Kosmetyki naturalne - Strona 107 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-11-02, 12:52   #3181
nie_ma_mnie
Rozeznanie
 
Avatar nie_ma_mnie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: jestem w PRL-u
Wiadomości: 813
Dot.: Kosmetyki naturalne

takie cus robie od przypadku do przypadku, bo nie stoi w lodówce i mi się kisi. Ale poprawę widać kilka godzin po pierwszym użyciu, taki quick fix (używam wody oligoceńskiej, która dobrym rozpuszczalnikiem jest)

Edytowane przez nie_ma_mnie
Czas edycji: 2011-11-02 o 12:53
nie_ma_mnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-03, 08:16   #3182
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez nie_ma_mnie Pokaż wiadomość
takie cus robie od przypadku do przypadku, bo nie stoi w lodówce i mi się kisi. Ale poprawę widać kilka godzin po pierwszym użyciu, taki quick fix (używam wody oligoceńskiej, która dobrym rozpuszczalnikiem jest)
Czyli jak robić, to niewielką ilość, tak "na teraz", żeby nie przechowywać tego bez większego sensu?
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-03, 15:40   #3183
nie_ma_mnie
Rozeznanie
 
Avatar nie_ma_mnie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: jestem w PRL-u
Wiadomości: 813
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Apsik13 Pokaż wiadomość
Czyli jak robić, to niewielką ilość, tak "na teraz", żeby nie przechowywać tego bez większego sensu?
nie wiem właściwie czym to zakonserwować naturalnie, sól karnalitowa mi się skończyła, więc ja mam na 3 dni, czyli tak z 50 ml z zalewu 1:1 (wg poziomów w słoiczku)
nie_ma_mnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-04, 10:09   #3184
Karnite
Przyczajenie
 
Avatar Karnite
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 9
Dot.: Kosmetyki naturalne

Jakiś czas temu informowałam, że pracuję nad materiałem na temat rosnącej popularności ekokosmetyków. Artykuł się ukazał i jest dostępny tutaj: http://tygodnik.onet.pl/36,0,70042,e...h,artykul.html

pozdrawiam
Karnite jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-05, 06:51   #3185
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Karnite Pokaż wiadomość
Jakiś czas temu informowałam, że pracuję nad materiałem na temat rosnącej popularności ekokosmetyków. Artykuł się ukazał i jest dostępny tutaj: http://tygodnik.onet.pl/36,0,70042,e...h,artykul.html

pozdrawiam
Czekam na artykuł o sposobach promocji kosmetyków naturalnych. O marketingu szeptanym na forach internetowych, sponsorowanych stronach poradnikowych, za którymi stoją sprzedawcy, blogach kosmetycznych i nadkonsumpcji.


---------- Dopisano o 07:51 ---------- Poprzedni post napisano o 07:44 ----------

Nikt tu jeszcze nie wspominał o białej glince amazońskiej, a chyba warto. Różni się, np. od francuskiego kaolinu. Intensywniej pachnie, nie jest tak miałka, można nią zrobić peeling. Skóra po zastosowaniu jest trochę ściągnięta, ale bardziej odświeżona i oczyszczona.

Edytowane przez mentha
Czas edycji: 2011-11-05 o 08:54 Powód: błąd j.
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-05, 08:33   #3186
tequilla78
Raczkowanie
 
Avatar tequilla78
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 56
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Karnite Pokaż wiadomość
Jakiś czas temu informowałam, że pracuję nad materiałem na temat rosnącej popularności ekokosmetyków. Artykuł się ukazał i jest dostępny tutaj: http://tygodnik.onet.pl/36,0,70042,e...h,artykul.html

pozdrawiam
Cóż, jak to mówią: "tego słuchają kto głośniej krzyczy", a rzeczą jasną jest, że rozwój kosmetyków ekologicznych i ich rosnąca popularność jest wielu koncernom bardzo nie na rękę. Co do parabenów poruszonych w artykule - może i niezbitych, niepodwarzalnych dowodów na ich szkodliwość nie ma, a jednak Komisja Europejska umieściła je na liście składników mogących zaburzać gospodarkę hormonalną (o tym artykuł jakoś dziwnym trafem zapomina wspomnieć).
tequilla78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-05, 10:12   #3187
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez tequilla78 Pokaż wiadomość
Cóż, jak to mówią: "tego słuchają kto głośniej krzyczy", a rzeczą jasną jest, że rozwój kosmetyków ekologicznych i ich rosnąca popularność jest wielu koncernom bardzo nie na rękę. Co do parabenów poruszonych w artykule - może i niezbitych, niepodwarzalnych dowodów na ich szkodliwość nie ma, a jednak Komisja Europejska umieściła je na liście składników mogących zaburzać gospodarkę hormonalną (o tym artykuł jakoś dziwnym trafem zapomina wspomnieć).
A możesz zalinkować tę listę, bo jakoś nie moge jej znaleźć.
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-11-05, 10:25   #3188
MariaKatarzyna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 87
Dot.: Kosmetyki naturalne

