Kąpiel rozjaśniająca - wątek zbiorczy - Strona 13 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-01-25, 08:18   #361
cebulki
Zakorzenienie
 
Avatar cebulki
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 900
GG do cebulki
Dot.: Kąpiel rozjaśniająca - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Caramella_Krk Pokaż wiadomość
Hej! Wczoraj tak przegladałam i przegladałam ten watek i dzisiaj się skusiłam Na włosach miałam ciemny brąz, zrobił się jasniejszy o jakieś 2-3 tony (20 minut), potem odczekałam i położyłam farbę. Tym oto sposobem mam mleczną czekoladę Zdecydowanie polecam, włosy mi się nie zniszczyły są w takim samym stanie jak przed kąpielą
jakiego rozjasniacza i jakiej (procentowo) wody użyłaś? no i ile odczekalaś na polozenie farby ?
****
po kikumiesiecznych próbach zrobienia kąpieli jestem na nią zdecydowana, mam kilka pytan - bede wdzieczna za pomoc- na wlosach mam kolor SoColor Matrixa 5N chciałabym farbowac kolorem 6N ( mój naturalny kolor wlosów to ciemny brąz)
1. jaki oxydant - 3% czy 6%
2. czy do mieszanki proszek (mysle o Vincent Ledier zielony)+oxy+szampon moge dodac olejku Gliss Kur do wlosów zniszczonych? (nie mam żadnej odzywki )
3. czy po kąpieli myje włosy szamponem czy tylko wypłukuje mieszanke?
4. nie licze na to ze kolor bedzie równomierny dlatego chciałabym potem od razu nałożyc farbe - moge tak?

prosze o ostatnie wskazówki
__________________
SZUKAM
ANASTASIA BEVERLY HILLS Loose Setting Powder
cebulki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-25, 08:56   #362
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Kąpiel rozjaśniająca - wątek zbiorczy

dziewczyny, może to trochę, nie wiem, głupie pytanie ale czy zamiast wody utlenionej można użyć utleniacza w kremie (jakie np do rozjaśniaczy dodaje Joanna) czy to zupełnie różne substancje?
edit: już wyczytałam, że dziewczyny używały tych rozjaśniaczy Joanny i dało radę, więc nie kupuję innego rozjaśniacza

Włosy obecnie mam w kolorze, hmmm jakby to opisać, jasny cynamonowy brąz (taki trochę rudawy) - a marzy mi się mieć karmelowy blond I mam nadzieję, że kąpiel rozjaśniająca, ewentualnie dwie, załatwiłyby sprawę zejścia do średniego/ciemnego blondu.
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.

Edytowane przez fiasco
Czas edycji: 2013-01-25 o 09:18
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-25, 09:00   #363
Caramella_Krk
Raczkowanie
 
Avatar Caramella_Krk
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 34
Dot.: Kąpiel rozjaśniająca - wątek zbiorczy

Ja miałam:
rozjaśniacz: Silver w proszku
woda: 6%
odżywka bananowa, ładnie pachniała cała mieszanka
szampon - wygładzający Joanny

Mieszanke nakładałam partiami, najpierw spróbowałam na 1 pasemku (Ty też sobie spróbuj tak i zobaczysz ile czasu musisz czekać, ąż stopień rozjaśnienia Cię zadowoli) i czekałam aż coś sie zacznie dziać, zmyłam po 20 minutach od całkowitego nałożenia. Poźniej podzieliłam sobie reszte włosów, i każdą partie zmywałam o innej godzinie, ale żeby było to 20 minut Troche zabawy z tym bylo ale takim sposobem wyszło bardzo równomienie, aż byłam w szoku

Farbę połozyłam po spłukaniu mieszanki tzn dokladnym umyciu włosów i nałożeniu odżywki na dłuższą chwilę. Potem dokładnie wysuszyłam i farba Zobaczysz w jakim stanie bedziesz miała włosy, moim nic nie było wiec nie czekałam długo. Nawet nie chciałam jej kłaść tylko, bo tak mi sie podobał rozjaśniony kolor, ale ten odrost :P
A teraz jest taki fajny mleczny, troszke wpadający w rudy

Jak zauważysz, że masz bardziej podniszczone włosy, może lepiej odczekaj z farbą dłuższą chwile np dzień i je regeneruj

Co do tego olejku nie jestem pewna, lepiej kup odżywkę Nie wiem czy olejek nie bedzie zbyt tłusty...

