Farba Evolution of the color Alfaparf - Strona 15 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-10-28, 12:12   #421
jagodka213
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 2
Dot.: Farba Evolution of the color Alfaparf

Witam

wczoraj robiłam kolorek 8.31 z alfaparf tyle że z odłamu yellow. Paletę kolorów maja identyczną jak z alfy bo jest to farba którą produkuję ten sam producent, tyle że u nas w kraju jest jeszcze mniej znana. Miałam zamiar kupić alfe evolution of color, ale niestety w sklepie fryzjerskim nie mieli jej i w zamian zaproponowali mi Yellow. Pojemność ma 100ml i kosztuje 22zł, czyli jest jeszcze tańsza od orginału. Odrosty robiłam na oxydancie 6% a całośc rozcieńczyłam do 4,5%. Kolorek wyszedł troszke ciemno ale równomiernie,stan włosów rewelacyjny, wogóle farba nie niszczy włosów, są miekkie, błyszcące i miłe w dotyku. Może tez dlatego że użyłam maski z tej samej firmy do włosów bardzo suchych i na koniec przepłukałam włosy wodą z cytryna by je zakwasić.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMAG0092.jpg (86,5 KB, 230 załadowań)
jagodka213 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-28, 19:10   #422
guacamole
Wtajemniczenie
 
Avatar guacamole
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: wichrowe bagna
Wiadomości: 2 007
Dot.: Farba Evolution of the color Alfaparf

Cytat:
Napisane przez CzasWrocicNaZiemie Pokaż wiadomość
czyli dla mnie za chłodny efekt ja też mam ciemny blond,włosy naturalne jeszcze nie farbowane(ciepła tonacja),mój typ urody to wiosna więc nie widzę siebie w aż tak chłodnym odcieniu.Chciałabym bardziej naturalny kolor ale żeby pozostać w chłodnej tonacji.Marzy mi się taki kolorek jak na zdjęciu niżej tylko kompletnie nie wiem jaki odcień wybrać żeby nie wyszedł za chłodny ani za ciepły
To wyglada na bezowy blond. Nie znam sie na Alfaparfie, ale w Kolestonie jest blond np z poziomu 9 z 7 po kropce, tj. 9.7. To jest taki wlasnie blond z brazowym refleksem.
Jak masz wlosy ciemne, trudno bedzie Ci osiagnac neutralny bez bez wczesniejszego rozjasniania. Bo najpierw sie zdejmuje ciemny pigment rozjasniaczem, by mozna bylo wprowadzic nowa mieszanke dajaca docelowy kolor. Rozjasnione wlosy beda zolte, prawdopodobnie na poziomie 9. Wtedy bedzie trzeba zejsc o jeden-poltora poziomu w dol. I tez nie ma co liczyc na farbe w lekko chlodnym odcieniu, trzeba bedzie zmieszac ja (np. jakis blond neutralny) z inna z pigmentem zlotym lub lekko miedzianym (blond z miedzia lub zlotem po przecinku) w stosunku 2:1 np., by kolor wyszedl z odcieni natury. Bez tej domieszki moze niestety wyjsc zielen - w przypadku przyciemniania rozjasnianych wlosow.

Mozesz ewentualnie uzyc farby z poziomu 9, najlepiej z poipielatym fioletem po przecinku, na wodzie 9, a potem to korygowac tonerem na wodzie 2 proc. lub saszetka. Wlosy wyjda Ci raczej zoltawe z rudawa linia przy skorze, ale jak potem polozysz na nie toner blond z domieszka miedzi i neutralnego brazu, powinno wyjsc ladnie. Ta linia przy wlosach ladnie sie zatrze z czasem.


Popytaj sie Blond Bunny, ona ma fajny blog.

Edytowane przez guacamole
Czas edycji: 2012-10-28 o 19:12
guacamole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-29, 00:44   #423
anow
Przyczajenie
 
Avatar anow
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 26
Dot.: Farba Evolution of the color Alfaparf

Cytat:
Napisane przez guacamole Pokaż wiadomość
To wyglada na bezowy blond. Nie znam sie na Alfaparfie, ale w Kolestonie jest blond np z poziomu 9 z 7 po kropce, tj. 9.7. To jest taki wlasnie blond z brazowym refleksem.
Jak masz wlosy ciemne, trudno bedzie Ci osiagnac neutralny bez bez wczesniejszego rozjasniania. Bo najpierw sie zdejmuje ciemny pigment rozjasniaczem, by mozna bylo wprowadzic nowa mieszanke dajaca docelowy kolor. Rozjasnione wlosy beda zolte, prawdopodobnie na poziomie 9. Wtedy bedzie trzeba zejsc o jeden-poltora poziomu w dol. I tez nie ma co liczyc na farbe w lekko chlodnym odcieniu, trzeba bedzie zmieszac ja (np. jakis blond neutralny) z inna z pigmentem zlotym lub lekko miedzianym (blond z miedzia lub zlotem po przecinku) w stosunku 2:1 np., by kolor wyszedl z odcieni natury. Bez tej domieszki moze niestety wyjsc zielen - w przypadku przyciemniania rozjasnianych wlosow.