też jestem zainteresowana ekokosmetykami, trochę przeraża mnie ilość świństw które mają przeciętne specyfiki, ale trochę się pogubiłam czytając ten wątek, czy w Polsce są dostępne kosmetyki które mają eko certyfikaty? ostatnio spotkałam się w rosmanie z produktami "jedzeniowymi" które takie certyfikaty miały na opakowaniu, ale czy tak jest też z kosmetykami?
MariaKatarzyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-05, 11:26   #3189
tequilla78
Raczkowanie
 
Avatar tequilla78
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 56
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
A możesz zalinkować tę listę, bo jakoś nie moge jej znaleźć.
Bardzo proszę:

http://ec.europa.eu/environment/endo...eport_2007.pdf

http://www.pro-test.pl/article_suple...aln%C4%85.html

---------- Dopisano o 12:26 ---------- Poprzedni post napisano o 12:18 ----------

Cytat:
Napisane przez MariaKatarzyna Pokaż wiadomość
też jestem zainteresowana ekokosmetykami, trochę przeraża mnie ilość świństw które mają przeciętne specyfiki, ale trochę się pogubiłam czytając ten wątek, czy w Polsce są dostępne kosmetyki które mają eko certyfikaty? ostatnio spotkałam się w rosmanie z produktami "jedzeniowymi" które takie certyfikaty miały na opakowaniu, ale czy tak jest też z kosmetykami?

Oczywście, że w Polsce są dostępne certyfikowane ekokosmetyki. Certyfikaty najbardziej godne zaufania i uznane na całym świecie to: ECOCERT, Soil Association, BDIH (teraz już częściej zamiast BDIH jest NaTrue) i USDA Organic. Póki co najczęściej można znaleźć te kosmetyki w sklepach z żywnością ekologiczną (tylko tam jest zwykle mały wybór) i w sklepach z kosmetykami naturalnymi (także internetowych). W tradycyjnych drogeriach trzeba wiedzieć czego się szuka, bo niestety jest bardzo dużo oszukiwania przez producentów i co drugi kosmetyk na półce nazywa się naturalny lub eko, choć z naturalnością nie ma nic wspólnego. Czasem można też niektóre marki znaleźć w aptekach, choć rzadko. Z polskich kosmetyków prawdziwe kosmetyki naturalne ma Ava (ale tylko seria eco linea z certyfikatem ECOCERT). Z importowanych kosmetyków marek jest bardzo dużo.
tequilla78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-05, 12:45   #3190
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Kosmetyki naturalne

Dzieki, przyjrzałam sie temu bliżej i w artykule jest przekłamanie - powołują sie na liste 553 substacji, po czym linkują coś innego. Na tej liście 553 nie ma żadnego z parabenów. Warto dodać, że w jednym z dokumentów, w cześci na temat celów projektu jest napisane, że do składników wpływających na uk. hormonalny (endocrine disruptors) zalicza sie tez składniki naturalne uzyskane np, z soi, ale jakoś nie robi sie z tego afery... i słusznie.
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-06, 09:55   #3191
tequilla78
Raczkowanie
 
Avatar tequilla78
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 56
Dot.: Kosmetyki naturalne

W artykule pro test jest po prostu nowsza wersja. Twój aneks jest aneksem do starszego dokumentu, którego kontynuacją jest raport, który podlinkowałam jako pierwszy, w którym o parabenach mowa już jest. Jest to raport z roku 2007. A do jakiego dokumentu aneksem jest podlinkowana przez Ciebie lista?

W raporcie oczywiście jest np. zdanie, że jak dotąd nie udowodniono związku między rakiem piersi, a używaniem kosmetyków zawierających parabeny. Bo i prawda, że niezbitych dowodów na to nie ma (gdyby były to zapewne zakazano by użycia tych najtańszych konserwantów we wszystkich kosmetykach). Niech więc każdy wybiera jak chce.