Mam nadzieję, że pomogłam napisz później jak Ci poszło
__________________
"Keep smiling"

61-60-59-58-57
Caramella_Krk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-25, 09:39   #364
cebulki
Zakorzenienie
 
Avatar cebulki
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 900
GG do cebulki
Dot.: Kąpiel rozjaśniająca - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Caramella_Krk Pokaż wiadomość
Ja miałam:
rozjaśniacz: Silver w proszku
woda: 6%
odżywka bananowa, ładnie pachniała cała mieszanka
szampon - wygładzający Joanny

Mieszanke nakładałam partiami, najpierw spróbowałam na 1 pasemku (Ty też sobie spróbuj tak i zobaczysz ile czasu musisz czekać, ąż stopień rozjaśnienia Cię zadowoli) i czekałam aż coś sie zacznie dziać, zmyłam po 20 minutach od całkowitego nałożenia. Poźniej podzieliłam sobie reszte włosów, i każdą partie zmywałam o innej godzinie, ale żeby było to 20 minut Troche zabawy z tym bylo ale takim sposobem wyszło bardzo równomienie, aż byłam w szoku

Farbę połozyłam po spłukaniu mieszanki tzn dokladnym umyciu włosów i nałożeniu odżywki na dłuższą chwilę. Potem dokładnie wysuszyłam i farba Zobaczysz w jakim stanie bedziesz miała włosy, moim nic nie było wiec nie czekałam długo. Nawet nie chciałam jej kłaść tylko, bo tak mi sie podobał rozjaśniony kolor, ale ten odrost :P
A teraz jest taki fajny mleczny, troszke wpadający w rudy

Jak zauważysz, że masz bardziej podniszczone włosy, może lepiej odczekaj z farbą dłuższą chwile np dzień i je regeneruj

Co do tego olejku nie jestem pewna, lepiej kup odżywkę Nie wiem czy olejek nie bedzie zbyt tłusty...

Mam nadzieję, że pomogłam napisz później jak Ci poszło
dziekuje za super wytłumaczenie, dopiero dzisiaj bede zamawiała rozjasniacz wiec to jeszcze troche potrwa.
czy nic nie stało sie z mieszanka która zrobilaś - chodzi mi o to ze po rozrobieniu kilka godzin trwalo zanim zuzyłas ją całą? napewno tez zrobie probe na pasemku zeby zobaczyc co i jak.

jeszcze jedno - mieszanka na włosy suche czy mokre?
__________________
SZUKAM
ANASTASIA BEVERLY HILLS Loose Setting Powder

Edytowane przez cebulki
Czas edycji: 2013-01-25 o 09:45
cebulki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-25, 09:50   #365
Caramella_Krk
Raczkowanie
 
Avatar Caramella_Krk
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 34
Dot.: Kąpiel rozjaśniająca - wątek zbiorczy

Wiesz co, ja nie robiłam jej dużo, jak mi brakło to dorabiałam (łącznie miałam po 3 łyżki wszystkiego, a robiłam po 1 - takim sposobem zostało na ewentualny następny raz, bo nie musiałam nic wyrzucać )

Mieszanke nakładałam na suche włosy
__________________
"Keep smiling"

61-60-59-58-57
Caramella_Krk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-25, 15:55   #366
Asiulkaa_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 112
Dot.: Kąpiel rozjaśniająca - wątek zbiorczy

Dziewczeta a jak z koncowkami po kapieli . Chodzi mi o to czy beda sie wykruszac ? Czy zawsze sie wykruszaja ? Bo to w koncu rozjasniacZ:P
Asiulkaa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-25, 20:34   #367
Caramella_Krk
Raczkowanie
 
