Domowy peeling kwasem salicylowym - Strona 82 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-01-09, 17:56   #2431
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez Nowy45 Pokaż wiadomość
czy ten kwas jest dobry na przebarwienia ?
Źle wstawiony link. Skoro producent deklaruje, że serum jest na przebarwienia, to tak powinno teoretycznie zadziałać. W praktyce u każdego wszystko działa różnie.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-09, 18:23   #2432
pikari
Raczkowanie
 
Avatar pikari
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 300
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość

Nie porywałabym się od razu na 20% Masz już za sobą jakieś doświadczenie z kwasami, dlatego zaczęłabym max. od 15%. Salicyl to nie migdał, dziewczyny opisywały kilka stron wcześniej, jaką różnicę daje każde 5% więcej, więc bezpieczniej będzie zacząć delikatnie i ewentualnie zwiększyć stężenie przy kolejnym peelingu.
Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ja bym jednak zaczęła od 10%, kwas kwasowi nierówny.

Dzisiaj zużyłam ostatnią porcję spirytu i dalej będę kręcić peelingi na wódce. Martwi mnie tylko przedłużający się wysyp bolesnych, głębokich pryszczy na twarzy i dekolcie, myślałam, że to od słodyczy jedzonych przez święta, ale na razie dziadostwo nie ustępuje i pojawiają się nowe. Kosmetyki raczej tu nie maja nic do rzeczy, z nowych kremów mam tylko Cicalfate, ale stosuję go rzadko i nie na dekolt.
A już się cieszyłam, że udało mi się pożeganać z wysypami i teraz tylko pozostało mi rozprawić się z zaskórnikami
hm czyli mogę zastąpić spiryt wódką? w takich samych proporcjach?
pikari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-09, 19:15   #2433
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez pikari Pokaż wiadomość
hm czyli mogę zastąpić spiryt wódką? w takich samych proporcjach?
Odpowiedź znajdziesz 1 albo 2 strony wcześniej.
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-13, 02:16   #2434
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

chimay, w którymś wątku wspominałaś o filtrach, że nie możesz znaleźć nic odpowiedniego do swojej tłustej cery i jej 'koloru'. A co z podkładami mineralnymi, czy robiły Twojej cerze coś dobrego? Wpadłam przypadkiem na wypowiedzi Lorri, która również nie toleruje kupnych filtrów i przygotowywała swój własny podkład mineralny jako ochronę przeciwsłoneczną. Wiem, że wolisz gotowce i nie w takiej formie, ale kiedy czytałam wątek pomyślałam sobie o Tobie, jeśli jeszcze tego nie czytałaś to może mogłoby jakoś pomóc:

https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=3188 + odnośnik w samym poście


__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-13, 07:21   #2435
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
chimay, w którymś wątku wspominałaś o filtrach, że nie możesz znaleźć nic odpowiedniego do swojej tłustej cery i jej 'koloru'. A co z podkładami mineralnymi, czy robiły Twojej cerze coś dobrego? Wpadłam przypadkiem na wypowiedzi Lorri, która również nie toleruje kupnych filtrów i przygotowywała swój własny podkład mineralny jako ochronę przeciwsłoneczną. Wiem, że wolisz gotowce i nie w takiej formie, ale kiedy czytałam wątek pomyślałam sobie o Tobie, jeśli jeszcze tego nie czytałaś to może mogłoby jakoś pomóc:

https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=3188 + odnośnik w samym poście


Ja też nie toleruję normalnych filtrów, czy raczej moja skóra ich nie lubi. Są też gotowce jeżeli chodzi o filtry w pudrze Ja się w lato zaopatrzyłam w japoński UVLAB Mineral Powder spf 50. Jest w porządku ale podejrzewam, że na łuszczącej się skórze za dobrze wyglądać nie będzie
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-13, 08:01   #2436
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
chimay, w którymś wątku wspominałaś o filtrach, że nie możesz znaleźć nic odpowiedniego do swojej tłustej cery i jej 'koloru'. A co z podkładami mineralnymi, czy robiły Twojej cerze coś dobrego? Wpadłam przypadkiem na wypowiedzi Lorri, która również nie toleruje kupnych filtrów i przygotowywała swój własny podkład mineralny jako ochronę przeciwsłoneczną. Wiem, że wolisz gotowce i nie w takiej formie, ale kiedy czytałam wątek pomyślałam sobie o Tobie, jeśli jeszcze tego nie czytałaś to może mogłoby jakoś pomóc:

https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=3188 + odnośnik w samym poście