---------- Dopisano o 10:55 ---------- Poprzedni post napisano o 10:44 ----------

Tutaj są jeszcze inne informacje na temat badań, jakich pewnie wiele by się znalazło:

http://www.health-report.co.uk/parabens.htm

Edytowane przez tequilla78
Czas edycji: 2011-11-06 o 09:49
tequilla78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-07, 23:34   #3192
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez tequilla78 Pokaż wiadomość
W artykule pro test jest po prostu nowsza wersja. Twój aneks jest aneksem do starszego dokumentu, którego kontynuacją jest raport, który podlinkowałam jako pierwszy, w którym o parabenach mowa już jest. Jest to raport z roku 2007. A do jakiego dokumentu aneksem jest podlinkowana przez Ciebie lista?

W raporcie oczywiście jest np. zdanie, że jak dotąd nie udowodniono związku między rakiem piersi, a używaniem kosmetyków zawierających parabeny. Bo i prawda, że niezbitych dowodów na to nie ma (gdyby były to zapewne zakazano by użycia tych najtańszych konserwantów we wszystkich kosmetykach). Niech więc każdy wybiera jak chce.
To nei są wersje nowesz i starsze tylko zupełnie różne dokumenty - jest ich cała masa tutaj
W artykule pro-testu powołują sie na liste 553 składników, która jest w aneksie do końcowego raportu pt. Towards the establishment of a priority list of substances for further evaluation of their role in endocrine disruption z 2000 roku. W 2007 wypuszczono coś innego, tutaj wiecej, a zalinkowany w artykule dokument to raport z jednego z czterech projektów i dot. on nowych kandydatów w celu ewentualnego rozszerzenia listy. Raporty z tych czterech projektów i aneksy sa w zalinkowane w pierwszym zdaniu.

Chodzi mi o to, ze w artykule sa błędy - albo powołują sie na złą listę pięciuste iluśtam składników (bo było ich kilka ale 553 jest tylko jedna), albo na zła date albo na zły dokument.

---------- Dopisano o 00:34 ---------- Poprzedni post napisano o 00:16 ----------

Cytat:
Napisane przez tequilla78 Pokaż wiadomość
W raporcie oczywiście jest np. zdanie, że jak dotąd nie udowodniono związku między rakiem piersi, a używaniem kosmetyków zawierających parabeny. Bo i prawda, że niezbitych dowodów na to nie ma (gdyby były to zapewne zakazano by użycia tych najtańszych konserwantów we wszystkich kosmetykach).
Z tym rakiem piersi to sie zagalopowałaś, nawet autorka artykułu, od którego cała afera sie zaczeła nie sugerowała, że parabeny maja związek z rakiem piersi, żadne padania tego nie sugerowały. Nawet między obecnościa w tkance z rakiem, a powodowaniem raka jest daleka droga, już pomijam fakt że w próbka kontrolna tez zawierała te parabeny. Nie mówiac już o słabym zaburzaniu gospodarki hormonalnej a rakiem piersi! Ale masz racje każdy wybiera jak chce.

Cytat:
Tutaj są jeszcze inne informacje na temat badań, jakich pewnie wiele by się znalazło:
http://www.health-report.co.uk/parabens.htm
Bardzo amatorska strona zajmująca sie sprzedazą organiczynych suplementów, ale sobie adres kupili
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-08, 08:42   #3193
tequilla78
Raczkowanie
 
Avatar tequilla78
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 56
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
To nei są wersje nowesz i starsze tylko zupełnie różne dokumenty - jest ich cała masa tutaj
W artykule pro-testu powołują sie na liste 553 składników, która jest w aneksie do końcowego raportu pt. Towards the establishment of a priority list of substances for further evaluation of their role in endocrine disruption z 2000 roku. W 2007 wypuszczono coś innego, tutaj wiecej, a zalinkowany w artykule dokument to raport z jednego z czterech projektów i dot. on nowych kandydatów w celu ewentualnego rozszerzenia listy. Raporty z tych czterech projektów i aneksy sa w zalinkowane w pierwszym zdaniu.

Chodzi mi o to, ze w artykule sa błędy - albo powołują sie na złą listę pięciuste iluśtam składników (bo było ich kilka ale 553 jest tylko jedna), albo na zła date albo na zły dokument.

---------- Dopisano o 00:34 ---------- Poprzedni post napisano o 00:16 ----------


Z tym rakiem piersi to sie zagalopowałaś, nawet autorka artykułu, od którego cała afera sie zaczeła nie sugerowała, że parabeny maja związek z rakiem piersi, żadne padania tego nie sugerowały. Nawet między obecnościa w tkance z rakiem, a powodowaniem raka jest daleka droga, już pomijam fakt że w próbka kontrolna tez zawierała te parabeny. Nie mówiac już o słabym zaburzaniu gospodarki hormonalnej a rakiem piersi! Ale masz racje każdy wybiera jak chce.


