Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV - Strona 34 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-12-13, 19:04   #991
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cytat:
Napisane przez ayamood Pokaż wiadomość
A to ciekawe. Główny składnik (Sodium Silicate) to wodne szkło, używa się tego jako kleju, do impregnacji, uszczelniania rur etc, więc sadzę, że efekt jest stricte kosmetyczny i polega na pokrywaniu zmarszczek warstwą tej substancji. Tutaj coś o bezpieczeństwie: http://europepmc.org/abstract/med/15981734. Argielina to peptyd, który w teorii powoduje rozkurczanie się mięśni i redukuje w ten sposób widoczność zmarszczek mimicznych, ale nie jest to składnik, który daje jakieś niesamowite efekty. Magnesium silicate ma właściwości absorpcyjne, reszta to konserwanty i barwniki. Nie znam się na tych ostatnich, ale po wpisaniu w google Yellow 5 np., to pierwsze co można przeczytać, to że to barwnik syntetyczny (chociaż dozwolony w żywności), więc ktokolwiek stworzył ten opis mija się z prawdą.
Zgadzam się, ponadto na screenie widać coś o kremie, ale skład nie wygląda na krem, tylko na jakąś żelową formułę lub półpłynną, wodnistą. Jednym słowem to taki kosmetyk, który coś tam pewnie zrobi dobrego, ale to tylko kosmetyk, jak wszystkie, nie zahamuje starzenia i nie zadziała jak botoks czy zabieg chirurgiczny. Ponadto to Sodium silicate może być składnikiem jakiejś otoczki ampułek czy kapsułek. w ogóle ten skład trochę przypomina jakiś suplement diety
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2017-12-13 o 19:06
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-23, 14:05   #992
Mucha6630
Przyczajenie
 
Avatar Mucha6630
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Tczew
Wiadomości: 4
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV


Balsam po goleniu BOLDKING

Cytat:
Aqua, Caprylic/Capric Triglyceride, Glycerin, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Coco-Caprylate, Panthenol, Butyrospermum Parkii Butter, Sodium Polyacrylate, Phenoxyethanol, Argania Spinosa Kernel Oil, Simmondsia Chinensis Seed Oil, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Tocopheryl Acetate, Parfum, Sodium Stearoyl Glutamate, Ethylhexylglycerin, Disodium Cocoamphodiacetate, Alcohol, Borago Officinalis Seed Oil, Opuntia Ficus-Indica Stem Extract, Sodium Hyaluronate, Saccharomyces Cerevisiae Extract, PVP, Triticum Vulgare (Wheat) Germ Extract, Lecithin, Retinyl Palmitate, Ascorbyl Palmitate, Pantolactone, Sodium Metabisulfite, Linalool, Limonene, Butylphenyl Methylpropional, Benzyl Salicylate, Alpha-isomethyl Ionone.
Bardziej chodzi o rozszyfrowanie zapachu :/ nie wiem jak znaleźć coś podobnego pomóżcie
Mucha6630 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-23, 16:02   #993
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cytat:
Napisane przez Mucha6630 Pokaż wiadomość
Bardziej chodzi o rozszyfrowanie zapachu :/ nie wiem jak znaleźć coś podobnego pomóżcie
Nie da się po składzie rozszyfrować zapachu
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-23, 18:35   #994
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Zastanawiam się, który krem będzie fajniejszy nawilżacze i sprawdzi się jak baza pod makijaż MINERALNY w prawdziwym tego słowa znaczeniu. Moja skóra nie jest wymagających



1. Dermika, nawilzajacy:

Sklad: Aqua, Cetyl Alcohol, Caprylic/Capric Triglyceride, Hordeum Vulgare, Ceteareth-25, Propylene Glycol, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Oenothera Biennis, Pentaerythrityl Stearate, Squalane, Panthenol, Glyceryl Polymethacrylate, Glycerin, Allantoin, Tocopheryl Acetate, Yeast Extract, Urea, Glycyrrhetinic Acid, Aleuritic Acid, Ascorbyl Palmitate, Glycoproteins, Ubiquinone, Dimethicone, Carbomer, Methylparaben, Propylparaben, Ethylparaben, EDTA, Triethanolamine, Diazolidinyl Urea, Parfum, Alpha Isomethyl Ionone, Butylphenyl Methylpropional, Eugenol, Hexyl Cinnamal, Limonene, Linalool.



