Czy to może być półpasiec? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-08-29, 10:37   #1
kocham180299
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 3

Czy to może być półpasiec?


Witam, mam pewien problem ze skórą. Otóż mam 17 lat i wyskoczyła mi tak jakby "wysypka", która mnie swędzi a zarazem boli. Czytałam o tym dużo na internecie, oglądałam zdjęcia i wydaje mi się, że może być to półpasiec (ospę już miałam). Na dolnej części żeber zaraz pod biustem wyskoczyły mi takie jakby chrostki, które zauważyłam w piątek. Dzisiaj jest poniedziałek i chrostki w sumie są jedyne co to bardziej czerwone od drapania, postaram się niżej dać zdjęcia jak to wygląda. Poszłam dzisiaj do lekarza, dali mnie do osobnego gabinetu bo choroba zakaźna, żebym nie pozarażała innych osób. Pokazałam to lekarce i zaczęła pytać czy coś mnie boli czy była gorączka albo coś z tych rzeczy. Nic mi się nie dzieje prócz tej wysypki. Dodam jeszcze, że w dniu gdy wyskoczyła mi wysypka dostałam okres. Lekarka powiedziała, że ludzie często skarżą się około tydzień przed tym jak wyskoczy wysypka na ból, mnie nic nie bolało.. Dała pilne skierowanie do dermatologa, aby to zbadał. Poszłam do dermatologa i powiedzieli mi, że mam przyjść w przyszłym tygodniu bo nie mają miejsc. Oczywiście byłam z mamą, która zapytała się czy zgłosić jak przyjdę, że może to być półpasiec żeby nie pozarażać inne osoby, pani z rejestracji powiedziała mi, że nie trzeba bo choroba nie jest zakaźna, że nie pozarażam innych.. Nie wiem co robić, ogólnie swędzi mnie to tylko, ale gdy drapie to też boli.. Miałam już ospę jak byłam malutka i bardzo ją przechodziłam (siedziałam w domu 1,5 miesiąca), nie chciałabym znowu takiej samej sytuacji. Proszę o pomoc

kocham180299 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-29, 10:51   #2
201609230904
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 175
Dot.: Czy to może być półpasiec?

Ja miałam półpaśca i tak to mniej więcej wyglądało. Tylko, że ja miałam do tego okropny ból jakiegoś nerwu na wysokości wątroby, chodziłam zgięta wpół.
Radzę nie drapać. Ja drapałam i mam blizny.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
201609230904 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-29, 11:53   #3
nalezedociebie
Zakorzenienie
 
Avatar nalezedociebie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 8 105
Dot.: Czy to może być półpasiec?

W moim przypadku półpasiec wyglądał bardzo podobnie, ale właśnie kilka dni przed wysypką odczuwałam ból zlokalizowany w obrębie nerwu, z jednej strony ciała
__________________
17.05.2013 Pierwsza jazda
08.07.2013 Zdany egzamin teoretyczny
22.07.2013 Zdany egzamin praktyczny



nalezedociebie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-08-29 12:53:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:04.