Mam jaskrę. Zaczęłam tracić wzrok... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-08-27, 12:20   #1
Helena
Zadomowienie
 
Avatar Helena
 
Zarejestrowany: 2002-11
Lokalizacja: opiekuńcze skrzydła Aleksandra Łukaszenki
Wiadomości: 1 543

Mam jaskrę. Zaczęłam tracić wzrok...


Badania miały być profilaktyczne. Mam bardzo dobry wzrok. Dodatkowo zbadano mnie w kierunku jaskry. Diagnoza: odklejenia siatkówki w obu oczach (punktowe) na 0.6. I etap jaskry. Autentycznie poczułam, jak włosy stają mi dęba. Pierwzy raz w życiu
Od wczoraj jestem nie do życia. Zjadłam tylko pół naleśnika od wczorajszego popołudnia. Całą noc nie spałam.
A właśnie dziś wyruszam na wymarzoną wyprawę do Transylwanii. Miało być tak pięknie... O zcym ja tam będę myśleć? Czy zobaczę ją jeszcze raz?
NIe wiem, co stanie się z moimi oczami. Badanie pola widzenia mam zaraz po powrocie. Lekarka, która zdiagnozowała jaskrę nie miała wesołej miny Boże, czy ja za 10 lat będę jeszcze widziała???
Jedyny pozytyw, że kiedy oślepnę, to przynajmniej nie będę widziała tęczy
Chodzę w kółko i w pracy wszystko leci mi z rąk.
A mam dopiero 35 lat...
Zawsze kojarzyłam jaskrę z problemami starszych, otyłych babć z cukrzycą. Nic bardziej błędnego. Jestem chuda, młoda i nie am cukrzycy.
Lekceważyłam objawy bóli umiejscowionych w gałce ocznej (myślałam, ze to migrena, to był wzrost ciśnienia śródgałkowego), rozmywanie się świata przed oczami, niskiego ciśnienia ogólnego, z którym nauczyłam się żyć.
Dziewczyny, błagam, idźcie do lekarza, przebadajcie się. Lekarka powiedziała mi wczoraj: Wzroku nie stracisz. Ale dziękuj Bogu, że tu dzisiaj przyszłaś. Kto wie, czy to nie był najważniejszy dzień w Twoim życiu. Za rok mogłoby być po prostu za późno.
__________________
Admin broni
Admin radzi
Admin nigdy cię nie zdradzi
Helena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-27, 12:37   #2
admin
Gość
 
Wiadomości: n/a
Re: Mam jaskrę. Zaczęłam tracić wzrok...

Witam
Powtórzyłaś badania u kilku lekarzy? Z autopsji wiem, że co lekarz to inna diagnoza

BTW: http://www.jaskra.org/pac_opisspec.htm

Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-27, 12:45   #3
vilandra
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 5 813
Re: Mam jaskrę. Zaczęłam tracić wzrok...

Helena, Ty powaznie? Sorry za to pytanie, ale znając Twoje poczucie humoru...... Jezli tak, to wyczytałam,że trzeba wykonać specjalistyczne badania, że na 100% upewnić sie, że to jaskra. To link do str. O tej chorobie
http://www.jaskra.org/pac_opisspec.htm
Nie łam się, mamy XXI wiek, są wykonywane zabiegi chirurg. które zatrzymują chorobę. Na pewno nie stracisz wzroku!!
vilandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-27, 12:47   #4
ma75
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 767
Re: Mam jaskrę. Zaczęłam tracić wzrok...

Zło, mam nadzieję że masz rację... fakt, moją koleżankę pani doktor na badaniach okresowych prawie na cmentarz wysłała, z powodu jakiegoś błędu w wynikach - co się dziewczyna nadenerwowała...