2. Yves Rocher, Hydra Vegetal:

Skład Aqua, Glycerin, Isononyl Isononanoate, Dimethicone, Zea Mays (Corn) Starch, Ethylhexyl Stearate, Methylpropanediol, Ethylhexyl Cocoate, Stearyl Alcohol, Cetyl Alkohol, Betaine, Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Water, Glyceryl Stearate, Butylene Glycol, Sesamum Indicum (Sesame) Seed Oil, Sorbitan Stearate, Mangiferin, PEG-100 Stearate, Accer Saccharum (Sugar Maple) Extract, Parfum/Fragrance, Agave Tequilana Leaf Extract, Methylparaben, Ammonium Acryloylddimethyltaurate/VP Copolymer, Phenoxyethanol, Ethylparaben, Tocopheryl Acetate, Allantoin, Xanthan Gum, Propylparaben, Tetrasodium Edta, Lactic Acid, Potassium Sorbate





Bardzo liczę na Was. Nie trzeba mi turbo dokładnej analizy. Wystarczy ogólny wybór Waszym okiem i krótkie "dlaczego"
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-24, 20:27   #995
gosiagosia13
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6
Dot.: Rodan + Fields

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Złamanego grosza bym nie dała W stanach jest tyle wspaniałych marek kosmetycznych w przyzwoitych cenach, jest w czym wybierać naprawdę, aż dziw bierze, że trafiłaś na takie dziadostwo. Z resztą w Australii też.
Hej , bardzo dziekuje za odpowiedz, a moglabys mi doradzic ? jakie kosmetyki w USA są godne polecenia? moze jakis jest link do forum ? Dziekuje Gosia
gosiagosia13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-25, 09:37   #996
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Wybrałam w końcu YR, stwierdziwszy, że alkohol na drugim miejscu w składzie kremu Dermika to przesada YR ma super konsystencję, żelowa a nie tłustą, pozostawia wspaniały filtr na twarzy. Zobaczę dzisiaj jak trzymają się na nim minerałki.
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-25, 12:33   #997
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cytat:
Napisane przez gosiagosia13 Pokaż wiadomość
Hej , bardzo dziekuje za odpowiedz, a moglabys mi doradzic ? jakie kosmetyki w USA są godne polecenia? moze jakis jest link do forum ? Dziekuje Gosia
Najlepiej szukać kosmetyków np. w Wholefoods market i na iherb.com.

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
Wybrałam w końcu YR, stwierdziwszy, że alkohol na drugim miejscu w składzie kremu Dermika to przesada YR ma super konsystencję, żelowa a nie tłustą, pozostawia wspaniały filtr na twarzy. Zobaczę dzisiaj jak trzymają się na nim minerałki.
To jest alkohol cetylowy.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-01-25, 15:19   #998
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
To jest alkohol cetylowy.
Czyli delikatniejszy.. Ok, a miałas do cyznienia z tym kremem Dermika? jak oceniasz jego skład? (ew. w porównaniu do YR).
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-25, 15:21   #999
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
Czyli delikatniejszy.. Ok, a miałas do cyznienia z tym kremem Dermika? jak oceniasz jego skład? (ew. w porównaniu do YR).
Delikatniejszy, bo to jest alkohol tłuszczowy.

Obydwa składy kiepskie, niczego nie urywają, YR jednak powinien mieć lżejszą, mniej tłustą konstystencję.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-04, 18:47   #1000
RealHappy91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 53
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Witam.Proszę o sprawdzenie składu (skóra tłusta,alergiczna)

Skład zgodnie z INCI: Aqua, Potassium Stearate, Potassium Palmitate, Potassium Cocoate, Glycerin , Sodium Stearate, Sodium Palmitate, Sodium Cocoate, Cera Alba , Potassium Myristate, Cetyl Palmitate, Sodium Myristate, Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil, Valeriana Celtica (Speick) Extract, Parfum , Potassium Laurate, Sodium Silicate , Sodium Thiosulfate, Limonene, Linalool.

Kosmetyk jest produkowany z naturalnych,ekologicznych surowców,hypoalergiczny z tego co napisał producent.