Mozesz ewentualnie uzyc farby z poziomu 9, najlepiej z poipielatym fioletem po przecinku, na wodzie 9, a potem to korygowac tonerem na wodzie 2 proc. lub saszetka. Wlosy wyjda Ci raczej zoltawe z rudawa linia przy skorze, ale jak potem polozysz na nie toner blond z domieszka miedzi i neutralnego brazu, powinno wyjsc ladnie. Ta linia przy wlosach ladnie sie zatrze z czasem.


Popytaj sie Blond Bunny, ona ma fajny blog.
Ale kombinujesz mi 9.1 z 9% na ciemnym blondzie wyszło idealnie bez żółci, rudości - ładny naturalny kolor i obyło się bez użycia rozjaśniacza wcześniej.
10.31 z 6% też wyszło ok
__________________
=> Jak pokochać własne życie <=
anow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-29, 14:12   #424
Carolajn
Rozeznanie
 
Avatar Carolajn
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 930
Dot.: Farba Evolution of the color Alfaparf

Efekt po kolorze 11.11 super rozjaśniający intensywny popielaty blond

1,2,3 zaraz po farbowaniu
4,5,6,7,8 po kilku myciach
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg ab.jpg (84,2 KB, 125 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg cd.jpg (89,6 KB, 62 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg ij.jpg (76,2 KB, 96 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC00888.jpg (49,7 KB, 51 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC00918.jpg (31,4 KB, 76 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg wlosy 1.jpg (35,3 KB, 40 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg włosy 2.jpg (25,0 KB, 30 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg włosy 3.jpg (34,2 KB, 59 załadowań)
__________________

Zapuszczam włosy


blond <3

Alfaparf

Edytowane przez Carolajn
Czas edycji: 2012-10-29 o 14:15
Carolajn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-29, 15:43   #425
Alde
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 92
Dot.: Farba Evolution of the color Alfaparf

Cytat:
Napisane przez Carolajn Pokaż wiadomość
Efekt po kolorze 11.11 super rozjaśniający intensywny popielaty blond

1,2,3 zaraz po farbowaniu
4,5,6,7,8 po kilku myciach
Piękny kolorek
Jakiej wody użyłaś do farby? I jaki masz poziom naturalek?
__________________
..La vida es un carnaval..
Alde jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-29, 16:36   #426
AniaAga
Zadomowienie
 
Avatar AniaAga
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 738
Dot.: Farba Evolution of the color Alfaparf

Cytat:
Napisane przez Carolajn Pokaż wiadomość
Efekt po kolorze 11.11 super rozjaśniający intensywny popielaty blond

1,2,3 zaraz po farbowaniu
4,5,6,7,8 po kilku myciach
Super ! Carolajn, jaki masz swój naturalny kolor?
AniaAga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-29, 17:50   #427
Carolajn
Rozeznanie
 
Avatar Carolajn
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 930
Dot.: Farba Evolution of the color Alfaparf

Naturalki mam niestety ciemne więc taki odcień mogę uzyskać jedynie na kąpieli z wodą 9% ale planuję eksperyment z wodą 12% bezpośrednio

dziękuję za opinie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC00720.jpg (42,2 KB, 133 załadowań)
__________________

Zapuszczam włosy


blond <3

Alfaparf
Carolajn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-10-29, 18:27   #428
Alde
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 92
Dot.: Farba Evolution of the color Alfaparf

Cytat:
Napisane przez Carolajn Pokaż wiadomość
Naturalki mam niestety ciemne więc taki odcień mogę uzyskać jedynie na kąpieli z wodą 9% ale planuję eksperyment z wodą 12% bezpośrednio

dziękuję za opinie
Proszę bardzo
Hm, widzę, że poziom naturalek masz podobny do mnie. Już mam za sobą 3 farbowanka na wodzie 12% i też alfaparfem i muszę przyznać, że kondycja włosów jest świetna. Mam nadzieję, że będziesz zadowolona z eksperymentu na 12 Trzymam kciuki.
__________________
..La vida es un carnaval..
Alde jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-29, 18:45   #429
AniaAga
Zadomowienie
 
Avatar AniaAga
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 738
Dot.: Farba Evolution of the color Alfaparf