Helenko - nos do góry i korzystaj z urlopu! Będzie dobrze, musi Wiem, że łatwo mówić, że to nie takie proste przestać myśleć o czymś takim, ale jak oderwiesz się od codzienności to będzie łatwiej Jesteś osóbką o ogromnym poczuciu humoru - to bardzo pomaga przejść ciężkie chwile.
Trzymaj się
ma75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-27, 12:54   #5
Anisia25
Zakorzenienie
 
Avatar Anisia25
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: Gliwice :)
Wiadomości: 48 128
GG do Anisia25
Re: Mam jaskrę. Zaczęłam tracić wzrok...

Nie martw sie Helenko! Wiem, ze moze latwo mi mowic... ale dobrze, ze poszlas do lekarza. Ponoc 80% osob nie wie, ze moze na nia chorowac, a leczona jaskra NIE prowadzi do slepoty. Nieloczna - jak najbardziej. Moja mama tez ma poczatki jaskry, ale ona jest cukrzykiem... Coz, takie zycie... Kto wie, moze wkrotce znajda specyfik i na te chorobe. Ciesz sie urlopikiem bo mysle ze warto!!! Jestes mloda, masz szanse z tym paskudztwem wygrac. Trzymamy kciuki! Nie lam sie!! Szkoda twojego zdrowia!
__________________
Los uniósł brew: I bez żadnych sztuczek, Pani.
Któż zdoła oszukać Los? - zapytała
Nikt - wzruszył ramionami. A mimo to wszyscy próbują.

It is what it is


Anisia25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-27, 12:58   #6
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Re: Mam jaskrę. Zaczęłam tracić wzrok...

Helenko! Bądź dzielna!
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-27, 13:07   #7
Anahstasia
Zakorzenienie
 
Avatar Anahstasia
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 5 789
Re: Mam jaskrę. Zaczęłam tracić wzrok...

Helenko! Trzymaj się dzielnie! Wynik jednego badania to jeszcze nie wyrok! Pół roku temu okulistka na podstawie zmian w rogówce stwierdziła u mnie guza mózgu. Druga to potwierdziła. Po szeregu badań i konsulatacjach u specjalistów okazało się, że to jedynie zmiany wywołane przez hormony, które zażywam na niedoczynność tarczycy. Dlatego póki nie masz 100% pewności staraj się myśleć pozytywnie. Lekarze często wydają mylne diagnozy!
Wiem co czujesz - dla mnie po tych słowach cały świat zaczął się walić. Ale postaraj się maksymalnie cieszyć z wyjazdu i nie myśleć o tym - wiem, że to ciężkie, ale osiągalne. Całym sercem jestem z Tobą!
Anahstasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-08-27, 13:10   #8
vilandra
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 5 813
Re: Mam jaskrę. Zaczęłam tracić wzrok...

tutaj są opisane różne zabiegi, łącznie ze zdjęciami

http://www.oko.info.pl/index.php3?body=1503
vilandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-27, 13:12   #9
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Re: Mam jaskrę. Zaczęłam tracić wzrok...

Helenko myślę, że nie powinnaś się tym aż tak martwić, bo skoro "odkryłaś", że cierpisz na te chorobę i podjęłaś leczenie to widocznie Ktoś czuwał nad Tobą i wszystko się ułoży Teraz powinnaś rozkoszować się wyjazdem w okolice Drakuli i tylko tym
Swoja droga zrobiłam sobie na tej stronie teścik czy grozi mi jaskra i też sie okazało, że jestem w grupie podwyższonego ryzyka. No cóż takie zycie
__________________
" – Pani Iwonko! Pani wytrze tę szminkę, bo klient znów się będzie pieklił ... "




NA PEWNO piszemy NA PEWNO oddzielnie!
NAPRAWDĘ piszemy NAPRAWDĘ łącznie!
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-27, 13:20   #10
vilandra
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 5 813
Re: Mam jaskrę. Zaczęłam tracić wzrok...

