Okropne nogi od depilacji woskiem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-07-11, 12:34   #1
El_wira
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 3

Okropne nogi od depilacji woskiem


Witajcie.

Od jakiegoś czasu regularnie depilowałam włosy na nogach woskiem by je osłabić, ponieważ miałam problem niestety z bardzo gęstymi i czarnymi włoskami.

Po ok 5-6 depilacjach włosy znacznie się osłabiły i przerzedziły, natomiast mimo stosowania peelingów mam okropny problem.

Mam blizny po zapaleniach włosów i dużo wrastających włosów.

Wygląda to tak okropnie, że w zasadzie wstydzę się nosić spódnice krótkie. Jakbym miała wysypkę.

Czy można coś z tym zrobić?

Nie wiem już jak się pozbywać włosów by było to najbardziej optymalne. Najgorzej, że w miejscach intymnych też to się zaczyna...

Maszynka odpada z wiadomych względów, kremy do depilacji są zbyt toksyczne, stosuję je w ostateczności. Zastanawiałam się nad Philips Lumia, wszak ok 8 depilacji to równowartość jego ceny, a mam nogi jak po ospie.. Jednak nie wiem czy to na pewno jest zdrowe.

Co polecacie na te kropki ??? Bardzo bym chciała mieć jedwabiście gładkie nogi..
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 9262019050_a500611512_c.jpg (216,7 KB, 152 załadowań)
El_wira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-11, 13:10   #2
lza_slonca
Zakorzenienie
 
Avatar lza_slonca
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 4 056
Dot.: Okropne nogi od depilacji woskiem

mi doraźnie pomagało na coś takiego maść: Taromentin.
__________________
życie to nie bajka, nie głaszcze Cię po...nosie

Dukam po raz 2

start: 97kg
faza I od 16.11. do 24.11
koniec: 91,9kg

start II faza: 92,7 kg
faza II 25.11
lza_slonca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-12, 09:01   #3
nulca
Raczkowanie
 
Avatar nulca
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 72
Dot.: Okropne nogi od depilacji woskiem

miałam ten sam problem. Moje nogi nie widziały słońca od jakiś 5 lat odkąd te problemy się zaczęły, po prostu wstydziłam się je pokazywać w takim stanie.

Uzbierałam kasę i poszłam na depilacje laserową. Byłam dopiero na jednym zabiegu ale już widzę różnicę. Myślę, że warto uzbierać na ten zabieg żeby poczuć się dobrze w swojej skórze. Mi nie pomagały żadne maści, kremy, itd. Laser to była moja ostatnia deska ratunku i (odpukać) wydaje mi się że działa!
nulca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-12, 22:37   #4
El_wira
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 3
Dot.: Okropne nogi od depilacji woskiem

Dzięki za odpowiedzi

Ja mam nawet specjalne serum przeciw wrastaniu, ale tego po prostu jest za wiele....

Ja chyba spróbuje z tą depilacja światłem, ale też zastanawiam się czy kupić philipsa czy jakiś badziew tańszy...

No i do tego czasu nie wiem czym depilować. Wosk już chyba raczej odpada, kremy? Toksyczne strasznie.

Masakra z tym owłosieniem na nogach... Natura nas pokarała..
El_wira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-12, 23:54   #5
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Okropne nogi od depilacji woskiem

Odstaw depilator, idz na wosk ,czemu kremy toksyczne?
laser ale nie kazdy jest skuteczny i trwały.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-14, 18:38   #6
acetylen
Przyczajenie
 
Avatar acetylen
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 11
Dot.: Okropne nogi od depilacji woskiem

Mam takie same nogi, może nawet gorsze..
Teraz używam tylko i wyłącznie maszynek jednorazowych.
Byłam u dermatologa i kobieta była w lekkim szoku. Zapisała mi antybiotyk Taconal (na zapalenie mieszków włosowych) oraz Brevoxyl - chyba przeciw bliznom, bo przeczytałam, że ma działanie złuszczające. Stosuję od 5 dni i nie widzę różnicy. Pytałam także o kwasy (dużo czytałam o migdałowym i glikolowym, na blizny) - jednak pani doktor nie potrafiła powiedzieć niczego więcej niż: "No nie wiem, ale to by musiały duże stężenia być".
Oprócz tego co 2 dni stosuję piling cukrowy własnej roboty.
Jeszcze chociaż gdyby to były same blizny, to jakoś by się je usunęło... Ale gorzej, że ciągle mam stany zapalne i czuję podskórne grudki. Mam nadzieję, że jakoś niedługo coś na to poradzę...
acetylen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-16, 09:44   #7
El_wira
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 3
Dot.: Okropne nogi od depilacji woskiem

