Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II - Strona 77 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-04-08, 23:18   #2281
ORIENT Music
Raczkowanie
 
Avatar ORIENT Music
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 177
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
U mnie to jest mocno skorelowane z fazami cyklu, bywa ze przez 4 godziny wygladam przyzwoicie, ale najczesciej juz pol godziny po umyciu sie swiece.
Kryolana kiedys mialam probke, ale mnie nie zachwycila dlugim matem.

U Ciebie sprawe komplikuja przebarwienia i tradzik - jesli jest gorszy niz zaskornikowy. Stosowalas kwasy albo retinoidy?

Ja przyznam, ze ciagle zaniedbuje podstawe czyli diagnostyke Poniewaz mam takze tlusta skore glowy, to bylam u trychologa, gdzie tez zalecono mi badania pod katem hormonow: TSH, progesteron, prolaktyna, estrogeny, androstenion, kortyzol. Jednak ciezko mi sie zebrac, chociaz ciagle mam to w planach. Bylam dzis na gastroskopii i wolalabym powtorzyc ja jeszcze kilka razy niz lezc badac sobie hormony


.
Ja rowniez mam podobna skore i bardzo dobry krem na dzien ktory dobrze matuje skore to Clinique anti blemish nawilazajacy,mam go od miesiaca,warto wyprobowac,na poczatku dostalam probke ,kupujac puder clinique w perfumeri i bardzo mi podpasowal i w koncu zdecydowalam sie na pelnowymiarowe opakowanie
__________________
Mam Jasna mleczna karnacje (różano-beżowa chlodna) typ Królowa Sniegu,Snieżka.Szukam podkladu w odcieniu"Ecru ",badz Czysty beż(jasny)+ róż. I pudru kompaktowego ,niepostarzajacego w odcieniu "Ecru".do skory mieszanej dajacy wykonczenie miekkie,nie plaskie,nie twarde.
ORIENT Music jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-08, 23:30   #2282
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez natkaa Pokaż wiadomość
A co sądzicie o witaminie F w leczeniu nadprodukcji sebum i ogólnie przy cerze problemowej, z zaskórnikami?
Niestety nie wiem nic na temat wit F. Muszę to koniecznie nadrobić, ale masz na myśli w stosowanie na skórę, czy wewnętrznie?

Cytat:
Napisane przez Patryka Pokaż wiadomość
Latem używałam kremów normalnie i lipiec był miesiącem bez ani jednego pryszcza A poza tym miałam do kilku małych krostek w miesiącu. Więc założyłam, że mi nie szkodzą. Może jednak warto byłoby zamiennie stosować krem z jakimś serum wodnym, wtedy Q10 stosowałabym co drugi dzień, więc też nie tak źle. Ciężko mi odstawić kremy, bo jednak nie wszystkie pożądane przeze mnie substancje rozpuszczają się w wodzie, jak chociażby wspomniany Q10 czy dipalmitynian kwasu kojowego, który mnie nie podrażnia tak jak kwas kojowy. Hmm, muszę to przemyśleć...
Widzisz jakieś efekty stosowania q10? Ja pierwszy raz dodałam go do kremu, ach ten pomarańczowy kolor.. Chciałabym jednak go zużyć, poza tym moja cera wymaga już pielęgnacji w kierunku zapobiegania zmarszczkom
Patrz na skórę i jeśli oczyszczanie, które wdrożyłaś będzie skuteczne, to nie powinno wystąpić zapchanie kremowe, tzn jakieś drobne problemy są dopuszczalne, zwłaszcza że skórze trzeba dać czas na uregulowanie się, ale jeśli znowu stracisz kontrolę nad skorą, to znak, że lepiej zrezygnować z kremu przynajmniej częściowo.

Ja właśnie jestem zalamana, że wycofali mi to serum z Alterry, bo ono miało wszystko idealne dla mnie po prostu. Kwas Ha, Koenzym Q10, delikatną leciutką konsystencję, odrobinę oleju arganowego na końcu składu i do tego mega niską cenę. Jadę na zapasie, a potem widzę ciemną otchłań
Jeśli chodzi o samo działanie Q10, to mam tylko pogląd ogólny, zawsze mi podchodziły kosmetyki z jego dodatkiem, także do ciała, nigdy sama nie robiłam kremu, boję się Ale Q10 pięknie spłyca drobne przynajmniej zmarszczki i sprawia, że skóra jest elastyczniejsza.

Cytat:
Napisane przez NaturalnaWodaMineralna Pokaż wiadomość
A jakie składniki są złe w tej emulsji? Ja używam żelu do mycia AA help, który ma parafinum liquidum na samym początku w składzie, ale myślałam, że składniki z żelach, poza SLS, nie wyrządzają szkody, bo przecież od razu je zmywamy?
Przede wszystkim wysoko w składzie olej, do tego kilka emulgatorów na raz, trójglicerydy poza tym olejki eteryczne, to sprawia, że może powstać mieszanka wybuchowa z naszym sebum Bo olej nie zostanie związany z emulgatorem, tylko wchłonie go nasza skóra i to głęboko, jest go w składzie za dużo w stosunku do emulgatora, a to kochają tylko suche cery, a nie odwodnione i trądzikowe. Można próbować wypłukać olej ze skóry wodą, ale trójglicki i masło shea skutecznie temu zapobiegną. Taka jest moja wizja tego produktu w skrócie, zwłaszcza, że czytałam opinie osób o podobnej cerze. Dodatkowo podrażnienie od olejków eterycznych. Wystarczy kilka sekund, to bzdura, że coś co zmywamy wodą nie może zaszkodzić. Nigdy nie zdarzył Ci się produkt myjący, po którym czułaś, że płoniesz, albo że masz mega przesusz, albo że nie domył, przecież to katorga dla skóry, a zaraz potem kładziesz mega nawilżający krem i skóra zaczyna wariować od nadmiaru emocji