Cytat:
Napisane przez Carolajn Pokaż wiadomość
Naturalki mam niestety ciemne więc taki odcień mogę uzyskać jedynie na kąpieli z wodą 9% ale planuję eksperyment z wodą 12% bezpośrednio

dziękuję za opinie
To chyba takie jak ja masz, poziom 5/6...?
AniaAga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-29, 21:55   #430
Carolajn
Rozeznanie
 
Avatar Carolajn
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 930
Dot.: Farba Evolution of the color Alfaparf

Cytat:
Napisane przez Alde Pokaż wiadomość
Proszę bardzo
Hm, widzę, że poziom naturalek masz podobny do mnie. Już mam za sobą 3 farbowanka na wodzie 12% i też alfaparfem i muszę przyznać, że kondycja włosów jest świetna. Mam nadzieję, że będziesz zadowolona z eksperymentu na 12 Trzymam kciuki.

a robisz tym samym odcieniem co ja? bo widzę na zdjęciu że też bardzo ładny kolor masz o ile to Twoje zdjęcie ale chyba tak. Wyprowadź mnie z błędu jeśli się mylę :P ja już się do tej wody 12% przymierzam dość długo ale mam pietra że nie wyjdzie tak jakbym chciała a szkoda mi psuć tego efektu który mam obecnie.. no ale jeśli się nie przekonam to nie będę wiedziała a może wreszcie uda mi się tego rozjaśniacza pozbyć Dzięki

Cytat:
Napisane przez AniaAga Pokaż wiadomość
To chyba takie jak ja masz, poziom 5/6...?
szczerze przyznam że ja sama nie wiem jaki mam ten poziom natury przy tak jasnych długościach mnie samej ciężko go określić. Wiem tyle że jest ciemno co widać na załączonym obrazku. Moje włosy to jakiś ewenement bo jako dziecko byłam platynową blondynką (tata blondyn a mama typowa czarnula) i z roku na rok te moje włosy się zmieniały i zmieniały aż wreszcie domowym sposobem pierwszy raz w życiu nałożyłam rozjaśniacz.. nie pytaj o efekt to chyba oczywiste że wyglądałam tragicznie. Od tamtej pory czyli to już siódmy rok cały czas jestem taka jasna i mam wrażenie że te moje naturale ciemnieją nadal ale może jestem już przewrażliwiona. Ciemne są ale mają taką hm..złocistą poświatę jeśli mogę to tak nazwać. Często ją widzę czego zdjęcia oczywiście nie oddają kompletnie. Reasumując ktoś kto się na tym zna musiałby mi powiedzieć jakie te moje włosy są ale myślę że poziom 5 albo 6
__________________

Zapuszczam włosy


blond <3

Alfaparf

Edytowane przez Carolajn
Czas edycji: 2012-10-29 o 22:02
Carolajn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-29, 23:42   #431
Alde
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 92
Dot.: Farba Evolution of the color Alfaparf

Cytat:
Napisane przez Carolajn Pokaż wiadomość
a robisz tym samym odcieniem co ja? bo widzę na zdjęciu że też bardzo ładny kolor masz o ile to Twoje zdjęcie ale chyba tak. Wyprowadź mnie z błędu jeśli się mylę :P ja już się do tej wody 12% przymierzam dość długo ale mam pietra że nie wyjdzie tak jakbym chciała a szkoda mi psuć tego efektu który mam obecnie.. no ale jeśli się nie przekonam to nie będę wiedziała a może wreszcie uda mi się tego rozjaśniacza pozbyć Dzięki
A dziękuję Zgadłaś - na zdjęciu moje włosy farbowane 10.1 + 10.21 na wodzie 12%, 11 lipca bodajże. Teraz robiłam w sierpniu i wrześniu mieszankę 11.21 z 10.1 - wyszło troszkę jaśniej, przy tym odrost lepiej złapał niż poprzednio.

Rozumiem Twoje obawy, ja również schodzę z rozjaśniacza, którym potraktował mnie fryzjer. Powiem szczerze, że robiąc samą farbą z wodą 12% jednak troszkę się odznaczają włoski na granicy farba - rozjaśniacz, ale najbardziej różnicę widać po pierwszej koloryzacji. Każde kolejne farbowanko to już coraz lepsze efekty a stan skóry głowy i włosów naprawdę jest tego wart. Życzę powodzenia
__________________
..La vida es un carnaval..

Edytowane przez Alde
Czas edycji: 2012-10-29 o 23:44
Alde jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-30, 08:37   #432
AniaAga
Zadomowienie
 
Avatar AniaAga
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 738
Dot.: Farba Evolution of the color Alfaparf

Alde, śliczne włosy masz . Alfa i Matrix, moje dwie ulubione farby
AniaAga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-30, 11:46   #433
Alde
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 92
Dot.: Farba Evolution of the color Alfaparf

Cytat:
Napisane przez AniaAga Pokaż wiadomość
Alde, śliczne włosy masz . Alfa i Matrix, moje dwie ulubione farby
Dziękuję Ci za taki miły komplement. Też uwielbiam Alfę, wcześniej robiłam i Majirelem i Wellą i Kadusem... przy Alfie jednak zdecydowanie się chowają.

