Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-03-28, 11:30   #271
Sweetty
Rozeznanie
 
Avatar Sweetty
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: TrÓjMiAsTo
Wiadomości: 617
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Czy piszą krem sutkowy z rossmann'a macie na myśli tą maść babydream w takiej różowej tubce 30ml czy jest jeszcze coś, bo u siebie w rossmann'ie nic innego nie znalazłam
__________________
If you ever find your
'Someone Just For You'
never let them go



Od 16.10.2014 Aparatka


Sweetty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-28, 15:13   #272
magdus_89
Raczkowanie
 
Avatar magdus_89
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 53
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Hey, ja dzisiaj właśnie tez byłam w poszukiwaniu tej maści, w dziale dziecięcym nie mogłam jej znaleźć, więc zapytałam pracownika.
I wyszło na to, że mają tylko jedną czyli "babydream" w takim małym kartoniku, pojemność 30ml.
W składzie można wyczytać że zawiera naturalną lanolinę, olej słonecznikowy, olejek jojoba, migdałowy, brzoskwiniowy i witaminę E.
Nie zawiera substancji perfumowanych, zapachowych, olejów mineralnych i silikonowych.

Konsystencja - gęsty, tłusty, żółty glut
zapach - pachnie starą maścią, mało przyjemny

Ale skoro jest dobra do nawilżania twarzy po kwasach to trzeba jakoś przeboleć.

Cena 9,49 zł
magdus_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-28, 15:59   #273
milena666
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 15
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez WinlyEm Pokaż wiadomość
u tego samego sprzedawcy?

faktycznie, nie zauważyłam
Kupowałam u innego sprzedawcy.
milena666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-28, 23:18   #274
Madziaa1
Raczkowanie
 
Avatar Madziaa1
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 144
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Hej dziewczyny
Pierwszy raz chciałabym zrobić sobie kwas.
Tylko w moim przypadku twarz jest ok na "czarne kropki" polecam epi duo.
Moją zmorą są plecy a konkretnie łopatki. Jaki kwas polecacie na blizny i pryszcze na plecach?
Dzięki za rady
Madziaa1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-29, 10:39   #275
magdus_89
Raczkowanie
 
Avatar magdus_89
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 53
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Ja za bardzo nie pomogę bo to mój "pierwszy raz" z kwasami

Ale wydaje mi się, że kwas migdałowy może pomóc, dużo dziewczyn pisało że właśnie na plecy go stosuje.
Jest troszkę delikatniejszy od innych co nie oznacza że słabiej działa.
Bardzo dużo czytałam i jakoś migdał najbardziej mi przypadł do gustu

Właśnie czekam na produkty z mazideł, które odbierze dzisiaj w Poznaniu mój chłopak, nie mogę się doczekać! ))

W tamtym tygodniu byłam u dermatologa i przepisała mi właśnie epi duo ale wychodzi drożej niż zakup półproduktów potrzebnych do toniku migdałowego i peelingu. Tak więc przeznaczyłam te pieniądze na mazidła.

Mam nadzieje, że było warto.

Moim głównym problemem są blizenki po krostkach, rozszerzone pory, nie równy kolor skóry, teraz już na szczęście coraz rzadziej coś wyskakuje, ale jak już wyjdzie to długoo pozostają przebarwienia.
magdus_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-29, 11:11   #276
Sweetty
Rozeznanie
 
Avatar Sweetty
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: TrÓjMiAsTo
Wiadomości: 617
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Ja dziś zrobiłam swój pierwszy tonik i muszę przyznać że naprawdę jest niezły po recenzjach na mazidłach podchodziłam do niego dość sceptycznie zbyt był wychwalany ale już po pierwszym użyciu efekt jest zadowalający twarz w dotyku przypomina efekt zastosowania bazy z sylikonem zrobiła się ładnie gładka, pory lekko zmniejszone a co najważniejsze po jego zastosowaniu nie mam tego uczucia ściągania skóry jakie odczuwałam po wszystkich stosowanych dotąd tonikach gdy nie nałożę od razu kremu

wyszło mi ph bliżej 3 niż 4 myślicie że mogę tak zostawić czy lepiej dodać trochę sody?? i zastanawiam się czy można stosować go także pomiędzy zabiegami z kwasem??