Link do produktu
biosna.pl/pl/sklep/produkt/men-krem-do-golenia-speick-75-ml.html
RealHappy91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-08, 13:44   #1001
Poolciaa85
Przyczajenie
 
Avatar Poolciaa85
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 3
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Z tego co wizę to produkt ten nie ma w sobie nic podejrzanego, ale pewna nie jestem. Sodium Searate jest pochodzenia roślinnego, ale może być pozyskiwana także na inne sposoby. Cera alba z tego co wiem może sprzyjać powstawaniu zaskórników. Z drugiej jednak strony wykazuje właściwości regenerujące
__________________
Wiem jedno, co łatwo zaobserwować w naturze, że świt przychodzi po najczarniejszej godzinie.
B. Grylls
Poolciaa85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-02-08, 13:54   #1002
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cytat:
Napisane przez RealHappy91 Pokaż wiadomość
Witam.Proszę o sprawdzenie składu (skóra tłusta,alergiczna)

Skład zgodnie z INCI: Aqua, Potassium Stearate, Potassium Palmitate, Potassium Cocoate, Glycerin , Sodium Stearate, Sodium Palmitate, Sodium Cocoate, Cera Alba , Potassium Myristate, Cetyl Palmitate, Sodium Myristate, Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil, Valeriana Celtica (Speick) Extract, Parfum , Potassium Laurate, Sodium Silicate , Sodium Thiosulfate, Limonene, Linalool.

Kosmetyk jest produkowany z naturalnych,ekologicznych surowców,hypoalergiczny z tego co napisał producent.

Link do produktu
biosna.pl/pl/sklep/produkt/men-krem-do-golenia-speick-75-ml.html
To jest mydło, więc jeżeli inne mydła i kosmetyki o wysokim pH są dobrze tolerowane przez skórę, to i ten będzie.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-09, 12:16   #1003
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 11 924
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Może mi tutaj ktoś będzie w stanie pomóc. Kupiłam niedawno kwas hialuronowy i tonik glikolowy z The Ordinary. Czy bezpiecznie jest stosować jeden po drugim? Na razie przemywam skórę tonikiem glikolowym, czekam moment aż wyschnie, po czym nakładam KH + krem na noc. Zauważyłam jednak, że jak nakładam kwas hialuronowy po toniku glikolowym, to mi sie jakby lekko spienia na twarzy przez moment. Ktoś, coś?
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-09, 13:48   #1004
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

[1=eae59dc78e1e9e84c064a10 ad74dde2dd7f297a0_6313dc7 3a6c64;81236531]Może mi tutaj ktoś będzie w stanie pomóc. Kupiłam niedawno kwas hialuronowy i tonik glikolowy z The Ordinary. Czy bezpiecznie jest stosować jeden po drugim? Na razie przemywam skórę tonikiem glikolowym, czekam moment aż wyschnie, po czym nakładam KH + krem na noc. Zauważyłam jednak, że jak nakładam kwas hialuronowy po toniku glikolowym, to mi sie jakby lekko spienia na twarzy przez moment. Ktoś, coś?[/QUOTE]

Kwasu hialuronowego nie stosuje się w czystej postaci na skórę.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-09, 13:52   #1005
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 11 924
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Kwasu hialuronowego nie stosuje się w czystej postaci na skórę.
Zapomniałam dodać, ze chodziło mi o serum.
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-09, 14:05   #1006
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

[1=eae59dc78e1e9e84c064a10 ad74dde2dd7f297a0_6313dc7 3a6c64;81239566]Zapomniałam dodać, ze chodziło mi o serum.[/QUOTE]

Sądzę, że gdyby było niebezpiecznie, to Deciem by to zaznaczyło, a oni radzą nakładać normalnie resztę pielęgnacji.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-09, 16:13   #1007
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

[1=eae59dc78e1e9e84c064a10 ad74dde2dd7f297a0_6313dc7 3a6c64;81236531]Może mi tutaj ktoś będzie w stanie pomóc. Kupiłam niedawno kwas hialuronowy i tonik glikolowy z The Ordinary. Czy bezpiecznie jest stosować jeden po drugim? Na razie przemywam skórę tonikiem glikolowym, czekam moment aż wyschnie, po czym nakładam KH + krem na noc. Zauważyłam jednak, że jak nakładam kwas hialuronowy po toniku glikolowym, to mi sie jakby lekko spienia na twarzy przez moment. Ktoś, coś?[/QUOTE]