Avatar Caramella_Krk
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 34
Dot.: Kąpiel rozjaśniająca - wątek zbiorczy

Jeżeli swoje masz w dobrej kondycji to nie powinny
__________________
"Keep smiling"

61-60-59-58-57
Caramella_Krk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-01-26, 19:55   #368
SugarbabyLove
Zakorzenienie
 
Avatar SugarbabyLove
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 446
Dot.: Kąpiel rozjaśniająca - wątek zbiorczy

kąpiel może troche podsuszyć włosy ale jeśli masz zniszczone włosy to lepiej jej nie rób bo może pogorszyć ich stan..
__________________
Nie ma mnie dla nikogo..
SugarbabyLove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-28, 13:17   #369
cebulki
Zakorzenienie
 
Avatar cebulki
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 900
GG do cebulki
Dot.: Kąpiel rozjaśniająca - wątek zbiorczy

A co bardziej niszczy włosy kapiel rozjasniająca czy dekoloryzacja?
***
jeszcze jedno, w którymś watku Fryz5 proponował dobra maske do włosów GlissKur - wiecie o ktorą chodzi?
__________________
SZUKAM
ANASTASIA BEVERLY HILLS Loose Setting Powder

Edytowane przez cebulki
Czas edycji: 2013-01-28 o 13:24
cebulki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-28, 13:25   #370
Anethka
Zakorzenienie
 
Avatar Anethka
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Pleasant Hill
Wiadomości: 7 852
Dot.: Kąpiel rozjaśniająca - wątek zbiorczy

Trzy tygodnie temu postanowiłam zmienić kolor moich włosów na rudy (kolejny raz ).
Na bardzo ciemnych włosach kąpiel rozjasniającą musialam wykonać dwukrotnie, ale jestem bardzo zadowolona z efektu .

Rozjaśniacz wymieszałam z 1/2 szklanki wody i dodałam do tego trochę maski do włosów. Następnie nałożyłam farbę.
Kolor już trochę się sprał i obecnie prezentuje się tak, jak na zdjęciu poniżej.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_1448.jpg (82,0 KB, 152 załadowań)

Edytowane przez Anethka
Czas edycji: 2013-01-28 o 13:27
Anethka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-28, 19:36   #371
SugarbabyLove
Zakorzenienie
 
Avatar SugarbabyLove
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 446
Dot.: Kąpiel rozjaśniająca - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez cebulki Pokaż wiadomość
A co bardziej niszczy włosy kapiel rozjasniająca czy dekoloryzacja?
***
jeszcze jedno, w którymś watku Fryz5 proponował dobra maske do włosów GlissKur - wiecie o ktorą chodzi?
Dekoloryzator nie niszczy, tylko może wysuszyć, dekoloryzator jest bespieczniejszy.. Kapiel posiada praktycznie połowę w sobie chemi czyli ten rozjasniacz z oxydantem dlatego jest bardziej szkodliwa.. ale moze bardziej rozjaśnić i raczej się nie ściemnią włosy po niej.. po deko mogą ściemnieć..
Co do maski gliss kura nie wiem ja ich nie uzywam bo chyba wszystkie mają silikony ( chyba że się składy zmieniły)
__________________
Nie ma mnie dla nikogo..
SugarbabyLove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-11, 13:50   #372
cebulki
Zakorzenienie
 
Avatar cebulki
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 900
GG do cebulki
Dot.: Kąpiel rozjaśniająca - wątek zbiorczy

czy nakładałyście od razu po kąpieli farbe na poziomie 5 w odcieniu popiel? kusi mnie cos takiego ale boje sie zieleni na głowie.
__________________
SZUKAM
ANASTASIA BEVERLY HILLS Loose Setting Powder
cebulki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-12, 09:58   #373
aannddzziiaa123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 7
Dot.: Kąpiel rozjaśniająca - wątek zbiorczy