a odnośnie pleców wydaje mi się że to bardzo dobry pomysł bo w zasadzie u kosmetyczki też możesz kłaść na plecy nie wiem czy mocniejsze stężenie nie pomogłoby rozjaśnić rozstępy mój brat zamierza kombinować na bicepsach jak uzna że moje eksperymenta na twarzy dają pożądane rezultaty
__________________
If you ever find your
'Someone Just For You'
never let them go



Od 16.10.2014 Aparatka


Sweetty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-29, 11:34   #277
magdus_89
Raczkowanie
 
Avatar magdus_89
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 53
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Jestem w trakcie czytania pierwszej części wątku, zatrzymałam się na 27 stronie he dużooo tego ;p
Z tego co dziewczyny pisały to lepiej aby tonik miał pH 4 żeby dodatkowo nie drażnić buźki, ( i chyba lepiej działa?!) jeśli masz sodę pod ręką i papierki wskaźnikowe to nic nie szkodzi dodać
Ja się zaopatrzyłam w nie i będę mierzyć pH do peelingu chyba już nie bo pisano, że nie trzeba a jak nie trzeba to po co ;p

---------- Dopisano o 11:34 ---------- Poprzedni post napisano o 11:31 ----------

A jeśli chodzi o tonik między kwasami to dobrze jest dać buźce odpocząć, 2-3 dni po kwasach możesz spróbować :

jeśli nie podrażni - możesz uzywać

jeśli podrażni ( bo skórka jest jeszcze nadwrażliwa) to daj jej jeszcze odpocząć
magdus_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-03-29, 12:14   #278
sunsister
Raczkowanie
 
Avatar sunsister
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 302
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Witam
Przeczytałam dużą część I cześci wątku i przymierzam się do zrobienia sobie peelingu - wczoraj dostałam kwas z ZSK, a 10% stężenie stosuję od paru tyg. w serum migdałowym z BU, tylko, że właśnie tak jak na poczatku efekty były wręcz powalajace, tak mam wrażenie ze z czasem skóra się jakby przyzwyczaiła i dlatego chcę zwiększyc stężenie, na początek do 15%. Zależy mi na tym, żeby zrobić peeling w tym tyg. a zupełnie nie mam kiedy jechać do Rossmana, więc moje pytanie brzmi: Czy mogę po peelingu smarować się olejami?? Np. najbardziej chyba łagodzacym, z tych co mam ze słodkich migdałów albo masłem Shea??
To pytanie już się przewijało w wątku, ale jakoś nie doczytałam żadnej sensownej odp. w czym lanolina jest lepsza od takiego oleju / masła??
Ewentualnie mam jeszcze maść Alantan Plus, która świetnei goi różne skaleczenia, ale nigdy nie stosowałam jej na twarz
Pomóżcie proszę
__________________

"Jeśli płaczesz, bo zaszło słońce, łzy przesłonią ci gwiazdy."


sunsister jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-29, 12:31   #279
magdus_89
Raczkowanie
 
Avatar magdus_89
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 53
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Z tego co dziewczyny pisały to najlepiej jest się smarować po kwasach czymś co ma prosty skład, bez barwinków, zapachów itd.
Niekótrzy próbowali oliwy z oliwek, wbrew pozorom zamiast nawilżać - wysusza. Sprawdź skład produktów, które masz. A co jeśli po peelingu okaże się, że to nie łagodzi? Może jednak warto mieć coś co jest sprawdzone, bo później kłopot wyjść z takim pyszczkiem w poszukiwaniu "ukojenia".
magdus_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-29, 13:18   #280
Acoma
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 12
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Sunsister, myślę, że wszystko zależy od stanu skóry po peelingu. Jeśli będzie taka .. szorstka i zaczerwieniona, to lanolina lub alantan (wcześniej polecany był krem i nie wiem, czy bardzo różni się od maści) na pewno pomogą. Lanolina rossmanowska pozostawia taką tłustą, treściwą warstewkę, która zostaje na twarzy wiele godzin. Robiąc peeling wieczorem, są szanse, że do rana zaczerwienienia znikną.