Dzięki za dobre chęci, ale to nie dla mnie
Z minerałami pożegnałam się po trzech latach znajomości. Zdają się przetłuszczać mi bardziej skórę, efekt jest piękny tylko przez pierwszą godzinę, potem - truskawa, rozpulchniona cera, ciągły błysk. W rejony samodzielnie robionych podkładów też zawędrowałam, kolor wyszedł fatalny, pomarańczowiał, ogólnie kasa wyrzucona w błoto, bo niepasującego gotowca można opchnąć na wymiance, a takiego czegoś nikt nie weźmie. Moja cierpliwość w końcu się wyczerpała , miałam dość szukania ciągle nowych metod na to, żeby podkład jako tako wyglądał. Im bardziej był kryjący - tym gorzej.

Mój największy problem z filtrami polega nawet nie na ich tłustości, z tym jakoś sobie radzę, ale na bieleniu. Każdy filtr jest biały i każdego trzeba nałożyć tyle, że ta biel jest mniej albo bardziej widoczna. Nawet jak na początku wszystko wydaje się ładnie uleżeć, to potem w nieodpowiednim świetle wyłazi ten niezdrowy odcień.
Filtry koloryzowane nie są niestety dla mnie rozwiązaniem, bo są albo za ciemne, albo mają zwyczajnie zły odcień. Musiałby być on jasny, z wyraźnym różowym tonem, a czegoś takiego nikt nie robi, bo mało kto ma taką cerę jak ja i raczej wszyscy narzekają, że coś jest za mało żółte i robi "świnkę".

Mam problem ze znalezieniem wódki 40% do mojego peelingu Wszystkie piersiówki mają 37% albo mniej, a pół litra nie kupię, bo będę musiała większość wylać.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-13, 10:06   #2437
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Na bielenie narzeka większość osób, aż się dziwię dlaczego mimo rozwiniętego rynku filtrów żaden producent nie podejmie się stworzenia dobrej wersji barwionej w różnych odcieniach Nie wiem komu pasują obecne wersje kolorystyczne, nie dość że ciemne to czasem tak żółte/pomarańczowe, że wstyd z tym wyjść do ludzi
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-01-13, 10:40   #2438
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Na bielenie narzeka większość osób, aż się dziwię dlaczego mimo rozwiniętego rynku filtrów żaden producent nie podejmie się stworzenia dobrej wersji barwionej w różnych odcieniach Nie wiem komu pasują obecne wersje kolorystyczne, nie dość że ciemne to czasem tak żółte/pomarańczowe, że wstyd z tym wyjść do ludzi
Obawiam się, że raczej się tego nie doczekamy. Nawet z podkładami bywa problem, żeby trafić w swój odcień, zwłaszcza jak się ma bladą cerę, a co dopiero przy filtrach. Producentom kolorówki też trudno zrozumieć, że Polki nie są latynoskami, dopiero minerały mają jakąś sensowną ofertę dla jasnych karnacji. Chociaż może się mylę, bo drogeryjnych podkładów nie używałam już długie lata, może coś na rynku się ruszyło.

Dla mnie barwiony filtr to by było idealne rozwiązanie, ale nie łudzę się, że nawet jakby jakiś producent wypuścił choćby z 3 odcienie filtra, to bym coś do siebie dopasowała, bo jak pisałam mam rzadko spotykany odcień cery, który nie toleruje żółci, a większość osób szuka właśnie żółtków. Ostatnio polecano mi SVR barwiony, oglądałam zdjęcia, na których faktycznie nie wygląda na ciemny, ponoć jest jasny beżowy. Ale bez próbki to i tak nic nie kupię Na razie jadę na resztkach emulsji Lirene.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2015-01-13 o 10:42
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-13, 14:24   #2439
Kleotka
Zadomowienie
 
Avatar Kleotka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 273
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Obawiam się, że raczej się tego nie doczekamy. Nawet z podkładami bywa problem, żeby trafić w swój odcień, zwłaszcza jak się ma bladą cerę, a co dopiero przy filtrach. Producentom kolorówki też trudno zrozumieć, że Polki nie są latynoskami, dopiero minerały mają jakąś sensowną ofertę dla jasnych karnacji. Chociaż może się mylę, bo drogeryjnych podkładów nie używałam już długie lata, może coś na rynku się ruszyło.

