Męski wybór damskiego zapachu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-06-06, 00:09   #1
Karens
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 9

Męski wybór damskiego zapachu


Witam Wszystkich!

Na wstępie dziękuję aktywnwnym Wizażystkom-Wizażystom za wszystkie posty na tym Forum - to również dzięki Wam wybrałem swój ulubiony zapach.
Zacząłem ten wątek bo jestem brdzo ciekaw czy są na Forum mężczyźni, którzy interesują się pefumami bardziej niż ich Kobiety i starają się pomóc im wybrać odpowiedni zapach. Nie mam tu na myśli zapachu, który podoba się tylko nam ale taki zapach, który odpowiada i pasuje naszym Paniom. Ja dokonałem już dwa razy słusznego wyboru, choć zajęło mi to sporo czasu. Sam jetem zdania, że powinno używać się góra dwóch trzech zapachów - po prostu utożsamiam zapachy z ich właścicielami. To tylko moje prywatne zdanie choć wiem, że i tak narażę się wielu Wizażystkom Pozdrawiam!
Karens jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-06, 00:30   #2
annmarie
Wtajemniczenie
 
Avatar annmarie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 809
GG do annmarie Send a message via Skype™ to annmarie
Dot.: Męski wybór damskiego zapachu

Cytat:
Napisane przez Karens Pokaż wiadomość
Sam jetem zdania, że powinno używać się góra dwóch trzech zapachów - po prostu utożsamiam zapachy z ich właścicielami. To tylko moje prywatne zdanie choć wiem, że i tak narażę się wielu Wizażystkom Pozdrawiam!
Na początek - Wizażankom (Wizażystki to ew. na podforum kolorówkowym ).

Niekoniecznie się narazisz - każdy ma inne podejście. Są tu dziewczyny, które mają podobne jak Twoje, są też takie, dla których jest to niewyobrażalne...
__________________
Wymianka - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=926941
annmarie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-06, 01:02   #3
Karens
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 9
Dot.: Męski wybór damskiego zapachu

Upss!! Sorry za te Wiżazystki - oczywiście miałem na myśli WIZAŻANKI!
Pomyłkę tłumaczę poźną porą

Uwielbiam mnóstwo zapachów różnych przekrojów ale jeszcze bardziej uwielbiam zapachy "na stałe" - to dzięki nim mam skojarzenia z tym "co było" i sam dobrze czuję się z jednym. Mam to szczęście, że znalazłem zapach, który ma również swoją letnią odmianę. (to samo zaserwowałem żonie - i to z dobrym efektem )
Z drugiej strony mam na oku(nosie) kilka innych świetnych zapachów ale ja po prostu uwielbiam być przesiąknięty tym jedynym. Tak samo kojarzą mi się perfumy żony. Nie znaczy to oczywiście, że odpuszczam perfumerie i próbowanie wszystkiego co się da!
Pozdrawiam i życzę samych trafnych wyborów!!
Karens jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-06, 01:06   #4
Fenris
Czekam na Ragnarok
 
Avatar Fenris
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 23 241
Dot.: Męski wybór damskiego zapachu

Ja akurat jestem identyfikowana z Euphorią, ale często używam innych zapachów Tyle, że Euphorii najczęściej.
Fenris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-06, 15:30   #5
megilla
Zakorzenienie
 
Avatar megilla
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 409
Dot.: Męski wybór damskiego zapachu

Cytat:
Napisane przez Karens Pokaż wiadomość
Upss!! Sorry za te Wiżazystki - oczywiście miałem na myśli WIZAŻANKI!
Pomyłkę tłumaczę poźną porą

Uwielbiam mnóstwo zapachów różnych przekrojów ale jeszcze bardziej uwielbiam zapachy "na stałe" - to dzięki nim mam skojarzenia z tym "co było" i sam dobrze czuję się z jednym. Mam to szczęście, że znalazłem zapach, który ma również swoją letnią odmianę. (to samo zaserwowałem żonie - i to z dobrym efektem )
Z drugiej strony mam na oku(nosie) kilka innych świetnych zapachów ale ja po prostu uwielbiam być przesiąknięty tym jedynym. Tak samo kojarzą mi się perfumy żony. Nie znaczy to oczywiście, że odpuszczam perfumerie i próbowanie wszystkiego co się da!
Pozdrawiam i życzę samych trafnych wyborów!!