Cytat:
Napisane przez Haggat Pokaż wiadomość
Jako że też mam tłustą cerę skusiłam się na tołpę simply. Mam krem i tonik, będe testować i dam znać o efektach.
Czekamy

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
U mnie to jest mocno skorelowane z fazami cyklu, bywa ze przez 4 godziny wygladam przyzwoicie, ale najczesciej juz pol godziny po umyciu sie swiece.
Kryolana kiedys mialam probke, ale mnie nie zachwycila dlugim matem.
I ja mam podobnie, ale może to kwestia psychiki, że za bardzo się nie przejmuję błyszczeniem, bardziej przeżywam wysypy
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2015-04-08 o 23:34
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-08, 23:39   #2283
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez moooniek Pokaż wiadomość
Gorszy, niestety gorszy. Od dwóch lat(z przerwami, w czasie których używam właśnie kwasów) jestem na Atredermie. Jest znacznie lepiej niż było te 2 lata temu, ale dalej jest źle. Może gdybym używała go cały czas bez przerw i zawsze 2x w tygodniu, to byłoby lepiej, ale nie zawsze mam taką możliwość...
Chyba czas zacząć interesować się Izotekiem
Jesli wykorzystalas tak duzy arsenal mozliwosci, to moze decyzja o doustnych retinoidach bylaby sensowna. To jest na pewno duza zmiana, wieksza niz wszystkie kwasy razem wziete.

Cytat:
Napisane przez ORIENT Music Pokaż wiadomość
Ja rowniez mam podobna skore i bardzo dobry krem na dzien ktory dobrze matuje skore to Clinique anti blemish nawilazajacy,mam go od miesiaca,warto wyprobowac,na poczatku dostalam probke ,kupujac puder clinique w perfumeri i bardzo mi podpasowal i w koncu zdecydowalam sie na pelnowymiarowe opakowanie
Ja kremu matujacego w ogole juz nie szukam, bo zwyczajnie nie mam takiego kiedy stosowac. Pod filtr na dzien sie "nie zmiesci", na noc nie ma sensu. Zreszta dla mnie "krem" i "matujacy" sie nawzajem wykluczaja.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-08, 23:46   #2284
ORIENT Music
Raczkowanie
 
Avatar ORIENT Music
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 177
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Jesli wykorzystalas tak duzy arsenal mozliwosci, to moze decyzja o doustnych retinoidach bylaby sensowna. To jest na pewno duza zmiana, wieksza niz wszystkie kwasy razem wziete.



Ja kremu matujacego w ogole juz nie szukam, bo zwyczajnie nie mam takiego kiedy stosowac. Pod filtr na dzien sie "nie zmiesci", na noc nie ma sensu. Zreszta dla mnie "krem" i "matujacy" sie nawzajem wykluczaja.
Clinique aantiblemish jest kremem nawilajacym,ale super matuje skore nie przzetluszcza sie moja bardzo tlusta skora,wiec sukces,zadmnemu kremowi tym bardziej w nazwie matujacy ,nie udalo sie to wiec jestem pozytywnie zaskoczona
__________________
Mam Jasna mleczna karnacje (różano-beżowa chlodna) typ Królowa Sniegu,Snieżka.Szukam podkladu w odcieniu"Ecru ",badz Czysty beż(jasny)+ róż. I pudru kompaktowego ,niepostarzajacego w odcieniu "Ecru".do skory mieszanej dajacy wykonczenie miekkie,nie plaskie,nie twarde.
ORIENT Music jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-08, 23:48   #2285
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Patryka Pokaż wiadomość
Wzorowałam się na przepisie z mazideł http://mazidla.com/receptariusz/sera...ry-suchej.html
Nie mam glikolu propylenowego i nie miałam PEGa, więc zamiast tego rozpuszczam FA w alkoholu, ale tak jak w tym przepisie się nie da, wytrąca się w fazie wodnej, nawet przy zwiększeniu alko do 8% (a w przepisie są 3%). Następne serum chyba na PEGu spróbuję zrobić, może będzie lepszy.
Dziwi mnie, że na ZSK nie ma żadnego przepisy na serum z kwasem askorbinowym, fajnie by było mieć gotowiec na ich półprodukty, niby mają odpowiedniki na np. polysorbate 80 (P-4C), a zamiast warsenianu można użyć innych chelatorów, ale lubię być wierna przepisom wymyślonym przez mądrzejszych ludzi ode mnie

Tam bogate, wzbogaciło się z biegiem czasu Sprawuje się fajnie, z gliceryną super nawilża, nie stosuję regularnie ser (serów? serumów? ) z witaminą C, zawsze mam jakąś przerwę, zanim zrobię nowe, i widzę efekt w postaci równomiernej, rozjaśnionej cery. Też często brakuje mi składników do przepisów, ale nie zrażam się i modyfikuję formulacje