Dla mnie barwiony filtr to by było idealne rozwiązanie, ale nie łudzę się, że nawet jakby jakiś producent wypuścił choćby z 3 odcienie filtra, to bym coś do siebie dopasowała, bo jak pisałam mam rzadko spotykany odcień cery, który nie toleruje żółci, a większość osób szuka właśnie żółtków. Ostatnio polecano mi SVR barwiony, oglądałam zdjęcia, na których faktycznie nie wygląda na ciemny, ponoć jest jasny beżowy. Ale bez próbki to i tak nic nie kupię Na razie jadę na resztkach emulsji Lirene.
Nic się w drogeriach nie zmieniło
Mi odcieniem odpowiada tylko Buff z Revlon Colorstay albo azjatyckie kremy bb.

Nienawidzę filtrów fizycznych, a kocham chemiczne. Gdyby Vichy Capital Soleil był barwiony, byłabym uszcześliwiona.
Kleotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-13, 15:01   #2440
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez Kleotka Pokaż wiadomość
Nic się w drogeriach nie zmieniło
Mi odcieniem odpowiada tylko Buff z Revlon Colorstay albo azjatyckie kremy bb.

Nienawidzę filtrów fizycznych, a kocham chemiczne. Gdyby Vichy Capital Soleil był barwiony, byłabym uszcześliwiona.
To mi nawet BB nie odpowiadały, jedynie minerały dawały mi sensowny wybór odcieni, dlatego się ich kurczowo przez 3 lata trzymałam. Jak coś ma maksymalnie 2 odcienie, to jest 0,01% szansy, że mi to będzie pasować. BB wyglądały na mojej twarzy niechlujnie, szaro, za ciemno.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-13, 16:59   #2441
Kleotka
Zadomowienie
 
Avatar Kleotka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 273
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
To mi nawet BB nie odpowiadały, jedynie minerały dawały mi sensowny wybór odcieni, dlatego się ich kurczowo przez 3 lata trzymałam. Jak coś ma maksymalnie 2 odcienie, to jest 0,01% szansy, że mi to będzie pasować. BB wyglądały na mojej twarzy niechlujnie, szaro, za ciemno.

Mi w kremach BB bardzo przeszkadza tłustość. W ogóle denerwuje mnie świecenie po filtrach mineralnych. Wiem, że taka jest ich zasada działania, ale jak się ma od wieku wczesno młodzieńczego skórę tłustą jak smalec w kostce to się jednak celuje w te chemiczne.

A jak Ci się minerały sprawdzają w porach łuszczenia?
Kleotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-13, 17:29   #2442
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez Kleotka Pokaż wiadomość
Mi w kremach BB bardzo przeszkadza tłustość. W ogóle denerwuje mnie świecenie po filtrach mineralnych. Wiem, że taka jest ich zasada działania, ale jak się ma od wieku wczesno młodzieńczego skórę tłustą jak smalec w kostce to się jednak celuje w te chemiczne.

Mnie też, nie tak sobie wyobrażam lekki makijaż. Zresztą większość BB się nie nadaje do tłustej cery, nawet dyżurna ekspertka od azjatyckiej pielęgnacji, azjatycki cukier, też gdzieś pisała lub mówiła, że właścicielki tłustej skóry mogą mieć problem z dobraniem sobie czegoś.

