Trudne do pozbycia się - PROSAKI na brodzie! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-07-31, 14:25   #1
ViDiana
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 1

Trudne do pozbycia się - PROSAKI na brodzie!


Witam,
nie wiem, czy nazwa na to "coś" jest odpowiednia - wiem, że gdzieś czytałam, że nazywa się to właśnie PROSAK... Mianowicie, chodzi o małe, białe "wypuklenia" na skórze - w moim przypadku, na brodzie, gdzie jest ich cała masa! Na dodatek, nie da się tego wycisnąć - kiedy próbuję je wycisnąć, to wychodzą z nich takie białe, cienkie niteczki (przepraszam za wyrażenie). Bardzo brzydko to wygląda, kiedy się uśmiecham, lub napinam skórę brody, bo wtedy najbardziej je widać... Zastanawiałam się nad pójściem z tym do kosmetyczki, jednak nie wiem, czy w lecie to dobry pomysł...? Gdzieś czytała, że w lecie takie zabiegi nie są przeprowadzane, ponieważ skóra jest wtedy zbyt narażona na słońce...
Proszę, jeśli nie kosmetyczka, to jak sama mogę się tego pozbyć?!
Pomocy!
ViDiana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-31, 23:23   #2
Cicca
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 24
Dot.: Trudne do pozbycia się - PROSAKI na brodzie!

Jeżeli sie nie mylę to chodzi Ci o kaszaki.
Samemu chyba nie da się ich wyleczyć, ale u kosmetyczki już tak. Niestety zabieg trzeba powtarzać gdyż pojawiają się nowe.
Cicca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-01, 08:12   #3
nagiAkt
Zadomowienie
 
Avatar nagiAkt
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 1 233
Dot.: Trudne do pozbycia się - PROSAKI na brodzie!

kurczę, sama mam z tym problem wygląda to mniej więcej jak drobna wysypka... wyskoczyło mi to stosunkowo niedawno i to na prawej żuchwie. Nawet tego nie próbuję wygniatać bo pewnie było by jeszcze gorzej ;/
__________________
28.06

WIKTORIA

NASZ DZIUBEK
20.08.2014
15:10
nagiAkt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-01, 09:02   #4
tekila901
Zakorzenienie
 
Avatar tekila901
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Biegun północny
Wiadomości: 8 098
Dot.: Trudne do pozbycia się - PROSAKI na brodzie!

to i ja się wypowiem, bo sama miałam coś takiego.

najlepiej jeśli pójdziesz do kosmetyczki - ona wyciągnie Ci to ładnie igłą i po sprawie. przez jakiś czas skóra jest lekko zaczerwieniona, tak jak po wyciskaniu pryszcza, ale potem wszystko znika, a skóra bez tego paskudztwa wygląda o niebo lepiej. wiem, że to może wracać, ale na szczęście mi nic się nie odnowiło. tylko pamiętaj - sama nic z tym nie rób, bo sobie więcej szkody niż pożytku narobisz.
__________________
tekila901 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-01, 16:10   #5
Justyna22_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 3
Dot.: Trudne do pozbycia się - PROSAKI na brodzie!

Są to zaskórniki zamknięte a nie kaszaki .Mają pastać białawej kaszki prześwitującej spod skóry. Najskuteczniejsze są peelingi .W moim przypadku pomógł peeling jessnera z peelingiem migdałowym ,który wykonuje Moja Dermatolog. Oczywiscie potrzeba cierpliwości po 3 zabiegach juz widać róznice.Te większe zaskorniki wyciska mi przed nałożeniem kwasu Pani Doktor. Dodatkowo nie można zapominac o Krem np, brevoxyl oraz Skinorem sa bardzo pomocne w tego typu problemach. Ja jeszcze 2miesiące temu miałam pełno tych zaskórników własnie na brodzie,żuchwie a teraz mam może z 2-3
Justyna22_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-01, 16:46   #6
xblackxshadowx
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 887
Dot.: Trudne do pozbycia się - PROSAKI na brodzie!

Ja raz sama sobie wycisnęłam jednego. Ból straszliwy... Teraz mi się zrobił nowy w kąciku oka i za chiny nie mogę go usunąć, bo umieram z bólu. I tak samo się boję iść do kosmetyczki, bo ona się nie zlituje i wyciśnie
xblackxshadowx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-01, 18:26   #7
Fisiasia
Rozeznanie
 
Avatar Fisiasia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 846
Dot.: Trudne do pozbycia się - PROSAKI na brodzie!

mi na prosaki pomogl effaclar duo, tak po 3 miesiacach pozostalo mi kilka, a wspomne, ze mam tradzik grudkowo zaskornikowy, wiec mialam tego wszedzie! na czole, na skroniach, na brodzie, na pulikach... wszedzie! tak pol roku po jak skonczylam te kuracje, znowu mi sie zaczynaja pojawiac, ale coz... bywa, znowu kupie...
Fisiasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-08-01, 23:03   #8
kawa.
Raczkowanie
 
Avatar kawa.
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: gdynia
Wiadomości: 363
Dot.: Trudne do pozbycia się - PROSAKI na brodzie!

Justyna22_ ma rację - to nie są ani prosaki, ani kaszaki, tylko zaskórniki zamknięte. Usunięcie ich u kosmetyczki (mechanicznie) może odbywać się niezależnie od pór roku - po zabiegu kilka dni jednak skóra się goi. Prawdopodobnie powstały wskutek nieprawidłowej pielęgnacji, skoro piszesz, że nagle się pojawiły.
Polecam kwasy. Latem jedynie PHA, ewentualnie migdałowy. No i warto się bliżej przyjrzeć składom kosmetyków
kawa. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-03, 14:02   #9
Hosz
Raczkowanie
 
Avatar Hosz
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 187
Dot.: Trudne do pozbycia się - PROSAKI na brodzie!

Nie wyciskaj, bo boli Ja sobie przekłuwam bardzo cienką, odkażoną igłą. Czyli de facto to samo co robi kosmetyczka, u której jeszcze nigdy nie byłam Później wysusz, np. pastą cynkową.
Zauważyłam, że takie białe grudki pojawiają mi się u góry na policzkach (pod oczami), kiedy użyję zbyt tłustego kremu.
__________________
Zapraszam na hoszi.blogspot.com - zdjęcia, grafika, sztuka, projektowanie graficzne
Hosz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:28.