Kiedyś kupowałam sera z witaminą C z BU, teraz jednak wolę kręcić sama. Mniej zachodu z BU, ale jednak bardziej się opłacają samoróbki, bo z jednych zakupów z ZSK wychodzi sporo kosmetyków.
No prosze, akurat do tego serum mam wszystkie składniki tylko lenia jak cholera, żeby się zebrać do odmierzenia i zmieszania O BU myślałam głównie dlatego, że to serum zbiera same pochwały, jak żadne inne domowe czy kupne serum, jakiś magiczny składnik czy co? Postawię na razie na serum z wit. C wymiennie z antyoksydacyjnym z sylimaryną pod filtr, ale raz na jakiś czas przydałoby się też coś nawilżającego/może natłuszczającego na noc, bo poza filtrami niczym więcej się nie maziam, może masz jakieś sprawdzone receptury?
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-09, 00:13   #2286
moooniek
Zakorzenienie
 
Avatar moooniek
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 11 793
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ja kremu matujacego w ogole juz nie szukam, bo zwyczajnie nie mam takiego kiedy stosowac. Pod filtr na dzien sie "nie zmiesci", na noc nie ma sensu. Zreszta dla mnie "krem" i "matujacy" sie nawzajem wykluczaja.

dla mnie też, ale nowa Tołpa wygląda zachęcająco...
__________________
co jem
czym się smaruję
moooniek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-09, 08:08   #2287
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
a czy w maseczce tez bezie podobnie działał? ten miód czy tylko jai "do umycia" tak fajnie działa?
Rzecz w tym, że właśnie działa różnie w zależności od metody U mnie nałożony jako maseczka nawilża skórę i otwiera pory, przez co przez jakiś dzień dwa są dość widoczne, ale za to ładnie się oczyszczają, a jakieś zaleczenie przychodzi po dobie. A stosowany do mycia nie rozszeża porów a ładnie myje, leczy stany zapalne i zapobiega nowym, nie nawilża tak jak maseczka, ale przywraca nawilżenie, w połączeniu z jakimiś drobinkami peelingującymi, albo ściereczką daje radę większości zaskórników.
Z glinką nie stosowałam, ale przypuszczam, że i w tym przypadku działanie będzie z goła odmienne. Bo glinka może zniwelować uczucie nawilżenia.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-04-09, 11:55   #2288
natkaa
Zadomowienie
 
Avatar natkaa
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 610
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Niestety nie wiem nic na temat wit F. Muszę to koniecznie nadrobić, ale masz na myśli w stosowanie na skórę, czy wewnętrznie?
A ja czytałam o tym od dawna i pamiętam, że kiedy wdrożyłam ją do swej diety, to poprawa była diametralna. Pora znów postawić na ogórecznik, czy wiesiołek. Ja brałam wewnętrznie, ale np. oliwki, czy Linomag można stosować bezpośrednio na skórę (ja swego czasu smarowałam olejem z wiesiołka). Ale to forma terapii dla tych "olejowych" czyli lubiących oleje

Mozna poczytać o tym choćby tu:
http://www.witaminy.org.pl/witamina-f/
http://luskiewnik.strefa.pl/acne/acne_chem.html
__________________
Czasami piszę sobie recenzje filmów.
natkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-09, 13:17   #2289
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 825
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez NaturalnaWodaMineralna Pokaż wiadomość
A jakie składniki są złe w tej emulsji? Ja używam żelu do mycia AA help, który ma parafinum liquidum na samym początku w składzie, ale myślałam, że składniki z żelach, poza SLS, nie wyrządzają szkody, bo przecież od razu je zmywamy?
Też tak myślałam, dopóki nie okazało się, że oliwka do demakijażu powoduje u mnie trądzik, chociaż zmywałam ją żelem. Wniosek - to co nakładamy ma znaczenie, nawet jeśli od razu to zmywamy. Jeszcze nie stosowałam tej emulsji, szczerze mówiąc boję się. Nie wiem, może sprezentuję ją którejś koleżance o suchej cerze, gdyż argumenty Korah do mnie przemawiają.

Cytat:
Napisane przez moooniek Pokaż wiadomość
Gorszy, niestety gorszy. Od dwóch lat(z przerwami, w czasie których używam właśnie kwasów) jestem na Atredermie. Jest znacznie lepiej niż było te 2 lata temu, ale dalej jest źle. Może gdybym używała go cały czas bez przerw i zawsze 2x w tygodniu, to byłoby lepiej, ale nie zawsze mam taką możliwość...
Chyba czas zacząć interesować się Izotekiem
Z jakich względów stosujesz Atrederm tylko 2x w tygodniu? Lata temu leczyłam nim trądzik przez rok, i dopiero przy codziennym stosowaniu osiągnęłam efekt całkowitego braku trądziku, przy stosowaniu 2x w tygodniu było lepiej, ale trądzik nadal był.

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Patrz na skórę i jeśli oczyszczanie, które wdrożyłaś będzie skuteczne, to nie powinno wystąpić zapchanie kremowe, tzn jakieś drobne problemy są dopuszczalne, zwłaszcza że skórze trzeba dać czas na uregulowanie się, ale jeśli znowu stracisz kontrolę nad skorą, to znak, że lepiej zrezygnować z kremu przynajmniej częściowo.