Cytat:
Napisane przez Kleotka Pokaż wiadomość
A jak Ci się minerały sprawdzają w porach łuszczenia?
Nie sprawdzały, dlatego piszę o nich w czasie przeszłym Gdzieś tam w szufladzie zalegają mi jeszcze z dwa napoczęte opakowania, może się kiedyś przydadzą, jak będę chciała oczy pomalować, bo do tego to już moim zdaniem trzeba się "zrobić". Na co dzień używam filtra (albo i nie), różu, tuszu. No i oczywiście pudru matującego, ale przy moim smalcu to oczywistość.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-13, 17:38   #2443
Kleotka
Zadomowienie
 
Avatar Kleotka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 273
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Mnie też, nie tak sobie wyobrażam lekki makijaż. Zresztą większość BB się nie nadaje do tłustej cery, nawet dyżurna ekspertka od azjatyckiej pielęgnacji, azjatycki cukier, też gdzieś pisała lub mówiła, że właścicielki tłustej skóry mogą mieć problem z dobraniem sobie czegoś.



Nie sprawdzały, dlatego piszę o nich w czasie przeszłym Gdzieś tam w szufladzie zalegają mi jeszcze z dwa napoczęte opakowania, może się kiedyś przydadzą, jak będę chciała oczy pomalować, bo do tego to już moim zdaniem trzeba się "zrobić". Na co dzień używam filtra (albo i nie), różu, tuszu. No i oczywiście pudru matującego, ale przy moim smalcu to oczywistość.
To pierwsze słyszę, że kremy BB nie są do skóry tłustej Dzięki za uświadomienie!

Teraz z jakim filtrem współpracujesz?
Kleotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-15, 12:41   #2444
Copykat
Zakorzenienie
 
Avatar Copykat
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 929
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Obawiam się, że raczej się tego nie doczekamy. Nawet z podkładami bywa problem, żeby trafić w swój odcień, zwłaszcza jak się ma bladą cerę, a co dopiero przy filtrach. Producentom kolorówki też trudno zrozumieć, że Polki nie są latynoskami, dopiero minerały mają jakąś sensowną ofertę dla jasnych karnacji. Chociaż może się mylę, bo drogeryjnych podkładów nie używałam już długie lata, może coś na rynku się ruszyło.

Dla mnie barwiony filtr to by było idealne rozwiązanie, ale nie łudzę się, że nawet jakby jakiś producent wypuścił choćby z 3 odcienie filtra, to bym coś do siebie dopasowała, bo jak pisałam mam rzadko spotykany odcień cery, który nie toleruje żółci, a większość osób szuka właśnie żółtków. Ostatnio polecano mi SVR barwiony, oglądałam zdjęcia, na których faktycznie nie wygląda na ciemny, ponoć jest jasny beżowy. Ale bez próbki to i tak nic nie kupię Na razie jadę na resztkach emulsji Lirene.
Miałam go kiedyś, jest jasny i wpada lekko w róż
__________________

they said there's too much caffeine in your blood stream and a lack of real spice in your life

Copykat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-22, 21:51   #2445
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Robiłam peeling na wódce i po kilku dniach nie mam żadnej wylinki tak jak miałam przy takim samym stężeniu na spirytusie (5%). To akurat mnie bardzo cieszy, bo nie chcę żadnego łuszczenia. Martwi mnie tylko zachowanie kwasu w połączeniu z wódką, bo żeby się w ogóle w niej rozpuścił muszę całość podgrzewać i taki mocno ciepły płyn kłaść na skórę, ale kwas i tak praktycznie w kilka sekund krystalizuje na twarzy, więc zastanawiam się czy on w ogóle działa. Nie wiem teraz, czy brak wylinki to efekt tego, że wódka jednak wysusza mniej niż spirytus czy tego, że kwas po prostu nie działa
Jutro zrobię sobie kolejny taki peeling, będę chyba po prostu obserwować, czy coś się z moimi zaskórnikami dzieje przy takiej kuracji.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-23, 10:33   #2446
Kleotka
Zadomowienie
 