Z Matrixem nie miałam nigdy do czynienia, ale na pewno jest dobry, skoro tak mówisz.
__________________
..La vida es un carnaval..

Edytowane przez Alde
Czas edycji: 2012-10-30 o 11:47
Alde jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-30, 19:11   #434
AniaAga
Zadomowienie
 
Avatar AniaAga
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 738
Dot.: Farba Evolution of the color Alfaparf

Wella mi pasowała, za to Majirel.........t otalnie mi wysuszył włosy, trzy tygodnie doprowadzałam je do formy. Matrix jest też super, włosy błyszczące, elastyczne, jak po regeneracji
AniaAga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-30, 19:50   #435
Alde
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 92
Dot.: Farba Evolution of the color Alfaparf

Cytat:
Napisane przez AniaAga Pokaż wiadomość
Wella mi pasowała, za to Majirel.........t otalnie mi wysuszył włosy, trzy tygodnie doprowadzałam je do formy. Matrix jest też super, włosy błyszczące, elastyczne, jak po regeneracji
Zgodzę się, Wellę też dobrze w miarę wspominam. Majirel faktycznie ma tendencję do wysuszania ... Tu Kadus za to plusował, bo włoski były super gładkie, ale kolory blakły i spłukiwały się błyskawicznie.
__________________
..La vida es un carnaval..
Alde jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-30, 22:38   #436
guacamole
Wtajemniczenie
 
Avatar guacamole
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: wichrowe bagna
Wiadomości: 2 007
Dot.: Farba Evolution of the color Alfaparf

Cytat:
Napisane przez anow Pokaż wiadomość
Ale kombinujesz mi 9.1 z 9% na ciemnym blondzie wyszło idealnie bez żółci, rudości - ładny naturalny kolor i obyło się bez użycia rozjaśniacza wcześniej.
10.31 z 6% też wyszło ok
Zalezy od struktury wlosa i oczekiwan co do rezultatu.
Ja mam bardzo geste, sliskie i silne wlosy i pojedyncze podejscie czy nizsza woda zwykle konczy sie szarawa zolcia przy 9.1 (popielaty blond). Przy odcieniach bezowo-popielatych wychodzi mi cieply jasny bez. I uzywam 9 proc, bo nizsza woda nie rozjasni mi wiecej niz o jeden ton.

Zmienilam odcien na cendrowo-fioletowy blond i wyszedl dosc bliski temu, co chcialam, ale co jakis czas sobie lekko tonuje, by zbic zolc. Farbowanie odrostow daje im lekki zoltawy odcien, ale przeciagniecie mieszanki pod koniec farbowania na juz wczesniej malowane, fajnie odswieza i ochladza kolor. Malowany odrost musi sie nieco 'wyplukac' z zloci.

Przy poziomie szostce moze i osiagniesz swoj efekt, ale przy piatce i nizej - bedzie tylko rudosc przy jednym podejsciu i bez wczesniejszego rozjasniania. No i stad moja uwaga na temat rozjasniania.
guacamole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-03, 10:35   #437
Fencze
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 529
Dot.: Farba Evolution of the color Alfaparf

Hey, mam ogromną prośbę, czy możecie wstawić zdjęcie składu farbki Alfaparf? Bardzo proszę.
__________________
"Czekaj z realizacją marzeń, czas i tak upłynie"
Fencze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-03, 15:46   #438
kudliczek
Rozeznanie
 
Avatar kudliczek
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 608
Dot.: Farba Evolution of the color Alfaparf

Witajcie !

Ja robie Alfa 11.11 z 11.21 w stosunku 1:2 z woda 9%. I nie ma szalu, chcialam miec piekne jasne i rozjasnione,ale nie wychodzi mi to za ladnie. Mysle o tym, zeby teraz zrobic sama 11.11 tak jak Carolajn rowniez z woda 9%, jak to nie wyjdzie to sie chyba zalamie moze Wy mi cos doradzicie??
kudliczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-03, 16:42   #439
guacamole
Wtajemniczenie
 
Avatar guacamole
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: wichrowe bagna
Wiadomości: 2 007
Dot.: Farba Evolution of the color Alfaparf

Cytat:
Napisane przez kudliczek Pokaż wiadomość
Witajcie !

