JAK zaprosić na weselę bez dzieci? - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-04-09, 12:23   #151
sensualna
Zadomowienie
 
Avatar sensualna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 1 455
Dot.: JAK zaprosić na weselę bez dzieci?

Moim zdaniem właśnie najlepiej zadzwonić jeszcze raz pod pretekstem, że dzwonicie do wszystkich aby upewnić się czy na pewno przyjdą bo musicie podać ostateczną ilość gości. Robicie listę i sprawdzacie ile będziecie mieli gości. Wtedy możecie powiedzieć coś w sensie "no dobrze, czyli od Was będą dwie osoby, super, cieszymy się, że przyjedziecie". Albo właśnie pod pretekst transportu czy czegokolwiek innego. Oni się nie deklarowali, że przyjdą z dziećmi, więc w zasadzie nie musicie niczego odkręcać, ale przynajmniej upewnicie się czy nie mieli przypadkiem pomysłu przyjść z dziećmi, bo też nie możesz liczyć na to, że jak nic nie powiedzieli na temat dzieci to czy ich nie wezmą. Dla niektórych to nie jest oczywiste. U mojego N w rodzinie (opowiadał mi), na ślubie jego siostry zjawiła się rodzinka z dziećmi, mimo, że nic nie mówili, że będą z dziećmiI skąd tu nagle wytrzasnąć miejsca???
__________________
Nasz Wielki Dzień
sensualna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-09, 13:12   #152
wildDaisy
żona bez ogona
 
Avatar wildDaisy
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 6 506
Dot.: JAK zaprosić na weselę bez dzieci?

A jak postąpić w sytuacji gdy jakaś para przyjmuje postawę albo przyjdziemy z dzieckiem, albo wcale! Zaczynają się wykręty typu my naprawdę nie będziemy mieli z kim dziecka zostawić. nie babcia nie pomoże, on jest jeszcze za mały... bardzo byśmy chcieli przyjść, ale sami rozumiecie, nie mamy z kim go zostawić... Jak byście się wtedy zachowały? Uległybyście?
__________________
wildDaisy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-09, 13:57   #153
Casssssie
Rozeznanie
 
Avatar Casssssie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 534
Dot.: JAK zaprosić na weselę bez dzieci?

Cytat:
Napisane przez wildDaisy Pokaż wiadomość
A jak postąpić w sytuacji gdy jakaś para przyjmuje postawę albo przyjdziemy z dzieckiem, albo wcale! Zaczynają się wykręty typu my naprawdę nie będziemy mieli z kim dziecka zostawić. nie babcia nie pomoże, on jest jeszcze za mały... bardzo byśmy chcieli przyjść, ale sami rozumiecie, nie mamy z kim go zostawić... Jak byście się wtedy zachowały? Uległybyście?
Ja bym uległa tylko i wyłącznie jeżeli dziecko byłoby rzeczywiście małe i siedzialoby na kolanach rodziców. Powiedziałabym, że w tej sytuacji możecie się zgodzić, ale nie możecie zagwarantować krzesła dla dziecka czy też miejsca do ewentualnego spania. Dodatkowo rzucilabym coś w stylu : żeby przemyśleli temat, bo u Was dzieci nie będzie i że maluch będzie się nudzić itp.
(oczywiście jeśli porcja dla takiego malucha byłaby bezpłatna). Jesli miałabym placić za takie dodatkowe miejsce to powiedziałabym wprost - nie stać nas na pokrycie kosztów "kolejnego" talerzyka. I tyle. Zostawiłabym im wybór, nalegajac i zniechęcając ich do przyjścia z dzieckiem
Casssssie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-09, 18:58   #154
kisielova
ReklaMO(D)żerca.
 
Avatar kisielova
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 9 889
Dot.: JAK zaprosić na weselę bez dzieci?

Cytat:
Napisane przez wildDaisy Pokaż wiadomość
A jak postąpić w sytuacji gdy jakaś para przyjmuje postawę albo przyjdziemy z dzieckiem, albo wcale! Zaczynają się wykręty typu my naprawdę nie będziemy mieli z kim dziecka zostawić. nie babcia nie pomoże, on jest jeszcze za mały... bardzo byśmy chcieli przyjść, ale sami rozumiecie, nie mamy z kim go zostawić... Jak byście się wtedy zachowały? Uległybyście?
TYLKO wtedy, gdyby była mowa o faktycznie małym dziecku, które może nie za dobrze znosić brak rodzica i nie ma go z kim zostawić.
Niestety przed naszym weselem usłyszałam coś takiego, jednak to było zwykłe pitu-pitu, czyli po prostu rodzicom nie na rękę było szukanie kogokolwiek do opieki nad dzieckiem.


swoją droga, nie wiem, czy już to opisywałam, czy nie. W zeszłym roku byliśmy na weselu, na którym było około 20 dzieciaków w wieku 0-6. Wesela są dla mnie traumą () ale tamto było ogromną katastrofą. Cały czas animacje, klauny, kubus puchatek, wróżka, dzieci wrzeszczące, biegające z kredkami i mazakami, wszędzie ich pełno. Faaaak, to było złe.