Avatar Kleotka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 273
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Robiłam peeling na wódce i po kilku dniach nie mam żadnej wylinki tak jak miałam przy takim samym stężeniu na spirytusie (5%). To akurat mnie bardzo cieszy, bo nie chcę żadnego łuszczenia. Martwi mnie tylko zachowanie kwasu w połączeniu z wódką, bo żeby się w ogóle w niej rozpuścił muszę całość podgrzewać i taki mocno ciepły płyn kłaść na skórę, ale kwas i tak praktycznie w kilka sekund krystalizuje na twarzy, więc zastanawiam się czy on w ogóle działa. Nie wiem teraz, czy brak wylinki to efekt tego, że wódka jednak wysusza mniej niż spirytus czy tego, że kwas po prostu nie działa
Jutro zrobię sobie kolejny taki peeling, będę chyba po prostu obserwować, czy coś się z moimi zaskórnikami dzieje przy takiej kuracji.
Salicyl to taki specyficzny kwas, bo jedno stężenie może różnie zachowywać się na twarzy. Jak ostatni mój peeling spowodował odchodzenie skóry kilkucentymetrowymi płatami, tak to samo stężenie dwa dni temu nawet mnie nie zapiekło. Także nie wiem co teraz, czy powtórzyć czy zaczekać i zrobić nowy
Kleotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-23, 11:30   #2447
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Robiłam peeling na wódce i po kilku dniach nie mam żadnej wylinki tak jak miałam przy takim samym stężeniu na spirytusie (5%). To akurat mnie bardzo cieszy, bo nie chcę żadnego łuszczenia. Martwi mnie tylko zachowanie kwasu w połączeniu z wódką, bo żeby się w ogóle w niej rozpuścił muszę całość podgrzewać i taki mocno ciepły płyn kłaść na skórę, ale kwas i tak praktycznie w kilka sekund krystalizuje na twarzy, więc zastanawiam się czy on w ogóle działa. Nie wiem teraz, czy brak wylinki to efekt tego, że wódka jednak wysusza mniej niż spirytus czy tego, że kwas po prostu nie działa
Jutro zrobię sobie kolejny taki peeling, będę chyba po prostu obserwować, czy coś się z moimi zaskórnikami dzieje przy takiej kuracji.
Zaopatrzyłaś się w jakąś lepszą miarkę? Może stężenie jest trochę wyższe i dlatego kwas nie chce się rozpuścić? Tak jak wspomniałaś wódka będzie działała łagodniej niż spirytus, ale nie jestem pewna działania takiego podgrzanego roztworu, który szybko krystalizuje przy 5%. Testuj, jeśli nie będzie działał to zapewne za kilka dni poczujesz różnicę w wyglądzie twarzy


Cytat:
Napisane przez Kleotka Pokaż wiadomość
Salicyl to taki specyficzny kwas, bo jedno stężenie może różnie zachowywać się na twarzy. Jak ostatni mój peeling spowodował odchodzenie skóry kilkucentymetrowymi płatami, tak to samo stężenie dwa dni temu nawet mnie nie zapiekło. Także nie wiem co teraz, czy powtórzyć czy zaczekać i zrobić nowy
Przecierałaś tym razem twarz jakimś alkoholem? Dziwna sprawa, że nie masz żadnego łuszczenia po takim stężeniu
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-23, 17:08   #2448
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez Kleotka Pokaż wiadomość
Salicyl to taki specyficzny kwas, bo jedno stężenie może różnie zachowywać się na twarzy. Jak ostatni mój peeling spowodował odchodzenie skóry kilkucentymetrowymi płatami, tak to samo stężenie dwa dni temu nawet mnie nie zapiekło. Także nie wiem co teraz, czy powtórzyć czy zaczekać i zrobić nowy
Ja czekam tak do 4 dni, przeważnie jak ma się zacząć coś łuszczyć, to 3. dnia to widać.