Karens, a jakiż to zapach tak wielbisz?
megilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-06, 20:10   #6
rachela
Zakorzenienie
 
Avatar rachela
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: sklepy cynamonowe
Wiadomości: 12 503
Dot.: Męski wybór damskiego zapachu

Cytat:
Napisane przez Karens Pokaż wiadomość
Zacząłem ten wątek bo jestem brdzo ciekaw czy są na Forum mężczyźni, którzy interesują się pefumami bardziej niż ich Kobiety i starają się pomóc im wybrać odpowiedni zapach. Nie mam tu na myśli zapachu, który podoba się tylko nam ale taki zapach, który odpowiada i pasuje naszym Paniom.
Coś nieśmiałe te nasze perfumowe Rodzynki ;]

A tak podgryzając temat z drugiej strony - nie spodziewałam się, że tak łatwo wciągnę w perfumy swojego tż. Co prawda układ nut jest mojej drogiej połówce zupełnie do szczęścia niepotrzebny, ale bardzo mu się podoba sam fakt pachnienia. Zawsze chętnie obwąchuje to co mu przynoszę (albo czym sama pachnę); i okazuje się że prawie zawsze trafiam w jego "nos".
Ciekawe czy kiedyś role się odwrócą? :D
__________________
Between men and women there is no friendship possible.
There is passion, enmity, worship, love, but no friendship.

Oscar Wilde
rachela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-06, 20:16   #7
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: Męski wybór damskiego zapachu

Karens, każdy od czegoś zaczynał. Ja kilka lat temu odkryłam perfumy, kupowałam wtedy jeden flakon i kiedy kończył mi się dany zapach, kupowałam nastepny. Teraz nie wyobrażam sobie pachniec tym samym cały czas...

Być może Ty też zaczniesz powoli popadać w perfumowe szaleństwo a może nie? Najwazniejsze, abyś dobrze się czuł w tym, co nosisz I wpadaj tu częściej.
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-06-06, 20:50   #8
teza20
Zakorzenienie
 
Avatar teza20
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 268
GG do teza20
Dot.: Męski wybór damskiego zapachu

Cytat:
Napisane przez rachela Pokaż wiadomość
Coś nieśmiałe te nasze perfumowe Rodzynki ;]

A tak podgryzając temat z drugiej strony - nie spodziewałam się, że tak łatwo wciągnę w perfumy swojego tż. Co prawda układ nut jest mojej drogiej połówce zupełnie do szczęścia niepotrzebny, ale bardzo mu się podoba sam fakt pachnienia. Zawsze chętnie obwąchuje to co mu przynoszę (albo czym sama pachnę); i okazuje się że prawie zawsze trafiam w jego "nos".
Ciekawe czy kiedyś role się odwrócą?
Rachelo nozycoreka chcialbym ci oznajmic ze ja nie jestem niesmialyJuz pokazalem na co mnie stac i co lubie

Cytat:
Napisane przez Aggie125 Pokaż wiadomość
Karens, każdy od czegoś zaczynał. Ja kilka lat temu odkryłam perfumy, kupowałam wtedy jeden flakon i kiedy kończył mi się dany zapach, kupowałam nastepny. Teraz nie wyobrażam sobie pachniec tym samym cały czas...