Edytowane przez kisielova
Czas edycji: 2015-04-09 o 19:00
kisielova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-09, 19:14   #155
wildDaisy
żona bez ogona
 
Avatar wildDaisy
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 6 506
Dot.: JAK zaprosić na weselę bez dzieci?

Cytat:
Napisane przez kisielova Pokaż wiadomość
TYLKO wtedy, gdyby była mowa o faktycznie małym dziecku, które może nie za dobrze znosić brak rodzica i nie ma go z kim zostawić.
Niestety przed naszym weselem usłyszałam coś takiego, jednak to było zwykłe pitu-pitu, czyli po prostu rodzicom nie na rękę było szukanie kogokolwiek do opieki nad dzieckiem.


swoją droga, nie wiem, czy już to opisywałam, czy nie. W zeszłym roku byliśmy na weselu, na którym było około 20 dzieciaków w wieku 0-6. Wesela są dla mnie traumą () ale tamto było ogromną katastrofą. Cały czas animacje, klauny, kubus puchatek, wróżka, dzieci wrzeszczące, biegające z kredkami i mazakami, wszędzie ich pełno. Faaaak, to było złe.
Dla mnie te wszystkie animatorki, klowny i inne kubusie puchatki na weselu to jakieś nieporozumienie

I jak się skończyła sytuacja z tą pitu-pitu parką? Co im powiedzieliście? Przyszli ostatecznie sami czy z dzieckiem?
__________________
wildDaisy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-09, 20:47   #156
Kokoroko1
Raczkowanie
 
Avatar Kokoroko1
 
Zarejestrowany: 2015-03
Lokalizacja: Zasiedmiogórogród
Wiadomości: 157
Dot.: JAK zaprosić na weselę bez dzieci?

Cytat:
Napisane przez sensualna Pokaż wiadomość
Inne menu dla dzieci, frytki i nugetsy???no litości... już pomijając inne menu, przecież dzieci mogą jeść to co dorośli, a to jeszcze wpychać im fastfoody...? Nie rozumiem takiego podejścia.

Co do dzieci na weselu, a raczej jego braku to się zgadzam
To akurat podpowiedziała nam właścicielka restauracji, dzieci szczególnie te małe nie jedzą schabów, krokietów, barszczy i innych mięs dla dorosłych, chociaż zdarzają się wyjątki.

A frytki i nagteetsy zawsze się sprzedadzą, ja mam pewność że dzieciaki coś zjadły i są zadowolone. Poza tym u nich na stole w poprawiny będą owoce, koktajle i słodkości nie inne niż na naszych stołach, właściwie tylko te nagetsy są dodatkiem, i jest to w cenie naszej oferty, także ja nie widzę nic złego w tym że raz na jakiś czas zjedzą frytki z kurczakiem. Z resztą jeśli rodzice zabierają dzieci do McDonalda to nie sądze żeby byli niezadowoleni z takiego rozwiązania, a jeśli dzieci będą chciały zjeść coś innego to przecież nic nie stoi na przeszkodzie żeby rodzice im to włożyli na talerz

Sama jako dziecko nie lubiłam wielu rzeczy, a do 8-9 lat nie miałam co jeść na imprezach poza rosołem i frytkami właśnie.

---------- Dopisano o 20:47 ---------- Poprzedni post napisano o 20:41 ----------

Cytat:
Napisane przez wildDaisy Pokaż wiadomość
Dla mnie te wszystkie animatorki, klowny i inne kubusie puchatki na weselu to jakieś nieporozumienie

I jak się skończyła sytuacja z tą pitu-pitu parką? Co im powiedzieliście? Przyszli ostatecznie sami czy z dzieckiem?

Ja byłam kiedyś na weselu gdzie był kubuś puchatek, zatańczył z dziećmi 1 piosenkę, mogły sobie zrobić z nim zdjęcie i dostały po lizaku i to moim zdaniem jest jeszcze ok jak już są te dzieci na weselu.

Teraz byłam na weselu gdzie państwo młodzi z wodzirejem zorganizowali zabawy jak w przedszkolu, które trwały około 90 do 100 minut. Było bieganie po takim materiale, który był trzymany przez dorosłych w powietrzu (więc frajda niesamowita, te dzieci nie chciały z tego w ogóle zejść), jakiś basen z piłkami.. Masakra! Zapomniałam dodać, że to wszystko działo się na parkiecie do tańczenia więc dla większości gości rozrywka zerowa ale dla dziecieków to było pewnie jedno z lepszych wesel

Edytowane przez Kokoroko1
Czas edycji: 2015-04-09 o 21:12
Kokoroko1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-09, 21:57   #157
kisielova
ReklaMO(D)żerca.
 