Jeżeli tonik zawiera w składzie detergenty i/lub substancje pianotwórcze, to jest to przyczyna pienienia.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-09, 21:26   #1008
mar_jolka
mar_jolka
 
Avatar mar_jolka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Slask
Wiadomości: 1 716
Send a message via Skype™ to mar_jolka
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Kwas hialuronowy to nawilzacz. Ja stosuje zel hialuronowy 1.5% malo, srednio i wielkoczasteczkowy bezpostednio na twarz i na to daje jakis olej ktory jest odpowiedni dla mojej skory. Lubie taka pielegnacje i dobrze mi sluzy.

Alkohol cetylowy to z kolei emulgator. Uzywam go do laczenia fazy wodnej i olejowej w kremach. Alkohol cetylowy to granulki ewentualnie płatki ktore sa tluszczem i rozpuszcza sie w cieplych tluszczach.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mar_jolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-01, 17:10   #1009
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Który z tych kremów (jeśli w ogóle któryś) nadałby się pod makijaż dla cery tłustej?
Nie zapychał i choć trochę ograniczał błyszczenie?

Vianek, Seria Zielona, Normalizujący krem do twarzy na dzień

Aqua, Vitis Vinifera Seed Oil, Olea Europaea Fruit Oil, Zea Mays Starch, Sorbitan Stearate, Sucrose Cocoate, Squalane, Glyceryl Stearate, Salix Alba Bark Extract, Stearic Acid, Cetearyl Alcohol, Niacinamide, Tocopheryl Acetate, Xanthan Gum, Benzyl Alcohol, Parfum, Mentha Piperita Oil, Dehydroacetic Acid

Ziaja, Kremy 25+, Krem nawilżający matujący

Aqua, Aluminium Starch Octenylsuccinate, Cyclopentasiloxane, Octocrylene, Butylene Glycol, Enantia Chlorantha Extract, Oleanolic Acid, Glycerin, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Butylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate, Cetyl Alcohol, Cyclomethicone, Dimethiconol, Stearyl Alcohol, Cetearyl Olivate, Sorbitan Olivate, Sorbitan Stearate, Caesalpinia Spinosa Gum, Panthenol, Sodium Hyaluronate, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Polysorbate 20, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, DMDM Hydantoin, Parfum, Alpha-Isomethyl Ionone, Butylphenyl Methylpropional, Hexyl Cinnamal, Citronellol, Benzyl Salicylate, Coumarin, Amyl Cinnamal, Limonene, Cinnamyl Alcohol, Citric Acid
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-04-04, 09:23   #1010
AlbinoticBlack
Rozeznanie
 
Avatar AlbinoticBlack
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 682
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cytat:
Napisane przez --Olka-- Pokaż wiadomość
Który z tych kremów (jeśli w ogóle któryś) nadałby się pod makijaż dla cery tłustej?
Nie zapychał i choć trochę ograniczał błyszczenie?
Vianek zielony miałam i bardzo polecam faktycznie przy dłuższym stosowaniu zmniejsza błyszczenie, jest dość lekki i całkiem się wchłania. Ziaja to w zasadzie same silikony, więc pewnie będzie dobrze wyglądał pod makijażem . Jak mam "tłusty" dzień to często zamiast samego kremu daję na twarz żel aloesowy z kropelką kremu.
AlbinoticBlack jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-08, 19:05   #1011
For3verYoung
Rozeznanie
 
Avatar For3verYoung
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 536
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cytat:
Napisane przez --Olka-- Pokaż wiadomość
Który z tych kremów (jeśli w ogóle któryś) nadałby się pod makijaż dla cery tłustej?
Nie zapychał i choć trochę ograniczał błyszczenie?