Dziewczyny mają racje, skonsultuj się z innym okulistą, zrób dodatkowe badania. Lekarz może sie pomylić, znam to z autopsji.... niestety. Podaję Ci jeszcze jeden link dot. zabiegów laserowych, ale mam nadzieje, że ta choroba to pomyłka.
http://www.nowywzrok.pl/page/pytania.html
vilandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-27, 16:08   #11
Nefretete
Zadomowienie
 
Avatar Nefretete
 
Zarejestrowany: 2003-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 759
GG do Nefretete
Re: Mam jaskrę. Zaczęłam tracić wzrok...

Heleno Kochana

po przyjeździe od drakulii- gdzie Masz wypocząć i o Bożym świecie zapomnieć- powtórz badania i jak Iwonalodz napisała Ktoś czuwa nad Tobą, zobaczysz będzie dobrze
__________________
Moje życie ->http://www.wiktor.lukasiewicz.net.pl/

http://www.v10.pl

Narodowa strona Polaków-> http://www.narzekalnia.pl

Nefretete jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-08-27, 19:43   #12
Ami
Zakorzenienie
 
Avatar Ami
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 844
Re: Mam jaskrę. Zaczęłam tracić wzrok...

Tak, Heleno, po powrocie migiem do innego lekarza, a potem do jeszcze jednego, żeby nie było dwóch różnych opinii. Jedna się będzie musiała powtórzyć. Lekarze niestety (albo na szczęście) nie są nieomylni. Czasem wydają zbyt pochopne diagnozy.
Narazie ciesz się wymarzonym wyjazdem. Będzie dobrze. Musi.
Ami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-24, 11:52   #13
magdeczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 200
Re: Mam jaskrę. Zaczęłam tracić wzrok...

Helenko,

Jak potoczyła sie dalej sprawa z twoją jaskrą?
We wtorek wykonałam badanie pola widzenia i wyszły u mnie jakieś zmiany. Niestety wizyte u okulisty mam dopiero w nastepnym tygodniu....
...jestem okropnie zdenerwowana.

Magdeczka
magdeczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-24, 13:05   #14
Helena
Zadomowienie
 
Avatar Helena
 
Zarejestrowany: 2002-11
Lokalizacja: opiekuńcze skrzydła Aleksandra Łukaszenki
Wiadomości: 1 543
Re: Mam jaskrę. Zaczęłam tracić wzrok...

Niestety, nie mogę sobie poradzić zarówno z tą choroba, jak i z lekarzami. Mam już trzeciego, każdy mówi co innego Badanie pola widzenia wyszło mi fatalnie, muszę je powtórzyć. Prawdopodobnie odklejenie siatkówki jest u mnie spowodowane wypadkiem. Czekają mnie trzy dodatkowe badania, w tym jedno w klinicie Gierkowej w Katowicach. Po pół roku nie mam ostatecznie potwierdzonej diagnozy! Ciśnienie w oczach mam w normie, ale lekarze mają odmiene pomysły na to, jak mi pomóc. Jeden od razu chciał mnie operować, drugi powiedział, że to widocznie "taka uroda", trzeci, który zajmuje się mną teraz, zaleca nowe, bardziej specjalistyczne badania. Muszę poczekać na wyniki całej serii.
Koniecznie powtórz badanie pola widzenia, zbadaj cisnienie w gałce ocznej. Jedno badanie pola nie wystarczy.
Ściskam mocno
__________________
Admin broni
Admin radzi
Admin nigdy cię nie zdradzi
Helena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-24, 13:24   #15
magdeczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 200
Re: Mam jaskrę. Zaczęłam tracić wzrok...

To było moje trzecie badanie pola widzenia. Dwa lata temu okulistka poinformowala mnie, ze mam glebokie i obszerne wneki nerwowe w oczach, a takie maja ludzie chorzy na jaskre. Ale podobno zdrowi tez moga takie miec. Wiec co roku robie badanie pola widzenia. W tym roku bylam w innym osrodku i robiono mi na innym aparacie. Pani nie poinformowala mnie na co reagowac i jak, ale zmiany wyszly na oku, ktore było badane jako drugie, wiec juz wiedziałam co i jak...