Ja właśnie jestem zalamana, że wycofali mi to serum z Alterry, bo ono miało wszystko idealne dla mnie po prostu. Kwas Ha, Koenzym Q10, delikatną leciutką konsystencję, odrobinę oleju arganowego na końcu składu i do tego mega niską cenę. Jadę na zapasie, a potem widzę ciemną otchłań
Jeśli chodzi o samo działanie Q10, to mam tylko pogląd ogólny, zawsze mi podchodziły kosmetyki z jego dodatkiem, także do ciała, nigdy sama nie robiłam kremu, boję się Ale Q10 pięknie spłyca drobne przynajmniej zmarszczki i sprawia, że skóra jest elastyczniejsza.
O tym serum Alterry przeczytałam na wizażu dopiero, jak zaczęto je wycofywać, więc nawet nie miałam okazji spróbować... Szkoda, że Rossmann wycofuje tyle fajnych kosmetyków, nie rozumiem tej polityki.

Kremy robię sama dopiero od ubiegłego roku, jak do tej pory tylko na bazie z ZSK - jest bardzo łatwa w stosowaniu, a kremy na niej wykonane bardzo mi odpowiadają, więc nie ciągnie mnie do bardziej zaawansowanych eksperymentów. Nawilżają wystarczająco, aczkolwiek zostawiają lekki błysk (jak chyba każdy krem na mojej twarzy), więc stosuję na noc. Zawsze ciężko mi się zebrać, żeby zrobić nowy krem, ale bezsprzecznym plusem jest to, że dodaję do nich składniki, których pożądam, co nie zawsze jest możliwe do osiągnięcia w gotowych kremach. No i mam kontrolę nad tym, jakie są w nim oleje. Ogólnie, polecam samodzielne kręcenie A że na mojej 26-letniej skórze pojawiają się już drobne zmarszczki, chciałabym więc móc skupić się nie tylko na pielęgnacji przeciwtrądzikowej, ale i przeciwzmarszczkowej, porządne kosmetyki przeciwzmarszczkowe są jednak dość drogie zwykle

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
No prosze, akurat do tego serum mam wszystkie składniki tylko lenia jak cholera, żeby się zebrać do odmierzenia i zmieszania O BU myślałam głównie dlatego, że to serum zbiera same pochwały, jak żadne inne domowe czy kupne serum, jakiś magiczny składnik czy co? Postawię na razie na serum z wit. C wymiennie z antyoksydacyjnym z sylimaryną pod filtr, ale raz na jakiś czas przydałoby się też coś nawilżającego/może natłuszczającego na noc, bo poza filtrami niczym więcej się nie maziam, może masz jakieś sprawdzone receptury?
To serum z BU fajne było, zużyłam ze trzy, no ale bez przesady, teraz jak sama kręcę, osiągam podobny efekt, z tym że tamte ładniej pachniały i miały ciut inną konsystencję. Zawsze można zgapić przepis z BU
Skoro masz składniki, nic tylko wziąć się do roboty Ale rozumiem, że ciężko się zebrać, sama zawsze mam co najmniej tygodniowe poślizgi od wykończenia serum do zrobienia nowego Do tego serum możesz też dodać glicerynę (jest też przepis na mazidłach na takie samo serum z gliceryną), zawsze lepsze nawilżenie.
Na noc używam kremów na bazie z ZSK (która ma zwolenników i przeciwników, niestety), jeżeli Cię interesują, mogę podrzucić receptury. Teraz będę myśleć o zrobieniu jakiegoś serum o podobnych właściwościach, żeby stosować zamiennie, dam znać jak coś z tego wyjdzie.
__________________


Patryka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-09, 13:37   #2290
201605170931
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 1 490
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Polecacie jakiś fajny olejek myjący? Jeszcze nie trafiłam na micel, który by mi służył
201605170931 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-09, 14:10   #2291
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez natkaa Pokaż wiadomość
A ja czytałam o tym od dawna i pamiętam, że kiedy wdrożyłam ją do swej diety, to poprawa była diametralna. Pora znów postawić na ogórecznik, czy wiesiołek. Ja brałam wewnętrznie, ale np. oliwki, czy Linomag można stosować bezpośrednio na skórę (ja swego czasu smarowałam olejem z wiesiołka). Ale to forma terapii dla tych "olejowych" czyli lubiących oleje

Mozna poczytać o tym choćby tu:
http://www.witaminy.org.pl/witamina-f/
http://luskiewnik.strefa.pl/acne/acne_chem.html


Cytat:
Napisane przez Patryka Pokaż wiadomość
Też tak myślałam, dopóki nie okazało się, że oliwka do demakijażu powoduje u mnie trądzik, chociaż zmywałam ją żelem. Wniosek - to co nakładamy ma znaczenie, nawet jeśli od razu to zmywamy. Jeszcze nie stosowałam tej emulsji, szczerze mówiąc boję się. Nie wiem, może sprezentuję ją którejś koleżance o suchej cerze, gdyż argumenty Korah do mnie przemawiają.
Wiesz, spróbować możesz, bo co jeśli nie mam racji

Co do samorobienia, to mam cmykałkę do partolenia Proste rzeczy lubię sobie ukręcić, a takie bardziej złożone produkty to.... może kiedyś
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-04-09, 14:29   #2292
moooniek
Zakorzenienie
 
Avatar moooniek
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 11 793
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Patryka Pokaż wiadomość

Z jakich względów stosujesz Atrederm tylko 2x w tygodniu? Lata temu leczyłam nim trądzik przez rok, i dopiero przy codziennym stosowaniu osiągnęłam efekt całkowitego braku trądziku, przy stosowaniu 2x w tygodniu było lepiej, ale trądzik nadal był.
Bo nie mogę sobie pozwolić na schodzącą skórę każdego dnia.
__________________
co jem
czym się smaruję
moooniek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-09, 14:40   #2293
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 825
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Wiesz, spróbować możesz, bo co jeśli nie mam racji