Bardzo amatorska strona zajmująca sie sprzedazą organiczynych suplementów, ale sobie adres kupili

Oczywiście. Wszędzie są błędy i wszyscy są w błędzie i przekłamują. Przechodząc do meritum. O jakim projekcie jest mowa na stronie Komisji? Czemu służą wszystkie 4 badania (bo tą są 4 badania-dokumenty, a nie cztery różne projekty). Wszystkie zmierzają do tego samego celu. Do wypracowania jednej listy substancji substancji zakłócających gospodarkę hormonalną określanej tutaj jako priorty list, tak więc projekt jest tu jeden i każdy dokument służy jednemu projektowi. Wszystkie dokumenty mają się wzajemne uzupełniać i wszystkie znajdują się na tej samej stronie Komisji, poświęconej temu samemu celowi. Naprawdę jak dla mnie nieistotne jest, w którym z nich jest mowa o parabenach, bo chodzi o wypracowane jednej strategi komisji oraz listy o nazwie priority list: http://ec.europa.eu/environment/endo...studies_en.htm tak więc proponuję głębszą analizę podlinkowanej strony. Wśród podanych tu badań jest też lista 435 substancji, dla których dane są niewystarczające. Cytuję dosłownie fragment tego dokumentu:

"Parabens
Recent data on parabens in fish (used as preservatives in food and cosmetics) indicate that these substances should be included on the priority list as well."

czyli autorzy raportu sugerują, że ostatnie badana na rybach (czyli zwierzętach tak jak pisze pro test, dają do myślenia, że te substacje czyli parabeny powinny być również umieszczone na priorty list, czyli liście substancji zakłócających gospodarkę hormonalną, o którą tu chodzi.
A co do związku z rakiem piersi - nie wiem o jakim artykule piszesz. Ja zacytowałam tylko fragment innego z badań komisji - tego, który podlinkował pro test. Zacytowałam, że jak dotąd nie udowodniono stosowania parabenów z rakiem piersi. To są słowa autorów raportu, a nie moje ani jakiejś autorki bliżej nieokreślonego artykułu.
tequilla78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-08, 14:13   #3194
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez tequilla78 Pokaż wiadomość
Oczywiście. Wszędzie są błędy i wszyscy są w błędzie i przekłamują. Przechodząc do meritum. O jakim projekcie jest mowa na stronie Komisji? Czemu służą wszystkie 4 badania (bo tą są 4 badania-dokumenty, a nie cztery różne projekty). Wszystkie zmierzają do tego samego celu. Do wypracowania jednej listy substancji substancji zakłócających gospodarkę hormonalną określanej tutaj jako priorty list, tak więc projekt jest tu jeden i każdy dokument służy jednemu projektowi. Wszystkie dokumenty mają się wzajemne uzupełniać i wszystkie znajdują się na tej samej stronie Komisji, poświęconej temu samemu celowi. Naprawdę jak dla mnie nieistotne jest, w którym z nich jest mowa o parabenach, bo chodzi o wypracowane jednej strategi komisji oraz listy o nazwie priority list: http://ec.europa.eu/environment/endo...studies_en.htm tak więc proponuję głębszą analizę podlinkowanej strony. Wśród podanych tu badań jest też lista 435 substancji, dla których dane są niewystarczające. Cytuję dosłownie fragment tego dokumentu:

"Parabens
Recent data on parabens in fish (used as preservatives in food and cosmetics) indicate that these substances should be included on the priority list as well."

czyli autorzy raportu sugerują, że ostatnie badana na rybach (czyli zwierzętach tak jak pisze pro test, dają do myślenia, że te substacje czyli parabeny powinny być również umieszczone na priorty list, czyli liście substancji zakłócających gospodarkę hormonalną, o którą tu chodzi.
Zgadzam sie z tym, ze wszystko słuzy stworzeniu priority list i jak sama widzisz parabeny nie są na liście 553 substancji (candidate list)mogacych zaburzać gospodarke hormonalną, na którą powołuje sie pro-test w przeciwieństwie to innych składników z ich tabelki. To nie chodzi czy dla Ciebie jest istotne w którym raporcie sie co znajduje od o fakty, a fakty są takie, że parabeny nie są na liscie 553 składników, nie są na liscie 435 składników którą wspomniałaś (dokładna lista robocza jest w aneksie 4, tak więc również proponuję głębszą analizę podlinkowanej strony), a nawet jeśli by były to nie jest tak, że - nie ma ich na jednej to wybierz sobie z drugiej i skleć swoją liste.
Czyli generalnie parabeny nie są na żadnej liście, są jedynie wspomniane w jednym z aneksów pt. DESCRIPTION AND EVALUATION OF EARLIER WORK jako jedna z grup substancji które były brane pod uwage i najwyraźniej zostały odurzone skoro nie ma ich na żadnej późniejszej liście (w tabeli) konkretnych składników. To co zrobili dziennikarze pro-testu i co Ty tez robisz to wyrywanie zdań z kontekstu w celu poparcia swoich przekonań. Podkreślam jeszcze raz nikt Ci nie zabrania prewncyjnie unikać parabenów, ale to nie znaczy że automatycznie sa na którejś z dokładnych list składników.