...dzis ide zrobic HRT a wizyte u okulistki mam za tydzien.
Szczerze mowiac nie chcialabym miec jaskry. Nosze soczewki a krople nie mozna stosowac na soczewki.Od okularow boli mnie glowa. Na sama mysl o operacji robi mi sie delikatnie mowiac.... słabo ;-(
Ciśnienie w oczach mam dobre (11 - 13).
A nie zawsze trzeba podobno miec wysokie cisnienie.

Jestem przerazona !!!
magdeczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-24, 17:14   #16
nineczka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: CA, USA
Wiadomości: 2 385
Re: Mam jaskrę. Zaczęłam tracić wzrok...

Mi jakes 4lata temu tez wykryto jaskre. Lekarka tak mnie przestraszyla,
ze nie moglam o niczym innym myslec. Wyslala mnie na badanie pola
widzenia..recznnie!! przy pomocy pielegniarki.. potem sama pojechalam
do specjalnego osrodka gdzie robia to komputerowo i wyszlo bardzo
dobre pole widzenia. Ale ona sie uparla, ze mam jaskre.. nawet nie
powiedziala, ze jest takie podejrzenie, tylko, ze mam. Zapisala mi krople
po ktorych do dzisiaj robi mi sie zalamanie na powiece. Jak przylecialam
do Stanow poszlam tutaj na badania do specjalisty od jaskrty. Lekarz
mial imponujacy sprzet (tego nie miala ta lekarka, choc bylam prywatnie)
i okazalo sie,ze nerw w oku jest zdrowy, cisnienie w normie, pole
widzenia bardzo dobre. Tak wiec koniecznie musisz poszukac osrodka
gdzie zrobia Ci wiarygodne badania. Przypomniala mi sie jeszcze, ze
moja kolezanka tez niby miala jaskre, naszprycowali ja tyloma lekami,
ze dziewczyne caly czas bolala glowa. A po ktores wizycje, inna
okulistka, powiedziala jej, ze wlasciwie to ona chyba nie ma jaskry, tylko
taki urok oka.
nineczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-24, 20:24   #17
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Re: Mam jaskrę. Zaczęłam tracić wzrok...

Helenko!! Nie denerwuj się tylko bardzo dokładnie przebadaj!! Dopiero wtedy można byc pewnym... Rozumiem trochę twój stres. Nawet lepiej pewnie niż myslisz. Mój ojciec ma jaskrę, ja mam wiele przesłanek do tej choroby, m.in. niskie ciśnienie, chorobe Raynauda, jestem osobą nerwową, uzywam sobie, ile wlezie w tym dużo kofeiny. Zdarza mi się odczuwać bóle w oku- nie wiedziałam, że to coś nie tak i strasznie mnie postraszyłaś. Wzrok mam dobry, ale ostatnio lekarka przy badaniu zwykłym wzroku stwierdziła, że powinnam zrobić sobie badanie ciśnienia. A ja mam dopiero 19 lat. Chyba pójdę na to badanie w końcu, bo jakoś ciągle nie miałam na to czasu. Wiem, że Ci nie jest lekko i mam nadzieję, że wszystko się okaże pomyłką i wszystko się ułoży.
I dzięki za tego posta.
__________________
Ban na zakupy kosmetyczne!

12.03.2023 r.- 12.06.2023 r.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-04, 09:52   #18
magdeczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 200
Re: Mam jaskrę. Zaczęłam tracić wzrok...

Byłam z wynikami badań u mojej okulistki.

Pani doktor powiedziała, ze jest wspaniale
A to co wyszło na wykresie pola widzenia jak czarna plama (dla mnie to były ewidentne ubytki w polu widzenia albo jeszcze gorzej) to był nos !!!
Badanie HRT wykazało jedynie, ze mam obszerne i głębokie wnęki nerwowe...ale to juz wiedziałam.

