Wesel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-09-27, 13:45   #8
201704060907
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 1 244
Dot.: A jakiej pracy powinnam szukać....

Jakie masz problemy z kręgosłupem - dokładnie?
Chyba każdy, kto ma pracę siedzącą - ma ból pleców. To normalne.
Moim zdaniem to jednak praca stojąca bardziej nadwyręża kręgosłup.

Ok, ale odpowiadając na pytanie, są prace 50:50:
- pracownik socjalny, pracownik opieki społecznej, asystent rodziny - czyli przez połowę czasu pisze konspekty czy pisma dotyczące rodzin, a w połowie czasu spędza czas z tymi rodzinami
- nauczyciel - możesz chodzić po klasie, możesz siedzieć przy biurku, więc też pół na pół
- przedstawiciel handlowy - trochę czasu w aucie, trochę chodzi i reklamuje produkty
- komornik
i tak dalej i tak dalej...

Mnóstwo tego jest.
201704060907 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-09-27 14:45:24


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:48.