Jeśli zaś nie zaobserwujesz podrażnienia, to nie ma powodu, by się nimi paćkać, oleje też będą dobre. 15 % migdała to raczej niewiele.
Acoma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-29, 15:46   #281
sunsister
Raczkowanie
 
Avatar sunsister
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 302
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Acoma Pokaż wiadomość
Sunsister, myślę, że wszystko zależy od stanu skóry po peelingu. Jeśli będzie taka .. szorstka i zaczerwieniona, to lanolina lub alantan (wcześniej polecany był krem i nie wiem, czy bardzo różni się od maści) na pewno pomogą. Lanolina rossmanowska pozostawia taką tłustą, treściwą warstewkę, która zostaje na twarzy wiele godzin. Robiąc peeling wieczorem, są szanse, że do rana zaczerwienienia znikną.

Jeśli zaś nie zaobserwujesz podrażnienia, to nie ma powodu, by się nimi paćkać, oleje też będą dobre. 15 % migdała to raczej niewiele.
Dzięki
Co do prostego składu, to chyba nie znajdę nic prostszego niż właśnie olej ze słodkich migdałów - wyjątkowo łagodny, zalecany nawet dla niemowląt, normalnie go nie stosuję do twarzy, jest zbyt tłusty, nie wchłania się - ma za dużo kwasu oleinowego jak dla mnie do mieszanej cery.
Myślę, że faktycznie 15% nei powinno mnie mocno podrażnić skoro stosuję regularnie 10% na alkoholu - serum migdałowe z BU. A w ostateczności nałożę alantan plus - wiem, że jest polecany na przykład na świeże tatuaże, dzięki alantoinie i d-panthenolowi znacznie przyspiesza regenerację skóry. Maść jest dużo tresciwsza niż krem, na pewno da radę jakby co
Nie mogę się doczekać czwartku
__________________

"Jeśli płaczesz, bo zaszło słońce, łzy przesłonią ci gwiazdy."


sunsister jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-29, 21:21   #282
magdus_89
Raczkowanie
 
Avatar magdus_89
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 53
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

No i mam problem
Naczytałam się o tych filtrach a tu się okazuje że nie można nakładać podkładu na nie bo filtr się destabilizuje!
Chyba tylko Avene nie ma tego parasola 1789 a to takie małe i drogiee a i tak nie jestem pewna czy mogę uzywac Revlon na Avene.
Zawsze się maluje wychodząc z domu
Z drugiej strony nie chce się nabawić przebarwień bo to bezsensu wszystko
będę musiała jeszcze się wstrzymać z kwasami ;( do czasu aż nie ogarnę tych filtrów i nie znajdę czegoś co będę mogła stosować z podkładem,
czuje że może być ciężko.. ;(
magdus_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-29, 21:34   #283
bielka88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Też dzisiaj chodziłam po rossmanach za tym kremem, a byłam w 3 sklepach i nigdzie nie było. Jutro pójde po alantan. Co do filtrów, to dzisiaj kupiłam w aptece przy placu zbawiciela filtr avene i akurat jest w tejże aptece promocja 20% na wszystkie produkty do ochrony przeciwsłonecznej z avene (dostałam jeszcze torbę plażową gratis). Za filtr zapłaciłam (Emulsja +50) 47,92 (59,9 bez zniżki)

Edytowane przez bielka88
Czas edycji: 2011-03-29 o 21:37
bielka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-29, 21:34   #284
aqgatta58
Zadomowienie
 
Avatar aqgatta58
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 1 943
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

magdus_89 Mierz ph peelingu!! Trzeba trzeba jak najardziej ! Jak za niskie to podnosic!!!!! Czytalas moje przygody opisane kilka storon wczesniej ? raz zapomnialam i mialam poparzenie chemiczne na twarzy na szczescie wszystko zeszlo uffffff. Peeling ktory ma 25% a ph okolo 1 bedzie dzialal 10krotnie mocniej niz peeling 25% przy ph 3 . Ph to jest bardzo wazna sprawa przy peelingach sama sie o tym przekonalam
aqgatta58 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-29, 22:52   #285
Sweetty
Rozeznanie
 
Avatar Sweetty
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: TrÓjMiAsTo
Wiadomości: 617
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Nad filtrami też się zastanawiam i myślę ze wybiorę jakąś 30 coś na co dam rade nałożyć podkład, zeszłym latem używałam Pharmaceris też ma filtry dobrze kryje i nawet po plażowaniu twarz miałam bladziutką łącznie z nosem (co pierwszy raz mi się udało osiągnąć bo przeważnie po lecie dostawałam piegów na nosie) więc chyba ochrona była oki
__________________
If you ever find your
'Someone Just For You'
never let them go