ja znowu mam taki problem, ze farbowalam wlosy na rudo potem chcialam wrocic do blondu, bylam u fryzjerki na dekoloryzacji jednak zostal mi rudy polysk. bardzo chcialabym sie go pozbyc i zastanawiam sie czy taka kapiel rozjasniajaca cos pomoze. moze kapiel a potem farba blond ?
aannddzziiaa123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-16, 15:30   #374
Asiulkaa_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 112
Dot.: Kąpiel rozjaśniająca - wątek zbiorczy

ja 3 tygodnie temu zrobilam kapiel rozjasniajaca . Mialam wlosy ciemny braz , prawie czarny . Ostatnio farbowalam na poczatku pazdziernika Joanna Palona Kawa ( wczesniej Palette ciemny braz ) . Do kapieli uzylam 2 saszetki rozjasniacza , wode 12% (powinna byc slabsza ,ale chcialam zeby mi rozjasnilo wlosy) , dodalam szamponu i odzywki . Wszystko na oko . Wymieszalam i zrobila mi sie papka . Nakladalam od dolu , potem na srodek wlosow , i na koncu na 5 minut na odrosty. Calosc trzymalam 45 minut., co chwile masujac je .Zmylam wszystko i nolozylam farbe Nice and Easy Dark Cool Blonde .
Kolor wyszedl rownomierny . Konce nie sa ciemne . Tylko odrost wyszedl duzo jasniejszy , ale "maskuje" je tak ,ze tylko na odrost nakladam napar przygotowany z szałwi ( przyciemnia wlosy ) i dzieki temu kolor jest w miare rozwnomierny . Wlosy sa w dobrym stanie , jak narazie :P Jestem zadowolona. Na tym zdj sie z jasniejszymi sama obcinalam sobie konce :P Nie zaracajcie uwagi , bo sa dosc krzywo obciete Ogolnie o wlosy dbam , obejuje je , nie stosuje silikonow ,Sls .
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Bez nazwy 2.jpg (57,0 KB, 125 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Bez nazwy 1.jpg (38,7 KB, 202 załadowań)
Asiulkaa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-16, 17:22   #375
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Kąpiel rozjaśniająca - wątek zbiorczy

Asiulka, super Ci wyszlo! wow ja sie przymierzam znow do kapieli rozjasniajacej, ale robilam juz dwie, potem dwa razy farbowalam mam wlosy tak nierownomiernie pokryte, ze szkoda gadac, ale ja sie nie boje wyzwan wlosy w dobrej kondycji bo oleje daje.
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-21, 06:28   #376
beautygosiek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Stalowa Wola
Wiadomości: 293
Dot.: Kąpiel rozjaśniająca - wątek zbiorczy

robiłam niedawno tą kąpiel (proszek, 2 razy więcej oksydantu, pół szklanki ciepłej wody, 2 łyżki odżywki, łyżka szamponu), malaksowałam i trzymałam 30 minut, rozjaśniło do rudości, chciałam rozjaśnić o 2 tony i to mniej więcej mi się udało
aha - włosy tuż po kapieli przesuszone na wiór, choć wcześniej były w dobrej kondycji po 2-miesięcznym olejowaniu, czułam sie jakbym myła je szamponem babydream, tym niebieskim, po dobrej masce na 30 minut odżyły i są w miarę miękkie, ale pewnie zniszczenia jeszcze wyjdą z czasem
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg fotka1 - przed.jpg (22,9 KB, 99 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg fotka2 - po kapieli.jpg (24,0 KB, 151 załadowań)

Edytowane przez beautygosiek
Czas edycji: 2013-02-21 o 06:31
beautygosiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-23, 13:21   #377
adeluek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 3
Dot.: Kąpiel rozjaśniająca - wątek zbiorczy

Hej dziewczyny ... Może od poczatku jeszcze kilka miesiecy temu mialam czarne włosy (farbowalam az 2 lata na ten kolor) chociaz wcale nie czulam sie w nim dobrze bałam się zmian. Przełamałam się moje włosy obecnie mają dość jasny kolor do połowy głowy na dole nieco ciemniejszy kolorek taki hmm jasny brąz Mój wymarzony kolor dziewczyny too Piaskowy blond z loreala ... czy jedna kąpiel rozjaśniająca pomoże mi aby uzyskac wymarzony kolor ? Prosze o szybką odpowiedz !!!
adeluek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-23, 16:38   #378
adeluek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 3
Dot.: Kąpiel rozjaśniająca - wątek zbiorczy

