HIPERPROLAKTYNEMIA - zbiorczy! - Strona 46 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-09-18, 18:25   #1351
201611290918
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 518
Dot.: HIPERPROLAKTYNEMIA - zbiorczy!

Ja już jakieś 2 tygodnie biorę bromergon, zaczęłam od 1/4, teraz jestem przy 3/4 tabletki. Skutki uboczne mam tragiczne przy zwiększaniu dawki. Jak pierwszy raz wzięłam 3/4 tabletki, to w nocy się obudziłam i wymiotowałam do rana.... po wzięciu leku zatkany nos, uczucie jakby mnie ktoś w głowę uderzył bo średnio wiedziałam co sie dzieje Teraz już się w miarę przyzwyczajam, jutro wezmę całą tabletkę :d w końcu, bo męczy mnie krojenie tego, kruszy się i w ogóle
Co mi przeszkadza, to senność. Nie mogę się obudzić rano i przez cały dzień chodzę taka przymulona. Czasem też jakby tracę równowagę, chodzę jak pijana. No i cały dzień mam mdłości i praktycznie zerowy apetyt.
201611290918 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-19, 10:22   #1352
byasia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 337
Smile Dot.: HIPERPROLAKTYNEMIA - zbiorczy!

A co myślicie o moich wynikach prolaktyna 1 dc-17,3 przy normie 4-23,3 a następnie 24 dc -940 prze normie do 496(cykl 32 dniowy). Czy poziom prolaktyny może aż tak się zmieniać w ciągu cyklu. Okres mam co 28-33 dni. Dziękuje za pomoc
byasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-19, 10:48   #1353
dzamatasi
Wtajemniczenie
 
Avatar dzamatasi
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 2 746
Dot.: HIPERPROLAKTYNEMIA - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez byasia Pokaż wiadomość
A co myślicie o moich wynikach prolaktyna 1 dc-17,3 przy normie 4-23,3 a następnie 24 dc -940 prze normie do 496(cykl 32 dniowy). Czy poziom prolaktyny może aż tak się zmieniać w ciągu cyklu. Okres mam co 28-33 dni. Dziękuje za pomoc
Dobra masz prolaktyne i tak, ona zmienia się podczas cyklu
__________________
WALCZĘ O WŁOSY
dzamatasi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-19, 11:30   #1354
byasia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 337
Dot.: HIPERPROLAKTYNEMIA - zbiorczy!

Czyli przekroczeniem normy o prawie 2 dwa razy pod koniec cyklu mam się nie przejmować. Bo lekarz chce mnie już leczyć
byasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-19, 11:36   #1355
dzamatasi
Wtajemniczenie
 
Avatar dzamatasi
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 2 746
Dot.: HIPERPROLAKTYNEMIA - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez byasia Pokaż wiadomość
Czyli przekroczeniem normy o prawie 2 dwa razy pod koniec cyklu mam się nie przejmować. Bo lekarz chce mnie już leczyć

jejku przepraszam. Patrzyłam na szybko w pracy i zobaczyłam,że norma jest do 996

Ja na Twoim miejscu powtórzyłabym badanie,ale do 5 dnia cyklu! jeśli wtedy będzie duzo podniesione to wtedy leczyć.
__________________
WALCZĘ O WŁOSY
dzamatasi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-19, 12:43   #1356
201611290918
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 518
Dot.: HIPERPROLAKTYNEMIA - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez byasia Pokaż wiadomość
Czyli przekroczeniem normy o prawie 2 dwa razy pod koniec cyklu mam się nie przejmować. Bo lekarz chce mnie już leczyć
Tez mialam podobnie. Tylko najpierw badalam w 25 dniu cyklu i norma ponad 3 razy przekroczona, a potem w 5 dniu cyklu w normie. Robilas test z metoclopramidem?
201611290918 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-19, 12:50   #1357
paulinkka
Wtajemniczenie
 