Co do samorobienia, to mam cmykałkę do partolenia Proste rzeczy lubię sobie ukręcić, a takie bardziej złożone produkty to.... może kiedyś
No wiem, ale się boję Bo wiesz, co jeśli masz rację Poczekam jeszcze z tydzień czy dwa, aż będę miała pewność, że wszystko ok z moją cerą, i mooooże wtedy...
Do ukręcenia pierwszego kremu dojrzewałam chyba z 5 czy 6 lat od pierwszego zetknięcia z BU i samorobionymi kosmetykami :P

Cytat:
Napisane przez moooniek Pokaż wiadomość
Bo nie mogę sobie pozwolić na schodzącą skórę każdego dnia.
U mnie przy codziennym stosowaniu skóra schodziła mniej. Przy stosowaniu Atredermu 1-2 razy w tygodniu miałam takie łuszczenie, że skóra złaziła mi jak maseczka peel-off, a przy codziennym stosowaniu stało się to prawie niezauważalne. Do tego stopnia, że mogłam spokojnie stosować makijaż po porannym odskórkowaniu, a skórki pojawiały się jedynie w niektórych okolicznościach, np. przy zetknięciu z męskim odrastającym zarostem. Kiedy stosowałam Atre 2 x w tygodniu, zdarzyło mi się usłyszeć "co ci się dzieje z twarzą?" Natomiast przy stosowaniu codziennym zbierałam komplementy, jaką mam piękną cerę i pytano mnie, co stosuję
__________________


Patryka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-09, 18:53   #2294
201611290914
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 912
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość



Przede wszystkim wysoko w składzie olej, do tego kilka emulgatorów na raz, trójglicerydy poza tym olejki eteryczne, to sprawia, że może powstać mieszanka wybuchowa z naszym sebum Bo olej nie zostanie związany z emulgatorem, tylko wchłonie go nasza skóra i to głęboko, jest go w składzie za dużo w stosunku do emulgatora, a to kochają tylko suche cery, a nie odwodnione i trądzikowe. Można próbować wypłukać olej ze skóry wodą, ale trójglicki i masło shea skutecznie temu zapobiegną. Taka jest moja wizja tego produktu w skrócie, zwłaszcza, że czytałam opinie osób o podobnej cerze. Dodatkowo podrażnienie od olejków eterycznych. Wystarczy kilka sekund, to bzdura, że coś co zmywamy wodą nie może zaszkodzić. Nigdy nie zdarzył Ci się produkt myjący, po którym czułaś, że płoniesz, albo że masz mega przesusz, albo że nie domył, przecież to katorga dla skóry, a zaraz potem kładziesz mega nawilżający krem i skóra zaczyna wariować od nadmiaru emocji


Oj zdarzył, zdarzył Po żelach typu Garnier mam ochotę wsadzić twarz do lodówki i tak siedzieć, robi się cała czerwona i piekąca w ciągu sekundy. Nie mam pojęcia jak inni mogą się tym myć i żyć No, ale właśnie myślałam, że to tylko o kwestie wysuszające chodzi, a nie też zapychające. Dzięki za info
A czy istnieją w takim razie żele bez wysuszających detergentów i składników, które by zapychały? Jak teraz przeglądam składy pod tym kątem to wszystkie mają oleje.

---------- Dopisano o 18:53 ---------- Poprzedni post napisano o 18:51 ----------

Cytat:
Napisane przez Patryka Pokaż wiadomość
U mnie przy codziennym stosowaniu skóra schodziła mniej. Przy stosowaniu Atredermu 1-2 razy w tygodniu miałam takie łuszczenie, że skóra złaziła mi jak maseczka peel-off, a przy codziennym stosowaniu stało się to prawie niezauważalne. Do tego stopnia, że mogłam spokojnie stosować makijaż po porannym odskórkowaniu, a skórki pojawiały się jedynie w niektórych okolicznościach, np. przy zetknięciu z męskim odrastającym zarostem. Kiedy stosowałam Atre 2 x w tygodniu, zdarzyło mi się usłyszeć "co ci się dzieje z twarzą?" Natomiast przy stosowaniu codziennym zbierałam komplementy, jaką mam piękną cerę i pytano mnie, co stosuję
A jak przechodziłaś te pierwsze dni kiedy zaczęłaś stosować Atre codziennie?
Właśnie czytałam ostatnio wypowiedzi Barbary Kwiatkowskiej, że po jakimś czasie skóra na Arte zaczyna się nawilżać, a nie łuszczyć, więc fajnie by było przyspieszyć ten proces. Ale jak ja przesadzę z częstotliwością to bardzo mnie swędzi i piecze.
201611290914 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-09, 19:08   #2295
moooniek
Zakorzenienie
 
Avatar moooniek
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 11 793
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Patryka Pokaż wiadomość
No wiem, ale się boję Bo wiesz, co jeśli masz rację Poczekam jeszcze z tydzień czy dwa, aż będę miała pewność, że wszystko ok z moją cerą, i mooooże wtedy...
Do ukręcenia pierwszego kremu dojrzewałam chyba z 5 czy 6 lat od pierwszego zetknięcia z BU i samorobionymi kosmetykami :P