;0

---------- Dopisano o 17:38 ---------- Poprzedni post napisano o 17:35 ----------

Kiedys farbowalam przez dwa lata na kolor czarny teraz obecnie mam kolor jasny na gorze a na dole delikatnie ciemniejszy taki jasny braz moim wymarzonym kolorem jest odcien Piaskowy blond ( Loreal) czy jesli teraz zrobilabym kapiel rozjasniajaca uzyskalabym taki kolor . Jak sadzicie prosze o szybka odpowiedz
adeluek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-28, 13:43   #379
Dikej
Rozeznanie
 
Avatar Dikej
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Tychy (Śląskie)
Wiadomości: 601
GG do Dikej
Dot.: Kąpiel rozjaśniająca - wątek zbiorczy

a to moje efekty po dwóch kąpielach rozjaśniających.
1 zdjęcie to henna khadi naturalna nałożona na ciemny brąz.
2 fotka została zrobiona po kąpieli rozjaśniającej i wyrównaniu koloru henną naturalną BAQ.
3 zdjęcie- kolejna kąpiel rozjaśniająca, już bez nakładania henny. (zdjęcie wyszło ciemne bo robione telefonem)
Mieszankę trzymałam ok 20 minut, z czego na odrostach tylko 5. Włosy nadal miękkie i błyszczące, czego zdjęcia niestety nie uchwyciły.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Desktop.jpg (54,8 KB, 126 załadowań)
__________________
2a/F/ii

162cm wredoty

61-60-59-58-57-56-55-54-53-52-51-50-49-48-47-46,5-46 !
CEL OSIĄGNIĘTY!

talia 59cm (-15cm)
pas 68cm (-14cm)
udo 49cm (-6cm)
łydka 33cm (-4cm)

Edytowane przez Dikej
Czas edycji: 2013-02-28 o 13:45
Dikej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-28, 16:57   #380
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Kąpiel rozjaśniająca - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez cebulki Pokaż wiadomość
A co bardziej niszczy włosy kapiel rozjasniająca czy dekoloryzacja?
***
jeszcze jedno, w którymś watku Fryz5 proponował dobra maske do włosów GlissKur - wiecie o ktorą chodzi?
chodzi o tą czarną
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-02, 08:10   #381
xSheWolf
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 115
Dot.: Kąpiel rozjaśniająca - wątek zbiorczy

Może nietypowo i może mój problem powinnam zamieścić w innym wątku, ale spróbujmy

A więc, w przeciągu ostatnich 3 miesięcy przeszłam z czarnych włosów na praktycznie platynowy blond (miejscami znajdzie się jakieś beżowe pasmo ale fajnie to wygląda). Włosy - wiadomo- były baaardzo zniszczone. Pierwsze podejście- rozjaśniacz delia na całość (już wtedy parę m-cy wcześniej zeszłam na ciemny brąz, z elementami czarnego), wyszła marchewa, na to czerwona farba, jak się wypłukiwała to jeszcze kolejno pare razy soczysta malina z joanny. Denerwowało mnie to że po kilku myciach miałam kolorowe łaty na głowie, więc nie wiele myśląc zapragnęłam blondu. 2 kąpiele rozjaśniające na fryzjerskim rozjaśniaczu, na to palette C10, słomiany blond osiągnięty, ale w ogóle mi się nie podobało... po jakiś 2 tyg poszła joanna srebrny pył, kolor był cudny ale rudości było sporo, w dodatku wypłukał się po 2ch myciach... i tu zrobiłam największą głupotę świata, o ile włosy były w zadziwiająco dobrej kondycji to nałożyłam głupia jeszcze raz palette C10 i zostałam ze spalonymi włosami. Odratowałam tyle ile się dało... kolor był... okropny ale uratowałam go srebrnym szamponem na szczęście... jednak miałam dość bezkształtnej fryzury i kruszących się włosów i 2 dni temu obcięłam się króciutko, czego w ogóle nie żałuje nie sądziłam , że będzie mi tak ślicznie. Ale nie ważne...
Moja natura ciemny blond, przynajmniej kiedyś był to ciemny blond, wszyscy myśleli , że do rozjaśnienia odrostów już sama farba wystarczy... nie wystarczyła, a wybrałam najsilniejszą palette 219 z wodą 12% i na odroście trzymałam 55 min na koniec malaksując na całości, na długości mam śliczny blondzik, nie ma mowy o jakiś żółciach, jednak odrost jest miodowo złoty....