Cytat:
Napisane przez tequilla78
A co do związku z rakiem piersi - nie wiem o jakim artykule piszesz. Ja zacytowałam tylko fragment innego z badań komisji - tego, który podlinkował pro test. Zacytowałam, że jak dotąd nie udowodniono stosowania parabenów z rakiem piersi. To są słowa autorów raportu, a nie moje ani jakiejś autorki bliżej nieokreślonego artykułu.
O tym, o którym jest w linku, który sama podałas (http://www.health-report.co.uk/parabens.htm), autorstwa P. Darbre i od kórego cala internetowa afera sie zaczeła.
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-08, 21:11   #3195
tequilla78
Raczkowanie
 
Avatar tequilla78
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 56
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Zgadzam sie z tym, ze wszystko słuzy stworzeniu priority list i jak sama widzisz parabeny nie są na liście 553 substancji (candidate list)mogacych zaburzać gospodarke hormonalną, na którą powołuje sie pro-test w przeciwieństwie to innych składników z ich tabelki. To nie chodzi czy dla Ciebie jest istotne w którym raporcie sie co znajduje od o fakty, a fakty są takie, że parabeny nie są na liscie 553 składników, nie są na liscie 435 składników którą wspomniałaś (dokładna lista robocza jest w aneksie 4, tak więc również proponuję głębszą analizę podlinkowanej strony), a nawet jeśli by były to nie jest tak, że - nie ma ich na jednej to wybierz sobie z drugiej i skleć swoją liste.
Czyli generalnie parabeny nie są na żadnej liście, są jedynie wspomniane w jednym z aneksów pt. DESCRIPTION AND EVALUATION OF EARLIER WORK jako jedna z grup substancji które były brane pod uwage i najwyraźniej zostały odurzone skoro nie ma ich na żadnej późniejszej liście (w tabeli) konkretnych składników. To co zrobili dziennikarze pro-testu i co Ty tez robisz to wyrywanie zdań z kontekstu w celu poparcia swoich przekonań. Podkreślam jeszcze raz nikt Ci nie zabrania prewncyjnie unikać parabenów, ale to nie znaczy że automatycznie sa na którejś z dokładnych list składników.



O tym, o którym jest w linku, który sama podałas (http://www.health-report.co.uk/parabens.htm), autorstwa P. Darbre i od kórego cala internetowa afera sie zaczeła.
Akurat zacytowany przeze mnie fragment o prabenach pochodzi z dokumentu głównego: Study on gathering information on 435 substances with insufficient data" a nie z żadnego z aneksów, więc jak widać pojawiają się nie tylko w jednym z aneksów ( To w kontekście wyrywania z kontekstu celem poparcia swoich przekonań, jeśli ja to niby robię to jak widać przygadał kocioł garnkowi, podobnie jest zresztą we wcześniejszych Twoich wypowiedziach). Co do tego, że nie ma ich na jednej liście jednego z załączników - może i nie ma, ja nigdzie nie pisałam,że są akurat wymienione w tym konkretnym załączniku. To, że nie zostały umieszczone na liście finalnej akurat mnie wcale nie dziwi - zbyt wielu by to było nie na rękę i zbyt silne są lobby koncernów kosmetycznych, które obracają takimi kwotami o jakich większości się nie śniło. Kończę już tą dyskusję, bo naprawdę nie mam na to czasu, zwłaszcza, że akurat mi do żadnego elaboratu te dane niepotrzebne.
tequilla78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-09, 14:44   #3196
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez tequilla78 Pokaż wiadomość
Akurat zacytowany przeze mnie fragment o prabenach pochodzi z dokumentu głównego: Study on gathering information on 435 substances with insufficient data" a nie z żadnego z aneksów, więc jak widać pojawiają się nie tylko w jednym z aneksów
Napisałaś wyraźnie Wśród podanych tu badań jest też lista 435 substancji, dla których dane są niewystarczające. Cytuję dosłownie fragment tego dokumentu:

"Parabens
Recent data on parabens in fish (used as preservatives in food and cosmetics) indicate that these substances should be included on the priority list as well."

czyli autorzy raportu sugerują, że ostatnie badana na rybach (czyli zwierzętach tak jak pisze pro test, dają do myślenia, że te substacje czyli parabeny powinny być również umieszczone na priorty list, czyli liście substancji zakłócających gospodarkę hormonalną, o którą tu chodzi.