Ja robie Alfa 11.11 z 11.21 w stosunku 1:2 z woda 9%. I nie ma szalu, chcialam miec piekne jasne i rozjasnione,ale nie wychodzi mi to za ladnie. Mysle o tym, zeby teraz zrobic sama 11.11 tak jak Carolajn rowniez z woda 9%, jak to nie wyjdzie to sie chyba zalamie moze Wy mi cos doradzicie??
A jaki kolor masz naturalny, jaki Ci wychodzi po obecnej miesznce i jaki chcesz osiagnac?

Ja Kolestonowa, ale widze roznice, gdy tylko troche pobawie sie proporcjami roznych odcieni. A z czasem wszystko sie wyrownuje
guacamole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-03, 18:05   #440
Alde
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 92
Dot.: Farba Evolution of the color Alfaparf

Cytat:
Napisane przez kudliczek Pokaż wiadomość
Witajcie !

Ja robie Alfa 11.11 z 11.21 w stosunku 1:2 z woda 9%. I nie ma szalu, chcialam miec piekne jasne i rozjasnione,ale nie wychodzi mi to za ladnie. Mysle o tym, zeby teraz zrobic sama 11.11 tak jak Carolajn rowniez z woda 9%, jak to nie wyjdzie to sie chyba zalamie moze Wy mi cos doradzicie??
Też robiłam Alfą, tyle że 11.21 z 10.1 w stosunku 1:2 z wodą 12%, gdyż mam ciemny odrost - poziom 3/4. I rozjaśnia. Wiadomo, że odrost zawsze jest troszkę odznaczający się - takie złoto-rudość, ale w miarę farbowań to się równa. No i mi w końcu po 2 farbowaniach taką mieszanką włoski zaczęły robić się białe na długości.

Wszystko zależy, jak włosy Ci się rozjaśniają... jeśli nie udaje się na wodzie 9%, to może warto zamienić ją na 12%?
__________________
..La vida es un carnaval..

Edytowane przez Alde
Czas edycji: 2012-11-03 o 18:11
Alde jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-04, 13:33   #441
kudliczek
Rozeznanie
 
Avatar kudliczek
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 608
Dot.: Farba Evolution of the color Alfaparf

Cytat:
Napisane przez guacamole Pokaż wiadomość
A jaki kolor masz naturalny, jaki Ci wychodzi po obecnej miesznce i jaki chcesz osiagnac?

Ja Kolestonowa, ale widze roznice, gdy tylko troche pobawie sie proporcjami roznych odcieni. A z czasem wszystko sie wyrownuje
nie wiem własnie jaki mam poziom mam bardzo jasna cerę, odrost mam ciemny mysi,ale nie taki czarny. wiem, ze rozjaśniaczem na słabszej wodzie szybko mi się robią, tak mi mówiła fryzjerka. za pierwszym razem jak robiłam Alfe ta mieszanka, to miałam piękny, jasny odrost,a potem już nie wychodziły takie. dlatego mysle o samym 11.11 i 9%woda, jak nie wyjdzie to nie wiem boje sie robic 12% ze spale wlosy...

chciałabym osiągnąć efekt jasnych włosów, takich jak po rozjaśniaczu z lekka nuta beżu, złota ,ale w chłodnej tonacji. czyli nie białe, nie żółte ,tylko takie pośrodku nie wiem czy się wysławiam fachowo, czy nie zamieszałam.
kudliczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-04, 13:40   #442
Alde
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 92
Dot.: Farba Evolution of the color Alfaparf

Cytat:
Napisane przez kudliczek Pokaż wiadomość
nie wiem własnie jaki mam poziom mam bardzo jasna cerę, odrost mam ciemny mysi,ale nie taki czarny. wiem, ze rozjaśniaczem na słabszej wodzie szybko mi się robią, tak mi mówiła fryzjerka. za pierwszym razem jak robiłam Alfe ta mieszanka, to miałam piękny, jasny odrost,a potem już nie wychodziły takie. dlatego mysle o samym 11.11 i 9%woda, jak nie wyjdzie to nie wiem boje sie robic 12% ze spale wlosy...

chciałabym osiągnąć efekt jasnych włosów, takich jak po rozjaśniaczu z lekka nuta beżu, złota ,ale w chłodnej tonacji. czyli nie białe, nie żółte ,tylko takie pośrodku nie wiem czy się wysławiam fachowo, czy nie zamieszałam.
Robiłam już 4 razy 12% i nie mam spalonych włosów... choć za pierwszym razem też się o to bałam wiec Cię rozumiem W każdym razie rozjaśniacz jest gorszy niż farba, nawet ta najmocniejsza. Faktycznie troszkę to dziwne, że nie wychodzi Ci odrost ładny na takich mysich włoskach. Ale widać jednak ta mieszanka jest za słaba dla Ciebie. W takim zaś wypadku innego wyjścia nie ma - albo 12%, albo żegnaj jasny blondzie... Może faktycznie spróbuj jeszcze tą 11.11 z 9%, może akurat to będzie odpowiednia farbka dla Ciebie. Trzymam kciuki
__________________
..La vida es un carnaval..
Alde jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-04, 13:45   #443
kudliczek
Rozeznanie
 