Jak zwykle martwiłam sie na zapas, ale wolałam sprawdzić niż później żałować.

Teraz jestem zadowolona, ale wiem, ze musze kontrolowac swoje oczęta bo licho nie śpi

P.S Czy któraś z was uczestniczyła w kursach poprawienia wzroku metodą dr Bates'a.
Bardzo mnie interesuje, czy ktoś może potwierdzić jej skuteczność. Czy jest ktoś kto wykonywał ćwiczenia i wzrok mu sie poprawił ???

Dla zainteresowanych tym tematem załaczam linka

http://www.oko.info.pl/index.php?body=1803
magdeczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-27, 12:55   #19
muszelka181
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 21
Dot.: Mam jaskrę. Zaczęłam tracić wzrok...

hej witajcie, ja wczoraj dowiedzialam sie ze mam jaskre po miesiecznych badaniach, mialam juz wszystkie i to juz pewne, mam 25 lat i jetsem w szoku powiedziala mi okulistka ze krople do konca zycia ale czytalam z necie ze krople to nie wszystko...ze trzaba sie tym bardziej zajac...aaa... na razie nawet nie wiem jak sie za to wziasc i o czym myslec...
muszelka181 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-27, 18:32   #20
wyszukiwarka
Zadomowienie
 
Avatar wyszukiwarka
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1 644
Dot.: Mam jaskrę. Zaczęłam tracić wzrok...

Muszelko,mój kolega miał kiedyś wadę wzroku.Nie wiem czy to była zaćma czy jaskra,ale wiem że miał wykonywany zabieg laserowy i że mu to pomogło.Wypytaj się może o takie zabiegi i głowa do góry!!!
__________________
Filologia germańska-Wir beginnen ...
wyszukiwarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-27, 22:47   #21
muszelka181
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 21
Dot.: Mam jaskrę. Zaczęłam tracić wzrok...

ok,dzięki za info...ale nie wiem czy to sie kwalifikuje..
muszelka181 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-16, 10:18   #22
Dorota S
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 9
Dot.: Re: Mam jaskrę. Zaczęłam tracić wzrok...

Cytat:
Napisane przez Helena Pokaż wiadomość
Niestety, nie mogę sobie poradzić zarówno z tą choroba, jak i z lekarzami. Mam już trzeciego, każdy mówi co innego Badanie pola widzenia wyszło mi fatalnie, muszę je powtórzyć. Prawdopodobnie odklejenie siatkówki jest u mnie spowodowane wypadkiem. Czekają mnie trzy dodatkowe badania, w tym jedno w klinicie Gierkowej w Katowicach. Po pół roku nie mam ostatecznie potwierdzonej diagnozy! Ciśnienie w oczach mam w normie, ale lekarze mają odmiene pomysły na to, jak mi pomóc. Jeden od razu chciał mnie operować, drugi powiedział, że to widocznie "taka uroda", trzeci, który zajmuje się mną teraz, zaleca nowe, bardziej specjalistyczne badania. Muszę poczekać na wyniki całej serii.


Koniecznie powtórz badanie pola widzenia, zbadaj cisnienie w gałce ocznej. Jedno badanie pola nie wystarczy.
Ściskam mocno

Witaj Heleno, Jak zakończyła się Twoja historia z Jaskrą? mam nadzieje ze pozytywnie czy mogłabym prosić o jakieś info na temat leczenia jaskry? Moja mama (58lat) ma skierowanie na laserowa korektę jaskry na 29 maja tego roku na 1 oko a 2 tyg pożniej na drugie, w Katowicach u Gierkowej, widzę że się bardzo boi i przeżywa. Podobno to choroba genetyczna , moja prababka straciła wzrok z "niewiadomej" w tamtych czasach przyczyny w wieku 60 lat, babcia nie wiadomo czy miała ponieważ wcześnie zmarła na raka. Czy to jest bolesny zabieg ? czy od razu wraca się do domu i życia codziennego ? czy są jakieś zalecenia po zabiegu? jesli mogłabyś udzielić mi informacji na którekolwiek pytanie będę ogromnie wdzięczna, pozdrawiam, Dorota
Dorota S jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-06, 09:46   #23
fancy_dress
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 8
Dot.: Mam jaskrę. Zaczęłam tracić wzrok...