Avatar paulinkka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: fathije
Wiadomości: 2 273
Dot.: HIPERPROLAKTYNEMIA - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez byasia Pokaż wiadomość
Czyli przekroczeniem normy o prawie 2 dwa razy pod koniec cyklu mam się nie przejmować. Bo lekarz chce mnie już leczyć
Prolaktyna lubi skakać jak sie stresujesz, jesteś przemęczona. Dlatego przed badaniem trzeba sie wyspać, nie można uprawiać sportu itp.
paulinkka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-09-19, 13:58   #1358
byasia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 337
Dot.: HIPERPROLAKTYNEMIA - zbiorczy!

Robiłam tylko podstawową, a co najśmieszniejsze to ten wynik , który jest poniżej górnej normy robili mi w szpitalu, w mega stresie, przy podejrzeniu zakrzepu w mózgu. A ten przekroczony to przespanej nocy na luzie w sobotę
A może w 1 dc jest niemiarodajny?

---------- Dopisano o 12:58 ---------- Poprzedni post napisano o 12:56 ----------

Cytat:
Napisane przez cinderella_ Pokaż wiadomość
Tez mialam podobnie. Tylko najpierw badalam w 25 dniu cyklu i norma ponad 3 razy przekroczona, a potem w 5 dniu cyklu w normie. Robilas test z metoclopramidem?
A co Twój lekarz na to? Kazał to zbijać. Fakt, że moje okresy są coraz słabsze, ale ja głównie szukam przyczyny migren
byasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-19, 22:38   #1359
201611290918
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 518
Dot.: HIPERPROLAKTYNEMIA - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez byasia Pokaż wiadomość
Robiłam tylko podstawową, a co najśmieszniejsze to ten wynik , który jest poniżej górnej normy robili mi w szpitalu, w mega stresie, przy podejrzeniu zakrzepu w mózgu. A ten przekroczony to przespanej nocy na luzie w sobotę
A może w 1 dc jest niemiarodajny?

---------- Dopisano o 12:58 ---------- Poprzedni post napisano o 12:56 ----------



A co Twój lekarz na to? Kazał to zbijać. Fakt, że moje okresy są coraz słabsze, ale ja głównie szukam przyczyny migren
Mialam robiony test z tabletka i po tym endo stwierdzil ze to hiperprolaktynemia czynnosciowa, dostalam bromergon zeby mi sie cykle wyregulowaly
201611290918 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-25, 16:08   #1360
201611290918
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 518
Dot.: HIPERPROLAKTYNEMIA - zbiorczy!

Brałam bromergon 1 tabletka/ dzień, niestety po odstawieniu zrobiłam badania i norma prl dwukrotnie podwyższona dostałam dostinex, podobno ma mniej skutków ubocznych niż bromergon, czy to prawda?

I mam jeszcze jedno pytanie: jak to jest z alkoholem podczas leczenia dostinexem? Nic na ten temat nie znalazłam w ulotce. Na bromergonie było wyraźnie napisane, ze nie wolno pić, ale tu nic nie ma. Nie ukrywam, że czasem chciałabym wypić trochę wina czy piwo, tym bardziej że mam brac dostinex 3 miesiące i to przypada na sylwester i karnawał

Edytowane przez 201611290918
Czas edycji: 2016-11-25 o 16:13
201611290918 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-25, 17:12   #1361
Serenely
Zakorzenienie
 
Avatar Serenely
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 4 798
Dot.: HIPERPROLAKTYNEMIA - zbiorczy!