Wpominasz o liście 435 substancji dla których dane są niewystarczajace po czym piszesz o parabenach, tak jak by sie znajdowały na tej liście. To że klikniesz sobie na pełny raport i uzyjesz ctrl + F nie znaczy że już wszystko wiesz o zawartości dokumentu, jakbys pojechala sobie do góry to bys zobaczyła w jakiej cześci dokumentu sie znajdujesz. Zacytowany przez Ciebie fragment znajduje sie w aneksie 1 i tylko tam jest wzmianka o parabenach, a lista tychże 435 składników w aneksie 4.

Co do lobby kosmetycznego, cóż o kazdym składników kosmetycznym można powiedzieć że stoi za nim lobby kosmetyczne, wiec żeby być konsekwentym chyba by należało zrezygnować ze kosmetyków?
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-10, 08:29   #3197
tequilla78
Raczkowanie
 
Avatar tequilla78
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 56
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Napisałaś wyraźnie Wśród podanych tu badań jest też lista 435 substancji, dla których dane są niewystarczające. Cytuję dosłownie fragment tego dokumentu:

"Parabens
Recent data on parabens in fish (used as preservatives in food and cosmetics) indicate that these substances should be included on the priority list as well."

czyli autorzy raportu sugerują, że ostatnie badana na rybach (czyli zwierzętach tak jak pisze pro test, dają do myślenia, że te substacje czyli parabeny powinny być również umieszczone na priorty list, czyli liście substancji zakłócających gospodarkę hormonalną, o którą tu chodzi.

Wpominasz o liście 435 substancji dla których dane są niewystarczajace po czym piszesz o parabenach, tak jak by sie znajdowały na tej liście. To że klikniesz sobie na pełny raport i uzyjesz ctrl + F nie znaczy że już wszystko wiesz o zawartości dokumentu, jakbys pojechala sobie do góry to bys zobaczyła w jakiej cześci dokumentu sie znajdujesz. Zacytowany przez Ciebie fragment znajduje sie w aneksie 1 i tylko tam jest wzmianka o parabenach, a lista tychże 435 składników w aneksie 4.

Co do lobby kosmetycznego, cóż o kazdym składników kosmetycznym można powiedzieć że stoi za nim lobby kosmetyczne, wiec żeby być konsekwentym chyba by należało zrezygnować ze kosmetyków?

Powtórzę jeszcze raz czarno na białym. Cytat o prabenach pochodzi z dokumentu głównego o tytule: "Study on gathering information on 435 substances with insufficient data". Przykro mi, ale czy Ci sie to podoba to nie ten cytat: "Parabens
Recent data on parabens in fish (used as preservatives in food and cosmetics) indicate that these substances should be included on the priority list as well." pochodzi właśnie z tego dokumentu GŁÓWNEGO. To nie jest żaden aneks. Aneksów jest tam innych całe mnóstwo.
tequilla78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-11, 07:13   #3198
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Kosmetyki naturalne

Nie czuję się na siłach, żeby przyłączyć się do dyskusji o parabenach, ale mam nowe informacje z branży kosmetycznej.

Laboratorium Ava wprowadziło na rynek nową linię z Ecocertem, Eco Garden. Są w niej kremy, sera i peeling. Użyli podobnych emolientów jak w kosmetykach Eco Linea i ekstraktów z marchwi, pomidora, ogórka, groszku, co przypomina z kolei ich linię Warzywny Ogród. Np.,

Cytat:
Serum odmładzające pomidor z ogórkiem
/INCI/: Aqua, Lavandula Angustifolia Flower Water*, Solanum Lycopersicum (Tomato) Fruit Extract*, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil*, Phytosqualan, Olea Europaea (Olive) Oil*, Cetearyl Alcohol, Cetearyl Glucoside, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Olea Europaea (Olive) Oil Unsaponifiables, Hydrogenated Vegetable Oil, Glyceryl Stearate, Glycine Soja (Soybean) Sterols, Beta-sitosterol, Tocopherol, Cucumis Sativus (Cucumber) Fruit Extract, Glycerin, Zea Mays Starch*, Citric Acid, Sodium Carbonate, Sodium PCA, Dehydroacetic Acid, Benzyl Alcohol, Sodium Dehydroacetate, Xanthan Gum, Ferula Galbaniflua Oil, Citrus Aurantium Oil, Ricinus Communis Oil, Sodium Phytate.

