Pachowy problem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-10-23, 17:16   #1
jill1
Raczkowanie
 
Avatar jill1
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 56

Pachowy problem


Witam
Od jakiegos czasu bardzo swędzą mnie pachy, od kilku dni zauwazyłam ze zaczęła sie równiez łuszczyc tam skóra. jest leciutko zaczerwieniona ale podejrzewam ze to od drapania. Odstwaiłam dezodorant i golenie bo podejrzewałam ze to od tego ale niestety problem nie ustąpił. Wolałabym uniknąc pojscia z tym do lekarza z braku czasu. jak myslicie co to? ja obawiam sie ze moze byc to niestety grzybica moze poradzi sobie z tym jakas masc tylko jaka?
jill1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-23, 17:29   #2
Wilka789
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 66
Dot.: Pachowy problem

A dawno temu odstawiłaś ten dezodorant, bo rzeczywiście to mogło byc przyczyną, tylko że od razu nie ustąpi, musi sie zagoić.
Ja kiedyś miałam podobny problem ale przyczyniła się do tego bokserka, strasznie ocierała mi skóre pod pachami.
W każdym bądź razie spróbowałabym smarować te miejsca maścią witaminową. Już po tygodniu powinna być widoczna poprawa.
__________________


"...każdy szuka kogoś kto odmieni los, jak nadzieja pojawiłeś się.."


Wilka789 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-23, 17:30   #3
gsk
Zakorzenienie
 
Avatar gsk
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Beldżja
Wiadomości: 4 203
GG do gsk
Dot.: Pachowy problem

Cytat:
Napisane przez jill1 Pokaż wiadomość
Witam
Od jakiegos czasu bardzo swędzą mnie pachy, od kilku dni zauwazyłam ze zaczęła sie równiez łuszczyc tam skóra. jest leciutko zaczerwieniona ale podejrzewam ze to od drapania. Odstwaiłam dezodorant i golenie bo podejrzewałam ze to od tego ale niestety problem nie ustąpił. Wolałabym uniknąc pojscia z tym do lekarza z braku czasu. jak myslicie co to? ja obawiam sie ze moze byc to niestety grzybica moze poradzi sobie z tym jakas masc tylko jaka?
Spróbuj zmienić dezodorant który używasz, bo możliwe bardzo że to od niego swędzi cię skóra. A łuszcząca się skóra tak jak zauważyłeś pewnie jest efektem drapania
__________________
Po prostu Gośka
gsk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-23, 17:31   #4
Wilka789
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 66
Dot.: Pachowy problem

Jeśli to nie pomoże ro radziłabym udać się do lekarza.

Pozdrawiam
__________________


"...każdy szuka kogoś kto odmieni los, jak nadzieja pojawiłeś się.."


Wilka789 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-23, 17:59   #5
jill1
Raczkowanie
 
Avatar jill1
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 56
Dot.: Pachowy problem

hmm dezodorantu uzywam od jakis 2 miesiecy dostawiłam go jakis tydzien temu (wtedy zauważyłam to swędzenie) ale probem nie zniknął powiedziałabym nawet ze zaczyna sie nasilac i w sumie teraz sie przyjrzałam tym pachom i pokazaly sie na srodku 2 czerwone placki coraz bardziej zaczyna mnie to niepokoic
jill1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-23, 18:28   #6
Wilka789
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 66
Dot.: Pachowy problem

Takie płaty zazwyczaj oznaką alergii bądź łuszczycy. I rzeczywiście dezodorant mógł wywołać alergię. a zawarty w nim alkohol mógł się przyczynić do przesuszenia skóry i jej podrażnienia...Teraz musisz dbać o jej dobre nawilżenie. tak jak pisałam wczesniej, na początku radziłabym maść witaminową, tania a czasami potrafi zdziałac cuda.

Jeszcze jedno.... w tym czasie na pewno nie nosiłaś zbyt upiętej bielizny, ubrań co mogłyby otrzeć te miejsca? ja miałam właśnie takie czerwone, gorące płaty :/
__________________


"...każdy szuka kogoś kto odmieni los, jak nadzieja pojawiłeś się.."



Edytowane przez Wilka789
Czas edycji: 2010-10-23 o 18:33
Wilka789 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-23, 18:42   #7
jill1
Raczkowanie
 
Avatar jill1
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 56
Dot.: Pachowy problem

Cytat:
Napisane przez Wilka789 Pokaż wiadomość
Takie płaty zazwyczaj oznaką alergii bądź łuszczycy. I rzeczywiście dezodorant mógł wywołać alergię. a zawarty w nim alkohol mógł się przyczynić do przesuszenia skóry i jej podrażnienia...Teraz musisz dbać o jej dobre nawilżenie. tak jak pisałam wczesniej, na początku radziłabym maść witaminową, tania a czasami potrafi zdziałac cuda.

Jeszcze jedno.... w tym czasie na pewno nie nosiłaś zbyt upiętej bielizny, ubrań co mogłyby otrzeć te miejsca? ja miałam właśnie takie czerwone, gorące płaty :/
Może rzeczywiscie kupie te masc skoro mowisz ze taka cudowna a co do ubran to ubieralam sie tak jak zwykle jakos nie zauwazylam zeby mnie cos obcieralo czy uwierało wiec nie sądze zeby to od tego. dziekuje slicznie za rady
jill1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-10-25, 15:13   #8
Wilka789
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 66
Dot.: Pachowy problem

Wiele razy mi pomogła, dlatego jak coś się dzieje z moją skórą to w pierwszym rzędzie właśnie po nią sięgam. Inaczej jest w przypadku krostek/wysypki wtedy cynkowa

Mam nadzieję, że pomoże
__________________


"...każdy szuka kogoś kto odmieni los, jak nadzieja pojawiłeś się.."


Wilka789 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:58.