Tak, to prawda. Brałam Dostinex 3 lata - dopóki nie zaszłam teraz w ciążę. Bromergon mi jeszcze bardziej rozwalił prolaktynę. Dostinex na początku brałam często, aż w końcu doszłam do stabilnej dawki pół tabletki na 2 tygodnie. Alkohol piłam normalnie, jedynie nie na wieczór łykania. Raz mi się zdarzyło tylko. Bardzo zadowolona z Dostinexu byłam. Wiadomo - na początku możesz mieć huśtawki nastrojów (ja miałam ogromne), ale po 2-3 miesiącach max wszystko mija. Zależy jak organizm reaguje na hormony. Ja po tabletkach anty już widziałam, że potrzebowałam 3 miesięcy na adaptację do nowych hormonów - przy Dostinexie było podobnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Serenely jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-11-26, 10:05   #1362
201611290918
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 518
Dot.: HIPERPROLAKTYNEMIA - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Serenely Pokaż wiadomość
Tak, to prawda. Brałam Dostinex 3 lata - dopóki nie zaszłam teraz w ciążę. Bromergon mi jeszcze bardziej rozwalił prolaktynę. Dostinex na początku brałam często, aż w końcu doszłam do stabilnej dawki pół tabletki na 2 tygodnie. Alkohol piłam normalnie, jedynie nie na wieczór łykania. Raz mi się zdarzyło tylko. Bardzo zadowolona z Dostinexu byłam. Wiadomo - na początku możesz mieć huśtawki nastrojów (ja miałam ogromne), ale po 2-3 miesiącach max wszystko mija. Zależy jak organizm reaguje na hormony. Ja po tabletkach anty już widziałam, że potrzebowałam 3 miesięcy na adaptację do nowych hormonów - przy Dostinexie było podobnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dziękuję za odpowiedź, wczoraj przezornie lyknelam pół tabletki dostinexu, docelowo mam brać cała. Póki co skutków ubocznych nie zauważyłam, może lekka senność. Przespalam noc spokojnie i dziś się czuje normalnie gdzie po bromergonie przez pierwsze 2 tygodni miałam mdłości i wymioty na przemian i chodziłam jak pijana. Potem się do bromergonu już przyzwyczaiłam ale co z tego, skoro nie działał
201611290918 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-11, 17:51   #1363
nova31
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 200
Dot.: HIPERPROLAKTYNEMIA - zbiorczy!

Dziewczyny, czy wy też czujecie się jak przeziębione jak wam prolaktyna skacze? Mam stwierdzoną hiperprolaktynemię, leczoną bromergonem. Niestety ze względu na konieczność zażywania innych leków musiałam odstawić bromergon, więc już czuję że prolaktyna wzrosła. Odkąd odstawiłam leczenie ciągle mam stany podgorączkowe do 37,5 °C. Czy wam też się to zdarza?
nova31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-04, 07:08   #1364
zelon125
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 13
Dot.: HIPERPROLAKTYNEMIA - zbiorczy!

Witam.
Mam pytanie do dziewczyn, które miały hiperprolaktynemie wywołaną gruczolakiem.
Zazwyczaj jest tak, że przed leczeniem okres jest zaburzony, jest rzadko albo nie ma go wcale. Ja tak miałam.
Ale chciałam zapytać co się działo u was z okresem podczas przyjmowania już leków? Ja zaczynałam od bromergonu (fatalne skutki uboczne ale da się przyzwyczaić) a teraz przeszłam na 3 tabletki w tygodniu Dostinexu.
Jak się wam zmianił okres? Wrócił w normalnych cyklach (ok 28 dni), czy jest częstszy /występuje rzadziej ?

---------- Dopisano o 08:08 ---------- Poprzedni post napisano o 08:04 ----------

Cytat:
Napisane przez nova31 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy wy też czujecie się jak przeziębione jak wam prolaktyna skacze? Mam stwierdzoną hiperprolaktynemię, leczoną bromergonem. Niestety ze względu na konieczność zażywania innych leków musiałam odstawić bromergon, więc już czuję że prolaktyna wzrosła. Odkąd odstawiłam leczenie ciągle mam stany podgorączkowe do 37,5 °C. Czy wam też się to zdarza?
Mi prolaktyna bardzo szybko wzrastała po odstawieniu leków nawet na krótki okres. czasem to co zbijałam 3-4 miesiące potrafiło urosnąć w ciągu 2 tygodni :/
ale nie zauważyłam u siebie wzrostu temperatury, może po prostu nie zwróciłam uwagi przy całej gonitwie dnia
zelon125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-04, 10:35   #1365
Mitsukki
Naczelny Hipster
 