Vianek, Seria Zielona, Normalizujący krem do twarzy na dzień

Aqua, Vitis Vinifera Seed Oil, Olea Europaea Fruit Oil, Zea Mays Starch, Sorbitan Stearate, Sucrose Cocoate, Squalane, Glyceryl Stearate, Salix Alba Bark Extract, Stearic Acid, Cetearyl Alcohol, Niacinamide, Tocopheryl Acetate, Xanthan Gum, Benzyl Alcohol, Parfum, Mentha Piperita Oil, Dehydroacetic Acid

Ziaja, Kremy 25+, Krem nawilżający matujący

Aqua, Aluminium Starch Octenylsuccinate, Cyclopentasiloxane, Octocrylene, Butylene Glycol, Enantia Chlorantha Extract, Oleanolic Acid, Glycerin, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Butylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate, Cetyl Alcohol, Cyclomethicone, Dimethiconol, Stearyl Alcohol, Cetearyl Olivate, Sorbitan Olivate, Sorbitan Stearate, Caesalpinia Spinosa Gum, Panthenol, Sodium Hyaluronate, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Polysorbate 20, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, DMDM Hydantoin, Parfum, Alpha-Isomethyl Ionone, Butylphenyl Methylpropional, Hexyl Cinnamal, Citronellol, Benzyl Salicylate, Coumarin, Amyl Cinnamal, Limonene, Cinnamyl Alcohol, Citric Acid
Z tych dwóch zdecydowanie lepszy składowo jest krem Vianek. Osobiście nie polecam żadnych kosmetyków Ziaja, tego kremu też bym nie kupiła ze względu na obecność silikonów oraz substancji potencjalnie drażniących.
Pamiętaj, że krem na dzień należy nałożyć po uprzednim umyciu skóry (delikatnym żelem/pianką/emulsją itp.) i tonizacji (tonikiem bezalkoholowym lub hydrolatem).
__________________
ChemicznieKosmetycznie.pl
For3verYoung jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-19, 21:38   #1012
eska22
Raczkowanie
 
Avatar eska22
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 56
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Hej Dostałam ostatnio 2 produkty do twarzy, jeden to jak zgaduje serum z witaminą C, a drugi to żel oczyszczający z olejkiem. Oba z firmy Biossance. Czy mógłby mi ktoś pomóc rozszyfrować składy i ocenić, czy nadają się do codziennego użytku? Bardziej zależy mi na analize składu żelu, co do witaminy C wydaje mi się, że jest ok po próbach rozczytania.. Będę wdzięczna!

Skład serum z wit. C:
Squalane, Pistacia Lentiscus (mastic) Gum, Rosa Damascena Flower Extract, Tetrahecyldecyl Ascorbate, Caprylic/Capric Triglycerides

Skład żelu:
Caprylic/Capric Triglyceride, polyglyceryl-2 caprate, squalane, C13-15 alkane, polyglyceryl-2 sesquioleate, triethylhexanoin, citrus aurantium dulcis (orange) oil, lavandula angustifolia (lavender) oil, rosa moschata seed oil, avena sativa (oat) kernel oil, oenothera biennis, (evening primrose) oil, moringa oleifera seed oil, lavandula hybrida oil, rosmarinus officinalis (rosemary), leaf extract, anthemis nobilis flower oil, helianthus, annuus (sunflower) seed oil, tocopherol
eska22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-19, 23:04   #1013
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cytat:
Napisane przez eska22 Pokaż wiadomość
Hej Dostałam ostatnio 2 produkty do twarzy, jeden to jak zgaduje serum z witaminą C, a drugi to żel oczyszczający z olejkiem. Oba z firmy Biossance. Czy mógłby mi ktoś pomóc rozszyfrować składy i ocenić, czy nadają się do codziennego użytku? Bardziej zależy mi na analize składu żelu, co do witaminy C wydaje mi się, że jest ok po próbach rozczytania.. Będę wdzięczna!