Od 16.10.2014 Aparatka


Sweetty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-30, 09:26   #286
magdus_89
Raczkowanie
 
Avatar magdus_89
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 53
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

http://allegro.pl/avene-krem-spf50-i1534326861.html

termin do września ale wydaje mi się, że do tego czasu go zużyje, całe wakacje przede mną dlatego kupiłam
magdus_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-31, 23:28   #287
Sweetty
Rozeznanie
 
Avatar Sweetty
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: TrÓjMiAsTo
Wiadomości: 617
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

A jak używacie ten tonik rano i wieczorem czy tylko raz dziennie?? ja stosuję go 3 dzień rano i wieczorem i już mi skóra złazi to normalne czy nie powinnam się łuszczyć??
__________________
If you ever find your
'Someone Just For You'
never let them go



Od 16.10.2014 Aparatka


Sweetty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-01, 08:56   #288
JellyJumper
Zadomowienie
 
Avatar JellyJumper
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 372
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Dziewczyny nie wiecie jak to jest z datą ważności kwasu z Naturalis?
Kupiłam duże opakowanie w pażdzienriku patrze a ono jest od stycznia po terminie ważności.
Nie wiecie czy faktycznie kwas ma tak krótką datę ważności i czy na prawdę nie mogę go już stosować?
jest to kwas salicylowy
__________________
ODCHUDZAM SIĘ

Waga:67kg--> 63 kg-->60
Udo: 55 cm-->52
Łydka: 34cm
Biodra: 96cm-->94
Talia: 68cm-->66

ZAPUSZCZAM WŁOSY

21.11 Jest: 33 cm

JellyJumper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-01, 11:34   #289
magdus_89
Raczkowanie
 
Avatar magdus_89
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 53
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Sweetty - Właśnie dlatego zaleca się na początku stosowanie toniku, aby skóra mogła się przyzwyczaić do kwasu, ale i także abyśmy mogły zobaczyć jak reaguje na niego.
U wielu dziewczyn sam tonik powoduje łuszczenie a niektórych w ogóle nie rusza.
Wyczytałam, że najlepiej stosować go raz na noc, wtedy można jeszcze poradzić sobie z suchością, a stosując go 2 razy dziennie może Ci bardzo wysuszyć, przez co występuje łuszczenie.

Jeśli chcesz aby przy toniku występowało złuszczanie, to stosuj go dwa razy, jeśli chcesz ją tylko przygotować do peelingu to stosuj raz i dobrze nawilżaj.


http://mazidla.com/index.php?option=...d=109&Itemid=2

na tej stronie jest napisane jak działa tonik na skórę, jak stosować itp.

Edytowane przez magdus_89
Czas edycji: 2011-04-01 o 12:04
magdus_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-01, 17:45   #290
Sweetty
Rozeznanie
 
Avatar Sweetty
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: TrÓjMiAsTo
Wiadomości: 617
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Wiem czytałam to ale zakładałam że też będę schodzić tylko tak leciutko a tu łuszczenie na maxa niby fajnie bo np z nosa gdzie już mi zeszła taka jakby folijkowa powłoczka nawet po samym toniku widać zdecydowaną poprawę jeśli chodzi o pory zaskórniki same wychodzą i zastanawiam się nad plasterkami na nos nivea tylko obawiam się że to może być zbyt ostre posunięcie :/
__________________
If you ever find your
'Someone Just For You'
never let them go



Od 16.10.2014 Aparatka


Sweetty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-01, 17:50   #291
mart89
Rozeznanie
 
Avatar mart89
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 837
GG do mart89
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Sweetty Pokaż wiadomość
Wiem czytałam to ale zakładałam że też będę schodzić tylko tak leciutko a tu łuszczenie na maxa niby fajnie bo np z nosa gdzie już mi zeszła taka jakby folijkowa powłoczka nawet po samym toniku widać zdecydowaną poprawę jeśli chodzi o pory zaskórniki same wychodzą i zastanawiam się nad plasterkami na nos nivea tylko obawiam się że to może być zbyt ostre posunięcie :/

czy ja dobrze zrozumiałam...schodzi Ci skóra po toniku 15% migdalowego?:O
mart89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-02, 13:03   #292
Sweetty
Rozeznanie
 