*składniki pochodzące z upraw ekologicznych z certyfikatem Ecocert

W ich sklepie firmowym, do końca listopada, obniżono ceny o 25%.
http://www.ava-sklep.pl/kosmetyki-ek...ne.html?cat=45
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-12, 00:56   #3199
ultrafiolet88
Zakorzenienie
 
Avatar ultrafiolet88
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 13 899
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez mentha Pokaż wiadomość
Nie czuję się na siłach, żeby przyłączyć się do dyskusji o parabenach, ale mam nowe informacje z branży kosmetycznej.

Laboratorium Ava wprowadziło na rynek nową linię z Ecocertem, Eco Garden. Są w niej kremy, sera i peeling. Użyli podobnych emolientów jak w kosmetykach Eco Linea i ekstraktów z marchwi, pomidora, ogórka, groszku, co przypomina z kolei ich linię Warzywny Ogród. Np.,




W ich sklepie firmowym, do końca listopada, obniżono ceny o 25%.
http://www.ava-sklep.pl/kosmetyki-ek...ne.html?cat=45
poleciłabyś? tak patrząc pod kątem składu oczywiście
__________________
Klikaj codziennie!

http://www.poomoc.pl/
ultrafiolet88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-12, 08:38   #3200
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: Kosmetyki naturalne

Dziewczyny, zniżka do wykorzystania w sklepie:
60 zł za kupon o wartości 140 zł na zakupy w sklep.myorganic.pl. Najlepsze francuskie kosmetyki naturalne w Twoim zasięgu! / citeam.pl /

Może którejś się przyda
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-12, 13:25   #3201
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez ultrafiolet88 Pokaż wiadomość
poleciłabyś? tak patrząc pod kątem składu oczywiście
W tej sprawie musiałby się wypowiedzieć ktoś biegły, biotechnolog najlepiej.

Użyli w nich chyba Lipofeel OL czy czegoś takiego; przetworzonych i nieprzetworzonych olejów (różnych). Ich podstawową funkcją jest natłuszczanie, wygładzanie, zmiękczanie itp.. Ekstrakty roślinne są, ale o ich skuteczności w ogóle i w tych kosmetykach nie umiem wiele powiedzieć. Sama jestem ciekawa jaki jest rzeczywisty wpływ tych składników na naskórek albo nawet skórę i czy są naprawdę takie "dobroczynne", "wartościowe", "cenne" jak to się pisze na Wizażu o "bogactwie naturalnych substancji". Podróże w czasie i wieczna młodość brzmią baśniowo. Poza tym, każdemu inna pieszczota. Nie wiem, np. czy kremy będą odpowiednie dla cery takiej jak moja (dojrzała, przetłuszczająca się, z trądzikiem niezapalnym). Byłoby miło.
Konserwanty, wyciągi, olejki eteryczne mogą niektórych podrażniać, ale to zasada ogólna. Zawsze warto zrobić próbę przed wysmarowaniem twarzy.

Korzystna jest cena. Pozytywnie odbierana może być inwestycja Avy w certyfikację i to, że to produkt krajowy.
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-12, 13:35   #3202
ultrafiolet88
Zakorzenienie
 
Avatar ultrafiolet88
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 13 899
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez mentha Pokaż wiadomość
W tej sprawie musiałby się wypowiedzieć ktoś biegły, biotechnolog najlepiej.

Użyli w nich chyba Lipofeel OL czy czegoś takiego; przetworzonych i nieprzetworzonych olejów (różnych). Ich podstawową funkcją jest natłuszczanie, wygładzanie, zmiękczanie itp.. Ekstrakty roślinne są, ale o ich skuteczności w ogóle i w tych kosmetykach nie umiem wiele powiedzieć. Sama jestem ciekawa jaki jest rzeczywisty wpływ tych składników na naskórek albo nawet skórę i czy są naprawdę takie "dobroczynne", "wartościowe", "cenne" jak to się pisze na Wizażu o "bogactwie naturalnych substancji". Podróże w czasie i wieczna młodość brzmią baśniowo. Poza tym, każdemu inna pieszczota. Nie wiem, np. czy kremy będą odpowiednie dla cery takiej jak moja (dojrzała, przetłuszczająca się, z trądzikiem niezapalnym). Byłoby miło.
Konserwanty, wyciągi, olejki eteryczne mogą niektórych podrażniać, ale to zasada ogólna. Zawsze warto zrobić próbę przed wysmarowaniem twarzy.