Skład serum z wit. C:
Squalane, Pistacia Lentiscus (mastic) Gum, Rosa Damascena Flower Extract, Tetrahecyldecyl Ascorbate, Caprylic/Capric Triglycerides

Skład żelu:
Caprylic/Capric Triglyceride, polyglyceryl-2 caprate, squalane, C13-15 alkane, polyglyceryl-2 sesquioleate, triethylhexanoin, citrus aurantium dulcis (orange) oil, lavandula angustifolia (lavender) oil, rosa moschata seed oil, avena sativa (oat) kernel oil, oenothera biennis, (evening primrose) oil, moringa oleifera seed oil, lavandula hybrida oil, rosmarinus officinalis (rosemary), leaf extract, anthemis nobilis flower oil, helianthus, annuus (sunflower) seed oil, tocopherol
Bardzo fajne składy, na uwagę zasługuje fakt, iż nie zawierają wody, więc za nią nie płacisz, można sobie dodać osobno przy aplikacji jakiś hydrolat czy wodę termalną, zwilżyć dłonie. Żel też raczej na wilgotną skórę. Zależy jaką masz cerę, bo te kosmetyki wydają się dość mocno odżywcze i tłustawe, wiec jeśli masz tłustą cerę, skłonną do wyprysków, to mogą stosowane codziennie pogarszać jej stan, jeżeli jednak nie masz problemów tego typu, to wygląda na to, że naprawdę świetnie trafiłaś. Bardzo naturalne składy i bogate.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-20, 08:51   #1014
eska22
Raczkowanie
 
Avatar eska22
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 56
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Bardzo fajne składy, na uwagę zasługuje fakt, iż nie zawierają wody, więc za nią nie płacisz, można sobie dodać osobno przy aplikacji jakiś hydrolat czy wodę termalną, zwilżyć dłonie. Żel też raczej na wilgotną skórę. Zależy jaką masz cerę, bo te kosmetyki wydają się dość mocno odżywcze i tłustawe, wiec jeśli masz tłustą cerę, skłonną do wyprysków, to mogą stosowane codziennie pogarszać jej stan, jeżeli jednak nie masz problemów tego typu, to wygląda na to, że naprawdę świetnie trafiłaś. Bardzo naturalne składy i bogate.
Super! Dziękuję bardzo za odpowiedź! W takim razie bez oporów będę używać produktów, choć przydatna jest informacja, że przy tłustej cerze trzeba uważać (a moja niestety skłonna do wyprysków), także będę to miała na uwadze
eska22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-21, 09:43   #1015
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Który nawilżacz wybrać do stosowania na noc do skóry mieszanej, trądzikowej, ale już nie nastoletniej?
Czy któryś nawilży bez zapychania?


Bielenda, Biotechnologia Ciekłokrystaliczna 7D 30+ Esencja Młodości, Nawilżający krem - koncentrat na pierwsze zmarszczki na noc
Aqua (Water), Caprylic / Capric Triglyceride, Sorbitan Stearate, Sorbityl Laurate, Glyceryl Stearate, Cetearyl Alcohol, Glycerin, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), *Olea europaea (olive) oil, Theobroma Cacao (Cocoa) Seed Butter*, Argania Spinosa Sprout Cell Extract, Niacinamide, Saccharomyces / Xylinum Black Tea Ferment, Sodium Hyaluronate, Propylene Glycol, Caesalpinia Spinosa Oligosachcarides, Caesalpinia Spinosa Gum, Vitis Vinifera (Grape) Skin Extract, Tocopherol, Beta-Sitosterol, Squalene, Ascorbyl Palmitate, Ethylhexyl Palmitate, Silica Dimethyl Silylate, Butylene Glycol, Caprylyl Glycol, Hexylene Glycol, Dimethicone, Hydroxyethylcellulose, Isomalt, Lecithin, Maltodextrin, Disodium EDTA, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Sodium Benzoate, DMDM Hydantoin, Parfum (Fragrance), Butylphenyl Methylpropional, Hydroxycitronellal,Limone ne.

Fitomed, Krem nawilżający tradycyjny
Aqua, Citrus Aurantium Dulcis Flower Water, Panax Ginseng Root Extract, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Ethylhexyl Stearate, Caprylic/Capric Triglyceride, Isopropyl Palmitate, Glycerin, D-Panthenol, Citrus Aurantium Dulcis Peel Cera, Cetearyl Alcohol, Cetearyl Glucoside, Propylene Glycol, Tocopheryl Acetate, Hippophae Rhamnoides Fruit Oil, Lecithin, Glucose, Sodium Hyaluronate, Magnesium PCA, Calcium Lactate, Trilaureth-4 Phosphate, Hydroxyethyl Acrylate, Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Phenethyl Alcohol, Caprylyl Glycol, Pelargonium Roseum Leaf Oil, Parfum.
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-26, 11:10   #1016
britnay
Zakorzenienie
 
Avatar britnay
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5 506
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Czy możliwe jest aby mgiełka Mac Fix plus zapychała?

