Czy wypada - patelnie Ikea na prezent? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Prezenty

Notka

Prezenty Prezenty to coś co lubimy otrzymywać i dawać. Podpowiadamy jak wyszukać odpowiedni prezent. Gdzie kupić po okazyjnej cenie prezenty świąteczne i nie tylko.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-09-08, 08:37   #1
rodzyneq84
Wtajemniczenie
 
Avatar rodzyneq84
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Wiadomości: 2 198
GG do rodzyneq84

Czy wypada - patelnie Ikea na prezent?


Mam problem. Jadę do kuzyna, który w sierpniu się żenił. Na ślubie nie byliśmy (mimo zaproszenia) nie będę się rozwodzić nad powodem.

Chcę kupić im prezent. Od siostry kuzyna wiem, że potrzebują patelni. I teraz się zastanawiam. W Ikea są fajne patelnie - w rozsądnej cenie i mogła bym im kupić cały zestaw. Ale czy wypada? A może kupić 1 szt. renomowanej marki?

Jak Wy uważacie?
__________________
rodzyneq84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-08, 09:17   #2
chochol
Raczkowanie
 
Avatar chochol
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 228
Dot.: Czy wypada - patelnie Ikea na prezent?

To, co wypada wynika z konwencji panujacej w rodzinie. U mnie wypada jak najbardziej, co wiecej uznalabym ze to juz i tak duzo ze chcialo Ci sie dowiedziec czego mi potrzeba. Ale znam rodziny, gdzie tanie rzeczy z zasady sa be. Wiec lepiej zapytaj kogos z otoczenia kuzyna
chochol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-08, 11:47   #3
anna_wawa
Rozeznanie
 
Avatar anna_wawa
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 537
GG do anna_wawa
Dot.: Czy wypada - patelnie Ikea na prezent?

Oczywiście, że wypada. Składając życzenia wproście się jednak delikatnie na jajecznicę na bekonie
anna_wawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-10, 09:00   #4
Lev
Raczkowanie
 
Avatar Lev
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 78
Dot.: Czy wypada - patelnie Ikea na prezent?

Zależy jaka patelnia, miałam okazję używać kilku patelni i jednego woka z ikei ale tylko jedna z patelni nie została dość szybko wywalona, była to patelnia grillowa z odpinaną rączką (po odczepieniu rączki można wstawić patelnię do piekarnika). Także trzeba dobrze się zastanowić. Tę grillową polecam, ale jeśli chcesz coś bardziej klasycznego to sprawdź przede wszystkim czy jest z grubego materiału (dla porównania możesz tę, o której pisałam namierzyć i 'pomacać') bo te cienkie, aluminiowe mają tendencję do wyginania się.
Lev jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-12, 20:35   #5
ptasiakasiaa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Z ciemnej chmurki
Wiadomości: 177
Dot.: Czy wypada - patelnie Ikea na prezent?

Ja bym kupiła np. dwie porządniejsze patelnie. Jedną mniejszą i jedną większą (np. 24 cm i 28 cm) bo często się takie rozmiary przydają. Niekoniecznie firmową np. z Tefala. Kupiłam rok temu 2 patelnie w Auchan (w Realu widziałam chyba takie same), grubą, dość ciężką, wyglądającą jak żeliwna (ale nie dam sobie uciąć ręki, że jest żeliwna). Do tej pory mi świetnie służą, nie rysują się, łatwo się je czyści i co najważniejsze można na nich smażyć bez tłuszczu albo dla smaku dać jego minimalną ilość (mimo, że na patelni nic nie pisało o tym bajerze :P ). Zdecydowanie polecam, bo jest lepsza niż model z Tefala z wyższej półki, którego kupiłam za 140 zł :/
Nie pamiętam już, ale te patelnie kosztowały razem chyba 120-130 zł. Nie wiemczy to dla Ciebie dużo, czy w sam raz

Aaa... jak masz blisko TK Maxx to polecam się tam wybrać, ostatnio kupiłam tam bardzo fajnego Woka, i widziałam też sporo patelni jak te opisane wyżej z Auchana, tyle, że niby "firmowe".
Na miejscu Twojego kuzyna uznałabym, że to super że zależało Ci aby kupić mi coś co jest mi potrzebne i że chciałaś się tego w ogóle dowiedzieć!
Pzdr

Edytowane przez ptasiakasiaa
Czas edycji: 2012-09-12 o 20:38
ptasiakasiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Prezenty


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:05.