Avatar Mitsukki
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 9 341
Dot.: HIPERPROLAKTYNEMIA - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez zelon125 Pokaż wiadomość
Witam.
Mam pytanie do dziewczyn, które miały hiperprolaktynemie wywołaną gruczolakiem.
Zazwyczaj jest tak, że przed leczeniem okres jest zaburzony, jest rzadko albo nie ma go wcale. Ja tak miałam.
Ale chciałam zapytać co się działo u was z okresem podczas przyjmowania już leków? Ja zaczynałam od bromergonu (fatalne skutki uboczne ale da się przyzwyczaić) a teraz przeszłam na 3 tabletki w tygodniu Dostinexu.
Jak się wam zmianił okres? Wrócił w normalnych cyklach (ok 28 dni), czy jest częstszy /występuje rzadziej ?

---------- Dopisano o 08:08 ---------- Poprzedni post napisano o 08:04 ----------


Mi prolaktyna bardzo szybko wzrastała po odstawieniu leków nawet na krótki okres. czasem to co zbijałam 3-4 miesiące potrafiło urosnąć w ciągu 2 tygodni :/
ale nie zauważyłam u siebie wzrostu temperatury, może po prostu nie zwróciłam uwagi przy całej gonitwie dnia
Mój okres się skrócił, ostatnie cztery cykle to po kolei 43 dni, 23, 17 i 26 Ale wciąż nie są idealnie regularne. Prze leczeniem był bardzo wydłużone, teraz z kolei bardzo skrócone ;D
__________________


Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Jestem dzieckiem chaosu, tylko chaotyczne działania mają u mnie prawo bytu i nie przyprawiają mnie o zniechęcenie, poczucie bycia niewolnikiem, marazm i łzy w oczach.
Mitsukki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-07, 20:55   #1366
Disnejova
Wtajemniczenie
 
Avatar Disnejova
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 176
Dot.: HIPERPROLAKTYNEMIA - zbiorczy!

A ja dziś miałam Rezonans znowu przysadki dwa lata temu był mikrogruczolak jestem ciekawa co wynik przyniesie .
__________________
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.
„Jeśli próbujesz być kimś innym, poniesiesz porażkę. Świat już ma taką osobę. Teraz potrzebuje ciebie. Ścieżka, którą wytyczasz, może nie mieć sensu dla nikogo na świecie oprócz ciebie. I nie musi. Jest wyłącznie twoja.
Disnejova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-09, 06:16   #1367
zelon125
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 13
Dot.: HIPERPROLAKTYNEMIA - zbiorczy!

Czyli masz podobnie do mnie przed lekami nie miałam w ogóle okresu, a teraz po 2 latach bycia na tabletkach mam co 19-22 dni.
Ale niedługo ide do ginekologa-endokrynologa i zobaczymy czy da radę coś z tym zrobić
Poza tym chciała bym żeby ustawiła mi antykoncepcje, a już wiem że to będzie problem, bo to podobno z gruczolakami są przeboje
zelon125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-10, 11:53   #1368
Mitsukki
Naczelny Hipster
 
Avatar Mitsukki
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 9 341
Dot.: HIPERPROLAKTYNEMIA - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez zelon125 Pokaż wiadomość
Czyli masz podobnie do mnie przed lekami nie miałam w ogóle okresu, a teraz po 2 latach bycia na tabletkach mam co 19-22 dni.
Ale niedługo ide do ginekologa-endokrynologa i zobaczymy czy da radę coś z tym zrobić
Poza tym chciała bym żeby ustawiła mi antykoncepcje, a już wiem że to będzie problem, bo to podobno z gruczolakami są przeboje
Mi na czas leczenia kazano odstawić tabletki antykoncepcyjne.