Korzystna jest cena. Pozytywnie odbierana może być inwestycja Avy w certyfikację i to, że to produkt krajowy.

ale jak nie ma tych "zlych" skladnikow (parabeny itd.) to juz cos
__________________
Klikaj codziennie!

http://www.poomoc.pl/
ultrafiolet88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-16, 12:30   #3203
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Kredlina Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o kosmetyki naturalne, czy któraś z Was zna jakiś dobry kosmetyk na podrażnienia po goleniu?
Ale dla kobiet czy mężczyzn? Jeśli chodzi o golenie nóg, to po goleniu polecam balsam babydream różowy dla kobiet w ciaży, jest łągodzący
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-16, 13:38   #3204
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
Ale dla kobiet czy mężczyzn? Jeśli chodzi o golenie nóg, to po goleniu polecam balsam babydream różowy dla kobiet w ciaży, jest łągodzący
Mhm, widziałam ten balsam wiele razy i nawet nie pomyślałam, żeby go sobie obejrzeć, poczytać i powąchać
Ale poprawię się
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-16, 22:50   #3205
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez ultrafiolet88 Pokaż wiadomość

ale jak nie ma tych "zlych" skladnikow (parabeny itd.) to juz cos
Sprawiłam sobie krem karotenowy, serum pomidorowe i peeling. Na razie użyłam tylko kremu - jest dość gęsty, jasnopomarańczowy i bardzo szybko się wchłania, nie pozostawiając tłustej warstwy. Skóra po użyciu jest gładka, przyjemnie satynowa. Oby nie zanieczyścił mi cery.
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-17, 07:40   #3206
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez mentha Pokaż wiadomość
Sprawiłam sobie krem karotenowy, serum pomidorowe i peeling. Na razie użyłam tylko kremu - jest dość gęsty, jasnopomarańczowy i bardzo szybko się wchłania, nie pozostawiając tłustej warstwy. Skóra po użyciu jest gładka, przyjemnie satynowa. Oby nie zanieczyścił mi cery.
Co to za kremik?
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-17, 08:06   #3207
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Apsik13 Pokaż wiadomość
Co to za kremik?
Ten

Tanie polskie smarowidło. Myślę, że może być jakąś alternatywą dla Alterry.
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-17, 08:58   #3208
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez mentha Pokaż wiadomość
Ten

Tanie polskie smarowidło. Myślę, że może być jakąś alternatywą dla Alterry.
Tak sobie myślałam, że to może ten bo jedyny karotenowy krem w przystępnej cenie jaki widziałam (chyba w Rossmannie), był właśnie z Avy
Znam tę firmę i z opinii znajomych używających ich kosmetyków wynika, że produkty mają w porządku
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-17, 15:15   #3209
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Kredlina Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o kosmetyki naturalne, czy któraś z Was zna jakiś dobry kosmetyk na podrażnienia po goleniu?
Też chętnie się dowiem, to moja zmora. Nadzieje pokładałam w żelu aloesowym (99,9% Aloe Vera Gel, Holland&Barrett), niestety efekt nie jest zadowalający. Nie pomaga też masło shea, olej kokosowy, puder dla dzieci z dodatkiem alantoiny, witamina E bądź A w płynie - reszty nie pamiętam. Myślałam, że naturalne środki będą lepsze, niestety nic takiego nie zauważyłam.
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-25, 01:10   #3210
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Też chętnie się dowiem, to moja zmora. Nadzieje pokładałam w żelu aloesowym (99,9% Aloe Vera Gel, Holland&Barrett), niestety efekt nie jest zadowalający. Nie pomaga też masło shea, olej kokosowy, puder dla dzieci z dodatkiem alantoiny, witamina E bądź A w płynie - reszty nie pamiętam. Myślałam, że naturalne środki będą lepsze, niestety nic takiego nie zauważyłam.

Ale mówisz teraz o depilacji nóg czy okolic bikini? Bo wiele kobiet ma problemy z podrażnioną skórą bo depilacji bikini i niestety nie ma na to rady, bo to raczej problem techniczny - podczas ścinania twarde i sztywne włoski są mocno poruszane w mieszku włosowym, który zostaje podrażniony, często wyskakuje też "bąbelek".

Kobiety o ciemnych i sztywnych włoskach mają ten sam problem na nogach.


Pomoże jedynie zmniejszenie sztywności włosków, a do tego trzeba wykonać depilację depilatorem lub woskiem, czego ja osobiście sobie nie wyobrażam ze względu na ból.
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-03-09 09:32:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:45.