Źle wybrany kierunek studiów - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-11-09, 17:38   #1
Karmelovva97
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-11
Lokalizacja: Zakopane
Wiadomości: 2

Źle wybrany kierunek studiów


Hej, nie mam pojecia co mam robić... wybrałam kierunek Praca Socjalna pod wpływem chwili... Powiedziała mi o nim koleżanka, a że fajny, że podobny do psychologii, ciekawy.

Od szkoły podstawowej chciałam iść na psychologię ale po napisaniu matury (2016r) stwierdziłam, że z tak słabymi wynikami nigdzie się nie dostanę. Zrobiłam rok przerwy i wyjechałam do pracy za granicę. Tam stwierdziłam, że odłożę sobie na studia. No i złożyłam papiery tylko na Pracę Socjalną (m.in. Dlatego, że nie miałam wtedy za dużo pieniędzy) myśląc że po tym mogę być chociaż jakimś kuratorem sądowym, co okazało się niemożliwe... nie satysfakcjonuje mnie perspektywa pracy po tym kierunku... Poszlam wiec do dziekana w listopadzie, prosząc o przeniesienie na inny kierunek. Na jednej uczelni powiedzieli ze sie nie da bo to zbyt odległe od siebie kierunki, na drugiej i trzeciej uczelni to samo...

Nie chcę, żebyście myśleli, że jestem osobą niezdecydowaną, bo taką nie jestem. Poprostu nie uwierzyłam w siebie.

Chcę teraz zrezygnować ze studiów i zacząć za rok ale wszyscy mówią teksty typu: lata lecą, nie ma co kombinować, przecież już zaczęłaś to skończ, za rok ci się nie będzie chciało...

Dodam, że jestem na studiach niestacjonarnych.

Nie mam z kim porozmawiać na ten temat...
Karmelovva97 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-10, 23:07   #2
zrelaksowana
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 10
Dot.: Źle wybrany kierunek studiów

Kochana nie przejmuj sie gadaniem innych, tylko rzuc te prace socjalna ( ktora i tak dobrych perspektyw nie daje) i idz na te psychologie. Takie gadanie typu jak zaczelas to skoncz to jest najgorsze co moze byc. Nie sluchaj tego bo zmarnujesz sobie zycie. Masz swoj wytyczony cel, wiesz czego chcesz i trzymaj sie tego i twardo do tego daz. To jest Twoje zycie. To Ty bedziesz spedzac cale dnie w pracy, ktorej szczerze bedziesz nienawidzic, a przez to stanie sz sie zgorzknialym, sfrustrowanym i nieszczesliwym czlowiekiem. Nie dopusc do tego, walcz o marzenia, bo naprawde warto. Ci wszyscy zyczliwi doradcy do pracy za Ciebie nie pojda i to Ty masz sie w niej czuc spelniona a nie co rano budzic sie z odruchem wymiotnym z powodu pracy. Tak sie nie da bo sie wykonczysz.A to, ze skonczysz studia 2,3,4 lata pozniej niz rowiesnicy, uwierz mi nie ma kompletnie znaczenia. Do mnie tez wszyscy mowili skoncz jak zaczelas. Posluchalam i teraz bardzo zaluje. Po latach powiedzialam sobie dosc i w brew temu, co inni mowia bede sie przekwalifikowywac na to, co od dawna mi w duszy gra, a czego nie mialam odwagi pare lat temu zmienic. I wiesz co. Mam w nosie to, co mi mowia i mysla inni i Ty tez miej☺bo za pare lat odpadnie Cie myslenie, a co by bylo gdybym o siebie zawalczyla i sprobowala. Dzialaj dziewczyno bo absolute nie jest za pozno. Pozdrawiam i powodzenia. Trzymam kciuki!☺
zrelaksowana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-11, 13:49   #3
wanitatywna
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 2 737
Dot.: Źle wybrany kierunek studiów

Nie ma co słuchać gadania, że lata lecą. Ja sama skończyłam najpierw licencjat z biologii, potem miałam roczną przerwę od studiowania (m.in. ze względów rodzinnych) i dopiero cztery lata po maturze poszłam na kierunek, który rzeczywiście mi się podoba.

Moja kuzynka skończyła kosmetologię (licencjat), a w tym roku poszła właśnie na psychologię. Poznałam też niedawno dziewczynę, która siedem lat po maturze poszła na farmację. Mam też kumpla, który po prawie zaczął medycynę.

Serio, jest mnóstwo osób, które później zaczęły studia.
__________________

wanitatywna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-12, 12:59   #4
Calla_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 556
Dot.: Źle wybrany kierunek studiów

Popieram rezygnację z pracy socjalnej, która Cię nie jara. Nie rozumiem jednak po co na nią poszłaś skoro i tak planowałaś studia niestacjonarne. Jeśli miałaś pieniądze i chęć na psychologię to trzeba było nie przejmować się opinią innych i iść. Teraz nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem tylko wziąć sprawy w swoje ręce.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Calla_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-12, 13:35   #5
cavvythecat
Wtajemniczenie
 
Avatar cavvythecat
 
Zarejestrowany: 2017-06
Lokalizacja: Szkocja
Wiadomości: 2 057
Dot.: Źle wybrany kierunek studiów

Cytat:
Napisane przez Karmelovva97 Pokaż wiadomość
Chcę teraz zrezygnować ze studiów i zacząć za rok ale wszyscy mówią teksty typu: lata lecą, nie ma co kombinować, przecież już zaczęłaś to skończ, za rok ci się nie będzie chciało...
Przestań słuchać ludzi, bo ludzie g... wiedzą. Już raz się przejechałaś na koleżance, która tak się znała, nic cię to nie nauczyło?

Rzuć te pracę socjalną, składaj papiery na psychologię. I przestań podejmować głupie decyzje, bo ktoś ci coś powiedział (nawet nie sprawdziłaś jak podobna do psychologii jest praca socjalna, serio?).
__________________
You can’t make homes out of human beings.
Someone should have already told you that.
cavvythecat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-11-12 14:35:04


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:07.