W zeszlym tygodniu badałam prolaktyne, jest 42, więc spada <3 Na początku leczenia miałam 160, kiedy norma to ok 23
__________________


Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Jestem dzieckiem chaosu, tylko chaotyczne działania mają u mnie prawo bytu i nie przyprawiają mnie o zniechęcenie, poczucie bycia niewolnikiem, marazm i łzy w oczach.
Mitsukki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-16, 19:08   #1369
sonia2003
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 132
Dot.: HIPERPROLAKTYNEMIA - zbiorczy!

od tygodnia biorę bromergon, bo mam hiperprolakt., do tego guz w tarczycy (biopsja już zrobiona) i 5 guzów w piersiach. Biorę 1/4 tabletki i zaczełam strasznie tyć. W ciągu tygodnia +2kg. Czy któras też tak miała? Dzisiaj napisałam do lekarza i czekam na zwrotne info
__________________
www.czarodziejka.com
sonia2003 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-08-16, 20:15   #1370
paulinkka
Wtajemniczenie
 
Avatar paulinkka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: fathije
Wiadomości: 2 273
Dot.: HIPERPROLAKTYNEMIA - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez sonia2003 Pokaż wiadomość
od tygodnia biorę bromergon, bo mam hiperprolakt., do tego guz w tarczycy (biopsja już zrobiona) i 5 guzów w piersiach. Biorę 1/4 tabletki i zaczełam strasznie tyć. W ciągu tygodnia +2kg. Czy któras też tak miała? Dzisiaj napisałam do lekarza i czekam na zwrotne info
U kobiet + - 2kg to nic nadzwyczajnego. W ciagu cyklu waga przewaznie sie waha. Tym bardziej ze masz chorą tarczyce, wiec mogla zatrzymac Ci sie woda.
paulinkka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-21, 12:41   #1371
Kania22344
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 1
Dot.: HIPERPROLAKTYNEMIA - zbiorczy!

Witam,
Chciałam zapytać czy któraś z Pań borykała się z problemamem zbędnego owłosienia na twarzy spowodowanym hiperprolaktynemią,wynika jącą z przyjmowania leków psychotropowych. Czy problem ten znikł po wywołaniu okresu/obniżeniu poziomu prolaktyny?Ile czasu upłynęło od rozpoczęcia przyjmowania leków do zniwelowanie zbędnego owłosienia? Będę wdzięczna za wszelkie odpowiedzi
Kania22344 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-25, 12:43   #1372
Disnejova
Wtajemniczenie
 
Avatar Disnejova
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 176
Dot.: HIPERPROLAKTYNEMIA - zbiorczy!

A ja mam mikrogruczolaka 5,5mm-6,0mm wcześniej miał tyko 5,2mm Rosnie dziadostwo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.
„Jeśli próbujesz być kimś innym, poniesiesz porażkę. Świat już ma taką osobę. Teraz potrzebuje ciebie. Ścieżka, którą wytyczasz, może nie mieć sensu dla nikogo na świecie oprócz ciebie. I nie musi. Jest wyłącznie twoja.
Disnejova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-05, 09:19   #1373
zelon125
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 13
Dot.: HIPERPROLAKTYNEMIA - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Kania22344 Pokaż wiadomość
Witam,
Chciałam zapytać czy któraś z Pań borykała się z problemamem zbędnego owłosienia na twarzy spowodowanym hiperprolaktynemią,wynika jącą z przyjmowania leków psychotropowych. Czy problem ten znikł po wywołaniu okresu/obniżeniu poziomu prolaktyny?Ile czasu upłynęło od rozpoczęcia przyjmowania leków do zniwelowanie zbędnego owłosienia? Będę wdzięczna za wszelkie odpowiedzi
Nie jestem przekonana czy prolaktyna powoduje nadmierne owłosienie. A sprawdzałaś sobie inne hormony, np. testosteron?
Ja nie mam jakiegoś nadmiernego problemu z owłosieniem na twarzy ale mogło by go być mniej, z tym że testosteron też mi skacze troszeczkę przez guza.
a po przywróceniu miesiączki nie zauważyłam zmian w owłosieniu, może dlatego że prolaktyna cały czas ponad stan

