Jetem pełna obaw o zdrowie mojego nienarodzonego dzieciątka... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-03-31, 20:00   #1
mikilukasza
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Morskie klimaty...
Wiadomości: 594

Jetem pełna obaw o zdrowie mojego nienarodzonego dzieciątka...


Witam Was drogie Wizażanki!
Ja dopiero raczkuję na tych stronach. Często poczytuję Wasze notki, porady. Dziś sama postanowiłam podzielić się osobistą sprawą i zarazem - proszę Was o radę.
Otóż w minioną sobotę po wykonanym teście dowiedziałam się, że jestem w ciąży. Ogromna była radość moja i męża.
Jednak moje szczęście szybko przyćmił strach. Ponieważ od około tygodnia mam wirusówkę grypową-tj. zapalenie gardła, zatoki. Zanim zrobiłam test brałam ibuprom zatoki i apap, a jeszcze wcześniej polopirynę s. Martwię się czy mogło to zaszkodzić tej maleńkiej istotce, która we mnie "rozkwita". Tak bardzo się boję.
Pocieszam się, że dotąd prowadziłam ustabilizowany tryb życia. Nigdy nie paliłam, rzadko piłam alkohol; ostatnio miałam trochę stresu...
Jak trochę ozdrowieję za dzień, dwa udam się do lekarza ginekologa. Narazie został mi strach i niepewność.
Może doświadczone mamy będą mogły mnie jakoś pocieszyć?
Pozdrawiam Was wszystkie drogie Panie. Mam nadzieję, że po wizycie u lekarza odezwę się z dobrymi wieściami.
- Zmartwiona przyszła mama
mikilukasza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-31, 20:16   #2
skaz
Zadomowienie
 
Avatar skaz
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 1 004
Dot.: Jetem pełna obaw o zdrowie mojego nienarodzonego dzieciątka...

Może nie jestem doświadczoną mamusią, ale takie zamartwianie się na pewno dzieciątku nie pomoże. Uspokuj się troszkę i tak jak mówisz za kilka dni udaj sie do lekarza. Widzisz niektóre mamy dowiadują się że są w ciąży dopiero po kilku miesiącach i też rodzą zdrowe dzieci mimo że specjalnie o swoje zdrowie nie dbały. Także spokojnie ;* Gratuluję i daj znać jak się sprawa potoczy
__________________
Nigdzie nie jesteśmy bardziej samotni, niż leżąc w łóżku,
z naszymi tajemnicami i wewnętrznym głosem,
którym żegnamy lub przeklinamy mijający dzień.
skaz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-31, 20:35   #3
marta 2307
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 43
Dot.: Jetem pełna obaw o zdrowie mojego nienarodzonego dzieciątka...

nie martw sie napewno bedzie wszystko w porzadku.Pozdrawiam
marta 2307 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-31, 22:21   #4
hammie
Zakorzenienie
 
Avatar hammie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 712
Dot.: Jetem pełna obaw o zdrowie mojego nienarodzonego dzieciątka...

spokojnie wszystko bedzie dobrze

a mam pytanie takie: czujesz juz jakies objawy ciązy? jakies dolegliwosci?
hammie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-19, 18:03   #5
mikilukasza
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Morskie klimaty...
Wiadomości: 594
Dot.: Jetem pełna obaw o zdrowie mojego nienarodzonego dzieciątka...

Witaj hammie!
Dziękuję za słowa otuchy. Pytałaś czy czuję już jakieś objawy ciąży.?
-Naturalnie! Podstawowy to: brak miesiączki, która dotą pojawiała się bardzo regularnie; bolą mnie piersi, stały się większe i bardziej wrażliwe a do tego dochodzą jakieś dziwne "smaczki" i większa wrażliwość na różne zapachy.
mikilukasza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-29, 10:19   #6
_agatka
Rozeznanie
 
Avatar _agatka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 802
Dot.: Jetem pełna obaw o zdrowie mojego nienarodzonego dzieciątka...

odswiezam wątek
lekarz przepisał mi leki gynaxin oraz metronidazol i polspetol (na przemiennie) w globulkach, gynaxin juz zaaplikowałam, a tamte pozostałe narazie nie - bo bardzo mozliwe ze jestem w ciazy..., czy one moga zaszkodzic?? - na ulotce jest napisane zeby w ciazy ich nie stosowac... w sumie to tylko globulki, ale nie znam sie, lekarza dorwe jutro - jak dobrzez pojdzie, gorzej jak sie nie załapie to wtedy cała majowka watpliwosci
__________________
Dziecko jest jak miłość, która stała się widzialna...

_agatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-29, 13:39   #7
eliame
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 264
Dot.: Jetem pełna obaw o zdrowie mojego nienarodzonego dzieciątka...

EDIT: Ups widzę że pomyliłam wątki :P Jeśli jednak możecie poradzić to proszę poradźcie

Dziewczyny potrzebuję Waszej opinii.
Zdiagnozowano u mnie PCO, bez żadnych tabletek mój organizm sobie nie radził więc przepisano mi tab. antykoncepcyjne.
Najprawdopodobniej od maja/czerwca będę z TŻ starać się o dziecko, dlatego od marca nie biorę tabletek. Lekarz nie przepisał mi żadnych leków wspomagających "zaciążenie"
Miałam pierwszy okres po odstawieniu tabletek. Wszystko było normalnie, aż za normalnie bo nie miałam żadnych bóli krzyżowych jak to było bez brania tabsów.
Chcę poczekać jeszcze te 1-2 cykle i do dzieła. I tu pojawia się moje pytanie.
Czy nie powinnam dostać jakiś leków regulujących moje hormony? Bo niby teraz jest wszystko ok bo okres dostałam, ale boję się że nieodpowiednie stężenia hormonów wpłyną niekorzystnie na płód w pierwszych miesiącach.
Mój lekarz woli bym teraz spróbowała tak w naturalny sposób zajść a dopiero później brać się za leki.
Co o tym myślicie?

_agatka Jeśli podejrzewasz ciąże to absolutnie nie bierz tych globulek.
__________________


Edytowane przez eliame
Czas edycji: 2009-04-29 o 13:48
eliame jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-04-29, 19:04   #8
agusiamyszka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 255
Dot.: Jetem pełna obaw o zdrowie mojego nienarodzonego dzieciątka...

przeciez nie wiedzialas o ciazy to skad moglas wiedziec co i jak. nie zamartwiaj sie,

kazda kobieta ma swoj rytm i robi to co robi. przeciez nie mozna tak przewidywac kazdego dnia, ze moge byc w ciazy


roznie dziewczyny sie zachowuja w czasie ciazy

moj chlopak powiedzial ze podobno dziewczyna ktora poznalismy (przez znajomych) opila sie zaraz po tym jak sie dowiedziala o ciazy - powiedzial mi to w trakcie jeszcze tego spotkania

a jedna znajoma nie widziala nic zlego w paleniu papierosow. zapytalam ja czy powinna a ona : kolezanka palila i bylo wszystko w porzadku


ja radze pytac sie lekarza - panie/pani dr - jakie konsekwencje beda jesli to zastosuje w ciazy, wie pan/pani wszystko sie moze zdarzyc

producent chyba sobie tego nie wymyslil?

ja nie znam sie na ciazy itp.
agusiamyszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-10, 23:00   #9
Ewa1603
Raczkowanie
 
Avatar Ewa1603
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: ♥
Wiadomości: 173
GG do Ewa1603
Dot.: Jetem pełna obaw o zdrowie mojego nienarodzonego dzieciątka...

Witam.No to może ja Cię troszkę podniosę na duchu.No więc też jak się dowiedziałam,że jestem w ciąży to miałam obawy czy wszystko z moim maluszkiem w porządku.o tym,że zostaniemy rodzicami dowiedziałam się w 8 tygodniu ciąży ( tak późno ponieważ miałam normalnie miesiączkę)tak więc do tego czasu paliłam nieświadomie papierosy (odstawiłam dopiero jak się dowiedziałam o ciąży) i brałam często silne leki przeciwbólowe,a w międzyczasie także antybiotyki.Tak więc na wieść,że będę Mamą także się martwiłam czy przez te 8 tygodni nie zaszkodziłam maleństwu papierosami i lekami.Na szczęście nie zaszkodziłam bo dalej ciążę prowadziłam zdrowo.Urodziłam duża córcie prawie 4300.Nie martw się bo Twoje maleństwo na pewno ma się dobrze.POZDRAWIAM SERDECZNIE
Ewa1603 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:21.