Być może Ty też zaczniesz powoli popadać w perfumowe szaleństwo a może nie? Najwazniejsze, abyś dobrze się czuł w tym, co nosisz I wpadaj tu częściej.
Aggie musze ci przyznac racje w tej kwestii bo ja sam tak robilem a potem przeszedlem do stanu szalenczego czyli kupowania duzej ilosci flaszek i mixowaniem roznych zapachow z sobaLubie pachniec codziennie innym zapachem
__________________
08.11.2010-Rzucil palenie
----------------------------------------------
Miłość, sen i śmierć nadchodzą pomału;
Schwyć mnie za włosy i mocno pocałuj.
(Algernon Charles Swinburne)-Białe jabłka

-----------------------------------------

teza20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-06, 22:20   #9
annmarie
Wtajemniczenie
 
Avatar annmarie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 809
GG do annmarie Send a message via Skype™ to annmarie
Dot.: Męski wybór damskiego zapachu

Cytat:
Napisane przez teza20 Pokaż wiadomość
Lubie pachniec codziennie innym zapachem
A ja mam fazy - mam taki czas, że potrafię przez wiele tygodni pachnieć tym samym zapachem, a potem przychodzi okres, że codzień co innego
__________________
Wymianka - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=926941
annmarie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-06, 23:21   #10
Karens
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 9
Dot.: Męski wybór damskiego zapachu

Do megilli : mój zapach to Jil Sander/Jil Sander Sun

Po przeczytaniu Waszych postów zaczynam jednak lekko wątpić w swoją tezę "jednego zapachu". Skojarzenia skojarzeniami ale jak się tak dłużej zastanowiłem to przecież często zadaję sobie pytanie "który flakon chciałbym mieć jeszcze na swojej półce"? Oj, uzbierałoby się tego trochę (a mówi się, że to kobieta zmienną jest )
Pozdrawiam Was
Karens jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-07, 00:52   #11
Twitter
Zakorzenienie
 
Avatar Twitter
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Lover Silesia
Wiadomości: 4 684
Dot.: Męski wybór damskiego zapachu

Cytat:
Napisane przez Karens Pokaż wiadomość

Uwielbiam mnóstwo zapachów różnych przekrojów ale jeszcze bardziej uwielbiam zapachy "na stałe" - to dzięki nim mam skojarzenia z tym "co było" i sam dobrze czuję się z jednym.
Karens, przyznam, że ja też lubuję się w skojarzeniach zapachowych, kiedy zapach łączy się z jakimś szczególnym momentem lub po prostu "z czymś". Bardzo lubię, gdy np na dobrym koncercie (siedzącym raczej) poczuję jakiś zapach (umówmy się, że to będą perfumy ), którego nie znam, ale który od tej pory będzie się łączył tylko i wyłącznie z Carlosem Johnsonem np. . Z drugiej strony nie wyobrażam sobie możliwości pachnięcia cały czas tym samym, chyba, że znajdę woń idealną, co raczej się nie zdarzy.

Cytat:
Napisane przez rachela Pokaż wiadomość

Zawsze chętnie obwąchuje to co mu przynoszę (albo czym sama pachnę); i okazuje się że prawie zawsze trafiam w jego "nos".
Ciekawe czy kiedyś role się odwrócą?
Pozazdrościć rachelo

------ nie ulega wątpliwości, że lubię perfumy i mogłabym wąchać, czytać, szukać na ich temat bardzo długo... Zdecydowanie robię to w pojedynkę, gdyż Z Tym Drugim sie nie da. Nie da się nawet zaciągnąć na dłużej do perfumerii w celu znalezienia zapachu dla Niego. Ach.
__________________
Wymiany kosmetyczne?
Twitter jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-06-07, 11:42   #12
ishtar4
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: podkarpackie
Wiadomości: 632
Dot.: Męski wybór damskiego zapachu

Mężczyźni lubią wanilię, takie "mamine" perfumy, mama wyciągająca ciastka z piekarnika i tuląca do cyca swego łobuza. Wszystkie kwiatowe są uważane za "odświeżacze powietrza".
__________________
-xyx-
ishtar4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-07, 12:32   #13
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Męski wybór damskiego zapachu

Cytat:
Napisane przez ishtar4 Pokaż wiadomość
Mężczyźni lubią wanilię, takie "mamine" perfumy, mama wyciągająca ciastka z piekarnika i tuląca do cyca swego łobuza. Wszystkie kwiatowe są uważane za "odświeżacze powietrza".