---------- Dopisano o 10:19 ---------- Poprzedni post napisano o 10:17 ----------

A na jakich tabletkach jesteś, jesli można zapytać?
Słyszałam ze po dostinexie jest duże prawdopodobieństwo zmniejszenie, tylko że to tani lek nie jest :/
zelon125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-05, 09:21   #1374
Disnejova
Wtajemniczenie
 
Avatar Disnejova
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 176
Dot.: HIPERPROLAKTYNEMIA - zbiorczy!

Ja na twarzy nie ale owłosienie tak a inne hormony w normie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.
„Jeśli próbujesz być kimś innym, poniesiesz porażkę. Świat już ma taką osobę. Teraz potrzebuje ciebie. Ścieżka, którą wytyczasz, może nie mieć sensu dla nikogo na świecie oprócz ciebie. I nie musi. Jest wyłącznie twoja.
Disnejova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-05, 20:59   #1375
Mitsukki
Naczelny Hipster
 
Avatar Mitsukki
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 9 341
Dot.: HIPERPROLAKTYNEMIA - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez zelon125 Pokaż wiadomość
Nie jestem przekonana czy prolaktyna powoduje nadmierne owłosienie. A sprawdzałaś sobie inne hormony, np. testosteron?

Ja nie mam jakiegoś nadmiernego problemu z owłosieniem na twarzy ale mogło by go być mniej, z tym że testosteron też mi skacze troszeczkę przez guza.

a po przywróceniu miesiączki nie zauważyłam zmian w owłosieniu, może dlatego że prolaktyna cały czas ponad stan

---------- Dopisano o 10:19 ---------- Poprzedni post napisano o 10:17 ----------

A na jakich tabletkach jesteś, jesli można zapytać?
Słyszałam ze po dostinexie jest duże prawdopodobieństwo zmniejszenie, tylko że to tani lek nie jest :/


Dostinex w Czechach jest bardzo tani


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________


Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Jestem dzieckiem chaosu, tylko chaotyczne działania mają u mnie prawo bytu i nie przyprawiają mnie o zniechęcenie, poczucie bycia niewolnikiem, marazm i łzy w oczach.
Mitsukki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-06, 06:22   #1376
zelon125
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 13
Dot.: HIPERPROLAKTYNEMIA - zbiorczy!

---------- Dopisano o 10:19 ---------- Poprzedni post napisano o 10:17 ----------

[/COLOR]A na jakich tabletkach jesteś, jesli można zapytać?
Słyszałam ze po dostinexie jest duże prawdopodobieństwo zmniejszenie, tylko że to tani lek nie jest :/[/QUOTE]

Ja byłam prawie przez dwa lata na bromergonie, ze wszystkimi jego skukami. Po wizycie w szpitalu zmieniono mi na dostinex i od kwietnia 2017 jestem na nim. We wrześniu dostanę skierowanie na powtórny rezornans i zobaczymy czy coś się zmniejszyło z 15 mm ale obawiam się że nie

Ja niestety nie mam możliwości sprowadzania leku z czech. U siebie płacę ok 110 zł za osiem tabletek (biorę 3 tabletki na tydzień), ale wiem że w słupsku jest apteka która ma te tabletki po 90 zł i mogą wysłać pocztą.
zelon125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-08, 17:07   #1377
dzamatasi
Wtajemniczenie
 
Avatar dzamatasi
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 2 746
Dot.: HIPERPROLAKTYNEMIA - zbiorczy!