Dziewczyny, mam pytanie, czy badanie dna oka wykonuje okulista w gabinecie, czy daje tylko skierowanie a badanie trzeba wykonać gdzie indziej? Czy długo trzeba czekać na termin takiego badania, czy można wykonać go od razu podczas wizyty? xxx
A autorce wątku też radzę udać się do innego specjalisty, życzę zdrowia i bądź dobrej myśli, lekarze czasami się mylą.
__________________
Jak zrobić makijaż

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2013-12-06 o 13:51 Powód: link
fancy_dress jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-07, 10:59   #24
muszelka181
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 21
Dot.: Mam jaskrę. Zaczęłam tracić wzrok...

hej, ja mialam w jednym gabinecie od razu w innym skierowanie i czekalam kilka dni. polecam instytut jaskry i chorob oka na ul.okrag w warszawie bylam tam mialam wszystkie profesjonalne badania i jz po mcu laserowy zabieg na jaskre....
muszelka181 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-03, 12:54   #25
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 4 989
Dot.: Mam jaskrę. Zaczęłam tracić wzrok...

Czy ten wątek jeszcze działa?
Antymionka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-03, 14:13   #26
salise
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 3
Dot.: Mam jaskrę. Zaczęłam tracić wzrok...

Też podbijam Fajnie byłoby porozmawiać z osobami które zmagają się z podobnym problemem
salise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-03, 14:22   #27
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 4 989
Dot.: Mam jaskrę. Zaczęłam tracić wzrok...

Cytat:
Napisane przez salise Pokaż wiadomość
Też podbijam Fajnie byłoby porozmawiać z osobami które zmagają się z podobnym problemem
O, fajnie że chociaż ktoś tu jest . U mnie jaskrę zdiagnozowano dwa miesiące temu, leki biorę już miesiąc. Póki co czuję że jest poprawa bo nie mam migren.
Antymionka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-03, 14:30   #28
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 368
Dot.: Mam jaskrę. Zaczęłam tracić wzrok...

Mój dziadek mial teraz prywatnie operację na jedno oko, we wrześniu ma na nfz drugie. i jest ok. Babcia też miała kilka lat temu i widzi normalnie.
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-03, 14:32   #29
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 4 989
Dot.: Mam jaskrę. Zaczęłam tracić wzrok...

Cytat:
Napisane przez chwast Pokaż wiadomość
Mój dziadek mial teraz prywatnie operację na jedno oko, we wrześniu ma na nfz drugie. i jest ok. Babcia też miała kilka lat temu i widzi normalnie.
Ważne jest żeby od razu zacząć leczenie, bo jak nie to wtedy jedyna opcja to operacja. Jeśli leki nie pomagają, operacja jest koniecznością, ja też widzę normalnie, mam też wadę wzroku i nosze okulary.
Antymionka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-03, 14:33   #30
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 368
Dot.: Mam jaskrę. Zaczęłam tracić wzrok...

Cytat:
Napisane przez Antymionka Pokaż wiadomość
Ważne jest żeby od razu zacząć leczenie, bo jak nie to wtedy jedyna opcja to operacja. Jeśli leki nie pomagają, operacja jest koniecznością, ja też widzę normalnie, mam też wadę wzroku i nosze okulary.
wiem wiem, ale dziadek zapracowany strasznie i zawsze odkładal ten wzrok na sam koniec...
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-01-13 04:55:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:44.