Córka uzależniona od internetu, co robic?! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-02-03, 17:18   #1
moniczkax1980
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 19

Moja córka uzależniona od internetu? naprawde nie wiem co robić!


otóż chciałam sie spytać czy ktoś mógł by mi coś doradzić. Mam 16 letnia córkę, która jak uważam jest uzależniona od internetu, kiedyś siedziała w tygodniu moze 3/4 godziny dziennie teraz nawet w weekendy potrafi siedzieć od 10 do poznych godzin wieczornych, zniedbywa przez to szkołe, jest leniem przyznaje gdy przychodzi ze szkoły to pierwsze co idzie do swojego pokoju i włacza laptopa, pewnie pomyślicie "odłacz jej internet", "daj szlaban" myślicie, ze nie probowałam? wielokrotnie zabierałam jej laptopa z pokoju, lecz ona i tak prawie cały czas siedzi na tel. chciałam jej zabrać telefon,ona reaguje krzykiem i przeklina gdy poproszę ja by mi go oddała, ucięłam jej kieszonkowe, ma szlaban na wyjścia, nie opłacam internetu, ale ona niestety znajdzie zawsze jakieś wyjscie by miec dostep do internetu np. doładowuje sobie konto lub ma wifi od sasiadow, błagam doradzcie cos

Edytowane przez moniczkax1980
Czas edycji: 2015-02-03 o 17:30
moniczkax1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-03, 17:37   #2
moniczkax1980
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 19
Córka uzależniona od internetu, co robic?!

otóż chciałam sie spytać czy ktoś mógł by mi coś doradzić. Mam 16 letnia córkę, która jak uważam jest uzależniona od internetu, kiedyś siedziała w tygodniu moze 3/4 godziny dziennie teraz nawet w weekendy potrafi siedzieć od 10 do poznych godzin wieczornych, zniedbywa przez to szkołe, jest leniem przyznaje gdy przychodzi ze szkoły to pierwsze co idzie do swojego pokoju i włacza laptopa, pewnie pomyślicie "odłacz jej internet", "daj szlaban" myślicie, ze nie probowałam? wielokrotnie zabierałam jej laptopa z pokoju, lecz ona i tak prawie cały czas siedzi na tel. chciałam jej zabrać telefon,ona reaguje krzykiem i przeklina gdy poproszę ja by mi go oddała, ucięłam jej kieszonkowe, ma szlaban na wyjścia, nie opłacam internetu, ale ona niestety znajdzie zawsze jakieś wyjscie by miec dostep do internetu np. doładowuje sobie konto lub ma wifi od sasiadow, błagam doradcie cosss
moniczkax1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-03, 18:27   #3
fo3kaa
Raczkowanie
 
Avatar fo3kaa
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Toronto
Wiadomości: 125
Dot.: Córka uzależniona od internetu, co robic?!

Hej
U mnie w rodzinie jest ten sam problem. Mam brata który ma 20 lat i od co najmniej 5 lat jest uzależniony od internetu. Przez to wiecznie zawalał szkołe i zawsze były o to wojny w domu. Skończył szkołę w maju zeszłego roku, zawalił mature, egzamin zaeodowy bo ważniejsze było granie i internet.. Do pracy sie nie kwapi bo przecież nie miałby czasu siedzieć na necie. Mówiłam mamie od lat że powinna go zabrać na terapie odwykową ( są takie zajęcie dla osób uzależnionych od komputera) mama nigdy tego nie zrobiła bo brat zawsze uważał że jesteśmy nienormalni, że on nie jest uzależniony... Teraz mama żałuje bo jest już dorosły i nic teraz na siłe nie zrobi.. Dodam jeszcze że brat zaniedbuje jedzenie i mycie się bo nie ma na to czasu gdyz siedzi całymi dniami i nocami. Dziś mama sie wkurzyła i odłaczył mu internet to sie odgrażał i popchnął ją na ściane.. Paranoja.. Moim zdaniem musisz jak najszbciej reagować bo niedługo będzie za późno, zabierz młodą na terpie i ustalnie jasne zasady, czyli najpierw obowiązki i szkoła a potem Ty dajesz jej internet np. Na 3-4 godzinki...
__________________
Wszystko co mam, noszę w sobie...
fo3kaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-03, 18:39   #4
moniczkax1980
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 19
Dot.: Córka uzależniona od internetu, co robic?!

