Philips Lumea 9000 - obawy przed użyciem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-03-07, 23:23   #1
bacha88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 10
Unhappy

Philips Lumea 9000 - obawy przed użyciem


Witam!
Dostałam w prezencie Philips Lumea 9000 BRI958/00 i od ponad roku leży i się kurzy - nigdy nie wyjęłam go z opakowania.
Próbowałam się za niego zabrać kilka razy, ale za każdym kończyło się tak samo - totalne zniechęcenie już na etapie czytania instrukcji, bo niektóre rzeczy są dla mnie niejasne/nie do końca zrozumiałe i mnie skutecznie odstraszają..Czy znajdzie się na tym forum osoba, która mogłaby mi te rzeczy wyjaśnić?
  1. Czy koniecznie muszę ogolić dane miejsce, np. nogi, przed potraktowaniem laserem? Samo golenie potrafi czasem podrażnić skórę a co dopiero jeszcze laser zaraz po nim..Poza tym nie wyobrażam sobie, żeby golić(ewentualnie wosk, ale nie golenie) np. wąsik albo przedramiona...
  2. Czy jest jakiś sposób, ma oznaczenie sobie miejsc, które już zostały potraktowane laserem, tak żeby omyłkowo nie naświetlić dwa razy tego samego miejsca?
  3. W instrukcji jest napisane:"Nie sprawdzaj działania urządzenia na trudnych lub wrażliwych miejscach(kostki u nóg oraz miejsca, w których tuż pod skórą znajdują się kości) - mam rozumieć, żeby tylko nie przeprowadzać testu 24h przed użyciem w tych miejscach, czy w ogóle nie tam nie używać?
  4. Mam w jednym miejscu kilka pieprzyków a dwa z nich są na tyle blisko siebie, że musiałabym zostawić cały prostokąt wielkości nasadki, nietknięty. Czy w ogóle jest sens używać tego urządzenia na takiej części ciała gdzie, ze względu na pieprzyki(mimo, że małe i płaskie), konieczne byłoby permanentne pomijanie kilku miejsc?

Edytowane przez bacha88
Czas edycji: 2023-03-08 o 22:44
bacha88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-10, 18:18   #2
imposing
Rozeznanie
 
Avatar imposing
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 707
Dot.: Philips Lumea 9000 - obawy przed użyciem

Pozwolę sobie odpowiedzieć na cześć pytań - nie ma się czego obawiać! Stosuję już od ponad roku (co prawda nieco inny model) i jestem bardzo zadowolona, chociaż oczywiście efekt zależy od koloru włosów i odcienia skóry - czym większy kontrast tym lepszy efekt.

Golenie włosków przed jest niezbędne - w przeciwnym razie światło zostanie pochłonięte przez włos, a nie jego cebulkę i zabieg będzie totalnie bezskuteczny. Odczekaj kilka godzin po goleniu, użyj dobrej, ostrej maszynki żeby uniknąć dużych podrażnień i będzie dobrze!

A no i absolutnie nie można w żaden sposób niczego zaznaczać na skórze! Nic kompletnie się nie stanie jeśli niektóre miejsca zostaną potraktowane dwukrotnie, za to malując wcześniej czymkolwiek na skórze ryzykujesz przebarwieniami.
Pieprzyki rzeczywiście bym pominęła, najwyżej ten jeden malutki obszar będzie trzeba nadal golić - trudno.


Wysłane z mojego ONEPLUS A6013 przy użyciu Tapatalka
imposing jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-03-10 18:18:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:01.