Avatar kudliczek
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 608
Dot.: Farba Evolution of the color Alfaparf

Cytat:
Napisane przez Alde Pokaż wiadomość
Robiłam już 4 razy 12% i nie mam spalonych włosów... choć za pierwszym razem też się o to bałam wiec Cię rozumiem W każdym razie rozjaśniacz jest gorszy niż farba, nawet ta najmocniejsza. Faktycznie troszkę to dziwne, że nie wychodzi Ci odrost ładny na takich mysich włoskach. Ale widać jednak ta mieszanka jest za słaba dla Ciebie. W takim zaś wypadku innego wyjścia nie ma - albo 12%, albo żegnaj jasny blondzie... Może faktycznie spróbuj jeszcze tą 11.11 z 9%, może akurat to będzie odpowiednia farbka dla Ciebie. Trzymam kciuki
Alde bo tez pisałyśmy w Tarnowskim wątku o fryzjerach, czy się może orientujesz czy w Tarnowie,albo w Krakowie a nawet w Katowicach jest jakos dobry fryzjer ktory pracuje na Alfie ???

Farbowac bede dopiero za miesiac, bo dopiero co robilam odrost ta mieszanka 11.11 i 11.21. Plan mam taki, ze zrobic teraz 11.11 9%,a potem 11.11 12%. Wiec na pewno tutaj napisze co i jak mi wyszlo.

Tez czytalam u Bunny na blogu, ze lepsza mocna woda, niz rozjasniacz...

Dziekuje Wam za opowiedzi
kudliczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-04, 13:53   #444
Alde
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 92
Dot.: Farba Evolution of the color Alfaparf

kudliczek niestety, ale nie ma w Tarnowie salonu, w którym fryzjerzy pracowaliby na Alfie oprócz tego w Gemini Park... W Krakowie byłam tylko 2 razy u fryzjerki - Agnieszki Skrobacz, ale ona pracuje na Welli Prof. A w Katowicach nie byłam u fryz. wcale, więc niestety nie mogę pomóc

W Tarnowie są bardzo dobrzy fryzjerzy u Mariusza Czarnika, ale oni pracują na farbach L'Oreal (Majirel, Majiblond, INOA, Luo Color).

Dobry pomysł, żeby tak spróbować z 9, a jak się nie uda - 12. Nic nie tracisz, a jednak doświadczenie zyskane na takich samodzielnych próbach jest bezcenne.

A ja właśnie dzięki Blond Bunny zaczęłam sama farbować włoski i jestem bardzo zadowolona.

Powodzenia, czekam na efekty!
__________________
..La vida es un carnaval..
Alde jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-04, 15:40   #445
guacamole
Wtajemniczenie
 
Avatar guacamole
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: wichrowe bagna
Wiadomości: 2 007
Dot.: Farba Evolution of the color Alfaparf

Cytat:
Napisane przez kudliczek Pokaż wiadomość
nie wiem własnie jaki mam poziom mam bardzo jasna cerę, odrost mam ciemny mysi,ale nie taki czarny. wiem, ze rozjaśniaczem na słabszej wodzie szybko mi się robią, tak mi mówiła fryzjerka. za pierwszym razem jak robiłam Alfe ta mieszanka, to miałam piękny, jasny odrost,a potem już nie wychodziły takie. dlatego mysle o samym 11.11 i 9%woda, jak nie wyjdzie to nie wiem boje sie robic 12% ze spale wlosy...

chciałabym osiągnąć efekt jasnych włosów, takich jak po rozjaśniaczu z lekka nuta beżu, złota ,ale w chłodnej tonacji. czyli nie białe, nie żółte ,tylko takie pośrodku nie wiem czy się wysławiam fachowo, czy nie zamieszałam.
Przyjrzyj sie dokladnie odrostowi i dodaj jeden ton, bo naturalne wlosy na dlugosci sa jasniejsze od odrostu. To bardzo wazne, bo jesli masz wlosy na poziomie 6, jak moj, obedzie sie bez rozjasniacza i nie bedziesz meczyc wlosow, jesli mozna osiagnac blond inaczej.