Avatar Sweetty
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: TrÓjMiAsTo
Wiadomości: 617
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Tonik jest 5%

a przy okazji przypadkowo odkryłam ciekawy sposób na "przyklejanie" do twarzy podkładu po toniku nakładam teraz krem tonujący z nivea dobrze matuje przynajmniej mnie ale nie wysusza tak jak baza (bo nie wiem czy też tak macie że po tym migdale skóra świeci się niemiłosiernie :/) a na to nakładam podkład z pharmaceris nie uwidacznia mi to wtedy suchych skórek bo całość robi się taka dość lepka i dobrze mi się to trzyma jeszcze nie próbowałam jak będzie to wyglądać z filtrami jestem na etapie ogarniania rozważań wizażowych filtromaniaczek i szukania jakiegoś odpowiedniego
__________________
If you ever find your
'Someone Just For You'
never let them go



Od 16.10.2014 Aparatka


Sweetty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-02, 13:05   #293
magdus_89
Raczkowanie
 
Avatar magdus_89
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 53
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

No to widzę, że "dziwny" przypadek z Ciebie Myślałam, że to jest minimalne łuszczenie typu odstające skórki.

Ja jestem po pierwszej nocy z tonikiem migdałowym 5%. Ph mi wyszło coś ok 3 więc dodałam troszkę sody i wg koloru wskaźników na mazidłach wyszło 4

Moje wrażenia po "pierwszym razie" ?!
- ok 1 min skóra lekko piekła

a po nocy:

- skóra niesamowicie gładka
- dwa duże pryszcze, które wyskoczyły mi po czekoladzie prawie zeszły przez noc, zostały tylko takie suche strupki
- zero suchości
- lekkie ściąganie na twarzy
- mam wrażenie, że pory minimalnie się zmniejszyły ( a może sobie wmawiam hi )

Jak na pierwszy dzień efekty są ok
magdus_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-03, 22:24   #294
Sweetty
Rozeznanie
 
Avatar Sweetty
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: TrÓjMiAsTo
Wiadomości: 617
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Właśnie wysmarowałam gębkę maścią po pierwszym peelingu zrobiłam 15% bez alkoholu i udało mi się wytrzymać równo 10min ph 3 więc w normie na początku strasznie się przeraziłam bo już po samym dotknięciu wacikiem z kwasem skóra zaczęła strasznie szczypać ale stwierdziłam że jak zaczęłam to muszę wytrwać i zabrałam się za sprzątanie po chwili pieczenie przeszło i dopiero po jakiś 5 min pojawiło się ponownie myślałam że będzie gorzej gdy czytałam na forum 'wytrzymać ile się da' teraz mam tylko nadzieję że skóra szybko zejdzie i już nie mogę doczekać się by zobaczyć jaki będzie efekt po pierwszym razie z tonika jestem strasznie zadowolona praktycznie pozbyłam się wągrów więc liczę że i ten peeling mnie nie zawiedzie

mam jeszcze małe pytanko czy nakładacie tonik bądź peeling w rękawiczkach?? ja po 4 aplikacjach toniku na twarz miałam tak zniszczone palce że zakupiłam jednorazówki


magdus_89 po kilku dniach efekt działania toniku trochę słabnie i wydaje mi się że skóra wyglądała gorzej ale to może temu że zaczęłam się łuszczyć życzę powodzenia przy pierwszym peelingu
__________________
If you ever find your
'Someone Just For You'
never let them go



Od 16.10.2014 Aparatka



Edytowane przez Sweetty
Czas edycji: 2011-04-03 o 22:27
Sweetty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-04, 09:08   #295
magdus_89
Raczkowanie
 
Avatar magdus_89
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 53
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Ale ja Ci zazdroszczeee nooo hi
Ja dopiero od piątku stosuje tonik i faktycznie po drugiej nocy skóra wokół ust i noska zaczęła odstawać, mało widoczne ale widać łuszczenie? Nie wiem czy mogę tak to nazwać bo nie do końca wiem czy to faktycznie ono

Moje czarne kropeczki na nosie z dnia na dzień są coraz mniej widoczne

Na brodzie ( w zgięciu pod ustami) miałam zawsze białe wągry(?) widoczne tylko z bardzoo bliska, a teraz też już prawie nie widać