Mam juz dosc tej prolaktyny. Lecze sie od 3 lat jakos, od dwoxh miesiecy nie bralam lekow,bo pieniedzy nie mialam a zazywam noprolac,ktory kosztuje 180zl. Wczoraj zbadalam prolaktyne, jestem w 27 dniu cyklu wiec powinnam.juz okres miec I prolaktyna wynosi 64 zbadam po okresie,bo wtedy mi spada do normy.
__________________
WALCZĘ O WŁOSY
dzamatasi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-09, 18:37   #1378
Mitsukki
Naczelny Hipster
 
Avatar Mitsukki
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 9 341
Dot.: HIPERPROLAKTYNEMIA - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez dzamatasi Pokaż wiadomość
Mam juz dosc tej prolaktyny. Lecze sie od 3 lat jakos, od dwoxh miesiecy nie bralam lekow,bo pieniedzy nie mialam a zazywam noprolac,ktory kosztuje 180zl. Wczoraj zbadalam prolaktyne, jestem w 27 dniu cyklu wiec powinnam.juz okres miec I prolaktyna wynosi 64 zbadam po okresie,bo wtedy mi spada do normy.


przytulam.
U mnie kilka dni bez bromergonu kończy się takim bólem głowy, że tylko leżę i płaczę. Lecze sie od roku i ze 160 udalo sie zjechac do 48, ale praktycznie od pol roku spada minimanie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________


Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Jestem dzieckiem chaosu, tylko chaotyczne działania mają u mnie prawo bytu i nie przyprawiają mnie o zniechęcenie, poczucie bycia niewolnikiem, marazm i łzy w oczach.
Mitsukki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-09, 20:46   #1379
dzamatasi
Wtajemniczenie
 
Avatar dzamatasi
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 2 746
Dot.: HIPERPROLAKTYNEMIA - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Mitsukki Pokaż wiadomość
przytulam.
U mnie kilka dni bez bromergonu kończy się takim bólem głowy, że tylko leżę i płaczę. Lecze sie od roku i ze 160 udalo sie zjechac do 48, ale praktycznie od pol roku spada minimanie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Jejku, wspolczuje a mialas robiony rezonans ?
Ja wlasnie zadnych skutkow ubocznych nie odczuwam... zauwazylam nawet ze bez norpolacu czuje sie lepiej. Dzis wzielam 1 tab po przerwie I zwymiotowalam I to jiz 3 raz po przerwie w zazywaniu. I tradzik czy lysienie nasila sie po tych lekach :/
__________________
WALCZĘ O WŁOSY
dzamatasi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-10, 08:45   #1380
Mitsukki
Naczelny Hipster
 
Avatar Mitsukki
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 9 341
Dot.: HIPERPROLAKTYNEMIA - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez dzamatasi Pokaż wiadomość
Jejku, wspolczuje a mialas robiony rezonans ?

Ja wlasnie zadnych skutkow ubocznych nie odczuwam... zauwazylam nawet ze bez norpolacu czuje sie lepiej. Dzis wzielam 1 tab po przerwie I zwymiotowalam I to jiz 3 raz po przerwie w zazywaniu. I tradzik czy lysienie nasila sie po tych lekach :/


Miałam rezonans na samym początku i mam mikrogruczolaka :tak: kolejny będę miała jak prolaktyna się unormuje.
Jak po kilku dniach przerwy wezmę bromergon, to doslownie lecę przez ręce i strasznie mi niedobrze, nienawidzę go jedyne co to przynajmniej jak biore regularnie to juz nie mam skutkow ubocznych.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________


Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Jestem dzieckiem chaosu, tylko chaotyczne działania mają u mnie prawo bytu i nie przyprawiają mnie o zniechęcenie, poczucie bycia niewolnikiem, marazm i łzy w oczach.
Mitsukki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-11-27 14:56:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:52.