Kolor 6 to ciemny blond profesjonalnie patrzac, ale moze to byc tez bardzo jasny braz. Takie wlosy mozesz potraktowac farba 10 - najjasniejsza z regularnych, z fioletowym czy perlowym pigmentem po kropce i na wodzie 9 proc. Bedzie ladny jasny bezowy blond. nawet jesli za pierwszym razem wyjda lekkie rudawe przeswity, przy kolejnym farbowaniu zmyja sie i wyrownaja.

Osobiscie uwazam, ze uzywanie rozjasniacza lub wody 12 proc to wielkie ryzyko i pozostawilabym to fryzjerowi.

Jesli jestes cierpliwa, mozesz sama osiagnac wymarzony kolor. Mi zajelo to prawie rok, bo na poczatku meczylam wlosy naturalnym jasnym blondem na wodzie 6, innym razem farba drogeryjna, potem jakas jasniutka farbe z lekkim zlotem...az w kocu znalazlam kolor jasniutki blond popielato-fioletowy i wode 9. Teraz nieco zmodyfikowalam mieszanke o perle i jestem jeszcze bardziej zadowolona. Wlosy jasniutkie, ale nie biale

Lepiej stopniowo osiagac blondzik farba, niz narazac sie w domu na rozjasniacz. Rozjasniacz i 12 proc moga dac Ci efekt gumy i siana na glowie. Nawet fryzjerki rzadko ryzykuja takie polaczenie i albo daja silna wode i farbe, albo rozjasniacz i srednia wode.
guacamole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-04, 17:09   #446
kudliczek
Rozeznanie
 
Avatar kudliczek
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 608
Dot.: Farba Evolution of the color Alfaparf

Cytat:
Napisane przez guacamole Pokaż wiadomość
Przyjrzyj sie dokladnie odrostowi i dodaj jeden ton, bo naturalne wlosy na dlugosci sa jasniejsze od odrostu. To bardzo wazne, bo jesli masz wlosy na poziomie 6, jak moj, obedzie sie bez rozjasniacza i nie bedziesz meczyc wlosow, jesli mozna osiagnac blond inaczej.

Kolor 6 to ciemny blond profesjonalnie patrzac, ale moze to byc tez bardzo jasny braz. Takie wlosy mozesz potraktowac farba 10 - najjasniejsza z regularnych, z fioletowym czy perlowym pigmentem po kropce i na wodzie 9 proc. Bedzie ladny jasny bezowy blond. nawet jesli za pierwszym razem wyjda lekkie rudawe przeswity, przy kolejnym farbowaniu zmyja sie i wyrownaja.

Osobiscie uwazam, ze uzywanie rozjasniacza lub wody 12 proc to wielkie ryzyko i pozostawilabym to fryzjerowi.

Jesli jestes cierpliwa, mozesz sama osiagnac wymarzony kolor. Mi zajelo to prawie rok, bo na poczatku meczylam wlosy naturalnym jasnym blondem na wodzie 6, innym razem farba drogeryjna, potem jakas jasniutka farbe z lekkim zlotem...az w kocu znalazlam kolor jasniutki blond popielato-fioletowy i wode 9. Teraz nieco zmodyfikowalam mieszanke o perle i jestem jeszcze bardziej zadowolona. Wlosy jasniutkie, ale nie biale

Lepiej stopniowo osiagac blondzik farba, niz narazac sie w domu na rozjasniacz. Rozjasniacz i 12 proc moga dac Ci efekt gumy i siana na glowie. Nawet fryzjerki rzadko ryzykuja takie polaczenie i albo daja silna wode i farbe, albo rozjasniacz i srednia wode.
na moich wlosach wlasnie moze dac efekt gumy 12% woda, na rozjasnianiu sie nie znam, wiec wtedy na 100% fryzjer.

czyli myslisz, żeby spróbować odcieniem na poziomie 10? ale skoro 11stki mi słabo łapią to 10tka chyba tez moze nie chwycic?
kudliczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-04, 17:26   #447
guacamole
Wtajemniczenie
 
Avatar guacamole
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: wichrowe bagna
Wiadomości: 2 007
Dot.: Farba Evolution of the color Alfaparf

Cytat:
Napisane przez kudliczek Pokaż wiadomość
na moich wlosach wlasnie moze dac efekt gumy 12% woda, na rozjasnianiu sie nie znam, wiec wtedy na 100% fryzjer.

czyli myslisz, żeby spróbować odcieniem na poziomie 10? ale skoro 11stki mi słabo łapią to 10tka chyba tez moze nie chwycic?
Zalezy jaka farba chcesz malowac. Ja uzywam tylko Kolestonu, wiec nie moge reczyc za inne. A i wazny jest Twoj wyjsciowy kolor. Jak pokazesz jakas fote wlosow - swoja lub z netu, wtedy latwiej bedzie ustalic cokolwiek.