Ile stosowałaś tonik?
magdus_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-04, 09:51   #296
sunsister
Raczkowanie
 
Avatar sunsister
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 302
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Sweetty Pokaż wiadomość
Właśnie wysmarowałam gębkę maścią po pierwszym peelingu zrobiłam 15% bez alkoholu i udało mi się wytrzymać równo 10min ph 3 więc w normie na początku strasznie się przeraziłam bo już po samym dotknięciu wacikiem z kwasem skóra zaczęła strasznie szczypać ale stwierdziłam że jak zaczęłam to muszę wytrwać i zabrałam się za sprzątanie po chwili pieczenie przeszło i dopiero po jakiś 5 min pojawiło się ponownie myślałam że będzie gorzej gdy czytałam na forum 'wytrzymać ile się da' teraz mam tylko nadzieję że skóra szybko zejdzie i już nie mogę doczekać się by zobaczyć jaki będzie efekt po pierwszym razie z tonika jestem strasznie zadowolona praktycznie pozbyłam się wągrów więc liczę że i ten peeling mnie nie zawiedzie

mam jeszcze małe pytanko czy nakładacie tonik bądź peeling w rękawiczkach?? ja po 4 aplikacjach toniku na twarz miałam tak zniszczone palce że zakupiłam jednorazówki
Ja tez jestem po pierwszym razie - 15%. Robilam w czwartek wieczorem i szczerze mowiac tez bylam nastawiona na wiekszy hardkor . Ale moze moja skora przyzwyczajona, bo od paru tyg. stosowalam serum migdalowe 10%. Spokojnie wytrzymalam 10 min. a potem posmarowalam sie grubo olejem ze slodkich migdalow. I OK. Łuszczenie dopiero w niedziele, wydaje mi sie ze dosc gruba warstwa skory na czole i na brodzie, moze wiecej tam smarowalam

Ja nie nakladalam w rekawiczkach, tylko wacik zlozylam na pol - moze to wystarczy, nie zauwazylam nic na palcu potem. Ale juz nie moge sie doczekac nast. razu - za 10 dni robie 25%
__________________

"Jeśli płaczesz, bo zaszło słońce, łzy przesłonią ci gwiazdy."


sunsister jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-04, 11:24   #297
Sweetty
Rozeznanie
 
Avatar Sweetty
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: TrÓjMiAsTo
Wiadomości: 617
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

magdus_89 tonik stosowałam od wtorku do niedzieli więc powiedzmy 5 i pół dnia rano i wieczorem i w tym czasie nic specjalnie nie zmieniałam jeśli chodzi o resztę pielęgnacji skóry twarzy.

Dziś czuję się trochę ściągnięta ale buzia wygląda ładnie nie podrażniło mnie, poznikały te wszystkie łuszczące się skórki i wydaje mi się że ten peeling 15% podziałał tak jak enzymatyczny tylko że skóra nie jest ładnie mięciutka a tak dość napięta i o takim 'papierowym' dotyku mimo że już nałożyłam 3 porcję kremu nawilżającego myślę że na noc kupię sobie coś lekko bardziej tłustego albo jeszcze raz wysmaruję się tą maścią z Babydream bo ściąga mnie okropnie

sunsister a dajesz alkohol czy robisz bez?? napisz jak ci pójdzie z takim stężeniem ja myślałam by podwyższać co 5% i tak max do 30% a później może zmniejszyć % ale dodać alkoholu choć myślę że to za wcześnie by coś planować zobaczę jakie będą efekty choć chciałabym skończyć tą serię na 6 peelingach i jak zostanie mi jeszcze coś do poprawienia to wrócić do migdała po lecie
__________________
If you ever find your
'Someone Just For You'
never let them go



Od 16.10.2014 Aparatka


Sweetty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-04, 12:41   #298
sunsister
Raczkowanie
 
Avatar sunsister
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 302
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Sweetty Pokaż wiadomość
magdus_89 tonik stosowałam od wtorku do niedzieli więc powiedzmy 5 i pół dnia rano i wieczorem i w tym czasie nic specjalnie nie zmieniałam jeśli chodzi o resztę pielęgnacji skóry twarzy.

