prezent na komunię - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Prezenty

Notka

Prezenty Prezenty to coś co lubimy otrzymywać i dawać. Podpowiadamy jak wyszukać odpowiedni prezent. Gdzie kupić po okazyjnej cenie prezenty świąteczne i nie tylko.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-04-17, 08:57   #1
Mustique
Lena
 
Avatar Mustique
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 12 229

prezent na komunię


Dziewczyny mam problem.

Jestem zaproszona na Komunię do córki mojej koleżanki. Z koleżanką utrzymuję kontakty sporadyczne, parę razy do roku dzwonimy do siebie, czasem spotkamy się na kawie. Jej dzieci znam praktycznie tylko z opowiadań- "komunistkę" widziałam na oczy raz; jak miała może z 5- 6 lat.
No i jest klops, bo właśnie zaproszono mnie na uczestniczenie w tym Święcie.

I teraz nie wiem co mogłabym podarować dziewczynce. Nie znam na tyle dziecka i nie wiem co by tak naprawdę chciało. Chciałam dopytać matki dziecka, ale każde zaczęcie rozmowy kończyło się na tym że moja obecność im wystarczy , a zapraszają mnie nie dla prezentów, a dla posiedzenia przy ciastku, pogadania...

I mam problem.. doradźcie mi co mogłabym podarować? myślałam nad jakąś książką (pełno takich komunijnych) a jakimiś ładnymi małymi złotymi kolczykami... potem pomyslałam że do ksiażki mogłabym w dniu komunii porobić parę zdjęć rodzinnych i już po komunii dać drugi prezent w formie albumu...

jak myślicie , czy jako osoba nie spokrewniona nie "osmieszę się" - jak to mówi mój mąż "z byle kolczykami" czy "byle książką"... ?

doradźcie mi, proszę!
__________________
Mała, Wredna, Bezczelna..
ale jakże zadowolona z siebie!
Mustique jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-17, 09:25   #2
jola0078
Rozeznanie
 
Avatar jola0078
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 560
Dot.: prezent na komunię

ja myślę, że książka jest bardzo dobrym pomysłem, chociaż taka typowo "komunijna" to moim zdaniem nie do konca. Jest tyle świetnych wydawnictw np. z przyrody polskiej i szukałabym czegoś w tym kierunku, Sama na komunię dostałam encyklopedię pwn i geografię Polski - najbardziej sie z nich cieszyłam, służyły mi przez wszystkie lata szkoły i służą do dziś i dzięki nim pokochalam geografię za zabój
jola0078 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-17, 14:02   #3
Martha82
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 120
Dot.: prezent na komunię

Ja też uważam, że książka to dobry pomysł. Dobrze byłoby jednak dopasować tematykę do gustu dziewczynki, więc trzeba byłoby chociaż tę informację wyciągnąć z mamy ;-)
__________________
Przebieg ciąży i porodu - dla ciężarnych i młodych mamusiek
Parentingowo - a to już dla rodziców małych dzieci
Martha82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-17, 14:12   #4
Mustique
Lena
 
Avatar Mustique
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 12 229
Dot.: prezent na komunię

macie racje...

kiedyś mała chodziła na zajęcia z pianina. pamietam że często o tym jej matka opowiadała.. ale ostatnio cos ucichło.. pewnie nie chodzi!
__________________
Mała, Wredna, Bezczelna..
ale jakże zadowolona z siebie!
Mustique jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-20, 12:45   #5
deb
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Tu i tam
Wiadomości: 4 207
Dot.: prezent na komunię

Też myślę, że książkę trzeba dopasować do upodobań - siotstra męża (10 lat) co rusz zmienia zainteresowania: a to dinozaury, a to konie, a to psy - ale ogólnie jest prozwierzęca i jak chcemy kupić książkę to wiemy jaką.
Ja bym pomyślała jednak nad kolczykami (jeśli ma przebite uszy), albo bransoletką, łańcuszkiem? Wydaję mi się, że jako znajoma (i to nie bliska) nie powinnaś się porywać na duży wydatek, niestosownie będzie dać drogi prezent w takiej sytuacji, przynajmniej moim zdaniem.
__________________
21.05.2013 Helenka
deb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-04, 01:11   #6
Odda
Przyczajenie
 
Avatar Odda
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 8
Dot.: prezent na komunię

Cytat:
Napisane przez Mustique Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam problem.

Jestem zaproszona na Komunię do córki mojej koleżanki. Z koleżanką utrzymuję kontakty sporadyczne, parę razy do roku dzwonimy do siebie, czasem spotkamy się na kawie. Jej dzieci znam praktycznie tylko z opowiadań- "komunistkę" widziałam na oczy raz; jak miała może z 5- 6 lat.
No i jest klops, bo właśnie zaproszono mnie na uczestniczenie w tym Święcie.

I teraz nie wiem co mogłabym podarować dziewczynce. Nie znam na tyle dziecka i nie wiem co by tak naprawdę chciało. Chciałam dopytać matki dziecka, ale każde zaczęcie rozmowy kończyło się na tym że moja obecność im wystarczy , a zapraszają mnie nie dla prezentów, a dla posiedzenia przy ciastku, pogadania...

I mam problem.. doradźcie mi co mogłabym podarować? myślałam nad jakąś książką (pełno takich komunijnych) a jakimiś ładnymi małymi złotymi kolczykami... potem pomyslałam że do ksiażki mogłabym w dniu komunii porobić parę zdjęć rodzinnych i już po komunii dać drugi prezent w formie albumu...

jak myślicie , czy jako osoba nie spokrewniona nie "osmieszę się" - jak to mówi mój mąż "z byle kolczykami" czy "byle książką"... ?

doradźcie mi, proszę!
Może ramkę cyfrową do zdjęć, fajny gadżet i na pewno ucieszy
__________________
i-zyczenia.pl
życzenia na każdą okazję
Odda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-06, 09:38   #7
kapturek2
Raczkowanie
 
Avatar kapturek2
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 46
Dot.: prezent na komunię

Myślę że biblia by nie była zła,zawsze się w życiu przyda,jak nie dla niej to dla dzieci w przyszłości
kapturek2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-05-14, 13:25   #8
zuzamm
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Bialystok
Wiadomości: 11
Dot.: prezent na komunię

I ja mam podobny problem maż jest chrzestnym ojcem u mojej kuzynki co kupić dla chlopca jestem w kropce bo wiele rzeczy posiada i nie mam pojecia co mu kupić
__________________
[reebok_a]588401[/reebok_a]

zapraszam do głosowania
zuzamm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-18, 13:29   #9
Martha82
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 120
Dot.: prezent na komunię

Ja niedługo też idę na komunię, ale zdecydowaliśmy się na standardowy prezent - aparat fotograficzny ;-) Do tego Biblia jako dodatek.
__________________
Przebieg ciąży i porodu - dla ciężarnych i młodych mamusiek
Parentingowo - a to już dla rodziców małych dzieci
Martha82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-19, 21:19   #10
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: prezent na komunię

A ja bym tak z Biblią nie szalała, bo potem okaże się, że każdy jako dodatek dał
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Prezenty


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:45.