Avatar kisielova
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 9 889
Dot.: JAK zaprosić na weselę bez dzieci?

Cytat:
Napisane przez wildDaisy Pokaż wiadomość
I jak się skończyła sytuacja z tą pitu-pitu parką? Co im powiedzieliście? Przyszli ostatecznie sami czy z dzieckiem?
Nie pojawili się w ogóle, komentując oczywiście przy rodzinie, że jak to bez dziecka. A skoro mamy już wymagania, że bez dziecka to przynajmniej moglibyśmy im za opiekunkę zapłacić.
W gruncie rzeczy dobrze wyszło, że się nie pojawili. Dostali zaproszenie tylko dlatego, że rodzice męża bardzo, bardzo prosili o to by tę parę zaprosić.
kisielova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-04-09, 22:00   #158
~Veronique
Zakorzenienie
 
Avatar ~Veronique
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 581
Dot.: JAK zaprosić na weselę bez dzieci?

Cytat:
Napisane przez kisielova Pokaż wiadomość
Nie pojawili się w ogóle, komentując oczywiście przy rodzinie, że jak to bez dziecka. A skoro mamy już wymagania, że bez dziecka to przynajmniej moglibyśmy im za opiekunkę zapłacić.
W gruncie rzeczy dobrze wyszło, że się nie pojawili. Dostali zaproszenie tylko dlatego, że rodzice męża bardzo, bardzo prosili o to by tę parę zaprosić.
dobre z tą opiekunką ;-)
__________________

~Veronique jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-09, 22:02   #159
kisielova
ReklaMO(D)żerca.
 
Avatar kisielova
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 9 889
Dot.: JAK zaprosić na weselę bez dzieci?

Cytat:
Napisane przez ~Veronique Pokaż wiadomość
dobre z tą opiekunką ;-)
No, świetnie sobie to wymyślili
Dobrze, że starałam się być wtedy oazą spokoju bo w przeciwnym wypadku powiedziałabym dwa słowa za dużo i cała rodzina lubego by mnie znienawidziła.
kisielova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-10, 01:13   #160
wildDaisy
żona bez ogona
 
Avatar wildDaisy
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 6 506
Dot.: JAK zaprosić na weselę bez dzieci?

Cytat:
Napisane przez kisielova Pokaż wiadomość
Nie pojawili się w ogóle, komentując oczywiście przy rodzinie, że jak to bez dziecka. A skoro mamy już wymagania, że bez dziecka to przynajmniej moglibyśmy im za opiekunkę zapłacić.
W gruncie rzeczy dobrze wyszło, że się nie pojawili. Dostali zaproszenie tylko dlatego, że rodzice męża bardzo, bardzo prosili o to by tę parę zaprosić.
Też bym się cieszyła, że goście z takim nastawieniem jednak nie przyszli...
__________________
wildDaisy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-10, 06:18   #161
Platanoides
Zakorzenienie
 
Avatar Platanoides
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 4 393
Dot.: JAK zaprosić na weselę bez dzieci?

Cytat:
Napisane przez wildDaisy Pokaż wiadomość
A jak postąpić w sytuacji gdy jakaś para przyjmuje postawę albo przyjdziemy z dzieckiem, albo wcale! Zaczynają się wykręty typu my naprawdę nie będziemy mieli z kim dziecka zostawić. nie babcia nie pomoże, on jest jeszcze za mały... bardzo byśmy chcieli przyjść, ale sami rozumiecie, nie mamy z kim go zostawić... Jak byście się wtedy zachowały? Uległybyście?
No właśnie my mieliśmy taką sytuacje (co opisałam wcześniej) i niestety ulegliśmy ale to tylko ze względu na fakt, że jest to siostra Tż nie jest nam to na rękę, no ale cuż...
W każdym innym przypadku mówimy stanowcze nie jak ktoś na prawdę chce przyjść to przyjdzie i nie będzie szukał wykrętów.

Ps. dzięki dziewczyny za rady
Platanoides jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-04-10, 11:17   #162
Casssssie
Rozeznanie
 
Avatar Casssssie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 534
Dot.: JAK zaprosić na weselę bez dzieci?

Cytat:
Napisane przez kisielova Pokaż wiadomość
Nie pojawili się w ogóle, komentując oczywiście przy rodzinie, że jak to bez dziecka. A skoro mamy już wymagania, że bez dziecka to przynajmniej moglibyśmy im za opiekunkę zapłacić.
W gruncie rzeczy dobrze wyszło, że się nie pojawili. Dostali zaproszenie tylko dlatego, że rodzice męża bardzo, bardzo prosili o to by tę parę zaprosić.
Myślę, że w tej sytuacji bardzo dobrze że się nie pojawili Ludzie to jednak mają tupet
Casssssie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-04-10 12:17:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:53.