U mnie przy codziennym stosowaniu skóra schodziła mniej. Przy stosowaniu Atredermu 1-2 razy w tygodniu miałam takie łuszczenie, że skóra złaziła mi jak maseczka peel-off, a przy codziennym stosowaniu stało się to prawie niezauważalne. Do tego stopnia, że mogłam spokojnie stosować makijaż po porannym odskórkowaniu, a skórki pojawiały się jedynie w niektórych okolicznościach, np. przy zetknięciu z męskim odrastającym zarostem. Kiedy stosowałam Atre 2 x w tygodniu, zdarzyło mi się usłyszeć "co ci się dzieje z twarzą?" Natomiast przy stosowaniu codziennym zbierałam komplementy, jaką mam piękną cerę i pytano mnie, co stosuję
U mnie tak niestety to nie dziala juz nie raz robilam podejscia do codziennego stosowania.
__________________
co jem
czym się smaruję
moooniek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-09, 20:32   #2296
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Patryka Pokaż wiadomość
No wiem, ale się boję Bo wiesz, co jeśli masz rację Poczekam jeszcze z tydzień czy dwa, aż będę miała pewność, że wszystko ok z moją cerą, i mooooże wtedy...
Do ukręcenia pierwszego kremu dojrzewałam chyba z 5 czy 6 lat od pierwszego zetknięcia z BU i samorobionymi kosmetykami :P


Wygląda na to, że i u mnie to potrwa, ale już mam blisko do tych 5-6 lat

Cytat:
Napisane przez NaturalnaWodaMineralna Pokaż wiadomość
Oj zdarzył, zdarzył Po żelach typu Garnier mam ochotę wsadzić twarz do lodówki i tak siedzieć, robi się cała czerwona i piekąca w ciągu sekundy. Nie mam pojęcia jak inni mogą się tym myć i żyć No, ale właśnie myślałam, że to tylko o kwestie wysuszające chodzi, a nie też zapychające. Dzięki za info
A czy istnieją w takim razie żele bez wysuszających detergentów i składników, które by zapychały? Jak teraz przeglądam składy pod tym kątem to wszystkie mają oleje.
Żele nie, ale mleczka owszem, np Avalon z wit. C ( mój ulubieniec), niektóre ruskie mleczka, ostatnio wyczaiłam tez mleczko Organic Surge, całkiem przyzwoite było też mleczko Skin Blossom, szukaj mleczek, które mają przed olejami w składzie emulgatory (np cetearyl alcohol) oraz wody kwiatowe, ekstrakty lub np aloes, a będzie dobrze

Co do mleczka Sylveco, to ma olej zaraz po wodzie i zostawia skórę leciutko natłuszczoną, ale jest to warstwa bardzo przyjemna i nie obciążająca, leciutka, taka powierzchowna, zawiera prawdopodobnie po równo emulgatora i oleju.
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2015-04-09 o 20:34
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-09, 21:45   #2297
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Rzecz w tym, że właśnie działa różnie w zależności od metody U mnie nałożony jako maseczka nawilża skórę i otwiera pory, przez co przez jakiś dzień dwa są dość widoczne, ale za to ładnie się oczyszczają, a jakieś zaleczenie przychodzi po dobie. A stosowany do mycia nie rozszeża porów a ładnie myje, leczy stany zapalne i zapobiega nowym, nie nawilża tak jak maseczka, ale przywraca nawilżenie, w połączeniu z jakimiś drobinkami peelingującymi, albo ściereczką daje radę większości zaskórników.
Z glinką nie stosowałam, ale przypuszczam, że i w tym przypadku działanie będzie z goła odmienne. Bo glinka może zniwelować uczucie nawilżenia.
hmm to ciekawe mnie w sumie bardziej a zaleczaniu tych stanów zapalnych zalezy wypróbuje w maseczce przez jakis czas i zobacze co i jak a nuz się sprawdzi
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-09, 21:51   #2298
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 825
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez moooniek Pokaż wiadomość
U mnie tak niestety to nie dziala juz nie raz robilam podejscia do codziennego stosowania.
Kurcze, szkoda A jak długie podejścia to były? I co w nich nie wypalało? Po prostu skóra za mocno się łuszczyła, czy za duże podrażnienie?
Po retinoidach stosowanych miejscowo zostaje faktycznie chyba tylko Izotek. Ale to nie takie najgorsze wyjście, ja bym rozważała.

Cytat:
Napisane przez NaturalnaWodaMineralna Pokaż wiadomość
A jak przechodziłaś te pierwsze dni kiedy zaczęłaś stosować Atre codziennie?
Właśnie czytałam ostatnio wypowiedzi Barbary Kwiatkowskiej, że po jakimś czasie skóra na Arte zaczyna się nawilżać, a nie łuszczyć, więc fajnie by było przyspieszyć ten proces. Ale jak ja przesadzę z częstotliwością to bardzo mnie swędzi i piecze.
Właściwie to bardziej odczuwałam podrażnienie skóry po stosowaniu Atre 2x w tygodniu. Nie wiem, może dlatego, że wtedy skóra dopiero się przyzwyczajała. Nie pamiętam, aby przyzwyczajanie się do Atre było jakieś specjalnie trudne, raczej łatwo przebiegło. Moja skóra należy jednak do tych odporniejszych na kwasy i retinoidy, może to ma główne znaczenie.
__________________


Patryka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-09, 22:08   #2299
moooniek
Zakorzenienie
 