Skład:
Water, Glycerin, Butylene Glycol, Cucumis Sativus (Cucumber) Fruit Extract, Chamomilla Recutita (Matricaria) Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Tocopheryl Acetate, Caffeine, Panthenol, Arginine, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, PPG-26-Buteth-26, Fragrance, Disodium EDTA, Phenoxyethanol
__________________
Always Fighter
britnay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-26, 18:38   #1017
iza89
Zakorzenienie
 
Avatar iza89
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 7 084
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Dziewczyny co myślicie o poniższym kremie dla skóry mieszanej, wrażliwej, z tendencją do naczynek i do zapychania?
Chodzi dokładnie o ten: Biotanique Green Detox antyoksydacyjny krem/żel energetyzujący

Skład:
Aqua Purificata*, Triethylhexanoin, Glycerin*, Caprylic/Capric Triglyceride*, Sodium Acrylates Copolymer, Dimethicone, PPG-3 Benzyl Ether Myristate, Leuconostoc/Radish Root Ferment Filtrate*, Lactobacillus Ferment Lysate*, Lecithin*, Camellia Sinensis Leaf Powder*, Hydrogenated Starch Hydrolysate*, Maltooligosyl Glucoside*, Trehalose*, Sodium Hyaluronate, Lactic Acid*, allantoin*, Glycereth-18, Glycereth-18 Ethylhexanoate, Ethylhexylglycerin, Xanthan Gum*, Tetrasodium EDTA, Phenoxyethanol, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Parfum, CI 19140, CI 42090, Sodium Chloride*.
*składniki pochodzenia naturalnego
iza89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-26, 22:15   #1018
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cytat:
Napisane przez --Olka-- Pokaż wiadomość
Który nawilżacz wybrać do stosowania na noc do skóry mieszanej, trądzikowej, ale już nie nastoletniej?
Czy któryś nawilży bez zapychania?


Bielenda, Biotechnologia Ciekłokrystaliczna 7D 30+ Esencja Młodości, Nawilżający krem - koncentrat na pierwsze zmarszczki na noc
Aqua (Water), Caprylic / Capric Triglyceride, Sorbitan Stearate, Sorbityl Laurate, Glyceryl Stearate, Cetearyl Alcohol, Glycerin, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), *Olea europaea (olive) oil, Theobroma Cacao (Cocoa) Seed Butter*, Argania Spinosa Sprout Cell Extract, Niacinamide, Saccharomyces / Xylinum Black Tea Ferment, Sodium Hyaluronate, Propylene Glycol, Caesalpinia Spinosa Oligosachcarides, Caesalpinia Spinosa Gum, Vitis Vinifera (Grape) Skin Extract, Tocopherol, Beta-Sitosterol, Squalene, Ascorbyl Palmitate, Ethylhexyl Palmitate, Silica Dimethyl Silylate, Butylene Glycol, Caprylyl Glycol, Hexylene Glycol, Dimethicone, Hydroxyethylcellulose, Isomalt, Lecithin, Maltodextrin, Disodium EDTA, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Sodium Benzoate, DMDM Hydantoin, Parfum (Fragrance), Butylphenyl Methylpropional, Hydroxycitronellal,Limone ne.

Fitomed, Krem nawilżający tradycyjny
Aqua, Citrus Aurantium Dulcis Flower Water, Panax Ginseng Root Extract, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Ethylhexyl Stearate, Caprylic/Capric Triglyceride, Isopropyl Palmitate, Glycerin, D-Panthenol, Citrus Aurantium Dulcis Peel Cera, Cetearyl Alcohol, Cetearyl Glucoside, Propylene Glycol, Tocopheryl Acetate, Hippophae Rhamnoides Fruit Oil, Lecithin, Glucose, Sodium Hyaluronate, Magnesium PCA, Calcium Lactate, Trilaureth-4 Phosphate, Hydroxyethyl Acrylate, Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Phenethyl Alcohol, Caprylyl Glycol, Pelargonium Roseum Leaf Oil, Parfum.
niestety mogą zapychać.
Cytat:
Napisane przez britnay Pokaż wiadomość
Czy możliwe jest aby mgiełka Mac Fix plus zapychała?