paula78 ale ja się tak woskiem załatwiłam! Więc tym bardziej to jest smutne, bo depilacja u mnie kosztuje 180zł * i pomnożyć razy ile razy byłam i wszystko po to by mieć nogi jak po ospie... Nikt nie mówi o takich skutkach ubocznych wosku, a powinno się! Bo włosy grube po maszynce zawsze można zgolić, a blizn i zapaleń sobie nie usuniesz łatwo.

Kremy do depilacji są ekstremalnie toksyczne, dlatego nie można ich trzymać dłużej niż 10min na skórze i nie można stosować na miejsca intymne, chociaż ja się nie stosuję do tego w pełni, raz na jakiś czas sobie pozwalam. Coś co rozpuszcza włosy oddziałuje też na skórę, nie ma rady na to .

Ja dzisiaj uznałam, że tak dłużej nie może być i zakryłam te blizny po prostu fluidem i założyłam sukienkę. Trochę widać, ale przynajmniej nie świecą aż tak jakbym miała jakieś opryszczone nogi.

acetylen o matko, współczuję tych stanów zapalnych.. Wiesz ja sobie zasmarowałam sudokremem i już nie mam stanów zapalnych w ogóle, tylko blizny zostały.. Warto też jeść dużo warzyw i owoców i unikać nabiału i mięsa póki jest lato, bo to też sprzyja tworzeniu stanów zapalnych w organizmie. Będę zbierać na ten depilator światłem, bo laserem nie chcę... wydaje mi się, że nie opłaca się i nie podoba mi się to. No i póki co maszynka. Tylko martwię się czy ta depilacja światłem nie okaże się z czasem rakotwórcza.

Naprawdę straszne czego się człowiek nabawi tak niewinną rzeczą jak wosk...

Edytowane przez El_wira
Czas edycji: 2013-07-16 o 09:48
El_wira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-07-16, 14:09   #8
acetylen
Przyczajenie
 
Avatar acetylen
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 11
Dot.: Okropne nogi od depilacji woskiem

Ja przez jakiś czas smarowałam Tribiotikiem, ale jakoś nie widziałam poprawy, więc też przestałam...
Co do lasera, ja mam taki depilator od Silk'n, ale boję się go używać, żeby jeszcze jakieś ślady po tym nie zostały (w sensie, że laserem po tych bliznach). Dlatego to odstawiłam, ale kiedy używałam, to widziałam różnicę, chociaż prawdziwy efekt byłby chyba dopiero po 3 miesiącach regularnego stosowania, a ja używałam jakiś miesiąc. Aczkolwiek to nie jest takie piękne jak się może wydawać - że kupisz sobie taki depilator i koniec kosztów. Trzeba dokupywać później lampy (jedna lampa ma kilka tysięcy impulsów) i trochę kosztuje. Nie można wystawiać nóg na słońce, a poza tym w niektórych miejscach trochę piekło. Oczywiście i tak wychodzi taniej niż w salonie, i boli mniej niż zwykły depilator. No i włosy nie wrastają
acetylen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-17, 11:54   #9
GRUone
Raczkowanie
 
Avatar GRUone
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 49
Dot.: Okropne nogi od depilacji woskiem

spróbuj krem pilarix
GRUone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-10, 12:07   #10
kobietka_1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 3
Dot.: Okropne nogi od depilacji woskiem

Miałam podobny problem na poczatku kiedy zaczełam sie depilowac ale kosmetyczka z Waxing Time poradziła mi stosowanie pilingów i systematyczne nawilzanie skóry,pomogło w okolicach bikini stosowałam krem z mocznikiem naprzemiennie z pilingiem. Problemu pozbyłam sie w 90 % a to juz stosunkowo dużo.
kobietka_1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-10, 12:12   #11
delfix10
Zakorzenienie
 
Avatar delfix10
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 17 352
Dot.: Okropne nogi od depilacji woskiem

wątek stary ale może komuś się przyda
ja polecam peeling i nawilżania ciała balsamami
delfix10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-04-10 12:12:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:43.