I teraz do sedna...
Co w takim przypadku robić?
Czy na ciemny odrost wystarczy zrobić wpierw kąpiel rozjaśniającą (jeśli tak to w jakich proporcjach i ile trzymać) i dopiero na to docelowa farba (podejrzewam że wtedy farba na wodzie 12% by mnie zabiła)? Czy jednak sam rozjaśniacz będzie konieczny...
Nie mam już sił do tych włosów... myślałam , że moją naturą nie będzie problemu a tu psikus...
__________________
Styczeń 2013 czarny -> blond
Zapuszczanie włosów START!
xSheWolf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-05, 12:20   #382
milusiaam
Wtajemniczenie
 
Avatar milusiaam
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 2 658
Dot.: Kąpiel rozjaśniająca - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez xSheWolf Pokaż wiadomość
Może nietypowo i może mój problem powinnam zamieścić w innym wątku, ale spróbujmy

A więc, w przeciągu ostatnich 3 miesięcy przeszłam z czarnych włosów na praktycznie platynowy blond (miejscami znajdzie się jakieś beżowe pasmo ale fajnie to wygląda). Włosy - wiadomo- były baaardzo zniszczone. Pierwsze podejście- rozjaśniacz delia na całość (już wtedy parę m-cy wcześniej zeszłam na ciemny brąz, z elementami czarnego), wyszła marchewa, na to czerwona farba, jak się wypłukiwała to jeszcze kolejno pare razy soczysta malina z joanny. Denerwowało mnie to że po kilku myciach miałam kolorowe łaty na głowie, więc nie wiele myśląc zapragnęłam blondu. 2 kąpiele rozjaśniające na fryzjerskim rozjaśniaczu, na to palette C10, słomiany blond osiągnięty, ale w ogóle mi się nie podobało... po jakiś 2 tyg poszła joanna srebrny pył, kolor był cudny ale rudości było sporo, w dodatku wypłukał się po 2ch myciach... i tu zrobiłam największą głupotę świata, o ile włosy były w zadziwiająco dobrej kondycji to nałożyłam głupia jeszcze raz palette C10 i zostałam ze spalonymi włosami. Odratowałam tyle ile się dało... kolor był... okropny ale uratowałam go srebrnym szamponem na szczęście... jednak miałam dość bezkształtnej fryzury i kruszących się włosów i 2 dni temu obcięłam się króciutko, czego w ogóle nie żałuje nie sądziłam , że będzie mi tak ślicznie. Ale nie ważne...
Moja natura ciemny blond, przynajmniej kiedyś był to ciemny blond, wszyscy myśleli , że do rozjaśnienia odrostów już sama farba wystarczy... nie wystarczyła, a wybrałam najsilniejszą palette 219 z wodą 12% i na odroście trzymałam 55 min na koniec malaksując na całości, na długości mam śliczny blondzik, nie ma mowy o jakiś żółciach, jednak odrost jest miodowo złoty....