Nie spotkalam sie z farbami 11 w Kolestonie, stad zaznaczam, ze mozesz uzyc ich 10tek czy rozjasniajacych 12stek na wodzie 9 proc.

Wlosy Ci slabo lapia byc moze, bo:
-masz geste wlosy i potrzebujesz minimum 1,5 opakowania farby
-masz wlosy ciemniejsze niz poziom 5 i wtedy to tylko farby rozjasniajace lub.... rozjasniacz.
-farby roznia sie miedzy soba i jedne marki maja lepsze ciemne odcienie, a inne marki gwarantuja jasniejsze i perfekcyjne blondy.
-czas trzymania - wazne co do minuty

I mysle, ze Blond Bunny ma swieta racje, ze lepsza mocna woda, niz rozjasniacz. Sama bym bala sie nalozyc wody 12 czy sypnac rozjasniaczem po wlosach. Kiedys robilam sobie domowe pasemka rozjasniaczem - nie polecam .

Swoja droga to ciekawe, ze farba rozjasniajaca slabo Cie chwyta... Nie kladlas jej przypadkiem na juz wczesniej farbowane wlosy na ciemniejszy kolor?
guacamole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-04, 21:56   #448
sachmet6
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1
Dot.: Farba Evolution of the color Alfaparf

czy ktoras z Was uzywala kolorow 8.21 lub 7.21? czy mogę uzyc oxy Goldwell'a z farba Alfaparf? Ostatnio pofarbowalam wlosy l'oreal majirel 9,22, po farbowaniu bylam zadowolona, niestety tylko 1 dzien, poniewaz po nastepnym myciu kolor sie wyplukal!
sachmet6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-05, 09:50   #449
morelle
Zakorzenienie
 
Avatar morelle
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: stary gród słowiański
Wiadomości: 4 111
Dot.: Farba Evolution of the color Alfaparf

Cytat:
Napisane przez sachmet6 Pokaż wiadomość
czy ktoras z Was uzywala kolorow 8.21 lub 7.21? czy mogę uzyc oxy Goldwell'a z farba Alfaparf? Ostatnio pofarbowalam wlosy l'oreal majirel 9,22, po farbowaniu bylam zadowolona, niestety tylko 1 dzien, poniewaz po nastepnym myciu kolor sie wyplukal!
Czyli umyłaś włoski już na drugi dzień po farbowaniu? I to był błąd, bo farba potrzebuje kilku dni, aby się utrwalić. Trzeba odczekać. Choć faktem jest, że Majirel do najtrwalszych nie należy.

---------- Dopisano o 09:50 ---------- Poprzedni post napisano o 09:49 ----------

Cytat:
Napisane przez guacamole Pokaż wiadomość
Wlosy Ci slabo lapia byc moze, bo:
-masz geste wlosy i potrzebujesz minimum 1,5 opakowania farby
-masz wlosy ciemniejsze niz poziom 5 i wtedy to tylko farby rozjasniajace lub.... rozjasniacz.
-farby roznia sie miedzy soba i jedne marki maja lepsze ciemne odcienie, a inne marki gwarantuja jasniejsze i perfekcyjne blondy.
-czas trzymania - wazne co do minuty
__________________
„Człowiek myśli, że ważne jest by mieć i nie wie, że ważniejsze jest by być”.
Oscar Wilde

"Prawdziwe szczęście niewiele kosztuje; jeśli jest drogie, niedobrego jest rodzaju".
F.-R. Chateaubriand
morelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-05, 17:54   #450
Alde
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 92
Dot.: Farba Evolution of the color Alfaparf

Cytat:
Napisane przez guacamole Pokaż wiadomość

Osobiscie uwazam, ze uzywanie rozjasniacza lub wody 12 proc to wielkie ryzyko i pozostawilabym to fryzjerowi.

Lepiej stopniowo osiagac blondzik farba, niz narazac sie w domu na rozjasniacz. Rozjasniacz i 12 proc moga dac Ci efekt gumy i siana na glowie. Nawet fryzjerki rzadko ryzykuja takie polaczenie i albo daja silna wode i farbe, albo rozjasniacz i srednia wode.
Co do rozjaśniacza to się zgodzę. Jednak farba z wodą 12%, przynajmniej w moim przypadku, wcale nie zrobiła mi gumy ani siana na głowie, mogę wysłać Ci zdjęcia Na pewno wiele zależy od stanu włosów i od ich zadbania, pielęgnacji, a także od indywidualnych uwarunkowań. Niemniej jeśli sama nie testowałaś farb z wodą 12%, to proszę nie strasz tym innych, każdy przecież ma inne włoski.
__________________
..La vida es un carnaval..

Edytowane przez Alde
Czas edycji: 2012-11-05 o 17:56
Alde jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-04-18 18:46:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:12.