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Zaopatrzyłaś się w jakąś lepszą miarkę? Może stężenie jest trochę wyższe i dlatego kwas nie chce się rozpuścić? Tak jak wspomniałaś wódka będzie działała łagodniej niż spirytus, ale nie jestem pewna działania takiego podgrzanego roztworu, który szybko krystalizuje przy 5%. Testuj, jeśli nie będzie działał to zapewne za kilka dni poczujesz różnicę w wyglądzie twarzy
Tak, poszłam za Twoją rada i teraz pakuję do strzykawy 5ml, kwas ściskam, więc te 18,7 ml wódki i 1,8 ml kwasu odmierzam dość precyzyjnie. Dziś zrobiłam sobie drugi peeling, znowu musiałam trzymać go w kąpieli i po kilku sekundach od wyciągnięcia go z garnka już się zrobił kożuch na wierzchu, a podczas nakładania całość się zwarzyła. Z tym, że dziś wcierałam to coś w twarz zamiast lekko smarować, więc trochę piekło w przeciwieństwie do pierwszego razu.
Na razie planuję robić tę miksturę co 3-4 dni i zobaczę, czy będą jakieś efekty.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-23, 18:51   #2449
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Tak, poszłam za Twoją rada i teraz pakuję do strzykawy 5ml, kwas ściskam, więc te 18,7 ml wódki i 1,8 ml kwasu odmierzam dość precyzyjnie. Dziś zrobiłam sobie drugi peeling, znowu musiałam trzymać go w kąpieli i po kilku sekundach od wyciągnięcia go z garnka już się zrobił kożuch na wierzchu, a podczas nakładania całość się zwarzyła. Z tym, że dziś wcierałam to coś w twarz zamiast lekko smarować, więc trochę piekło w przeciwieństwie do pierwszego razu.
Na razie planuję robić tę miksturę co 3-4 dni i zobaczę, czy będą jakieś efekty.
Mocno ściskasz kwas w strzykawce? Jaki ciężar nasypowy przyjmujesz dla kwasu i jaką gęstość dla wódki?
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-23, 19:37   #2450
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Mocno ściskasz kwas w strzykawce? Jaki ciężar nasypowy przyjmujesz dla kwasu i jaką gęstość dla wódki?
Dosyć mocno.
W sumie to żaden, robię według przepisu 18,7 ml wódki + 1,8 ml kwasu.
Jak próbuję coś wymodzić w kalkulatorze to dla ciężaru BHA 0,63 i gęstości wódki 0,94 lub 0,95 (to są wartości odpowiednio dla 36,25% i dla 41,90%, moja gorzałka ma 37,5%, a sama dokładnie nie policzę, bom noga z chemii) wychodzą mi proporcje 18,5 ml wódy +1,45 ml BHA. Więc stężenie kwasu raczej wychodzi trochę wyższe, coś koło 6,5%, ale to przecież nie jest jakaś gigantyczna różnica, tylko około 1,5%, a salicyl do 10% powinien z gorzałką współpracować.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-23, 21:06   #2451
Kleotka
Zadomowienie
 
Avatar Kleotka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 273
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość

Przecierałaś tym razem twarz jakimś alkoholem? Dziwna sprawa, że nie masz żadnego łuszczenia po takim stężeniu
Jasne, tym razem typowo spiryt na wacik i przecieram. Nie wiem, ja już osobiście zdurniałam

Chimay, a może dla Ciebie ten peeling z takiego przepisu jest zbyt słaby?
Kleotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-23, 21:15   #2452
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez Kleotka Pokaż wiadomość
Chimay, a może dla Ciebie ten peeling z takiego przepisu jest zbyt słaby?

Nie chcę i nawet nie mogę teraz zrobić niczego innego, mam tylko kwas i wódkę. 5% na spirycie robiło mi wylinkę na 3 dni, tylko tam miałam pewność, że kwas się rozpuścił i działa, z wódką nie mam tej pewności, bo kwas się wytrąca.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-23, 22:15   #2453
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Dosyć mocno.
W sumie to żaden, robię według przepisu 18,7 ml wódki + 1,8 ml kwasu.
Jak próbuję coś wymodzić w kalkulatorze to dla ciężaru BHA 0,63 i gęstości wódki 0,94 lub 0,95 (to są wartości odpowiednio dla 36,25% i dla 41,90%, moja gorzałka ma 37,5%, a sama dokładnie nie policzę, bom noga z chemii) wychodzą mi proporcje 18,5 ml wódy +1,45 ml BHA. Więc stężenie kwasu raczej wychodzi trochę wyższe, coś koło 6,5%, ale to przecież nie jest jakaś gigantyczna różnica, tylko około 1,5%, a salicyl do 10% powinien z gorzałką współpracować.
W takim razie Twoje stężenie na pewno jest dużo wyższe niż 5 czy nawet 6,5% Przy użyciu strzykawek czy innych miarek kwasu się nie ściska tylko lekko wsypuje (tak, żeby nie było.. dziur/luk?). Na LU krążył taki sposób mierzenia kwasu, co prawda podawało się tam ciężar właściwy zamiast nasypowego czy coś takiego (bodajże 1,4 g/ml), ale później już na wizażu 'goniono' za taki sposób. W zależności jak mocno ścisnęłaś, to stężenie może być dużo wyższe i stąd nie chciało się w wódce rozpuścić
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-23, 22:33   #2454
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
W takim razie Twoje stężenie na pewno jest dużo wyższe niż 5 czy nawet 6,5% Przy użyciu strzykawek czy innych miarek kwasu się nie ściska tylko lekko wsypuje (tak, żeby nie było.. dziur/luk?). Na LU krążył taki sposób mierzenia kwasu, co prawda podawało się tam ciężar właściwy zamiast nasypowego czy coś takiego (bodajże 1,4 g/ml), ale później już na wizażu 'goniono' za taki sposób. W zależności jak mocno ścisnęłaś, to stężenie może być dużo wyższe i stąd nie chciało się w wódce rozpuścić
Czyli mam przestarzałe informacje, dzięki za naprostowanie
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-25, 15:32   #2455
Sachmet512
Raczkowanie
 