Skład:
Water, Glycerin, Butylene Glycol, Cucumis Sativus (Cucumber) Fruit Extract, Chamomilla Recutita (Matricaria) Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Tocopheryl Acetate, Caffeine, Panthenol, Arginine, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, PPG-26-Buteth-26, Fragrance, Disodium EDTA, Phenoxyethanol
Możliwe, ale zależy czego używasz, oprócz niej, sama mgiełka raczej by nie zapchała w jakimś dużym stopniu.

Cytat:
Napisane przez iza89 Pokaż wiadomość
Dziewczyny co myślicie o poniższym kremie dla skóry mieszanej, wrażliwej, z tendencją do naczynek i do zapychania?
Chodzi dokładnie o ten: Biotanique Green Detox antyoksydacyjny krem/żel energetyzujący

Skład:
Aqua Purificata*, Triethylhexanoin, Glycerin*, Caprylic/Capric Triglyceride*, Sodium Acrylates Copolymer, Dimethicone, PPG-3 Benzyl Ether Myristate, Leuconostoc/Radish Root Ferment Filtrate*, Lactobacillus Ferment Lysate*, Lecithin*, Camellia Sinensis Leaf Powder*, Hydrogenated Starch Hydrolysate*, Maltooligosyl Glucoside*, Trehalose*, Sodium Hyaluronate, Lactic Acid*, allantoin*, Glycereth-18, Glycereth-18 Ethylhexanoate, Ethylhexylglycerin, Xanthan Gum*, Tetrasodium EDTA, Phenoxyethanol, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Parfum, CI 19140, CI 42090, Sodium Chloride*.
*składniki pochodzenia naturalnego
Może zapychać, niestety większość kremów nie nadaje się do skóry skłonnej do zapychania. Polecam poszukać czegoś o innej formule, nie kremowej, ani nie olejowej.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-27, 08:53   #1019
britnay
Zakorzenienie
 
Avatar britnay
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5 506
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cytat:
Napisane przez britnay Pokaż wiadomość
Czy możliwe jest aby mgiełka Mac Fix plus zapychała?

Skład:
Water, Glycerin, Butylene Glycol, Cucumis Sativus (Cucumber) Fruit Extract, Chamomilla Recutita (Matricaria) Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Tocopheryl Acetate, Caffeine, Panthenol, Arginine, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, PPG-26-Buteth-26, Fragrance, Disodium EDTA, Phenoxyethanol
Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Możliwe, ale zależy czego używasz, oprócz niej, sama mgiełka raczej by nie zapchała w jakimś dużym stopniu.
A czy mgiełka posiada składniki aknegenne? Ta informacja jest dla mnie bardzo ważna.

Stosuje mgiełkę trzeci dzień i na policzkach pojawiły się ropne krosty, na brodzie jakieś zaczerwienienie, do tego cera stała się jakaś wrażliwa.
Mgiełka była bardzo droga i wszędzie pisano, ze ma bardzo dobry skład. Nie chce spisywać jej na straty, jeśli to zwykły zbieg okoliczności.
__________________
Always Fighter

Edytowane przez britnay
Czas edycji: 2018-04-27 o 10:45
britnay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-27, 09:13   #1020
iza89
Zakorzenienie
 
Avatar iza89
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 7 084
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
niestety mogą zapychać.


Możliwe, ale zależy czego używasz, oprócz niej, sama mgiełka raczej by nie zapchała w jakimś dużym stopniu.



Może zapychać, niestety większość kremów nie nadaje się do skóry skłonnej do zapychania. Polecam poszukać czegoś o innej formule, nie kremowej, ani nie olejowej.
Kurcze dotychczas używałam kremów w formule kremowej, bo żelowe wydawały mi się zbyt lekkie

A jest w tym kremie coś co mogłoby wyjątkowo obciążyć skórę? Poleciła mi go kosmetyczka, ale też nie jestem do końca przekonana...
iza89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-05-04 00:44:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:52.