Avatar moooniek
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 11 793
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Patryka Pokaż wiadomość
Kurcze, szkoda A jak długie podejścia to były? I co w nich nie wypalało? Po prostu skóra za mocno się łuszczyła, czy za duże podrażnienie?
Po retinoidach stosowanych miejscowo zostaje faktycznie chyba tylko Izotek. Ale to nie takie najgorsze wyjście, ja bym rozważała.
2-3 tygodnie, więcej nie dawałam rady. Podrażnienie nie, ale skóra schodziła i schodziła...
__________________
co jem
czym się smaruję
moooniek jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-04-09, 22:12   #2300
201611290914
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 912
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość


Wygląda na to, że i u mnie to potrwa, ale już mam blisko do tych 5-6 lat



Żele nie, ale mleczka owszem, np Avalon z wit. C ( mój ulubieniec), niektóre ruskie mleczka, ostatnio wyczaiłam tez mleczko Organic Surge, całkiem przyzwoite było też mleczko Skin Blossom, szukaj mleczek, które mają przed olejami w składzie emulgatory (np cetearyl alcohol) oraz wody kwiatowe, ekstrakty lub np aloes, a będzie dobrze

Co do mleczka Sylveco, to ma olej zaraz po wodzie i zostawia skórę leciutko natłuszczoną, ale jest to warstwa bardzo przyjemna i nie obciążająca, leciutka, taka powierzchowna, zawiera prawdopodobnie po równo emulgatora i oleju.
Nigdy nie stosowałam mleczek, zawsze myślałam, że zapychają, bo ich się nie zmywa, ale to Sylveco widzę, że zalecają normalnie zmywać. Wypróbuję jakieś
201611290914 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-10, 08:24   #2301
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez NaturalnaWodaMineralna Pokaż wiadomość
Nigdy nie stosowałam mleczek, zawsze myślałam, że zapychają, bo ich się nie zmywa, ale to Sylveco widzę, że zalecają normalnie zmywać. Wypróbuję jakieś
Ja każde mleczko zmywam ( używam ściereczki mokrej), inaczej się nie da przy mojej cerze

---------- Dopisano o 08:24 ---------- Poprzedni post napisano o 08:22 ----------

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
hmm to ciekawe mnie w sumie bardziej a zaleczaniu tych stanów zapalnych zalezy wypróbuje w maseczce przez jakis czas i zobacze co i jak a nuz się sprawdzi
Sprobuj i daj znać, nie wiem jak w maseczce się sprawdzi na dłuższą metę, ale u mnie 1-2 mycia i stan zapalny znika każdy.
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2015-04-10 o 08:25
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-10, 19:31   #2302
201611290914
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 912
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

A co myślicie o żelu do higieny intymnej Facelle jako żelu do mycia twarzy? Skład jest chyba bardzo dobry?

Skład: Aqua, Lauryl Glucoside, Cocamidopropyl Betaine, Lactic Acid, Glycerin, Sodium Chloride, Sodium Benzoate, Coco-Glucoside, Glyceryl Oleate, Sorbitol, Urea, Propylene Glycol, Allantoin, C12-15 Alkyl Lactate, Parfum, Serine, Sodium Lactate, Butylene Glycol, Chamomilla Recutita Flower Extract, Persea Gratissima Fruit Extract, Ethoxydiglycol, Bisabolol, Potassium Sorbate. (02.11.2012)
201611290914 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-10, 19:47   #2303
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 825
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez moooniek Pokaż wiadomość
2-3 tygodnie, więcej nie dawałam rady. Podrażnienie nie, ale skóra schodziła i schodziła...
A jakoś się odskórkowywałaś? Ja co rano przecierałam skórę taką peelingującą ściereczką nałożywszy uprzednio grubą warstwę tłustego kremu, wtedy skóra wyglądała przyzwoicie cały dzień.
__________________


Patryka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-10, 19:51   #2304
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez NaturalnaWodaMineralna Pokaż wiadomość
A co myślicie o żelu do higieny intymnej Facelle jako żelu do mycia twarzy? Skład jest chyba bardzo dobry?

Skład: Aqua, Lauryl Glucoside, Cocamidopropyl Betaine, Lactic Acid, Glycerin, Sodium Chloride, Sodium Benzoate, Coco-Glucoside, Glyceryl Oleate, Sorbitol, Urea, Propylene Glycol, Allantoin, C12-15 Alkyl Lactate, Parfum, Serine, Sodium Lactate, Butylene Glycol, Chamomilla Recutita Flower Extract, Persea Gratissima Fruit Extract, Ethoxydiglycol, Bisabolol, Potassium Sorbate. (02.11.2012)
Skład jest dobry, ale nie dla każdego, ponoć sprawdza się jako szampon do włosów, zawsze możesz zużyć do nich, jeśli Ci nie podpasuje do twarzy. Mojej koleżance z trądzikiem różowatym lekarka poleciła ten żel, ale bardzo ją wysuszał, szybko wróciła do micela Sensibio
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-10, 20:02   #2305
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Ja po raz drugi używam do mycia twarzy płynu do higieny intymnej, wcześniej Lactacyd, teraz Joanna i średnio mi pasi, jakby za bardzo wysuszają :/
__________________
I'll show you...
... the dark side.