I teraz do sedna...
Co w takim przypadku robić?
Czy na ciemny odrost wystarczy zrobić wpierw kąpiel rozjaśniającą (jeśli tak to w jakich proporcjach i ile trzymać) i dopiero na to docelowa farba (podejrzewam że wtedy farba na wodzie 12% by mnie zabiła)? Czy jednak sam rozjaśniacz będzie konieczny...
Nie mam już sił do tych włosów... myślałam , że moją naturą nie będzie problemu a tu psikus...
próbować innej farby według mnie ,moze ona nie jest dla Ciebie .Jak chcesz możesz bawić sie w rozjaśniacze ,ale jednak bardzo niszcza włosy . Możesz zrobić rozjaśniacz na wodzie 3% ,trzymac długo z taka woda nie bedzie duzych uszkodzen, do takiego bananowego koloru rozjasnic włosy i na to farbe połozyc ,nie ma potrzeby z woda 12 % ,bo beda juz rozjasnione ,trzeba bedzie im tylko nadac ładny odcień .9% spokojnie wystarczy.

Ja dzisiaj robie kapiel rozjaśniająca...trzymajci e kciuki wracam do blondu
milusiaam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-05, 13:11   #383
xSheWolf
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 115
Dot.: Kąpiel rozjaśniająca - wątek zbiorczy

Myślę, że żadna farba na moje włosy nie da rady skoro palette 219 na wodzie 12% sobie nie poradziła (tak polecana jako jedna z najmocniejszych)... więc pozostaje bawić się w rozjaśnianie...
__________________
Styczeń 2013 czarny -> blond
Zapuszczanie włosów START!
xSheWolf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-05, 18:12   #384
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Kąpiel rozjaśniająca - wątek zbiorczy

kiedy po kąpieli rozjaśniającej kłaść farbę? od razu? czy najpierw jakaś maska, wysuszyć i dopiero wtedy? Farbę powinno się kłaść na nieświeże, brudnawe włosy, ale nie ma opcji, że będę 3 dni chodzić z kurczakiem (i to pewnie cętkowanym) na głowie po kąpieli sprawę koloryzacji będę musiała załatwić przez jeden weekend.

Chcę zejść do popielatego blondu, obecnie mam coś, co ciężko mi nazwać coś jakby ciemny, ale rudawy blond, tylko nie taki intensywnie rudy mocno sprany jakby, na jasny rudawy brąz też to raczej nie wygląda. Wątpię, by sama farba rozjaśniająca załatwiła sprawę, mam dość oporne włosy (wbrew logice, bo są cienkie)
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-05, 19:29   #385
Caaamille
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 1
Question Rozjaśnienie włosów, kąpiel rozjaśniająca

Cześć ;D Mam czarne włosy od ok.2 lat. Mój naturalny kolor to jasny brąz. Dodatkowo, moje włosy są mocne, gęste, długie..i choć co ok.2 miesiące farbowane, są zdrowe, co zawsze mówił mi zszokowany każdy fryzjer. Nie chcę mieć całe życie czerni na głowie, dobrze wyglądam w tym kolorze ale mogłam sobie pofarbować choćby na ciemny brąz, bo to mniejsza tragedia, i żałuję. Idzie wiosna, doszłam do wniosku że po 2 latach czas na zmiane, i chcę raz na zawsze pozbyć się czarnego, w końcu będę musiała więc dlaczego nie teraz. Jestem realistką, nie oczekuję cudu i podejrzewam jakie będa początkowe efekty schodzenia z czerni. Dodam, że nie zamierzam iść do fryzjera bo ściągnięcie koloru z moich grubych, długich włosów to koszt 300zl. A ja się po prostu nie boję, jestem ryzykantką..i po rozjaśnieniu jestem gotowa sporo podciąć włosy. Nie ubolewam też na tym że moje zdrowe włosy już nie będą tak zdrowe..po prostu muszę kiedyś zejść i tak z czarni więc lepiej wcześniej. Więc..myślałam o kąpieli rozjaśniającej, czyli rozjaśniacz (tzn. sam proszek z rozjaśniacza), woda utleniona 12% ?, woda, szampon, odżywka. A moje pytanie mianowicie brzmi: Czy ta kąpiel trochę zniszczy tą czerń? i czy po kąpieli złapie jakiś jasny brązik lub ciemny bląd? Więcej nie oczekuje, platyny czy Bog wie czego. Ani nie oczekuję że ten kolor od razu będzie pięknym brązem. Tylko czy ta kąpiel coś da? czy później złapie jakiś brąz? Jak nakładać kąpiel rozjaśniającą ? i czy mniej więcej na centymetr moich odrostów również ? oraz jakiej firmy produktów użyć
Caaamille jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-05, 20:28   #386
Dikej
Rozeznanie
 