Ty napisałaś to na serio ?
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-07, 13:04   #14
Santorio
Zadomowienie
 
Avatar Santorio
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 1 271
GG do Santorio
Dot.: Męski wybór damskiego zapachu

Cytat:
Napisane przez ishtar4 Pokaż wiadomość
Mężczyźni lubią wanilię, takie "mamine" perfumy, mama wyciągająca ciastka z piekarnika i tuląca do cyca swego łobuza. Wszystkie kwiatowe są uważane za "odświeżacze powietrza".
Ishtar4 masz rację, no bo czym wytłumaczyć dziki szał chociażby na Le male Gaultiera.
Ja wanilię lubię, chociaż nie spożywczą a bardziej korzenno drzewną np. tą w Gaiacu. Ponadto ostatnia przygoda z Vanille Exquise AG zakończyła się własną flaszką .
__________________

Santorio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-07, 13:15   #15
mskladaczek
Zakorzenienie
 
Avatar mskladaczek
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 4 580
Dot.: Męski wybór damskiego zapachu

Cytat:
Napisane przez Santorio Pokaż wiadomość
Ishtar4 masz rację, no bo czym wytłumaczyć dziki szał chociażby na Le male Gaultiera.
I tam, zadna regula to nie jest.
W moim otoczeniu mezczyzni wanilii w perfumach nie lubia, a juz na pewno nie jak dominuje.
mskladaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-07, 13:31   #16
dzika truskawa
Noc żywych, dzikich tru(p)skawek
 
Avatar dzika truskawa
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Kraków/Lublin
Wiadomości: 12 680
Dot.: Męski wybór damskiego zapachu

Cytat:
Napisane przez ishtar4 Pokaż wiadomość
Mężczyźni lubią wanilię, takie "mamine" perfumy, mama wyciągająca ciastka z piekarnika i tuląca do cyca swego łobuza. Wszystkie kwiatowe są uważane za "odświeżacze powietrza".
Mój najbardziej ze wszystkiego uwielbia szypry i kadzidła I Gucia Drugiego - a on kwiatowy przecież. Nie ma reguły (ale już mój dziadek należy do wielbicieli wanilii i ciasteczek w perfumach )
__________________
"Kobieta, która się nie perfumuje nie ma przyszłości"
Coco Chanel

Rozpaczliwie poszukuję chociaż kropelki
:Guerlain Aqua Allegoria Rosa Blanca, Thierry Mugler A*Men: Pure Coffee, Pure Malt Creation, Pure Energy, Pure Wood, Ultra Zest
dzika truskawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-07, 13:47   #17
ishtar4
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: podkarpackie
Wiadomości: 632
Dot.: Męski wybór damskiego zapachu

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
Ty napisałaś to na serio ?
Jak najbardziej na serio.
Tylko wanilia, z przyprawami (cynamon itd) czyli orientalne. Angel, Hypnose, Flowerbomb.
__________________
-xyx-
ishtar4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-07, 14:06   #18
rachela
Zakorzenienie
 
Avatar rachela
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: sklepy cynamonowe
Wiadomości: 12 503
Dot.: Męski wybór damskiego zapachu

Owszem, zauważyłam że większość mężczyzn lubi wanilię. Najlepszym przykładem jest mój ojciec. Natomiast tż stanowi waniliowy wyjątek - nie cierpi tego zapachu w perfumach. Z tego co zauważyłam, najbardziej lubi zapachy ziołowe, podchodzi mu labdanum i drzewo gwajkowe. Ale wanilia... jak poczuje, zaczyna zgrzytać zębami ;)


Wiem, że odbiegłam od tematu właściwego, ale wątek tak ciekawie się rozwija...
__________________
Between men and women there is no friendship possible.
There is passion, enmity, worship, love, but no friendship.

Oscar Wilde
rachela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-08, 23:18   #19
Clevland
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 971
Dot.: Męski wybór damskiego zapachu

Na swoim przykładzie mogę stwierdzić że wanilia z wiekiem przechodzi.
Kiedyś wszystkie zapachy które zawierały wyczuwalną wanilię, trafiały do mnie.
Obecnie je omijam.
Clevland jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:27.