Edytowane przez Ingran
Czas edycji: 2015-04-10 o 20:07
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-10, 20:57   #2306
Renatka89
Zakorzenienie
 
Avatar Renatka89
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 6 072
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Hej

Ja sie wtrące trochę jak intruz, nie mam ostatnio czasu się udzielać, trochę za dużo stresu w życiu cos.
I od razu to widać na mojej skórze. znowu szara, pory takie rozmymłane jak po porzadnej parówce, a na lewym.policzku gigant gula - policzki mam spore przy mojej okrągłej twarzy a ona nie ściemniajac zajmuje 3/4 jego. Boli tak,ze nie umiem się uśmiechnąc, jest cała gorąca i czerwona. A po weekendzie przyjezdza TZ po długim sluzbowym wyjezdzie, miały byc randki, a w dzien wycieczki z dzieckiem . Poki co ta gula mi ochote na wszystko zabrała. ( A sie za prozna istote nigdy nie uwazalam...)


Nie mam serum :-( miotam sie co kupic, musi byc stacjonarnie, a w zasadzie 'pod nosem' mam tylko rossa...
dzis wypatrzylam sera Avy, znacie? bo ja tylko zakpdowalam w glowie: do sprawdzenia.

Kurdr, czyli mleczka zadnego w rossie godnego tez nie kupie? :-(

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Dalia Milena ur. 6.06.2012r.
Renatka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-10, 21:14   #2307
201611290914
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 912
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Ingran Pokaż wiadomość
Ja po raz drugi używam do mycia twarzy płynu do higieny intymnej, wcześniej Lactacyd, teraz Joanna i średnio mi pasi, jakby za bardzo wysuszają :/
Z tego co ja wiem, to oba żele, które wymieniłaś zawierają SLS, który mnie wysusza na 100 %. Możesz spróbować tego Facelle, bo on właśnie SLS nie zawiera.
201611290914 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-10, 21:22   #2308
finan
Raczkowanie
 
Avatar finan
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 142
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Moje doświadczenie z określeniem cery jest takie:
myślałam, że mam tłustą, bo strefie T była błyszcząca,
a po właściwym "badaniu" okazało się, że mam suchą.
Odpowiednio dobrane kosmetyki sprawiły, że moja
skóra z godziny na godzinę wyglądała lepiej
Polecam najpierw sprawdzić rodzaj skóry, a wtedy
kupować odpowiednie kosmetyki, a na pewno będzie
dobrze.
finan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-10, 21:30   #2309
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość

Sprobuj i daj znać, nie wiem jak w maseczce się sprawdzi na dłuższą metę, ale u mnie 1-2 mycia i stan zapalny znika każdy.
dzisiaj 2 uzycie, jeszcze za wczęsnie na głębsze relacje, ale na pewno buzia po takiej maseczce jest bardzo gładka
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów

Edytowane przez karmazynka99
Czas edycji: 2015-04-10 o 21:35
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-10, 21:48   #2310
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez moooniek Pokaż wiadomość
U mnie tak niestety to nie dziala juz nie raz robilam podejscia do codziennego stosowania.
Cytat:
Napisane przez moooniek Pokaż wiadomość
2-3 tygodnie, więcej nie dawałam rady. Podrażnienie nie, ale skóra schodziła i schodziła...
Moja skóra też tak reaguje, hiper-złuszczaniem. Tak miałam przy Zoraku i ostatnio przy salicylu. A samo złuszczanie nic mi nie daje. Nie następuje przyzwyczajenie, jak to często obiecywali fani Zoraka, po prawie roku łuszczyłam się tak samo, jak na początku.

Cytat:
Napisane przez Renatka89 Pokaż wiadomość
Hej

Ja sie wtrące trochę jak intruz, nie mam ostatnio czasu się udzielać, trochę za dużo stresu w życiu cos.
I od razu to widać na mojej skórze. znowu szara, pory takie rozmymłane jak po porzadnej parówce, a na lewym.policzku gigant gula - policzki mam spore przy mojej okrągłej twarzy a ona nie ściemniajac zajmuje 3/4 jego. Boli tak,ze nie umiem się uśmiechnąc, jest cała gorąca i czerwona. A po weekendzie przyjezdza TZ po długim sluzbowym wyjezdzie, miały byc randki, a w dzien wycieczki z dzieckiem . Poki co ta gula mi ochote na wszystko zabrała. ( A sie za prozna istote nigdy nie uwazalam...)


Nie mam serum :-( miotam sie co kupic, musi byc stacjonarnie, a w zasadzie 'pod nosem' mam tylko rossa...
dzis wypatrzylam sera Avy, znacie? bo ja tylko zakpdowalam w glowie: do sprawdzenia.

Kurdr, czyli mleczka zadnego w rossie godnego tez nie kupie? :-(

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Szukasz czegoś na tę gulę czy serum? Jak to pierwsze to obiecujący wydaje się koncentrat punktowy Lieraca, właśnie go zaczęłam.

Cytat:
Napisane przez finan Pokaż wiadomość
Moje doświadczenie z określeniem cery jest takie:
myślałam, że mam tłustą, bo strefie T była błyszcząca,
a po właściwym "badaniu" okazało się, że mam suchą.
Odpowiednio dobrane kosmetyki sprawiły, że moja
skóra z godziny na godzinę wyglądała lepiej
Polecam najpierw sprawdzić rodzaj skóry, a wtedy
kupować odpowiednie kosmetyki, a na pewno będzie
dobrze.
Co masz na myśli mówiąc "właściwe badanie"? Cera sucha się nie świeci. Bywa raczej odwrotnie, cera mieszana/tłusta jest mylnie brana za suchą, kiedy się odwadnia.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-02-28 21:39:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:16.