Cytat:
Napisane przez fo3kaa Pokaż wiadomość
Hej
U mnie w rodzinie jest ten sam problem. Mam brata który ma 20 lat i od co najmniej 5 lat jest uzależniony od internetu. Przez to wiecznie zawalał szkołe i zawsze były o to wojny w domu. Skończył szkołę w maju zeszłego roku, zawalił mature, egzamin zaeodowy bo ważniejsze było granie i internet.. Do pracy sie nie kwapi bo przecież nie miałby czasu siedzieć na necie. Mówiłam mamie od lat że powinna go zabrać na terapie odwykową ( są takie zajęcie dla osób uzależnionych od komputera) mama nigdy tego nie zrobiła bo brat zawsze uważał że jesteśmy nienormalni, że on nie jest uzależniony... Teraz mama żałuje bo jest już dorosły i nic teraz na siłe nie zrobi.. Dodam jeszcze że brat zaniedbuje jedzenie i mycie się bo nie ma na to czasu gdyz siedzi całymi dniami i nocami. Dziś mama sie wkurzyła i odłaczył mu internet to sie odgrażał i popchnął ją na ściane.. Paranoja.. Moim zdaniem musisz jak najszbciej reagować bo niedługo będzie za późno, zabierz młodą na terpie i ustalnie jasne zasady, czyli najpierw obowiązki i szkoła a potem Ty dajesz jej internet np. Na 3-4 godzinki...
z ta terapia bedzie trudno, ona nie chce o tym nawet słyszec
moniczkax1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-03, 19:45   #5
fiolusiek
Zakorzenienie
 
Avatar fiolusiek
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Gdzieślandia
Wiadomości: 11 474
Dot.: Córka uzależniona od internetu, co robic?!

Cytat:
Napisane przez moniczkax1980 Pokaż wiadomość
z ta terapia bedzie trudno, ona nie chce o tym nawet słyszec
Ty stawiasz zasady nie ona. Jest uzalezniona i nie mysli racjonalnie.Może wybierz sie do psychiatry sama i niech ci cos doradzi?
fiolusiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-03, 21:07   #6
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Córka uzależniona od internetu, co robic?!

Cytat:
Napisane przez moniczkax1980 Pokaż wiadomość
otóż chciałam sie spytać czy ktoś mógł by mi coś doradzić. Mam 16 letnia córkę, która jak uważam jest uzależniona od internetu, kiedyś siedziała w tygodniu moze 3/4 godziny dziennie teraz nawet w weekendy potrafi siedzieć od 10 do poznych godzin wieczornych, zniedbywa przez to szkołe, jest leniem przyznaje gdy przychodzi ze szkoły to pierwsze co idzie do swojego pokoju i włacza laptopa, pewnie pomyślicie "odłacz jej internet", "daj szlaban" myślicie, ze nie probowałam? wielokrotnie zabierałam jej laptopa z pokoju, lecz ona i tak prawie cały czas siedzi na tel. chciałam jej zabrać telefon,ona reaguje krzykiem i przeklina gdy poproszę ja by mi go oddała, ucięłam jej kieszonkowe, ma szlaban na wyjścia, nie opłacam internetu, ale ona niestety znajdzie zawsze jakieś wyjscie by miec dostep do internetu np. doładowuje sobie konto lub ma wifi od sasiadow, błagam doradcie cosss
1) Jaki do tej pory miałaś kontakt z córką?
2) Od kiedy córka ma dostęp do internetu? Kiedy zaczęła przejawiać niepokojące Cię zachowania?
3) Co oznacza, że córka zaniedbała szkołę?
4) Czy Twoim zdaniem córka zaniedbała coś poza szkołą? Kontakty ze znajomymi, zainteresowania, wyjścia pozaszkolne?
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-04, 15:44   #7
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Córka uzależniona od internetu, co robic?!

A co Ty robisz w wolnym czasie? Bo niestety dość często rodzice mają pretensje, że dzieci siedzą ciągle przed komputerem, a sami spędzają godziny przed telewizorem
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-02-04, 19:37   #8
marsi11
Zakorzenienie
 
Avatar marsi11
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 982
Dot.: Moja córka uzależniona od internetu? naprawde nie wiem co robić!

Tak sie zaczelam zastanawiac po przeczytaniu tego watku-jak sie leczy takie uzaleznienie?bo przy nalogach trzeba calkowicie wyeliminowac to co uzaleznia a jak calkowicie zyc bez neta skoro dzis caly swiat korzysta i np w wielu pracach jest niezbedny?

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
marsi11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-05, 19:15   #9
fo3kaa
Raczkowanie
 
Avatar fo3kaa
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Toronto
Wiadomości: 125
Dot.: Moja córka uzależniona od internetu? naprawde nie wiem co robić!

Moniczko myślę że powinnaś z córką postarać się gdzieś wyjść, spędzić z nią trochę czasu i porozmawiać o swoich niepokojach i może najpierw na spokojnie postawić jej jakieś warunki korzystania z neta. Może nie jest aż tak źle jak Ci się wydaje, może po prostu przeciąga strunę bo wie że może sobie na to pozwolić, myślę że to Ty jesteś mamą i Ty powinnaś dyktować warunki. Może niekoniecznie kłótnią i nakazami i zakazami tylko szczera rozmową i wytyczeniem granic? Spróbuj najpierw "po dobroci" jak to nie przyniesie skutków to do terapeuty. Aha co do psychiatry to oni zajmują się tylko wypisywaniem recept a jeśli chcemy iść na terapie to tylko psycholog i psychoterapeuta
__________________
Wszystko co mam, noszę w sobie...
fo3kaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-02-05 20:15:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:32.