Dziś czuję się trochę ściągnięta ale buzia wygląda ładnie nie podrażniło mnie, poznikały te wszystkie łuszczące się skórki i wydaje mi się że ten peeling 15% podziałał tak jak enzymatyczny tylko że skóra nie jest ładnie mięciutka a tak dość napięta i o takim 'papierowym' dotyku mimo że już nałożyłam 3 porcję kremu nawilżającego myślę że na noc kupię sobie coś lekko bardziej tłustego albo jeszcze raz wysmaruję się tą maścią z Babydream bo ściąga mnie okropnie

sunsister a dajesz alkohol czy robisz bez?? napisz jak ci pójdzie z takim stężeniem ja myślałam by podwyższać co 5% i tak max do 30% a później może zmniejszyć % ale dodać alkoholu choć myślę że to za wcześnie by coś planować zobaczę jakie będą efekty choć chciałabym skończyć tą serię na 6 peelingach i jak zostanie mi jeszcze coś do poprawienia to wrócić do migdała po lecie
Dałam spirytus rektyfikowany 0,5 ml na 1,25 kwasu migdałowego. Więc nie dużo chyba, myślę, że następnym razem zwiększę ilość w stosunku do wody. Bo naprawdę spodziewałam się czegos znacznie mocniejszego.
Ja myslę, zeby zrobic jeszcze dwa zabiegi do konca kwietnia, a przez lato podtrzymywac tylko efekt serum migdałowym - raz w tyg. I tak się nie opalam, twarz przed słoncem chowam maksymalnie i jak już muszę być na słoncu to stosuję wysokie filtry - mam lekką schizę, że od słonca robią się zmarszczki A poza tym lubię bardzo swoją bladą twarz
__________________

"Jeśli płaczesz, bo zaszło słońce, łzy przesłonią ci gwiazdy."


sunsister jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-04, 20:40   #299
magdus_89
Raczkowanie
 
Avatar magdus_89
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 53
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Ja zrobie mój pierwszy peeling 10% jutro! Tonik będzie zastosowany 5 razy ( raz każdego dnia) Mogę sobie zrobić wolne do poniedziałku na uczelni więc wykorzystam

Ja nie będę stosować alkoholu ale na pewno przed przetrę twarz nasączonym wacikiem z procentami, ponoć ułtawia to penetracje peelingowi jeśli będzie za słaby wtedy pomyślę o dodaniu wódy

Dzisiaj myjąc po ząbkach język tak naciągnęłam skórę twarzy, że mi skóra popękała na buzi, aż się przestraszyłam taka biała pajęczyna sie pijawiła, więc nieźle jest przesuszona od toniku.

Ja do nawilżania na dzień stosuje Cetaphil Md Dermoprotektor - najlepszy krem-balsam jaki miałam!

na noc w pogotowiu mam rossmannowską lanolinę

Będę relacjonować we wtorek reakcje mojej skóry na migdałka

Sweetty- napisz jak pojawi się łuszczenie po peelingu
magdus_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-04, 21:45   #300
sunsister
Raczkowanie
 
Avatar sunsister
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 302
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez magdus_89 Pokaż wiadomość
Ja zrobie mój pierwszy peeling 10% jutro! Tonik będzie zastosowany 5 razy ( raz każdego dnia) Mogę sobie zrobić wolne do poniedziałku na uczelni więc wykorzystam

Ja nie będę stosować alkoholu ale na pewno przed przetrę twarz nasączonym wacikiem z procentami, ponoć ułtawia to penetracje peelingowi jeśli będzie za słaby wtedy pomyślę o dodaniu wódy

Będę relacjonować we wtorek reakcje mojej skóry na migdałka

Sweetty- napisz jak pojawi się łuszczenie po peelingu
Ale 10% to wlasciwie nic Jestes pewna, ze tak chcesz robic?
10% kwasu migdalowego ma to serum z BU:
http://www.biochemiaurody.com/sklep/serum-mandelic.html
a jest na alkoholu 98%. Nic nie trzeba do niego skory przygotowywac, ja przy pierwszej aplikacji nie poczulam nawet szczypania, chociaz faktycznie juz po pierwszym uzyciu cera byla ladniejsza
__________________

"Jeśli płaczesz, bo zaszło słońce, łzy przesłonią ci gwiazdy."


sunsister jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-11-17 21:36:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:04.