Avatar Dikej
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Tychy (Śląskie)
Wiadomości: 601
GG do Dikej
Dot.: Kąpiel rozjaśniająca - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
kiedy po kąpieli rozjaśniającej kłaść farbę? od razu? czy najpierw jakaś maska, wysuszyć i dopiero wtedy? Farbę powinno się kłaść na nieświeże, brudnawe włosy, ale nie ma opcji, że będę 3 dni chodzić z kurczakiem (i to pewnie cętkowanym) na głowie po kąpieli sprawę koloryzacji będę musiała załatwić przez jeden weekend.

Chcę zejść do popielatego blondu, obecnie mam coś, co ciężko mi nazwać coś jakby ciemny, ale rudawy blond, tylko nie taki intensywnie rudy mocno sprany jakby, na jasny rudawy brąz też to raczej nie wygląda. Wątpię, by sama farba rozjaśniająca załatwiła sprawę, mam dość oporne włosy (wbrew logice, bo są cienkie)
Ja kieeeedyś, przed farbowaniem henną, nakładałam farbę po rozjaśniaczu (na drugi dzień). Gorzej nie było niż po samym rozjaśniaczu. Spróbuj jeśli kondycja Twoich włosów nie jest i nie będzie fatalna.
Nałóż równomiernie mieszankę rozjaśniającą i cętek nie powinno być.
__________________
2a/F/ii

162cm wredoty

61-60-59-58-57-56-55-54-53-52-51-50-49-48-47-46,5-46 !
CEL OSIĄGNIĘTY!

talia 59cm (-15cm)
pas 68cm (-14cm)
udo 49cm (-6cm)
łydka 33cm (-4cm)
Dikej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-06, 16:00   #387
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Kąpiel rozjaśniająca - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Dikej Pokaż wiadomość
Ja kieeeedyś, przed farbowaniem henną, nakładałam farbę po rozjaśniaczu (na drugi dzień). Gorzej nie było niż po samym rozjaśniaczu. Spróbuj jeśli kondycja Twoich włosów nie jest i nie będzie fatalna.
Nałóż równomiernie mieszankę rozjaśniającą i cętek nie powinno być.
obawiam się, że cętek nie uniknę, końcówki włosów mam bardziej czerwone od reszty - pamiątka po czerni, której się pozbywałam od października, i mimo regularnego farbowania nie wyrównałam tego jeszcze z resztą (a część włosów niepamiętających czerni pamięta odcienie miedziane).

włosy mam w niezłym stanie, przynajmniej na takie wyglądają zobaczymy, jak to będzie po rozjaśnieniu
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-08, 13:58   #388
nica77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 32
kąpiel rozjaśniająca

Witam,
Mam pytanie jak wykonać kąpiel rozjaśniającą na włosach w kolorze wyjściowym średni brąz i nałożyć kolor docelowy miedziany blond?
nica77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-09, 00:27   #389
reeege
Raczkowanie
 
Avatar reeege
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 164
Dot.: kąpiel rozjaśniająca

podbijam ostatnie pytanie włosy farbuję płomienną iskrą ale wychodzi za ciemna. moj naturalny to jasny brąz. czy po kąpieli rozjaśniającej mam szansę na uzyskanie bardziej intensywnego "marchewkowego" rudego?
__________________
reeege jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-09, 10:27   #390
MarzenQa92
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 106
Dot.: kąpiel rozjaśniająca

pewnie ze tak. mi wyszla taka marchewa po samej kapieli;p jakbys jeszcze zastsosowala profesjonalna farbe to marchewka murowana
MarzenQa92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-03-13 16:58:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:51.