Avatar Sachmet512
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 463
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cześć wszystkim Jak myślicie, jakie stężenie kwasu salicylowego będzie dla mnie odpowiednie? 3 tygodnie stosuję tonik bezalkoholowy z 2% BHA ( przepis z ZSK), pierwszy tydzień raz a później 2 razy dziennie. Chciałabym zrobić jakieś serum/ peeling z kwasem ale bez alkoholu.
Sachmet512 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-25, 18:24   #2456
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez Sachmet512 Pokaż wiadomość
Cześć wszystkim Jak myślicie, jakie stężenie kwasu salicylowego będzie dla mnie odpowiednie? 3 tygodnie stosuję tonik bezalkoholowy z 2% BHA ( przepis z ZSK), pierwszy tydzień raz a później 2 razy dziennie. Chciałabym zrobić jakieś serum/ peeling z kwasem ale bez alkoholu.
Zacznij od 5%. Masz do wyboru albo salipeg na Peg-400 z Naturalisa, albo peeling na oleju.
U mnie na oleju się za nic nie chciał rozpuszczać, gdybym miała możliwość, to wzięłabym pega i to z pocałowaniem ręki, bo bawienia się z alkoholem mam już serdecznie dość.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-25, 18:40   #2457
Sachmet512
Raczkowanie
 
Avatar Sachmet512
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 463
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Dzięki. Nie mam oleju słonecznikowego. Jakim innym mogę go zastąpić? Z czystych olejów mam do wyboru rzepakowy, oliwę, sezamowy, rycynowy, makadamia i kokosowy. Któryś z nich się nada?
Sachmet512 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-25, 21:06   #2458
Kleotka
Zadomowienie
 
Avatar Kleotka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 273
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez Sachmet512 Pokaż wiadomość
Dzięki. Nie mam oleju słonecznikowego. Jakim innym mogę go zastąpić? Z czystych olejów mam do wyboru rzepakowy, oliwę, sezamowy, rycynowy, makadamia i kokosowy. Któryś z nich się nada?

Ja bym zdecydowanie brała oliwę.
Kleotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-25, 21:36   #2459
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez Sachmet512 Pokaż wiadomość
Dzięki. Nie mam oleju słonecznikowego. Jakim innym mogę go zastąpić? Z czystych olejów mam do wyboru rzepakowy, oliwę, sezamowy, rycynowy, makadamia i kokosowy. Któryś z nich się nada?
Kwas salicylowy najlepiej rozpuszcza się w oleju rycynowym (1:10), w rzepakowym (1:70), w oliwie jeszcze słabiej (1:80).
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-25, 22:19   #2460
Sachmet512
Raczkowanie
 
Avatar Sachmet512
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 463
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Wykorzystałam mieszankę do OCM 30% oleju rycynowego i 70% sezamowego. Do 10 ml oleju dodałam 1 ml kwasu. Trzymałam ok. 6 minut. Jak często mogę powtarzać ten peeling, żeby nie zrobić sobie krzywdy?
Sachmet512 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-10-07 22:01:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:10.